Teraz jest 24 października 2020, 09:10 - So

• Reklama

BeauFort London - Iron Duke

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena BeauFort London - Iron Duke (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
5
63%
6 - Genialny
3
38%

Liczba głosów : 8

• Autor
  • Wiadomość

wahoo

Perfumaniak

Post03 listopada 2017, 22:25 - Pt

rok wydania:
2017
nuty: skóra, tytoń, rum i proch strzelniczy

Obrazek

Rozbiórka już za nami, ja Wasze wrażenia?

Kage-sama

Forumowicz

Re: BeauFort London - Iron Duke

Post04 listopada 2017, 16:58 - So

Ja spodziewałam się po marce oraz nutach czegoś innego ;) Jest skóra i tytoń, stosunkowo świeże, słono-wędzone w typie Vi Et Armis (i jeszcze Bois d'Ascese, Habanero Ranii J. - takie luźne skojarzenia), ale brakuje mi hmm, niszowego przytupu. Zapach jest dość normalny, grzeczny, męski, "ładny". Liczyłam na więcej dziwności, dymu, rumu który w ciekawy sposób przełamie wędzonkową słoność.
Odlewka raczej poleci świat.

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post04 listopada 2017, 20:10 - So

Kolejna wędzonka, a do tego ładna? I don't think so. :) Ale widzę, że koncept marki się nie zmienił. :P

wahoo

Perfumaniak

Post04 listopada 2017, 21:59 - So

Moje pierwsze wrażenia są dość odmienne: zdecydowanie daleko mu od bycia grzecznym i "ładnym", a próbując porównać Iron Duke do czegoś znanego, pierwsze skojarzenie miałem z Dzing! Artisana. Nie czuć w Beauforcie aż tak ordynarnej stajni, ale zwierza w nim nie brakuje, a koń na flakonie nie wziął się znikąd.

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post06 listopada 2017, 20:17 - Pn

wahoo napisał(a):Rozbiórka już za nami, ja Wasze wrażenia?

Dzięki za odlewkę ;)
Dziś pierwszy test nadgarstkowy, więc ani wiążącej recenzji, ani tym bardziej, oceny, nie będzie.
Są na razie pierwsze wrażenia i muszę przyznać, że zapowiada się nieźle.
Oj, nie do końca grzeczny ten chłopczyk. Chodzi w skórze, pali papierochy, lubi sobie golnąć, a w razie zadymy bez skrupułów sięgnie po klamkę do wewnętrznej kieszeni kurtki.
Wygląda na to, że się polubimy ;)
Artur

Machiavelli

Bardzo aktywny forumowicz

Post07 listopada 2017, 16:07 - Wt

Ktoś może dać znać, czy rzeczywiście jest w Iron Duke wyczuwalny proch strzelniczy?
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

Artplum

Sensei Perfuforum

Post07 listopada 2017, 17:31 - Wt

Jest coś podobnego do prochu, ale powiem szczerze, że sam bym na to nie wpadł.
Wiedząc, że on tam powinien być, identyfikuję taką "prochową" nutę. Z pewnościę jednak nie dominuje ona w kompozycji.
Artur

Exuberant

Aktywny forumowicz

Post07 listopada 2017, 23:29 - Wt

Dla mnie zapach zdecydowanie nie jest mainstreamowy. Nie jest też na szczęście niszowo nieprzyjemny. Na swój sposób świeży, trochę zwierzęcy. Na początku czuć trochę nuty alkoholowej. Komentarz dziewczyny, która tez dostała trochę na rękę - "Obora, no k..wa obora" :D
Ostatnio edytowano 08 listopada 2017, 11:09 - Śr przez Exuberant, łącznie edytowano 1 raz

Kage-sama

Forumowicz

Post08 listopada 2017, 09:09 - Śr

Szukam w nim właśnie obórki i kunia. Jest delikatna i wręcz przyjemna sugestia wyczesanej do połysku czystej sierści, chociaż do tej pory nie miałam skojarzeń z koniem. Ot, skóra. Poza tym tytoń. Nadal uważam, że to grzeczny zapach, ale w stylu grzecznego choć charakternego vintage, a nie obecnych przyjemniaczków z S i D.

Artplum

Sensei Perfuforum

Post08 listopada 2017, 13:41 - Śr

Obórka się u mnie pojawia na dość krótko, natomiast sam zwierzak się przewija, ale taki czysty ;)
Nie mogę też bardzo pojąć, dlaczego ID został uznany za unisex. Dla mnie jest zdecydowanie męski i raczej nie chciałbym czuć go na bliskiej mi kobiecie.
Artur

kyloe

Post08 listopada 2017, 14:05 - Śr

Exuberant napisał(a): Nie jest też na szczęście niszowo nieprzyjemny.

Przepraszam za offtop, ale czy mógłbyś jakoś zdefiniować kategorię zapachów "niszowo nieprzyjemnych" albo chociaż podać jakieś przykłady ? ( pytam z czystej ciekawości, nie jest to żadna złośliwość )

Artplum

Sensei Perfuforum

Post08 listopada 2017, 15:10 - Śr

Nie do mnie pytanie, ale w perfumerii niszowej jest sporo zapachów, które trudno uznać za przyjemne, zwłaszcza z punktu widzenia człowieka, który gustuje w mainstreamowych świeżakach lub słodziakach. Dymy, kadzidła, nuty animalne, ziemiste, piwniczne itd nie są na ogół postrzegane, jako miłe. Wiem, bo jestem systematycznie o tym informowany :P
Artur

kyloe

Post08 listopada 2017, 15:41 - Śr

Domyślam się o jakie zapachy może chodzić ;) ale chciałem poznać zdanie kolegi, bo spodobało mi się określenie "niszowo nieprzyjemne" :D :D

saidali

Aktywny forumowicz

Post11 listopada 2017, 13:11 - So

Miała być dymność, proch strzelniczy, a tu nic... ja go nie czuję. Jest tytoń, skóra i lekka słodycz, w odbiorze bardzo gładki i przyjemny zapach.

ps. Po użyciu trochę dziwiłem się porównaniu Irona do Habanero przez Kage-sama, ale muszę napisać, że gdy dojdzie do bazy, to jak najbardziej można powiedzieć, że przeplata się pewne podobieństwo ;)

boogiewoogie

Forumowicz

Post11 grudnia 2017, 10:38 - Pn

Patrząc na wcześniejsze poczynania marki, można stwierdzić że jest to zapach który trafi do szerszego grona odbiorców, niż poprzednicy. Rozumiem, że miłośnicy BeauFort London mogą czuć się zawiedzeni - jest spokojniejszy, nie jest, aż tak nasycony wędzonym aromatem jak ich wcześniejsze pachnidła.

BlueJeans

Moderator

Post11 grudnia 2017, 10:52 - Pn

Mnie się osobiście on podoba. Czuć mocno skórę w towarzystwie rumu nawet mam wrażenie, że ten proch się również przwija w otwarciu, ogólnie jest całkiem animalnie i przyjemnie.

boogiewoogie

Forumowicz

Post11 grudnia 2017, 11:08 - Pn

Mi też przypadł do gustu. :) Obok Fathom V to mój ulubiony BeauFort.

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post11 grudnia 2017, 12:30 - Pn

Faktem jest, że Iron Duke jest ugrzeczniony w stosunku do pierwszej serii BeauFort, ale to dalej perfumy skierowane do mocno otwartej grupy odbiorców. Proch, rum, skóra, tytoń, wszystko tu jest, ale troszkę bardziej noszalne. Ładna ewolucja zapachu, wszystko pachnie naturalnie. Dla wielbicieli gatunku testy obowiązkowe.

krzsmi11

Aktywny forumowicz

Post11 grudnia 2017, 12:46 - Pn

Moze komus zapach nie podszedl i chcialby sie podzielic ze mna? :)

Wakabaya

Aktywny forumowicz

Post22 sierpnia 2019, 21:55 - Cz

Exuberant napisał(a):Dla mnie zapach zdecydowanie nie jest mainstreamowy. Nie jest też na szczęście niszowo nieprzyjemny. Na swój sposób świeży, trochę zwierzęcy. Na początku czuć trochę nuty alkoholowej. Komentarz dziewczyny, która tez dostała trochę na rękę - "Obora, no k..wa obora" :D

Twoja kobieta ewidentnie nie była nigdy w oborze. Zabierz ją kiedyś do jakiegoś rolnika, który ma ze dwadzieścia krów w jednej oborze i zmieni swoje wyobrażenia. Stajni tutaj również nie czuć. Można silić się na zwierzęce porównania, bo w sercu czuć przez sekundę czy dwie jakiś pot, ale to wszystko. Perfumy są bardzo dobrze wykonane. Czuć tu również przez chwilę tanią colę, która jest w miarę przyjemna, może to jakaś coca-cola z przemytu. Tytoń czuję na początku, ale jest to bardziej taka tabaka do wciągania, niż do zwijania. Rum również jest obecny przez cały czas. Parametry użytkowe są wyśmienite. Daję 6, bo mało co mnie tak urzekło.
Następna strona

Powrót do Perfumy unisex