Teraz jest 22 października 2020, 04:38 - Cz

• Reklama

Aramis - Tuscany/ Etruscan

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Aramis - Tuscany/ Etruscan (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
2
22%
5 - Bardzo dobry
7
78%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 9

• Autor
  • Wiadomość

robe

Bardzo aktywny forumowicz

Aramis - Tuscany/ Etruscan

Post13 stycznia 2012, 15:34 - Pt

Obrodziło mi próbkami ostatnio więc przedstawiam kolejnego klasyka.
Tzw.must have dla wielbicieli Azzaro Pour Homme. Pachnie mi ten aramis jak połączenie azzaro homme z kwiatkami od boss number one.Bardzo ale to bardzo ciekawa sprawa dla wielbicieli takiego stylu.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Mój obecny TOP 3
YSL Kouros
Guy Laroche Horizon
YSL Rive Gauche

FourOfKind

Re: AramisTuscany/ Etruscan

Post13 stycznia 2012, 15:51 - Pt

A wiesz już jak trwałość i projekcja tego cuda? Próbka to wersja z Aramis Gentlemen's Collection czy wersja vintage?

robe

Post13 stycznia 2012, 16:12 - Pt

Stara wersja .A dokładnie miniaturka.Nie testowałem użytkowo jeszcze.W każdym razie wart uwagi.
Mój obecny TOP 3
YSL Kouros
Guy Laroche Horizon
YSL Rive Gauche

robe

Post14 stycznia 2012, 19:42 - So

Jest dość trwaly.
Każdy miłośnik Azzaro Homme powinien przynajmniej poznać Aramis Tuscany.To kieruje do domurst :)
Mój obecny TOP 3
YSL Kouros
Guy Laroche Horizon
YSL Rive Gauche

RoQ

Super Perfumaniak

Post14 stycznia 2012, 20:13 - So

Tuscany to kolejny dziadek, którego bardzo cenię.
Na wyjścia niespecjalnie się nadaje, ale ten zapach cholernie mnie relaksuje.
Co ciekawe, trwałość kiepawa. Tak, czy siak, ma klasę.

Biral

Perfumaniak

Post14 stycznia 2012, 20:30 - So

Raczej nie jestem wielbicielem tego typu kompozycji, ale Tuscany ma coś w sobie. Tez mam ładna 5ml miniaturkę i czasami po nią sięgam. Rzeczywiście, daje odpocząć :-)

dandys

Re: Aramis - Tuscany/ Etruscan

Post03 maja 2013, 13:23 - Pt

Bardzo ładny i dość niedrogi zapach, mam miniaturkę przedreformulacyjną więc nie wiem jak pachnie najnowszy wypust. Dla fanów "Uomo" Villoresiego, tylko ta trwałość nienajlepsza...
http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1027/
Money for nothin' and chicks for free

Raw

Aktywny forumowicz

Post26 maja 2014, 17:03 - Pn

Wąchając go wyczuwam podobieństwo do Salvadora Dali Pour homme - przez bardzo krótki okres w otarciu. Następnie moje skojarzenie biegnie w kierunku Diora Eau Sauvage i delikatnie Davidoff classic (za sprawą limonki). Na chwilę obecną nie wyczuwam podobieństwa do Azzaro pour homme. Może posiadam jakąś starszą wersję, ponieważ nabyłem miniaturkę. Najbardziej liczyłem właśnie na ten fryzjerski aromat. Chociaż zawiedziony nie jestem. ;)
Ponoszę i pokuszę się o konkretniejszą recenzję.

Raw

Aktywny forumowicz

Post01 czerwca 2014, 19:09 - N

Naprawdę dobry zapach. Trwałość raczej na poziomie średnim - około 6 godzin, zaznaczyć trzeba tutaj, że aplikacja musi być obfita.
Aramis - Tuscany przypomina mi następujące kompozycje. Otwarcie - Eau Sauvage Dior (Dior jest odrobinę słodszy). Środek kompozycji ma coś wspólnego z Loewe Esencia, chyba za sprawą zielska zwanego Estragon. Baza delikatnie przypomina mi Drakkar Noir Guy Laroche (cynamon?).
Aramis - Tuscany to ciepła i radosna kompozycja, idealne wpasuje się w ciepłe jesienne dni, w tak zwaną "złotą jesień". Pachnie naprawdę naturalnie i potrafi zaskoczyć - różnie układać się na skórze, ale zawsze pachnie bardzo ładnie.

Władimir

Forumowicz

Post22 października 2016, 22:08 - So

Jak wypada ta woda pod względem noszalności? Większy oldskul od Azzaro czy bardziej w stylu lat 90?
TOP 3
1. Tom Ford Grey Vetiver
2. Dior Homme
3. Azzaro Pour Homme

dandys

Post23 października 2016, 14:08 - N

Władimir napisał(a):Jak wypada ta woda pod względem noszalności? Większy oldskul od Azzaro czy bardziej w stylu lat 90?

Imo bardziej lata '90, na pewno mniejszy kapeć niż Aramis for Men; warzywno-przyprawowe klimaty na sobotni wyskok na partyjkę tenisa :D
http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1027/
Money for nothin' and chicks for free

leandros

Post26 marca 2018, 11:22 - Pn

Czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć mi na pytanie, w jakim czasie była używana nazwa Etruscan, a najlepiej w z dodatkiem special edition, 30ml z czarnym obiciem wokół nasadki atomka? Myślę, że to jakiś staruszek, ale szukam potwierdzenia, bo nieprędko wpadnie w moje ręce flaszka :D
Silesius non Polonus - Anselmus Ephorinus

Mój stragan - zapraszam!
Fragrantica

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post14 kwietnia 2019, 21:25 - N

Niedawno nabyłem starą miniaturkę, więc liczę się z tym, że zapach może być nieco "przekłamany", ale to, co dostałem, pachnie naprawdę dobrze.
Prawie nie czuję nut cytrusowych, za to mieszanka skóry, anyżu, lawendy, paczuli i mchu dębowego robi niesamowitą robotę.
Jest wyraziście, mocno, oldskulowo, ale nie przesadnie dziadkowo.
Dobra, klasyczna, męska rzecz, o głębokim i naturalnym brzmieniu.
Artur

charoshi

Aktywny forumowicz

Post27 maja 2019, 08:38 - Pn

Dwa dni testów globalnych pozwala mi już cokolwiek napisać.
Miałem ostatnio pragnienie poużywać jakiegoś oldschoola, ale ten Aramis tylko w części spełnił oczekiwania. Za mało w nim "dziadka":)
Może nie będę jakoś specjalnie poszczególnych nut opisywał, bo mi to kiepsko idzie, więc napisze z jakimi innymi znanymi mi zapachami Tuscany się kojarzy.

Na początek cytrusy a'la Eau Sauvage lub Habit Rouge (ale bez róży) z jakimiś ziołami - może to ta lawenda, bo jest dosyć inhalująco. Dalej robi się trochę zmiennie - raz przypomina Drakkar Noir, za chwilę Aspen, a jeszcze innym razem Pharrell Williams Girl. A czasami jak połączenie tych trzech. W bazie miałbym problem odróżnić go od Drakkara.

Gdyby ktoś się mnie zapytał jak pachnie Aramis Tuscany Per Uomo, powiedziałbym, że to Drakkar, Aspen i Girl w jednym.
Dobry zapach, przyjemnie się go nosi, parametry "średnia krajowa" i piękna masywna butla.
Ale poleci w świat, bo mam wszystkie 3 wyżej wymienione, więc kolejnego w tym klimacie nie potrzebuję.

Aries

Forumowicz

Post18 września 2020, 10:54 - Pt

Dojrzały, męski zapach z wyraźnie południowym akcentem. Przyjemnie cierpki, półwytrawny, na kropli lawendowej słodyczy. Odwołanie do Toskanii jest jak najbardziej uzasadnione, bo czuć w nim zioła typowe dla tego regionu w towarzystwie szklanki orzeźwiającego soku cytrusowego. Spotkałem się z opiniami, że jest w tym aromacie oddany akord kopru z anyżową nutą, choć ja nie napotkałem podobnego brzmienia. W sumie sporo składników, ale doskonale zintegrowanych. Myślę, że właśnie z tego powodu trudno jest mi wyróżnić jakiś motyw przewodni kompozycji. Doszukałem się za to dość ciekawego zwrotu akcji, kiedy to pachnidło pokazuje bardzo suchą bazę i cierpkość z otwarcia przechodzi w ziemistość z charakterystycznym echem miękko wyprawionej skóry. Fajne to, przyjemne w odbiorze i trochę rekompensuje parametry użytkowe, które nie rozpieszczają. Przeciętna trwałość i łagodna projekcja nie powalają z nóg, choć w tej tonacji chyba nie muszą.

Powrót do Perfumy męskie