Teraz jest 24 października 2020, 12:10 - So

• Reklama

Acqua di Parma - Colonia Ebano

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Acqua di Parma - Colonia Ebano (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
9%
3 - Przeciętny
1
9%
4 - Dobry
2
18%
5 - Bardzo dobry
7
64%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 11

• Autor
  • Wiadomość

gilbert

Perfumaniak

Acqua di Parma - Colonia Ebano

Post19 listopada 2017, 21:23 - N

Colonia Ebano marki Acqua di Parma to drzewne perfumy dla mężczyzn. Są to nowe perfumy, Colonia Ebano został wydany w 2017 roku. Nutami głowy są petitgrain, bergamotka, Żywice i czerwony pieprz; nutami serca są heban i miód; nutami bazy są paczula i wetyweria.

Testuje tytułowy zapach, i muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem.
Może nie ma wielkiego efektu wow, ale jest bardzo dobrze.
Elegancko skrojona, męska kompozycja, świetna jakość składników.

Nie wiem czy ktoś z tesujących podzieli moje zdanie, ale mam wrażenie, że w tym zapachu czuję skórę - mimo, że nie ma jej w składzie. Ta skóra jest zupełnie inna niż chociażby Colonia Leather, podana w bardzo delikatny, łagodny sposób.
Ten efekt w połączeniu z tymi drzewnymi nutami robi na prawdę bardzo dobre wrażenie.

Fqjcior na swoim blogu porównywał go z Terre - szczerze mówiąc, sam nie miałbym takich skojarzeń, a jeżeli już, to z wersją EDP, chociaż Colonia Ebano pachnie zdecydowanie "ciemniej", mniej cytrusowo.

// Posty połączone w jeden - Lucjan
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Novella

Perfumaniak

Re: Acqua di Parma - Colonia Ebano

Post20 listopada 2017, 15:17 - Pn

w zeszłym miesiącu testowałem dwa razy w S w Arkadii
jak zwykle bardzo poprawna woda :D
ale jak kolega pisał bez wodotrysków/ czzuć że to parma/
wyraźny heban plus włochy
bardzo dobra na dzisiejsza pogodę
parametry jak cała seria bardzo dobre
nie kupować w ciemno

Mirx

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post14 listopada 2018, 17:46 - Śr

Czy Acqua di Parma Colonia Ebano Eau de Cologne Concentrée pachnie tak jak heban? Próbowałem nawet to sprawdzić i zeszlifowałem trochę drewna z hebanowej listewki. Szczerze mówiąc, niczego nie czułem. Może moja deseczka była za stara. Może drewno hebanowe po prostu nie ma intensywnego zapachu i tak jak w przypadku Fougere, kompozycja jest jedynie dziełem wyobraźni perfumiarza.

To jedne z najbardziej gładkich perfum z jakimi miałem w życiu do czynienia. Nie ma tu czegokolwiek, co mogłoby zaburzyć kompozycję, najmniejszej fałszywej nuty. Producent reklamuje kompozycję jako połączenie cytrusów z nutami drzewnymi i przyprawowymi. Tak jak na delikatne cytrusy w otwarciu mogę się od razu zgodzić, a zaokrąglone akordy drzewne są oczywiste przez cały czas trwania perfum, tak przyprawy nie są już tak ewidentne. W każdym razie, nie jest to korzenna zupa, jak ma to miejsce w przypadku choćby Spicebomb. Dość mocny jest jedynie pieprz, ale i ta nuta została skutecznie okiełznana. Próbując znaleźć właściwe słowa do opisania Ebano przychodzą mi do głowy takie określenia jak „dyskretne”, „eleganckie” i „finezyjne”.

Acqua di Parma Colonia Ebano są świetnymi perfumami do biura. Nie projektują za mocno, ale są wystarczająco trwałe, by przez 5-6 godzin delikatnie dawać o sobie znać. Kompozycja jest całoroczna, ale wbrew kolorowi flakonu, nie polecam tego zapachu na wieczór, a jeśli już, to tylko latem.

Moja ocena to 5. Gdyby zapach był mocniejszy, dałbym 6. Tak czy inaczej, heban wart jest poznania.

Novella

Perfumaniak

Post17 listopada 2018, 19:11 - So

jak większość gatunków drewna heban pachnie
bardzo ładnie pachną palisandry ale chyba nie korzysta z nich przemysł perfumiarski
jest ich wiele rodzajów hebanu
/ sam poznałem kilkanaście łącznie z hebanem białym
który kiedyś był niezbędny w przemyśle włókienniczym/

marg-o123

Forumowicz

Post19 listopada 2018, 16:04 - Pn

Zdecydowanie wart poznania. Bardzo dobry zapach, intensywny, męski... ogólnie wyróżnia się od używanych współcześnie przez większość mężczyzn zapachów...
Czuć w nim delikatnie miód, ale ten tylko świetnie podkreśla drzewne akordy...

Pięknyyyy ;)
"Zapach jest językiem, który nie potrzebuje słów" - Jacques Polge.

supermariobros

Mega Perfumaniak

Post31 maja 2019, 06:11 - Pt

O mój Ci hebanie! :mrgreen:
Pięknę, męskie perfumy. Jednak można pachnąć prawdziwym mężczyzną, nie w sposób kalsyczny, "dziadkowy"! :P
Otwarcie bardzo intensywne, mocno drzewne, ale z odrobiną miodu dla osłody, przez co zapach staje się nieco cieplejszy, czuć sporo żywic, które w początkowej fazie mocno akcentują swoją obecność. Czuć wysoką jakość składników, nie ma mowy tutaj o jakiejkolwiek sztuczności, kompozycja jest naprawdę baaardzo przyjemna. Po jakiś 20 minutach od aplikacji wyczuwam nawet nuty zielone, i lekko kwaśną bergamotkę, no coś pięknego! Myślałem, że te lżejsze nuty zawsze ulatniają się najmocniej w otwarciu, a tutaj otwarcie jest intensywnie drzewne, dopiero później dochodzą do głosu cytrusy i herbata. Im dalej, tym bardziej mnie zaskakuje ta kompozycja i bardziej mi się podoba! Może i do Colonii Leather jej brakuje, ale jest zdecydowanie warta poznania i solidnego przetestowania! Z resztą, to inny typ zapachu więc komuś może przypaść do gustu bardziej niż Leather.
Acqua di Parma - Colonia Ebano jest doprawdy bardzo dobrą, męską propozycją od AdP, widzę ją na sobie w okresie polskiej, złotej jesieni! Idealnie by korespondowała z aurą takiej jesieni! :D

Po raz kolejny jestem w niemałym szoku, że o tak dobrym zapachu jest tak mało napisane na naszym forum.
To już taki Chess Club wywołał większe poruszenie na forum niż Heban?! :roll:
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

Novella

Perfumaniak

Post05 czerwca 2019, 12:03 - Śr

Mario ja specjalnie sie nie dziwie bo kompozycja nie jest łatwa
nie jest to mainstreemowy łatwiaczek :D
wg mnie nie odbiega oud czy skórzanemu ale od nich trudniejszy

supermariobros

Mega Perfumaniak

Post11 września 2019, 06:01 - Śr

Robię porządki w szafie więc dzisiaj przyszła pora na dokończenie sampla Ebano...
Znakomite połączenie drzewa z cytrusami, które dzisiaj, oby jak najdłużej, będzie towarzyszyć mi w pracy.
Kawał solidnych perfum, eleganckie, męskie ale jednocześnie ciepłe, powiedziałbym nawet, że wręcz sexowne ale nie w stylu La Nuit czy Xeryus Rouge a raczej w stylu Jamesa Bonda, nie chłopięco-sexowne a prawdziwie i zdecydowanie samczo-sexowne :P
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

Auriga

Forumowicz

Post29 września 2019, 17:32 - N

Kilka razy do niego podchodziłem, za każdym razem to samo. Potężna dawka żywic, miodu i przypraw powoduje ból głowy. Zapach dla mnie nie do przejścia...
Zawsze takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie

Powrót do Perfumy męskie