Teraz jest 21 października 2020, 16:58 - Śr

• Reklama

Cartier - Declaration Parfum

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Cartier - Declaration Parfum (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
2
5%
3 - Przeciętny
1
2%
4 - Dobry
6
15%
5 - Bardzo dobry
27
66%
6 - Genialny
5
12%

Liczba głosów : 41

• Autor
  • Wiadomość

gilbert

Perfumaniak

Cartier - Declaration Parfum

Post03 lutego 2018, 18:35 - So

Déclaration Parfum marki Cartier to orientalno - drzewne perfumy dla mężczyzn wydane w 2018 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Mathilde Laurent. Perfumy zawierają takie składniki, jak cedr, przyprawy, skóra i nuty orientalne.

Obrazek

Jestem po pierwszym teście nadgarstkowym, także jakieś odczucia już są.
Ogólnie zapach w tematyce klasycznej Deklaracji, ze względu na koncentacje EDP zdecydowanie cięższy, zawiesisty, chociaż wyraźnie mniej się tutaj dzieje.
Różnice zobrazowałbym podając przykład Terre d'Hermes - EDT i EDP - wiele osób stawia wyżej EDT, i tutaj może być tak samo.

Marks

Aktywny forumowicz

Re: Cartier Declaration Parfum

Post04 lutego 2018, 08:31 - N

Zgadzam się z kolegą gilbert. Zapachowo bardzo zbliżony do klasycznej Deklaracji. Przez pierwsze 1-2 godziny mocniejsza projekcja, trwałości nie oceniam ale nie wydaje mi się żeby znacząco rózniła się od wersji podstawowej.

gilbert

Perfumaniak

Post04 lutego 2018, 08:48 - N

U mnie po pierwszym teście trwałość raczej na minus, po 4-5 godzinach już go nie było na nadgarstku.
Nie chcę na razie oceniać, ale dobrze to nie wróży.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post04 lutego 2018, 09:24 - N

Marks napisał(a):Zgadzam się z kolegą gilbert. Zapachowo bardzo zbliżony do klasycznej Deklaracji. Przez pierwsze 1-2 godziny mocniejsza projekcja, trwałości nie oceniam ale nie wydaje mi się żeby znacząco rózniła się od wersji podstawowej.

Zapachu jeszcze nie testowałem, ale wobec powyższego nasuwa się kardynalne pytanie; po co właściwie wypuszcza się na rynek takie pachnidła (poza aspektem czysto merkantylnym oczywiście)?

arek

Perfumaniak

Re: Cartier - Declaration Parfum

Post04 lutego 2018, 10:35 - N

Bo jest moda na extreme,intense i eau de perfumy,parfum i inne szprycowane wypusty tego co juz było. Hmm brak pomysłów na nowe kompozycje? :mrgreen:

Jeszcze nie poznałem tej deklaracji. Póki co Essence i L'Eau są dla mnie najlepszymi kompozycjami linii Cartier Declaration ;)
Pachnącego dnia i wieczoru

gilbert

Perfumaniak

Post04 lutego 2018, 10:40 - N

Wg. mnie akurat ten zapach ma sens, jak najbardziej. Kompozycyjnie zapowiada się fajnie. Tak jak pisałem, różnice można porównać do Terre. Mi się zawsze podobał Terre EDP, i tak jest w tym przypadku również.
Oczywiście wiąże się to z tym, że jeżeli ktoś się spodziewał czegoś nowego, z efektem wow, to tego tutaj nie znajdzie.

arek

Perfumaniak

Post04 lutego 2018, 10:45 - N

Rzecz jasna, ze dzis nie znajdujemy łałów :mrgreen:
Pachnącego dnia i wieczoru

wahoo

Perfumaniak

Post04 lutego 2018, 12:02 - N

Wydaje się, niestety, że Cartier poszedł po linii najmniejszego oporu wydając Parfum. Przyznam, że spodziewałem się znacznie odważniejszej interpretacji i zdecydowanie dalej idących zmian w kompozycji niż dość oczywiste, lekkie "zagęszczenie" jej nutami drzewnymi, skórą i (chyba) odrobiną piżma. Tym bardziej, że okazja ku temu była nie lada.
To nadal jest świetna kompozycja (jako że, przynajmniej dla mnie, klasyczna Deklaracja jest zapachem genialnym), ale testując ją trudno pozbyć się uczucia lekkiego zawodu. Tym bardziej, że jest Essence, który z racji swego ciężaru mógłby równie dobrze nosić przyrostek "Parfum".

Mimo wszystko, jak się pojawi w przystępniejszej cenie, pewnie zanabędę flaszkę i porządnie przetestuję.

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Post04 lutego 2018, 12:20 - N

Ja też się przymierzam do zakupu , przywykłem do małych pojemności , no ale skoro to Parfum to nie mniej niż 50 ml nie może być ;)

Będę w piątek w Dagu - być może już będzie na półce , z postu Maćka wydobywa się lekki niedosyt - powiedz proszę , co byś miał na względzie w swojej wizji Parfum jeśli chodzi o skład , bardzo mnie to ciekawi 8-)

Wyga

Aktywny forumowicz

Post05 lutego 2018, 00:38 - Pn

Deklaracja na słodko, pozbawiona zielonej trawy z dodatkiem miodu.
W sam raz na jesień, zimę i wiosnę.

Marcin__

Hiper Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post05 lutego 2018, 07:22 - Pn

Na mojej skórze na początku pachnie jak Declaration z dodatkiem bobu tonka - czuję wyraźnie migdały. Ale potem ewoluuje w stronę żywic - słodycz usuwa się na dalszy plan. Głęboki, drzewny i bardzo żywiczny z minimalną słodyczą. Przyprawy są, czuję więcej kardamonu niż kminku, ale żadna z nich nie dominuje. Są raczej uzupełnieniem całej kompozycji.

Trwałość przy skórze do10-11 h, ale czuć na sobie przestałem po8miu.

Pretendent do objęcia miana najlepszej Deklaracji
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post05 lutego 2018, 08:15 - Pn

arek napisał(a):Rzecz jasna, ze dzis nie znajdujemy łałów :mrgreen:

A dlaczego to jest rzecz jasna?

Co do DP, to że względu na brak wolnego nadgarstka ( :P ) wąchałem tylko z blotterka.
Wygląda na slodszą wersję klasyka i brzmi zachęcająco.
Myślę, że w przyszły weekend uda się przeprowadzić konkretne testy.
Artur

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post05 lutego 2018, 08:34 - Pn

Klasyczna Deklaracja EDT to genialny miks "chłodnych" przypraw (pieprz,kardamon), cytrusów i cedru. Niezapomniana sygnatura, którą Laurent - na szczęście - zachowała w wersji Parfum, tyle że tym razem zapach ma zdecydowanie cieplejszy, balsamiczny charakter. (Mam ważenie, że perfumiarka wykorzystała w nim doświadczenia z pracy nad L'Envol EDP. Podobne subtelnie ambrowe ciepło.) Zapach nie jest tak ekspansywny, jak klasyk. Trzyma się bliżej skóry, ma bardzo dobrą trwałość ( spokojnie 12 godzin). Moje ogólne wrażenia są pozytywne. Oceniam na 4+.

MHW

Bardzo aktywny forumowicz

Post09 lutego 2018, 10:02 - Pt

Jestem po teście, są genialne i bezbłędne. Tak powinno się robić wersje perfumowane. Będzie flakon, jak stanieją.
Kocham Perfuforum!

Skarbowy

Perfumaniak

Post10 lutego 2018, 14:39 - So

Bardzo dobry gęsty aromat. Mam wrażenie że u wielu wielu innych firm koncentracja edp przy tym to popierdółki. Must have.

Edit: w bazie po około 7h po aplikacji wyraźnie nawiązuje do Rochas Lui!
Ostatnio edytowano 10 lutego 2018, 21:49 - So przez Skarbowy, łącznie edytowano 1 raz

Birbant

Aktywny forumowicz

Post10 lutego 2018, 19:17 - So

W końcu i ja przetestowałem w D. Jako że bardzo lubię starą deklarację byłem bardzo ciekaw wersji perfumowanej. Dla mnie głębokie, mocniejsze, bardziej wygładzone, Nie potrafię rozpoznawać nut, ale porównam to w taki sposób: ma się jak Dior Homme do DH Parfum. Jest po porostu świetny.

Jarek

Forumowicz

Post12 lutego 2018, 11:57 - Pn

Potwierdzam bardzo dobrą jakość zapachu. Jest gęstszy cieplejszy niż oryginał. Nawet Pani z D.przyznała, że w ostatnim czasie to jedna z najlepszych obecnie pozycji na ich półce.

siwy

Aktywny forumowicz

Post12 lutego 2018, 12:38 - Pn

Pani z D. powie tak o każdym zapachu, którym klient wydaje się zainteresowany. :D

dzonuejn

Forumowicz

Post12 lutego 2018, 12:46 - Pn

Oprocz Gucci Guilty Absolute ;).

A w temacie to 2 tygodnie temu testowalem przelotnie w Rzymie, ale nie zrobil na mnie AZ takiego wrazenia (moze dlatego, ze wole wersje Intense i Soir od oryginalu).

Jarek

Forumowicz

Post12 lutego 2018, 17:42 - Pn

siwy napisał(a):Pani z D. powie tak o każdym zapachu, którym klient wydaje się zainteresowany. :D

Jasna sprawa ale ona jeszcze dodała, że dziś to wszystkie zapachy robią na jedno słodkie kopyto, a ten taki nie jest:)
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie