Teraz jest 21 października 2020, 13:37 - Śr

• Reklama

Houbigant - Cologne Intense

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Houbigant - Cologne Intense (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
17%
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
3
50%
5 - Bardzo dobry
2
33%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 6

• Autor
  • Wiadomość

kudzior

Ultra Perfumaniak

Houbigant - Cologne Intense

Post11 listopada 2017, 15:26 - So

HOUBIGANT - Cologne Intense EDP

rok wydania : 2015
twórca: Luca Maffei

skład fragrantica.pl
nuty głowy: bergamotka kalabryjska , sycylijska cytryna, paragwajski petitgrain i neroli
nuty serca: lawenda, estrago,różowy pieprz i indyjski jaśmin
nuty bazy: mate i kadzidło

Niedawno zakupiłem tego Houbiganta ,chociaż robiłem to z małym zawahaniem spowodowanym niezbyt przyjaznym opiniami - Fragrantica :) . Jak się okazuje wspomniany portal a raczej zawarte w nim opinie kłamią i po raz kolejny się o tym przekonałem:) .
Kupiłem go niedawno ,więc przeprowadziłem praktycznie jeden, dwa testy i jestem na TAK!. Według mnie w składzie tych perfum nie wymieniono jednego z głównych składników, który ukrywa się do samego końca i w bazie pokazuje swoje piękne oblicze - jest to skóra.
Uważam że, Cologne Intense to taka lżejsza wersja Eau de Gloire Parfum d`Empire, które uważam za "majstersztyk" i właśnie szczególnie w ostatniej fazie gdzie ujawnia się wspomniana skóra Houbigant staję się do Glorie bardzo podobny.
Moja ocena na dzień dzisiejszy to mocne 5 .
Zapach do garnituru lub skóry :) , w dres się nie ubierze , nie ma takiej opcji :)
Oczywiście kupiłem go w dość atrakcyjnej cenie , nie w takiej jaka obecnie panuje na rynku :)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

BlueJeans

Moderator

Re: HOUBIGANT - Cologne Intense

Post11 listopada 2017, 19:52 - So

Od ponad pół roku dysponuję samplem tego zapachu i również spodobał mi się on dość mocno. Czuć w tej kompozycji klasykę oraz elegancję. Również swojego czasu byłem zaskoczony opinią polskiej fragrantiki jednak co nos to obyczaj i nie ma co się tym sugerować. Każdemu miłośnikowi klasycznych woni Cologne Intense na bank przypadnie do gustu. Ocena ode mnie to mocna 4.

konopa

Forumowicz

Re: Houbigant - Cologne Intense

Post06 października 2018, 04:05 - So

Jak na was prezentują się parametry tego Houbiganta?
Czy ta lawenda w sercu jest mocno i długo wyczuwalna?

Np. w porównaniu do Duc de Vervins L'Extreme.

Marcin-PL

Forumowicz

Post08 czerwca 2019, 10:10 - So

Najgorszy zapach, jaki mi bylo dane wachac z zyciu - nie ma nic wspolnego ze swiezoscia ani kolonskim sznytem - dla mnie to zapach przepoconego dziadka, ktory narobil w portki (przepraszam za to skojarzenie, ale ja tak wlasnie ten zapach odbieram). :roll:

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post27 kwietnia 2020, 16:28 - Pn

Cenię markę Houbigant i lubię temat kolońska, więc byłem bliski zakupu flakonu w ciemno.
Trafiła się jednak możliwość zakupu odlewki, więc nabyłem i jestem po kilku testach nadgarstkowych i globalnych.
Nie odbieram nikomu prawa do własnych odczuć, ale takie opinie, jak mojego przedpiścy nieodmiennie mnie zdumiewają.
Przepocony dziadek w obsranych gaciach? :? Gdzie? Skąd?
Perfumy eksploatują nieśmiertelny temat koloński, ale robią to w sposób oryginalny, nadając klasycznej kolońskiej niespotykanego, nieco niszowego charakteru.
Przede wszystkim, jeśli ktoś liczy na orzeźwiający, lekki, cytrusowo-ziołowy zapaszek, może się rozczarować.
Cologne Intense bowiem, to zawodnik zdecydowanie cięższej wagi. Owszem,cytrusy, neroli, jaśmin, dają uczucie lekkości, ale dodatek mate, zimnego kadzidła oraz ewidentnych,acz dyskretnych nut animalnych sprawia, że pachnidło nabiera poważniejszego, cięższego, zdecydowanie męskiego charakteru.
Mnie się te perfumy podobają i noszę je z przyjemnością, tym bardziej, że czuć w nich dobrej jakości składniki.
Niestety, na mojej skórze wykazują bardzo mizerne parametry.
Projekcja szybko staje się bliskoskórna, a po 2 godzinach praktycznie niczego już nie czuję i otoczenie to potwierdza.
To jednak zdecydowanie za mało, jak za takie pieniądze.
Artur

Powrót do Perfumy męskie