Teraz jest 25 października 2020, 23:48 - N

• Reklama

Hugo Boss - Boss Sport (1987)

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Hugo Boss - Boss Sport (1987) (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
2
25%
5 - Bardzo dobry
2
25%
6 - Genialny
4
50%

Liczba głosów : 8

• Autor
  • Wiadomość

FourOfKind

Hugo Boss - Boss Sport (1987)

Post14 stycznia 2012, 10:53 - So

Nie znam niestety osobiście tego Bossa, ale wszystkie opisy mówią o tym, że to znakomity zapach. Oczywiście jego sportowy charakter w dzisiejszych czasach byłby umowny. Ceny tego nektaru ze względu na to, że jest wycofany z produkcji dochodzą do 299 euro za 125 ml. Udało mi się znaleźć miniaturkę za 4 euro, ale już w innej butelce niż ta prezentowana na zdjęciu (z czarnym korkiem, być może wersja aftershave bądź po reformulacji), dlatego póki co się nie zdecydowałem. Wykaz składników sugeruje, że jest to bardzo męskie pachnidło o zdecydowanym charakterze.

Wiem, że i na tym forum Boss Sport ma swoich fanów, jestem ciekaw Waszych opinii o tym zapachu. Czy warto wysupłać zaskórniaki?

Nuty głowy: bergamota, cytryna, lawenda, nagietek, jagody jałowca, bylica, mandarynka.
Nuty serca: estragon, szałwia, róża, geranium, gałka muszkatołowa, jaśmin, konwalia, goździk.
Baza: paczula, cedr, wetyweria, drzewo sandałowe, piżmo, mech dębowy, ambra, tonka.

Obrazek

robe

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Hugo Boss - Boss Sport (1987)

Post14 stycznia 2012, 11:17 - So

Dobry był z niego herbatnik .Zatarł mi się w pamięci więc musiałbym przypomnieć go sobie na nowo. Bazowałem na miniaturkach swego czasu kupowanych na bazarze.Miałem też wycofany dawno temu mini Spirit hugo Boss.Czy wart kosmicznych cen na ebay ?Jak ktoś normalnie zarabia w normalnej walucie to czemu nie .
Mój obecny TOP 3
YSL Kouros
Guy Laroche Horizon
YSL Rive Gauche

FourOfKind

Post14 stycznia 2012, 11:22 - So

robe napisał(a):Dobry był z niego herbatnik.

To mój ulubiony cytat z Alternatyw 4 :) Szkoda Ziutka (Boss Sport) :)

robe

Post14 stycznia 2012, 11:36 - So

4 euro za miniaturkę Boss Sport to nie tak dużo.Kupuj jak masz okazję.Ja ostatnio próbowałem wylicytować miniaturkę aramis havana i cena doszła do 30 zł.
Mój obecny TOP 3
YSL Kouros
Guy Laroche Horizon
YSL Rive Gauche

FourOfKind

Post14 stycznia 2012, 14:45 - So

Tradycynie już proszę o dodanie ankiety, bo ja nie mam uprawnień.

robe

Post15 stycznia 2012, 14:04 - N

Trussardi Uomo ma coś w sobie z Hugo Boss Sport.Coś mi tak świta w głowie.
Mój obecny TOP 3
YSL Kouros
Guy Laroche Horizon
YSL Rive Gauche

FourOfKind

Post15 stycznia 2012, 14:47 - N

Nuty są podobne, mogą się te zapachy pokrywać w pewnych momentach. Nie wiem, być może kupię tego Bossa to powiem coś więcej.

robe

Post15 stycznia 2012, 14:59 - N

Podprowadziłem wczoraj paseczki z D.Naniosłem trochę Trussardi i przypomniał mi się zapachowy obraz HUGO BOSS SPORT.
To tak jak z np.czarnym adidasem.Poznasz po 15 lub 20 latach.
Mój obecny TOP 3
YSL Kouros
Guy Laroche Horizon
YSL Rive Gauche

robe

Post14 czerwca 2012, 19:10 - Cz

Znalazłem w końcu Boss Sport w rozsądnej cenie.Niestety w postaci 25 próbek po 2 ml.Perfumy dzielnie wytrzymały działanie czasu i nie popsuły się na szczęście.Sam aromat Sportowego Boss to zielony fougere .Oczywiście jest to świeżość w stylu Kouros czy starego Paco Rabanne Homme.Jest tez coś z Xeryus Givenchy.Boss Sport niczym nie zaskakuje ale super się go nosi .
Mój obecny TOP 3
YSL Kouros
Guy Laroche Horizon
YSL Rive Gauche

robe

Post15 czerwca 2012, 21:23 - Pt

Jakość tego zapachu to zupełnie inny Hugo Boss niż ten na obecny teraz na półkach w perfumeriach.Ma jak ja to nazywam w myślach 2 ,3 lub nawet 4 dno.Czuć jakość ,głębię aromatu .W bazie perfum zero plastiku którego nie znoszę .Podczas oczekiwania na dostawę Oscar de la Renta pour lui poużywam sobie tego sporta.Dla mnie 6.
Mój obecny TOP 3
YSL Kouros
Guy Laroche Horizon
YSL Rive Gauche

FourOfKind

Post25 czerwca 2012, 18:12 - Pn

To jeden z lepszych męskich zapachów jakie miałem okazję wąchać. Trafiła mi się miniaturka, wraz z zapomnianym już i nieprodukowanym Boss Spirit. Boss Sport to chyba najlepszy Boss jaki kiedykolwiek powstał. Już niedługo coś o nim skrobnę w wiadomym miejscu. Szkoda, że już go nie produkują, bo jest dużo lepszy niż ta tandeta, co ją Boss robi obecnie.

FourOfKind

Post14 lipca 2012, 12:29 - So

Bardzo dobry, odświeżający w klasyczny sposób zapach. Bardzo bliski kuzyn Paco Rabanne Pour Homme. Oceniłem na "5". Popełniłem też recenzję, gdzie spisałem wszystkie swoje wrażenia. Może kogoś zainteresuje. Zaskakująco dobry zapach, biorąc pod uwagę, że zmajstrował go Boss.

gilbert

Perfumaniak

Post07 października 2012, 10:05 - N

FourOfKind napisał(a):Bardzo dobry, odświeżający w klasyczny sposób zapach. Bardzo bliski kuzyn Paco Rabanne Pour Homme. Oceniłem na "5". Popełniłem też recenzję, gdzie spisałem wszystkie swoje wrażenia. Może kogoś zainteresuje. Zaskakująco dobry zapach, biorąc pod uwagę, że zmajstrował go Boss.

Boss Sport jest na pewno bardziej świeży i nieco mniej ' zielony ' od Paco Rabanne Pour Homme

Potwierdzam - to zdecydowanie coś innego, niż obecne produkty tej marki. Porównując go z dzisiejszymi świeżakami, nie ma wątpliwości, że to już klasyka.

Ogólnie jak najbardziej doceniam. Zapach jest dosyć głęboki, aromatyczny, przy zachowaniu dosyć lekkiego charakteru.
Daje w ankiecie mocną 4.

Serious Sam

Forumowicz

Post24 października 2012, 15:04 - Śr

Piękny aromatyczny zapach, lżejszy i dużo łagodniejszy niż inne ikony lat 80-tych, lekko słodkawy i kwiatowy. Oczywiście dzisiaj nie byłoby mowy, żeby określić go mianem sportowego, ale myślę, że mógłby zostać zaakceptowany nawet jako zapach codzienny przez miłośników bardziej tradycyjnych nut męskich. Czuć bardzo wysoką jakość, której pewnie dzisiaj byłaby już wspomnieniem, gdyby zapach (po niechybnej reformulacji) był nadal na rynku. Daję 5.

Serious Sam

Forumowicz

Post06 listopada 2012, 11:06 - Wt

Psikam sobie z próbki tym zapachem wieczorami i nadal nie mogę wyjść z podziwu, jak kiedyś definiowano sportowy charakter pachnidła w porównaniu do tego, co mamy dzisiaj. Jest w tym zapachu fajnie wyczuwalny nagietek, którego raczej nigdy nie czułem w perfumach. Czy ktoś czuje w nim taką oślizgłą nutę a'la Kouros?

Na marginesie, muszę jeszcze raz podkreślić, że zapach robi wrażenie bogactwem i wielowymiarowością, jak wszystkie klasyki sprzed kastracji, które miałem okazję spróbować. Opowieści robe'a o zbrodni reformulacji zapachów z lat 80. nie są nic a nic przesadzone, niestety.

dexter

Post28 grudnia 2012, 19:37 - Pt

Dla mnie to zapach ponadczasowy, ale niestety obecnie niedostępny, a szkoda. Dlaczego wszystko co dobre kiedyś musi mieć swój koniec?

robe

Post28 grudnia 2012, 20:36 - Pt

Jest przecież boss sport w perfumeriach.
Mój obecny TOP 3
YSL Kouros
Guy Laroche Horizon
YSL Rive Gauche

honoris causa

Post05 stycznia 2013, 20:44 - So

Krótko: Wyobraź sobie, że z kilera z lat 80. robisz topowego świeżaka. Boss Sport. 6.
Poszukuję próbek:
Bois Marocain - T. Ford
Sahara Noir - T. Ford
Vert d’Encens - T. Ford
Freshman - Truefitt & Hill
Cuir - Mona DiOrio
Mercury, Sulphur - Nu Be
Davidoff Cool Water Deep Summer Fizz
Petroleum - Histoires des Parfums

dexter

Post05 stycznia 2013, 21:39 - So

Boss Sport w perfumeriach jest, ale chyba nie o tym samym myślimy, no chyba, że ten obecny w białej butelce pachnie tak samo jak ten w zielonej w co wątpię.

gilbert

Perfumaniak

Post05 stycznia 2013, 21:57 - So

dexter napisał(a):chyba, że ten obecny w białej butelce pachnie tak samo jak ten w zielonej w co wątpię.

:lol: :lol: :lol:

Chyba nie sądzisz, że Boss wrócił do tradycyjnej receptury z 87 roku ;)
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie