Teraz jest 24 października 2020, 15:49 - So

• Reklama

Escada - Pour Homme

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Escada - Pour Homme (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
2
13%
4 - Dobry
3
19%
5 - Bardzo dobry
8
50%
6 - Genialny
3
19%

Liczba głosów : 16

• Autor
  • Wiadomość

Lincoln

Forumowicz

Escada - Pour Homme

Post13 stycznia 2012, 20:50 - Pt

Zdziwiłem się że w katalogu męskich zapachów nie ma tej wody, postanowiłem więc dorzucić swoje trzy grosze :). Tak więc przedstawiam Państwu klasyczny, koloński z pierwszej połowy lat 90-tych zapach: Escada Pour Homme.

Obrazek

To pierwsze perfumy z półki selektywnej z jakimi miałem styczność, być może poniekąd z tego powodu (sentymentu) ubóstwiam tą kompozycje. Czas w którym poznałem Escade P.H. też szczególnie miło wspominam więc coś w tym może być ;), ale odnośnie samego zapachu.. zapach tej wody zestawia ulubione cechy "idealnych" dla mnie perfum: klasyczną elegancję, bogactwo kolońskiej kompozycji, niezwykłą, orientalną wytworność a przed wszystkich prawdziwie męski charakter. Nie podaję kwestii trwałości gdyż w przypadku takich kompozycji solidna trwałość jest rzeczą oczywistą. Niestety klasyczna Escada dla mężczyzn staje się coraz trudniejsza (przynajmniej w Polsce) do kupienia. W sieciówkach dostępność tej wody jest wręcz żadna, pozostaje internet, jednak z niektórych krajowych e-perfumerii też powoli znika :( . Na pytanie wysłane do jednej z bardziej znanych perfumerii internetowych dowiedziałem się że zapach oficjalnie nie występuje na Polskim rynku w dystrybucji, również na basenotes figuruje jako wciąż produkowany. Mam nadzieję że sytuacja wygląda o wiele pozytywniej niż mi się wydaje, byłoby szkoda gdyby sztuki dostępne w ogólnoświatowym handlu pochodziły już tylko ze starych zapasów.

belor

Re: Escada - Pour Homme

Post13 stycznia 2012, 21:49 - Pt

W polskiej dystrybucji nie musi figurować, bo nasze perfumerie internetowe i tak biorą od dostawców, którzy ściągają wszystko zza oceanu (najczęściej), więc nie ma strachu, że zniknie (przynajmniej póki co). No i można kupić w bardzo niskiej cenie.
A sama kompozycja szlachetna i dobra. Nie moje klimaty, ale doceniam.

cassyoosh

Aktywny forumowicz

Post15 czerwca 2012, 13:46 - Pt

za to moje klimaty w 100%;
wczoraj otrzymałem próbkę i rozpływam się nad wonią kolejny dzień;
mimo, że zapach do lekkich nie należy, to jednak tak jest jakoś zbudowany, że jego ciężar z biegiem czasu maleje i daje radę i w ciepły dzień;
no bardzo mi się spodobał - koniecznie flaszka musi do mnie trafić :)
nic się nie zmieniło, wszystko jest jak było, niebo tak wysoko znów
-------------------------------------------
http://www.fragrantica.com/member/48291

FourOfKind

Post15 czerwca 2012, 13:51 - Pt

Swego czasu była rozbiórka na forum, ale chyba zapach się nie spodobał bo i wrażeń jakoś brak :D

Swoją drogą przyjemny zapach, nawiązujący do klasyki, ale jednak z "nowoczesnymi" wstawkami charakterystycznymi dla wczesnych lat 90-tych. Rzadko spotykana nuta koniaku, tudzież brandy. Do tego słodkie przyprawy i wanilia i męskie "zejście". Dawno nie wąchałem Escady, ale wspominam ją bardzo dobrze. Kiedyś widywałem ją w pewnej, znanej nam wszystkim na forum aptece, gdzie kupujemy zapachy w dobrych cenach, a także leki wspomagające walkę z naszym uzależnieniem :D

cassyoosh

Aktywny forumowicz

Post15 czerwca 2012, 17:00 - Pt

flaszka musi być - odlewka już mi nie wystarczy;
oczyma wyobraźni widzę tę klasyczną butelczynę na swojej półeczce :)
nic się nie zmieniło, wszystko jest jak było, niebo tak wysoko znów
-------------------------------------------
http://www.fragrantica.com/member/48291

lukesho

Moderator

Post11 sierpnia 2012, 19:08 - So

Zapach niestety nie do końca mi podpasował. Koniakowe klimaty to jednak nie moje klimaty. Jest klasycznie i elegancko - tego zapachowi nie mogę odmówić. Nie słodko, określiłbym to mianem "wytrawnie". Szkoda, że trwałość na mnie typowo kolońska - 5-6 godzin i papa, nic nie ma.

charliefrown

Forumowicz

Post14 sierpnia 2012, 11:42 - Wt

doceniam klasyczny sznyt, jednak nie rzucił mnie na kolana, w rezultacie zdecydowałem się go oddać w prezencie osobie starszej o kilka dekad.

hanka

Bardzo aktywny forumowicz

Post14 sierpnia 2012, 20:04 - Wt

Mam odlewkę . Stoi w kąciku i czeka. Sama nie wiem na co......Aż mi się nos przekalibruje? Może jak się bardziej zestarzeję.....Nie przemawia do mnie . Jest.................męska!!!!! ( tak , męska , mimo że używam Patchouli 24 i Tourmaline i Terre i mnóstwa innych )
Pozostań w pokoju a ruchy miej roztropne , aby uderzając się w łokieć nie trafić w to miejsce które czyni prąd.

Mam ciało osiemnastolatki.( Trzymam je w tapczanie).

Lincoln

Forumowicz

Post16 sierpnia 2012, 22:28 - Cz

Czy zna ktoś wersję EDP? Zamówiłem w ciemno, ciekawi mnie jak mój nos ją odbierze.

Krzysztof M.

Post17 sierpnia 2012, 08:24 - Pt

Da się kupić z marszu. EPH stoi w Superpharmie (w Szczecinie na bank).

Lincoln

Forumowicz

Post18 sierpnia 2012, 20:21 - So

Dziś odkryłem dlaczego zakupiona przeze mnie (ta większa) Escada nie pachnie tak jak ta z mniejszej buteleczki na której poznałem tą kompozycje. Oto dowody:

Obrazek
Obrazek

Pomijam oczywiście wielkość flakonów. Ta większa to również dobry zapach, różnice nie są jakieś diametralne. Na początku ich nie ma, dopiero w przypadku rozwinięcia nut bazowycz czuć że w produkcie Scannon S.A.S jest mniej wyraźnego kadzidła i wanilii.

RayFlash

Super Perfumaniak

Post17 października 2012, 21:17 - Śr

Przepiękny zapach! Pachnie jak lampka koniaku i dobre cygaro. Bardzo ciepło, przytulnie i komfortowo, szykownie i elegancko, acz niekoniecznie dostojnie i statecznie. Podoba mi się trudny do opisania efekt, powodujący wrażenie zanurzania nosa w puchu lub poduszce, gdy zbliżamy go do pachnącego Escadą PH nadgarstka. Świetny! Gorąco polecam! :D

Krzysztof M.

Post24 października 2012, 16:33 - Śr

Zgadzam się Ray. Chodzi za mną ta Escada i spokoju nie daje, chociaż zarzucam sobie, że kiedyś przeszedłem koło niej zbyt obojętnie.
Obecnie w chłodne dżdżyste dni gra piękną melodię na wietrze. Ostry klasyczny sznyt i początkowo zdecydowany cytrusowy atak daje o sobie szybko zapomnieć i dostajemy dawkę przyjemnej delikatności i ciepła. Sącząc dalej lampkę koniaku wystarczy nieco bliżej się z Escadą zaznajomić żeby znaleźć winowajców złagodzenia w postaci drzewa sandałowego wanilii, kardamonu i odrobiny cynamonu. Chyba tym ciepłem właśnie mnie urzeka.
Wyczuwam jakiś wątek lagerfeldowskiej klasyki i niech nikt nie podejrzewa, że zakładam jakieś podobieństwo obu zapachów, bo do tego za daleko. Zresztą dużo w tej Escadzie analogii do klasycznych pozycji, a przecież stara nie jest.
Escada jako znak towarowy w dziedzinie zapachów raczej nie rozpieszcza, ale za Pour Homme i Magnetism należy się piątka z plusem. U mnie pozycja obowiązkowa.

anothertry

Forumowicz

Post06 listopada 2012, 09:34 - Wt

Kompozycja całkiem mi się podoba.
Na początku u mnie jest trochę ziołowa nawet i kwaśna, potem robi się cieplejsza w odczuciu.
Bardzo podoba mi się ta nuta koniaku. ;)
Zastrzeżenia mam co do projekcji i trwałości. Na mojej skórze prawie w ogóle nie projektuje, a trwałość też bardzo skromna. Szkoda.
Dałem mimo wszystko 4 w ankiecie.

RayFlash

Super Perfumaniak

Post08 listopada 2012, 17:41 - Cz

Spróbuj zaaplikować więcej. Przy moich 8 strzałach oba parametry są bez zarzutu.

anothertry

Forumowicz

Post08 listopada 2012, 19:09 - Cz

RayFlash napisał(a):Spróbuj zaaplikować więcej. Przy moich 8 strzałach oba parametry są bez zarzutu.

Raczej mniej nie strzelałem.
Może wina atomizera z rozbiórkowego flakoniku. ;)

RayFlash

Super Perfumaniak

Post08 listopada 2012, 19:14 - Cz

Albo Tuska. ;)

anothertry

Forumowicz

Post08 listopada 2012, 19:19 - Cz

RayFlash napisał(a):Albo Tuska. ;)

Jak żyć? ;)

xentrix

Super Perfumaniak

Post15 sierpnia 2014, 20:38 - Pt

klasa , klasa i jeszcze raz klasa. Piękny męski zapach z nutą koniaku.Bogaty składnikowo , jednak ja wyczuwam głównie koniak,paczulę,lawendę i wanilię.Dodam ,że nie jest to słodziak.Cytrusów w otwarciu nie wyczuwam.Mozliwe, że są, jednak składniki są dobrze zmieszane tworząc tą cudowną typowo męską, elegancką kompozycję.Trwałość 6-7 godzin , projekcja umiarkowana. Parametry mogły by być lepsze.Zwiększona aplikacja być może załatwi sprawę w pewnym stopniu.Zapach niestety juz trudno dostępny a ceny przyprawiają o zawrót głowy.Dla mnie to zapach na solidne 5, na tyle tez go oceniam.Klasyka na najwyższym poziomie.
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

Pilecki

Perfumaniak

Post30 grudnia 2019, 07:25 - Pn

Ponad 4 lata bez żadnego posta? :D Porównywał ktoś nowszą i starszą wersję?
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie