Teraz jest 26 października 2020, 18:48 - Pn

• Reklama

Frapin - Isle of Man

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Frapin - Isle of Man (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
20%
4 - Dobry
2
40%
5 - Bardzo dobry
2
40%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 5

• Autor
  • Wiadomość

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Frapin - Isle of Man

Post23 grudnia 2017, 09:48 - So

Isle of Man marki Frapin to aromatyczno - zielone perfumy dla mężczyzn wydane w 2017 roku. Nutami głowy są grejpfrut, gorzka pomarańcza i bazylia; nutami serca są sól, fiołek i frezja; nutami bazy są nuty drzewne, wetyweria i piżmo.

Obrazek

Novella

Perfumaniak

Re: Frapin - Isle of Man

Post23 grudnia 2017, 11:09 - So

sam jestem cikaw co to będzie :D

Konrad00

Forumowicz

Post25 grudnia 2017, 23:45 - Pn

Marketing dziala na mnie wzorowo - nazwa flakon i nuty... :twisted:

pezet9

Forumowicz

Post20 stycznia 2018, 10:23 - So

Na początku coś musującego (połączenie grejpfruta i skórki pomarańczy i bazylii) - coś w stylu musujących cukierków o smaku pomarańczy. Później otwiera się minerałowo-ziemistym zapachem (może przez tą sól, wetywerię, nuty drzewne?), oczywiście piżmo też tam daje znać. To w miarę słodkawy, owocowy (pomarańczowo-grejpfrutowy), kwiatowy, puszysty zapach. Uniseks, bardziej bliskoskórny. Ale po 12h po spryskaniu ( i nawet wymyciu rączki - dwukrotnie ;) ) nadal go czuje, jak przybliżę nos - dlatego daje dobrą 5 (zapach zdecydowanie na wiosnę ;) ).
"Pokusa to perfumy, które wdycha się tak długo, aż człowiek zapragnie mieć flakon"
Jean-Paul Belmondo

Konrad00

Forumowicz

Post28 kwietnia 2018, 11:15 - So

Sezon na Isle of Man się kończy ale małe zainteresowanie tematem
Wg mnie przyzwoita pozycja, warto sprawdzić. Raczej jesien/zima

wahoo

Perfumaniak

Post08 czerwca 2018, 20:55 - Pt

Nie zgodzę się, że to zapach na jesień czy zimę. Jest to raczej uniwersalne, całoroczne pachnidło. Absolutnie nie niszowe w swoim wydźwięku, spokojnie mogłoby stać na półkach D/S między Chanelami a Diorami. Nawet by się tam trochę wyróżniało na plus. :) Nie przepadam za wetywerią podaną na słodko, ale tu przynajmniej ta kwietna słodycz nie jest liniowa i oblepiająca całą kompozycję. Obiektywnie patrząc jest to więcej niż poprawna, mogąca się podobać szerokiemu gronu odbiorców kompozycja. Parametry również ma bardzo solidne. Jednak moje oczekiwania wobec tej marki sytuują się trochę wyżej.
4-/6

edit: przed wysłaniem postu przeszło mi przez myśl, że IoM realizuje trochę podobny koncept co Beach Hut. Na takim tle, siłą rzeczy, wypada jeszcze bladziej.

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post24 czerwca 2018, 12:37 - N

Dla mnie są to perfumy słodko-gorzkie i raczej liniowe. Mimo, że są raczej niezmienne, to żyją na skórze. Co jakiś czas coś nowego dociera do naszego nosa, ale sama kompozycja się nie zmienia. Ciekawy efekt. Mnie do końca to wszystko przekonuje i coś mi w nich nie pasuje. Plusem jest ich noszalność i parametry. Są ładne, zielone, o akuratnej projekcji i całodniowej trwałości. Jeżeli więc szukasz zapachu zielonego, w którym cytrusy, nuty kwiatowe i drzewne są podane w sposób słodko-gorzki to daj im szanse.

Ode mnie 4.
Ostatnio edytowano 14 sierpnia 2018, 07:29 - Wt przez M_Michal, łącznie edytowano 1 raz

rabarbary

Hiper Perfumaniak

Post24 czerwca 2018, 12:51 - N

Ciekawy dziwak.
Słodki, słony, kwaśny i gorzki równocześnie.
Zielony, cytrusowy, mineralny, ciutkę kwiatowy i pudrowy.
Wg mnie uniseks.

Olibanum

Post08 sierpnia 2018, 00:37 - Śr

próbuje po raz kolejny ... i n mojej skórze po prostu kminek. nie bardzo za kminkiem przepadam. Przykrywa inne nuty. :lol:

Novella

Perfumaniak

Post13 sierpnia 2018, 16:16 - Pn

spokojnie może być uniseks
zielono mineralne kwiatów nie wiele
trwałość ok, projekcja kameralna
mógłbym go dostać w prezencje
sam raczej nie kupię :D

supermariobros

Mega Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post22 stycznia 2019, 07:13 - Wt

Nieco przerażony domniemanym podobieństwem do Hermesa (którego nie mogę znieść) zabrałem się za testy tego pachnidła.
Okazało się, że nie ma tak źle, wręcz przeciwnie, Isle of Man jest zapachem, w którym co prawda dominuje w otwarciu szorstka, wytrawna wetyweria, ale po niedługim czasie kompozycja przybiera dużo przyjemniejszą barwę niż Hermes :P
W momencie kiedy wychodzą cytrusy z grejfrutem na czele już mogę czuć się bezpiecznie, jest odrobinę zielono, nawet idzie wyczuć słony posmak na języku- ciekawe uczucie! :D Kwiatów na szczęście mało.
Zapach jest elegancki i z pewnością byłby doskonałem garniturowcem, paramterów nie ocenię, gdyż testuję zapach z sampla, ale nie powiedziałbym, że po kiku chmurach na ręce projektuje zbyt odważnie, raczej projekcja będzie stonowana.

EDIT
Po 4h od aplikacji czuć mocno bazylię, do tego wetyweria stała się gładsza, przypomina mi teraz tochę Guerlain l'eau Boisee. Ta faza jest moim zdaniem najprzyjemniejsza w tym zapachu.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

Powrót do Perfumy męskie