Teraz jest 21 października 2020, 19:02 - Śr

• Reklama

Etat Libre d`Orange - You Or Someone Like You

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena ELDO - You Or Someone Like You (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
1
33%
5 - Bardzo dobry
2
67%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 3

• Autor
  • Wiadomość

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Etat Libre d`Orange - You Or Someone Like You

Post15 lutego 2018, 17:16 - Cz

You Or Someone Like You marki Etat Libre d`Orange to cytrusowo - aromatyczne perfumy dla kobiet i mężczyzn wydane w 2017 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Caroline Sabas. Nutami głowy są mięta, anyż, bergamotka i grejpfrut; nutami serca są liść czarnej porzeczki, nuty zielone, hedione i róża; nutą bazy jest białe piżmo.

Obrazek

wahoo

Perfumaniak

Re: Etat Libre d`Orange - You Or Someone Like You

Post27 sierpnia 2019, 21:25 - Wt

Kiedyś premiery ELdO wzbudzały więcej zainteresowania na forum... :)
A You Or Someone Like You to bardzo dobry przedstawiciel perfum zielonych, lekko kwaśnych, odrobinę kwiatowych. Zdecydowanie zasługuje na szerszą rozpoznawalność.
Bardzo podoba mi się obecne tu ujęcie zieleni - jest świeża mięta, jest trochę kwasoty liści porzeczki, ale jest też zieleń gorzka i wytrawna jakby wzorowana na zapachu pokrzywy. Kompozycję, o odrobinę słodyczy, uzupełniają róża i hedione, oraz adekwatna doza piżm, które pozwalają trwać zapachowi przez parę godzin na skórze, ale nie wybijają się nigdy na pierwszy plan i pozwalają YOSLY zachować przez cały czas swój wybitnie zielony charakter.
Od czasu premiery tej kompozycji pojawiło się kolejnych parę zapachów z kwaśnym, zielono-porzeczkowym tematem przewodnim, ale to nadal jeden z najlepszych przedstawicieli tego gatunku.
5-/6

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post28 sierpnia 2019, 01:45 - Śr

Zachęcasz do testów, Maćku, choć ELDO rzeczywiście jakoś straciło rozpęd.
A może nie tyle rozpęd, co wabik ;)
Artur

krzsmi11

Aktywny forumowicz

Post28 sierpnia 2019, 07:22 - Śr

Zapach nie jest zly. Rzeczywiscie jest bardzo mietowo i kwiatowo z dodatkiem pizma, przez co dla mnie bylo za bardzo kobieco. Odlewke oddalem zonie i na niej pachnie bardzo dobrze. Ja sie w nim zle czulem.

kubanczyk

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post28 sierpnia 2019, 07:54 - Śr

Wczoraj wymieniłem się z Arkiem - stałem się włascicielem YOSLY.
Na spotkaniu w Warszawie poznałem ten zapach, razem z Remarkable People. Jest to bardzo ciekawa forma świeżości. Dużo mięty, podanej z cytrusami, oraz jak dla mnie z czymś na wzór zielonego jabłka- to tak na szybko. Jak przetestuję lepiej to na pewno napiszę coś więcej
viewtopic.php?f=52&t=31496- Wiele ciekawych flakonów niszowych i mainstreamowych !

yoongeew

Forumowicz

Post30 sierpnia 2019, 00:05 - Pt

Wyróżniający się zielony zapach. Jakiś taki uroczy. Spora trwałość jak na zapach z tej kategorii. Nie czuję cytrusów, jest świeżo i zielono, są liście porzeczki plus coś w rodzaju aury wodno-miętowej. Trochę mi przypomina Rose Privee L’Artisan Parfumeur ale jest lżejszy i zieleńszy.

supermariobros

Mega Perfumaniak

Post19 lutego 2020, 06:58 - Śr

Czy miałby ktoś może poczęstować samplekiem 2-3ml tej kompozcyji? W wątkach sprzedażwoych niestety wyszukiwarka niczego nie znajduje a jestem jego bardzo ciekawy :)
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

polanicki

Forumowicz

Post19 lutego 2020, 20:53 - Śr

Może być 5 ml? Będę miał dekant.

supermariobros

Mega Perfumaniak

Post02 marca 2020, 12:10 - Pn

Mam i ja! :mrgreen:
Zapach jest świetną imitacją mięty! Chyba najlepsza interpretacja mięty, jaką miałem przyjemność wąchać!
Soczysta, zielona, momentami balonowa.
Otwarcie jest cudowne! Miętowa guma orbit w paskach o smaku spearmint. Aż chciałem zlizać zapach z ręki :lol:
Z czasem pierwiastek gumy balonowej znika i pojawia się bardziej naturalna wersja, soczystej, świeżej, lekko słodkiej mięty, roztartej w dłoniach. Zapach może spokojnie na tym etapie służyc jako inhalator, przeczyszcza dziurki w nosie.
Z czasem niestety efekt znika i zapach traci nieco uroku. Wyczuwam w kompozycji również klimat żelu pod prysznic/ szamponu o zapachu mięty, co nie do końca mi się podoba. Z każda kolejną godziną zapach staje się coraz zwyczajniejszy i przez wychodzące nuty kwiatowe, w mojej opnii, skręca w damską stronę.
Reasumując: pierwsza godzina jest rewelacyjna, później jest niestety gorzej.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

Powrót do Perfumy unisex