Teraz jest 30 października 2020, 23:01 - Pt

• Reklama

Dior - Ambre Nuit

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Dior - Ambre Nuit (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
2
7%
4 - Dobry
3
11%
5 - Bardzo dobry
9
33%
6 - Genialny
13
48%

Liczba głosów : 27

• Autor
  • Wiadomość

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Dior - Ambre Nuit

Post25 listopada 2017, 13:41 - So

Ambre Nuit marki Christian Dior to orientalne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Ambre Nuit został wydany w 2009 roku. Perfumy zawierają takie składniki, jak bursztyn, bergamotka, grejpfrut, różowy pieprz i róża.

Obrazek

Jarek

Forumowicz

Re: Dior - Ambre Nuit

Post17 września 2018, 08:33 - Pn

Testowaliście? Jak wrażenia? Podobno jeden z lepszych zapachów z linii "La Collection Privée". Potwierdzacie? Chyba w ubiegłym roku w listopadzie były promocje w butiku Diora w Warszawie. Jeśli i w tym roku takie będą to czy warto pomyśleć o kolejnej rozbiórce?

bejo82

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post17 września 2018, 08:45 - Pn

Są przepiękne, skupiłem wszystko, co było na forum, czyli całe 15 ml :lol: Chętnie kupię więcej, ale tylko wersji sprzed reformy w 2018 roku.

kyloe

Bardzo aktywny forumowicz

Post17 września 2018, 08:49 - Pn

@Błażej, rozumiem że to co było rozbierane na forum w listopadzie 2017 to jest wersja sprzed reform. ?

bejo82

Perfumaniak

Post17 września 2018, 09:01 - Pn

@Bartku, tak założyłem, bo wg fragry nowa wersja weszła w 2018 roku. Nie znam różnic, ale patrząc na ogólny trend spodziewam się, że znów będzie gorzej. Ktoś napisał, że nowa pachnie tak samo, ale ma poprawione parametry. Znam starą, uwielbiam ją i nie chciałbym ryzykować przy tej cenie.

Jarek

Forumowicz

Post17 września 2018, 09:28 - Pn

Poruszyłem ten wątek bo w ubiegłym roku testowałem Ambre Nuit w butiku i również mnie zachwycił. Zmroziło mnie jak napisałeś o reformulacji bo jakoś nie przypominam sobie aby "reforma" wychodziła kiedykolwiek na dobre...no ale oby, oby :|

bejo82

Perfumaniak

Post17 września 2018, 09:54 - Pn

Doczytałem jeszcze trochę i piszą, że Dior dementuje pogłoski reformulacji. Wg nich wydali na nowo kolekcję butikową (zmiana z La Collection Privee na Maison Christian Dior Collection) bez zmian w samych zapachach.
Oceniłem Ambre Nuit na 6, bo to jedne z nielicznych perfum, które pokochałem od pierwszego poznania.

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Post17 września 2018, 12:25 - Pn

Sam zakładałem zbiorczy wątek nowej linii butikowej w nowowściach i zapowiedziach i z tego co pamiętam niektóre " stare " kompozycje , przynajmniej według Fragry trochę różniły się składem

bejo82

Perfumaniak

Post17 września 2018, 12:34 - Pn

Tutaj też tak jest, skład stopniał do zaledwie dwóch składników (ambry i róży), ale w recenzjach dwie osoby twierdzą, że pytały w Diorze i reformy nie było.

KrzysiekPL

Aktywny forumowicz

Post17 września 2018, 12:42 - Pn

Taki marketing. Nie podają teraz wszystkich nut tylko te główne. Ale to nie znaczy że była jakaś reformulacja.

Novella

Perfumaniak

Post17 września 2018, 16:50 - Pn

nie było zmiany zawartości , jest nadal piękna :D

descentered

Aktywny forumowicz

Post18 września 2018, 11:31 - Wt

Oceniłem na 5, choć rozumiem, że możnaby dać 6. Bez zbędnej poetyki napiszę, ze zapach jest świetny, dla mnie na eleganckie wieczory w raczej chłodniejsze dni. Bije na głowe klimatycznie podobne zapachy, które bywają lub przesłodzone lub najzwyklej w świecie zbyt ciężkie (tak, patrzę na Ciebie Grand Soir!!). Dior podaje temat ambrowy przyjemnie, bardzo noszalnie i przyjaźnie dla otoczenia.

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Post18 września 2018, 13:09 - Wt

Ubrałem go dzisiaj nie spodziewająć się tak wysokiej temperatury - trochę przygasł , poczekamy do końcówki października 8-)

gilbert

Perfumaniak

Post25 września 2018, 14:06 - Wt

Róża, ambra, czuje też pieprz w tle. Zapach delikatny, subtelny, naturalnie pachnący.

Niby unisex, ale wg. mnie z przechyłem na damską stronę. Osobiście, nie czułbym się komfortowo mając go na sobie, ale to już kwestia gustu.

Bez większej rewelacji powiem szczerze, szczególnie za swoją cenę.

myk

Forumowicz

Post19 lutego 2019, 22:18 - Wt

Perfumy obłędne! Cóż za piękna róża - nie męczy, nie jest przesłodzona, a podana w takim towarzystwie, że szczęka opada. Jak tylko przyszła przesyłka z próbką (ok. 2 godziny temu) psiknąłem się globalnie, ale to za krótko, żeby ocenić trwałość, jednak kompozycyjnie to majstersztyk. Może taki tyci tyci przechył na damską stronę mocy, ale nie na tyle, żebym miał jakiekolwiek obiekcje przed ich noszeniem.

Update:
Początek może ciut na damską stronę, ale to co dzisiaj rano czułem na t-shircie, który wczoraj nosiłem, to już zdecydowanie męski dry-down. Oj zdecydowanie próbka pójdzie cała i to szybko, a może się pokuszę o kolejny, większy dekancik.

Update 2:
Kolejny już dzień z tym Diorem i muszę przyznać, że po prostu pozamiatał. Szturmem zdobył pozycję w moim top 3 i już jest pierwszy na liście zakupowej, czekam na odpowiedź z niemieckiego sklepu internetowego Diora, czy przesyłają do Polski - jeśli tak to nie będę raczej długo zwlekał. Zasłużona ocena 6. Koniecznie muszę poznać jeszcze kilka zapachów z tej serii!

patoja

Forumowicz

Post24 czerwca 2019, 19:42 - Pn

Piękne! Jedyne ale mam do parametrów, które są bardzo średnie :cry: nic tylko czekać na racjonalną cenę i zakup flakonu :)

Mirx

Perfumaniak

Post02 grudnia 2019, 12:46 - Pn

Przepiękne perfumy! Zrobiły na mnie wielkie wrażenie już gdy pokazał mi je kiedyś kolega Back. Po wąchaniu samego korka kopara mi opadła. Poźniej broniłem się przed zakupem w butiku Diora, bo wiedziałem, że trzeba poczekać na dobrą ofertę. Nareszcie mam je u siebie i mogę spokojnie przetestować. W końcu wziąłem i Fève Délicieuse, bo przecież nie będę czekał rok na kolejną obniżkę ceny. :-)

Po pierwsze proszę o poprawienie nut w opisie. Nie wiem skąd wziął się ten błąd, pewnie z Fragrantiki, ale w kompozycji nie ma akordu bursztynu (amber). Jest za to szara ambra. Cytując za Basenotes:
- Top Notes: Bergamot
- Heart Notes: Turkish rose, Ambergris
- Base notes: Cistus Labdanum

Cytując Francois Demachy, którego cytował w swojej recenzji fqjcior:
„Pomysł polegał na stworzeniu zmysłowej róży poprzez połączenie jej z szarą ambrą, a więc na użyciu dwóch najbardziej charakterystycznych składników używanych w perfumiarstwie. To był dla mnie bardzo ważny akord, nad którym pracowałem przez wiele lat, zanim stworzyłem Ambre Nuit.”

No i wtedy wszystko się zgadza. To nie są perfumy słodkie, więc ten bursztyn naprawdę nie skleja się z rzeczywistością. Jeśli jest tam wanilia czy benzoes, to tylko w roli drugoplanowej. W Ambre Nuit genialnie gra róża (nie za dużo!) z czystą, bardzo cywilizowaną ambrą. To jest przykład kompozycji, w której wszystko pasuje idealnie. Od dawna brakowało mi czegoś, co by zastąpiło mi zapach na co dzień w postaci Chanel Bleu de Chanel EDP – coś co byłoby równie noszalne, ale mniej oczywiste, zrobione z lepszych składników, coś dopracowane w każdym calu. To z czego się szczególnie cieszę, to okiełznana róża. Chcę ją mieć, bo ją uwielbiam, ale w Polsce jest to zapach jednak ostentacyjny, gdy nosi go facet i to na dodatek na co dzień, a nie na bankiet. Druga sprawa to właśnie ta wytrawność. Gdyby były to perfumy słodsze, nie zawsze chciałbym je mieć do pracy. A tu idealnie w punkt. Z drugiej strony, zachowując "normalność", mają w sobie również i szykowność, więc na wieczór nadają się bardzo dobrze.

Trochę dziwi mnie opinia koleżanki Patoja, że parametry są średnie. Zgodzę się, że nie jest to bestia, ale na dłoni wyczuwam je spokojnie 6 godzin, a normalnie je aplikując, dają o sobie znać nawet 8. Na ubraniach zostają dłużej.

W mojej ocenie to zdecydowanie uniseks – bez przechyłu w żadną stronę. Podoba się mi, podoba się żonie, wszystkim się podoba. :-) Raptem miałem je na sobie trzy razy, ale już wiem, że zasługują na 6.

Novella

Perfumaniak

Post05 grudnia 2019, 20:46 - Cz

bardzo dobra recenzja
i bardzo ciekawie opowiedziana historia :D

krzsmi11

Aktywny forumowicz

Post06 grudnia 2019, 10:02 - Pt

Nie robilem porownania reka w reke ale na pierwszy niuch sa bardzo podobne do 40 Knots od Xerjoff.

myk

Forumowicz

Post06 grudnia 2019, 11:01 - Pt

Mnie nijak się nie kojarzy z 40 Knots. W Xerjoffie nuty słone i morskie są dla mnie wręcz odrzucające - musiałem szybko z siebie zmyć te perfumy. Dla mnie to zupełnie różne zapachy, nawet należące do różnych kategorii.
Następna strona

Powrót do Perfumy unisex