Teraz jest 31 października 2020, 16:26 - So

• Reklama

Dunhill - Icon Racing

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Dunhill - Icon Racing (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
4
15%
3 - Przeciętny
6
23%
4 - Dobry
14
54%
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
2
8%

Liczba głosów : 26

• Autor
  • Wiadomość

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Dunhill - Icon Racing

Post18 lutego 2018, 09:20 - N

Icon Racing marki Alfred Dunhill to drzewno - aromatyczne perfumy dla mężczyzn wydane w 2017 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Laurent Le Guernec. Nutami głowy są bergamotka, grejpfrut i kardamon; nutami serca są kwiat pomarańczy, pieprz i lawenda; nutami bazy są drzewo gwajakowe, wetyweria i piżmo

Obrazek

MHW

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Dunhill - Icon Racing

Post18 lutego 2018, 13:38 - N

Jeremy już robi hype

Czyli to musi być strasznie gówniany zapach. Szkoda.
Kocham Perfuforum!

descentered

Aktywny forumowicz

Post18 lutego 2018, 15:08 - N

Nie jest gowniany. Jest nawet dobry. Początek to bergamotka z kardamonem, dość mocne i fajne cytrusowo-zielone uderzenie. Potem słodka lawenda z miętą, odprawiona pieprzem. Na myśl przychodzą Carven l'eau Intense lub Lancome Hypnose. Baza to drzewo gwajakowe, które przypomina CK Euphoria Essence. Na wiosnę/ jesień, na zewnątrz w raczej nieformalnych sytuacjach będzie ok. Ocenilem na Dobry

rudy11114

• Ostrzeżenia: 1

Post18 lutego 2018, 16:05 - N

^ +1
Sam również dam mu czwórkę po 3 dniowych testach, choć na razie wyłącznie nadgarstkowych. Latem może faktycznie przydusić trochę. Zielony, ciekawy zapach. Flakon, który kupiłem w ciemno (rozbiórka) i mi się podoba - dawno czegoś takiego nie przechodziłem :mrgreen: Sam flakon również całkiem całkiem pod względem wizualnym - niejedna 150tka jest zapewne lżejsza od setki tego zapachu, aż z ciekawości wrzuciłem po zakupie na wagę, która wskazała bodajże 603-604g :mrgreen:
viewtopic.php?f=52&t=18167 SPRZEDAM/ZAMIENIĘ
viewtopic.php?f=36&t=12931 KUPIĘ/ZAMIENIĘ

lukaszlv

Forumowicz

Post19 lutego 2018, 09:49 - Pn

Jeremy mówił, że jest to super zapach. 10/10
Na IP jest już wykupiony, więc muszę jeszcze poczekać.

descentered

Aktywny forumowicz

Post19 lutego 2018, 15:27 - Pn

Widac dobrze mu zapłacili. Z tym super bym nie przesadzał. Z drugiej strony dziś na bloter psiknąłem nowego Invictus Aqua. Przy takich gniotach ten Dunhill to arcydzieło.

lukaszlv

Forumowicz

Post19 lutego 2018, 16:02 - Pn

Przecież on jest niezależnym recenzentem, więc raczej nie bierze kasy od żadnego koncernu, tylko dba o to, żeby filmy na jego kanale były jak najbardziej rzetelne.

Skarbowy

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post19 lutego 2018, 16:34 - Pn

:lol: :lol: :lol:

Legato

Forumowicz

Post19 lutego 2018, 17:21 - Pn

Jak opinie użytkowników zapachu ? Potrzebuje kilku opini ponieważ waham sie przed marcowym zakupem.

horaks

Forumowicz

Post19 lutego 2018, 22:01 - Pn

W 100% procentach zgadzam się opiniami kolegów :) Zapach typowo wiosenny/jesienny lub chłodniejszy letni dzień , przy większej temperaturze rzeczywiście może dusić. Woń która naprawdę może podobać się kobietą ( tak jak u Jeremego 10/10 :) ) . Trwałość bardzo dobra, o ile pierwszy Icon miał u mnie problemy to Racing bardzo dobrze trzyma się skóry . Zapach dobry i tak też go oceniłem , lecz to wszystko ot dobry zapach ;)

lukaszlv

Forumowicz

Post20 lutego 2018, 08:45 - Wt

Zastanawia mnie to, że na fragnatice trwałość i projekcja tego zapachu są oceniane bardzo słabo.

Piter_o

Aktywny forumowicz

Post20 lutego 2018, 12:59 - Wt

Dziwnym trafem nagle zapach ma bardzo słabe oceny po filmie Jeremy'ego, do tego porównania do jakichś perfum Nicki Minaj :?
Szczerze mówiąc to jest dopiero dziecinne i niezrozumiałe zachowanie...
To oczywiste że gość ma hejterów, ale i tak wydaje mi się że jest ich zdecydowanie mniej niż zwolenników.
Żeby nie było, dla mnie gość jest neutralny.
Nie mam pojęcia czy ma rzeczywiście jakieś profity od różnych marek za "pozytywne recenzje", ale myślę że on po prostu sprawdza nowości, i jeśli zapach jest przyjemny i bezpieczny to po prostu takie wybiera i również bierze pod uwagę fakt, że będą się podobać +/- 80 % społeczeństwa.
Też się nie do końca podpisuję pod jego niektórymi wyborami, ale z góry stwierdzanie że to co poleci jest beznadziejne to zdecydowana przesada ;)
Zresztą odchodząc od jego "wkładu" w ten proceder na fragrze, to samo z ocenianiem było z Sauvage Parfum jeszcze długo przed jego premierą ( ogrom ocen na słabą trwałość i projekcje ). Wspominaliśmy to z Supermario w jednym z tematów.
Dlatego przy takich głośnych premierach, i tym co się dzieje, to raczej nie ma sensu sugerować się paskami.
Najlepiej poczytać i pooglądać recenzje, czy to tutaj na forum czy na YT.
Edit: A najlepiej to zamówić próbkę albo mały dekant :lol:

Moody

Forumowicz

Post20 lutego 2018, 15:59 - Wt

Ja też zwróciłem na to uwagę. Często czytam jakieś niepochlebne komentarze w stronę tego kanału na YT. Natomiast nigdzie nie ma konstruktywnej krytyki. Tylko się śmieją.

Przyznam się szczerze, że choć z jakimiś wyborami mogę się nie zgadzać. Ale po to testuję coś po rekomendacjach czy z YT czy na forum. I dopiero podejmuję decyzję. Także nie wiem jakie można mieć do tego kanału zastrzeżenia. A samo prowadzenie i jakość jest na bardzo wysokim poziomie.

gienadi

Post20 lutego 2018, 17:07 - Wt

Bo niektórzy gardzą mainstreamem i recenzjami na YouTube Jak by myślenie tak samo jak inni było czymś złym i nie odpowiednim.

Perfufodziób

Post21 lutego 2018, 12:02 - Śr

Witam oceniających Dunhilla.
Właśnie się zarejestrowałem na forum i zostałem porażony znalezionym przepisem, że trzeba mieć długi staż forumowicza i min. 25 postów aby móc zapytać o jakieś perfumy. Więc poprostu podepnę się pod ten wątek mając nadzieję, że wybaczycie mi moją ignorancję oraz arogancję. Oraz jeszcze większą nadzieję, na rzeczowe odpowiedzi.
Chodzi mi o uzyskanie informacji na 3 pytania.
Najpierw muszę się przyznać, że czytając wielokrotnie wpisy na tym forum doszedłem do wniosku, że jestem kompletnym żółtodziobem, jeśli chodzi o znajomość perfum i profesjonalizm w ich charakteryzowaniu oraz ocenianiu. Ale uwielbiam dobre perfumy. Proszę o wyrozumiałość w czytaniu moich infantylnych wynurzeń.
Kilkanaście lat temu nabyłem oryginalną flaszkę Dunhill Dunhill (Brown) - jak czytam autorstwa Michel Almairac. Bardzo mi się podobały. Nuty głowy i serca niesamowite, trochę słabsze zakończenie. Nie czułem ich zapachu od kilkunastu lat więc być może idealizuję, ale mam w wyobraźni ich cudowną projekcję, bogactwo składników, nieszablonowość. I zbyt krótki czas trwania. Dodam, że próbowałem jeszcze Desire Blue ze stajni Dunhilla - to nie to. Ale od pewnego czasu urzeczony wspomnieniami poszukuję możliwości zakupu Browna. Niestety nie chcę kupować egzemplarza ze znanej perfumerii internetowej (tylko tam są dostępne) bo nie kojarzą mi się z produktem oryginalnym.
Poszukując alternatywy dla opisywanego Dunhilla przetestowałem z takiego źródła najpierw Davidoff Adventure - fajnie owocowe, ale znacznie uboższe. Potem Azzaro Chrome Legend - ciekawe, ale nadmiernie słodkie i syntetyczne. Givenchy Pour Homme - nie. Kilka próbek z Missali: Durbano Heliotrope - za ostry i nie. MDCI Ambre Topkapi - nie.
Amouroud Santal des Indes - nie. Amouage Reflection Man - boli po nim głowa. Montale Santal Wood - nie. Il Profvmo Quai des Lices - kojarzą się z proszkiem do prania.

Mój problem wynika także z faktu, że w odróżnieniu od doświadczonych użytkowników tego forum czytając skład perfum (np. lawenda, szałwia, geranium, cytryna) nie umiem przypisać tym nazwom odpowiadającego im zapachu. Więc nawet poszukując perfum zbliżonych składem niewiele mi z tego wychodzi.
Dunhilla Browna np. kojarzyłem z zapachami lekko słodko owocowymi, łagodnymi a jednocześnie dzięki świetnej kompozycji egzotycznymi. Okazuje się, że ich skład jest drzewno kwiatowy. Wiem, że nie znoszę perfum agresywnych (ostrych, gorzkich itp.), nie lubię perfum zbyt jednoznacznie przesłodzonych, nie lubię być duszony (to pewnie kadzidło).
Przejdę już może do pierwszego pytania bo tekst robi się przydługi.
1. Czy jako doświadczeni perfumiarze możecie mi powiedzieć, czy perfumy których nie ma absolutnie ani w Sephorze ani Douglasie bo miały premierę kilkanaście lat temu można gdzieś kupić mając pewność, że to tak samo oryginalny produkt jak na świeżo po premierze? (jeśli nie chcę korzystać z perfumerii internetowe w niższych cenach)
Gdzieś za granicą? Czy wogóle są jeszcze oryginalnie produkowane?

Pytanie numer dwa.
2. Czy na podstawie tej chaotycznej opowieści możecie podpowiedzieć mi 3 alternatywy do Dunhill Brown? (za kilka dni wybieramy się z żoną do perfumerii aby kupić jej urodzinową butelkę Dolce Gabbana Light Blue , które kiedyś już miała i za którymi przepada, teraz ma być wersja intense - ja zresztą też je bardzo lubię) Mógłbym spróbować wąchnąć coś z Waszej rekomendacji. Piszę tylko o 3 propozycjach bo wiem, że wchodząc do perfumerii nos i tak jest odrazu atakowany taką dawką zapachu, że potem już niewiele można wchłonąć. A jednocześnie nie znając się na wogóle na topowych zapachach muszę poruszać się między półkami po omacku licząc na podpowiedzi nie zawsze kompetentnych sprzedawczyń.

Pytanie numer 3.
3. Czy znając zapach Dolce Gabbana Light Blue możecie podpowiedzieć coś podobnego lub jeszcze lepszego bo żona też ma ochotę poszerzyć swoją nikłą wiedzę . Chodzi o coś świeżego, atrakcyjnego, na codzień, może owocowego, jednocześnie sexi.
Dziękuję za cierpliwość w czytaniu tego elaboratu i proszę chętne osoby o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami oraz niewątpliwie ogromną wiedzą perfumiarską. Będę wdzięczny.

descentered

Aktywny forumowicz

Post21 lutego 2018, 16:00 - Śr

Myślę, że wymogi regulaminu forum mają sens. Jeśli musisz umieścic 25 postów na forum i miec odpowiedni staż zanim zadasz pytanie to pewnie zdążysz w tym czasie rozeznac się w jakich sekcjach takie pytania zadawac, a byc może nawet znajdziesz na nie odpowiedzi!

dradziak

Forumowicz

Post01 marca 2018, 13:09 - Cz

Też widziałem ten zapach u Jeremiego i dzisiaj przy okazji załatwiania spraw na mieście poszedłem sobie do Douglasa.
Powiem Wam tak składu może nie mają jakiegoś innowacyjnego, ale sam zapach w kategorii świeżaków dla mnie jest 10/10.
Serio, już dawno nie czułem tak fajnie świeżego zapachu, który nie waliłby cytrusami ostro po nozdrzach.
Sam zapach jest bardzo fajnie ułożony.
Nuta głowy - bergamotka fajnie jest wymieszana z grejpfrutem. Grejpfrut nie jest kwaśny, kardamon go wysładza, ale super w kardamonie jest to, że nie jest tak ofensywny jak np. wanilia. Bergamota z pewnością podkreśla mocne otwarcie jak na świeżaka.
Nuta serca - myślę, że kwiat pomarańczy bardzo fajnie zastępuję z czasem grejpfruta. Faktycznie dochodzi pieprz, ale trzeba się bardzo, bardzo mocno wczuć w nadgarstek. Czuć, że nuta serca ma w sobie coś z płynu do tkanin, ale jest to jak najbardziej pozytywna sprawa! Przypomina mi fioletowy lenor :)
Nuta bazy - Nie jestem w stanie powiedzieć, czy jest drzewo gwajakowe, czy też go nie ma bo słabo znam je, ale jakoś wetywerii nie wyczuwam zbytnio. Może coś tam jest, ale w porównaniu do Encre Noir jest to jak kropla w w stawie. Piżmo? Spoko, nieinwazyjne :)

Ogólnie dla mnie są świetne, parametry również ma bardzo dobre.
Wszystko to tym bardziej, że jest zima i ładny mróz ;)

Z oceną jeszcze się wstrzymam, chciałbym przetestować je na wiosnę.
Teraz pomyślałem, że mają dużo wspólnego z Azzaro Chrome Legend, ale bez wątpienie Dunhill biję go na głowę.
Szkoda, że cena tak wysoka...
Pozdrawiam
Daniel

BlueJeans

Moderator

Post01 marca 2018, 14:03 - Cz

Wąchałem sobie wczoraj zielonego Dunhilla w Douglasie. Jak dla mnie nic specjalnego nie ma w tej kompozycji. Zapach sam w sobie jest poprawny, nie inwazyjny i pewnie spodoba się większości ludzi. Nie będę oceniał do czasu kiedy przeprowadze test globalny.

faxide

Perfumaniak

Post01 marca 2018, 22:33 - Cz

Dobrze ze tylko 10 ml tej masakry nabylem - moze nie DNO, ale mocne 2 wedlug mnie.
Jak cos mam na zbyciu na straganie :mrgreen:

descentered

Aktywny forumowicz

Post02 marca 2018, 09:00 - Pt

@ faxide: aż tak źle??? :)
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie