Teraz jest 23 października 2020, 12:26 - Pt

• Reklama

Houbigant - Duc de Vervins L'Extreme

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Houbigant - Duc de Vervins L'Extreme (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
1
100%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 1

• Autor
  • Wiadomość

Bach_rules!

Perfumaniak

Houbigant - Duc de Vervins L'Extreme

Post25 stycznia 2018, 19:23 - Cz

Piramida nut:
cytryna, bergamotka, kwiat pomarańczy
lawenda, nuty przyprawowe
mech dębowy, lawenda, bursztyn

Porównując skład do podstawowej wersji Duc de Vervins, nie ma tutaj geranium, piżma i paczuli, szałwii i rozmarynu (choć te dwa ostatnie mam wrażenie, że jakoś upchnięto w "nutach przyprawowych").

Porównując zapach do podstawowej wersji (gdzie dominowała pylista, sucha, do bólu wytrawna, że aż gorzka lawenda oraz tona mchu dębowego), wersja L'Extreme jest mniej wytrawna, sucha i pylista, za to bardziej zaokrąglona i zrównoważona. Może to ten bursztyn łagodzi ton. Trochę DdV L'Extr. przypomina klimat Drakkara, ale jest przy tym jakby bardziej, hmm, elegancki? O ile Drakkar pachniał mi kioskiem Ruchu za PRLu, co to "ja tu mięso mam!", to DdV l'Extreme to taka bardziej wyrafinowana drogeria :)

Cytrusów z otwarcia praktycznie nie czuć, pewnie mają zadanie uruchomić projekcję pozostałych nut i nadać świeżości reszcie składników. Lawenda pięknie wybrzmiewa podbita przyprawami, wśród których wydaje mi się szałwia jest jednak obecna. Baza jest klasycznie męska, mech przytrzymuje nietrwałe z natury nuty lawendy bardzo długo. Wydaje mi się, że składnikiem bursztynu jest kumaryna, bo wyczuwam jej fougere'ową rolę w mieszance bazowej.

Trwałość u mnie gargantuiczna, trzyma się skóry nawet po prysznicu. Projekcja na początku porażająca, po 2-3 godzinach wciąż bardzo dobra.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Powrót do Perfumy męskie