Teraz jest 26 października 2020, 01:34 - Pn

• Reklama

Hugo Boss - Boss Spirit (1989)

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Hugo Boss - Boss Spirit (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
1
20%
5 - Bardzo dobry
1
20%
6 - Genialny
3
60%

Liczba głosów : 5

• Autor
  • Wiadomość

FourOfKind

Hugo Boss - Boss Spirit (1989)

Post14 stycznia 2012, 15:33 - So

Kolejny, niestety wycofany już zapach Hugo Bossa, który trzymał poziom nadany przez zapach Boss Number One (a kiedyś po prostu Boss). Być może dla niektórych może to być szokujące, bo Number One nie jest łatwym zapachem, ale miłośnicy jednoznacznych męskich woni z lat 80-tych będą zadowoleni. Skórzany, zielony szyprowiec. Wg mnie, nie jest lepszy niż Number One, ale dla niektórych to najlepszy zapach ze stajni, której nazwa obecnie stała się synonimem zapachu nijakiego i podobającego się każdemu.

Nuty głowy: bylica, mięta, aldehydy, zielone nuty, piołun, galbanum.
Nuty serca: lawenda, bodziszek, estragon.
Baza: drzewo sandałowe, paczula, ambra, skóra.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

robe

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Hugo Boss - Boss Spirit (1989)

Post14 stycznia 2012, 16:02 - So

To ostatni chyba z dobrych zapachów od Hugo Boss .Choć Elements najgorszy też nie był.Co do moich wspomnień ze spirit to są bardzo ,bardzo zamglone.Bardziej pasowały mi sport i boss.
Mój obecny TOP 3
YSL Kouros
Guy Laroche Horizon
YSL Rive Gauche

FourOfKind

Post25 czerwca 2012, 18:16 - Pn

Udało mi się "trafić" miniaturkę tego Spirit. Zielony, skórzany szypr. Podobny nieco w otwarciu do One Man Show, ale 3 klasy lepszy i naturalny. Nieco szamponowaty, ale przez to przyjemnie męski. Otwarcie przypomina... rzepę.

FourOfKind

Post08 lipca 2012, 11:27 - N

Oceniłem na "4", ze względu na klasyczną, szyprową bazę. Tutaj spisałem swoje wrażenia.

Argentum

Bardzo aktywny forumowicz

Post28 maja 2014, 22:10 - Śr

Zapach unikat. Olfaktoryczne widmo, bardzo trudne do zdobycia. Na Allegro życzą sobie krocie, próbkę mam jeszcze z początków podróży - nie wiedziałem, że mam do czynienia z unikatem takiego kalibru.
Cóż mogę o nim powiedzieć? Nie odkrywa przede mną wiele, znam wiele starych zapachów, ten wyróżnia się dość kwaśną, szyprową nutą. Skóra i różne zielska, później suche zioła, które pachną fenomenalnie. Jeśli chodzi o klimat (serce i głowa), to jest to z pewnością Quorum - sprzed reformulacji! Poreformulacyjne nie jest już tak "spiritowe".
Raczej nie zapada w pamięć... Jeśli zapach jest dobrze skonstruowany, to zazwyczaj mogę go odtworzyć całkowicie z pamięci, Spirit jest jakiś taki ulotny - nie chodzi mi tu o skórę, lecz o pamięć. Zobaczymy, czy jutro będę w stanie odtworzyć ewolucję zapachu... Próbuje go sobie wbić do głowy, ale nie wchodzi - dziad jeden.
Charakteryzuje się dużą projekcją i trwałością. Rzadko to mówię, ale raczej dla Panów, niż chłopaków. Mówię to po globalnym teście Quorum... W dodatku w Kościele. Czułem, że zawyżyłem średnią wieku osób uczestniczących w nabożeństwie.;d

Powrót do Perfumy męskie