Teraz jest 21 października 2020, 14:35 - Śr

• Reklama

Floris - Santal

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Floris - Santal (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
1
14%
5 - Bardzo dobry
3
43%
6 - Genialny
3
43%

Liczba głosów : 7

• Autor
  • Wiadomość

tygrysek

Forumowicz

Floris - Santal

Post20 października 2017, 08:27 - Pt

Nuty głowy: bergamotka, czarny pieprz, kardamon, zielona trawa, cytryna

Nuty serca: goździk, lawenda, gałka muszkatołowa

Nuty bazy: ambra, cedr, kadzidło frankońskie, piżmo, drewno sandałowe, wanilia, wetiwer

Obrazek

Zapach dosyć znany ale jeszcze nie posiada swojego oddzielnego tematu. Otwarcie Santala nie podoba mi się za bardzo - mocno przyprawowe, przez co bardzo drażni mój nos. Później zapach wygładza się i pachnie dosyć przyjemnie. Moim zdaniem jest on idealny do biura. Faktycznie, Santal jest podobny do Envy, moim zdaniem jest on nawet kompozycyjnie lepszy...ale jednak chyba wolę Envy, który jest bardziej sexy - pewnie przez ten imbir :)
Trwałość bardzo dobra.

agat1969

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Floris - Santal

Post20 października 2017, 09:04 - Pt

Ode mnie leci ocena najwyższa, 6. :mrgreen:
Mente et Malleo

tygrysek

Forumowicz

Post20 października 2017, 10:09 - Pt

Ja dam 5 jak będzie ankieta już dostępna.

mateuszolech

Forumowicz

Post14 sierpnia 2018, 14:30 - Wt

Genialny !!! Floris ma świetne jakościowo zapachy, które ostatnio stają się wyjątkiem wśród perfum mainstreamowych. Zapachy pachą naprawdę naturalnie i nie ma mowy o "fruwających fartuchach laboratoryjnych" czy o wyziewach "chińskich fabryk".

Floris Santal zainteresował mnie ze względu na swoje rzekome podobieństwo do owianego pośmiertną sławą Gucci Envy. Odwiedzając jedną z luksusowych perfumerii w Warszawie miałem ogromną przyjemność poznać zapachy Florisa. Od razu zaaplikowałem Santala na przedramię i wącham... no i gdzie ten Envy ? za jakiś czas znowu i nie widzę podobieństwa, jednak w sercu !!! Pojawił się on... Envy, piękny orientalny zapach, cudowny, Santal jest delikatniejszy od Gucci, mniej agresywny, ale to jest to co sprawia, że pokochałem Envy, więc tak samo pokochałem Santala.

Z czystym sumieniem potwierdzam, że oba zapachy są szalenie podobne i równie piękne. Ciekawe jest to, że dawno temu domy mody potrafiły produkować wysoko jakościowe zapachy, a teraz jest to wyjątek od reguły, niestety.

Ode mnie ocena: 6.

krzsmi11

Aktywny forumowicz

Post14 sierpnia 2018, 14:44 - Wt

Floris Santal był odkryciem jesieni 2017 roku w moim osobistym rankingu. Można by nawet powiedzieć, że była to miłość od pierwszego niuchnięcia :) Santal to przepiękny puszysto przyprawowy zapach. Długo utrzymuje się na skórze, w moim przypadku spokojnie 8-9h. Nie znam Envy więc nie mogę porównać na ile są do siebie podobne ale dla mnie to sprawa drugorzędna. Nie wypsikałem nawet sampelka a kupiłem całą flachę. Polecam każdemu testy, zapach jest naprawdę wart poznania! Oceniam na 6.

mateuszolech

Forumowicz

Post14 sierpnia 2018, 14:59 - Wt

krzsmi11 Ja właśnie szykuję się do kupna całego flakonu :D ! Piękny jest, jak dla mnie zapach całoroczny, na całe życie !

krzsmi11

Aktywny forumowicz

Post14 sierpnia 2018, 17:02 - Wt

Zdecydowanie tak. No może w upały bym go nie używał, poza tym jak najbardziej :)

Bazyli

Super Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Floris - Santal

Post14 sierpnia 2018, 17:12 - Wt

Też się od jakiegoś czasu przymierzam do poznania Santala. Ciekaw jestem bardzo, jak ma się zarówno do Envy, jak i do Carven Homme.

Bazyli nadaje mobilnie...

Mirx

Perfumaniak

Post14 sierpnia 2018, 18:29 - Wt

Z perfum Florisa parę lat temu używałem kilku, w tym i Santal. Faktycznie jest on najbardziej treściwy, ale jeśli idzie o zapach, najbardziej podobał mi się Elite. Ogólnie nie oceniłbym Santala na 6.

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post14 sierpnia 2018, 18:36 - Wt

Ode mnie też 6 nie dostanie.
Testuję od jakiegoś czasu i jakoś mi niczego nie urywa.
Owszem, przyjemny i dobrze poskladany, ale parametry na mojej skórze ma marne , no i nie da się ukryć zainspirowania.
Na razie nie oceniam.
Wrócę do niego jesienią
Artur

Bazyli

Super Perfumaniak

Post08 grudnia 2018, 22:54 - So

I jak tam Arturze? Wszak mamy już zimę :D Florisa już trochę potestowałem i podpisuję się praktycznie pod wszystkim, co już było napisane - jest nieźle poskładany, w bazie zdecydowanie przypomina Envy, choć brakuje mu, nie wiem jak to określić, ale chyba tłustości i esencjonalności protoplasty. Niestety, jeśli chodzi o parametry, to jest słabiutko, więc flakon chyba sobie odpuszczę. W klimatach envipodobnych zdecydowanie wolę Carvena - choć jest w nim więcej rozbieżności z oryginałem, to jest bardziej charakterny, no i ma zdecydowanie lepsze parametry.

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post09 grudnia 2018, 12:21 - N

A całkiem o nim zapomniałem ;)
Ciągle więcej do testowania, niż czasu na testy :P
Artur

Marcin__

Hiper Perfumaniak

Post14 grudnia 2018, 19:23 - Pt

Wg mnie średnio z tym podobieństwem do Envy. Coś tam jest na rzeczy, ale nie nazwałbym ich wprost zapachami bliźniaczymi.

W Envy moim zdaniem jest bardziej zielono i przyprawowo, a w Santal jest więcej drewna. Santal jest odrobinę bardziej "puchaty".
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

myk

Forumowicz

Post15 grudnia 2018, 11:35 - So

Naprawdę ładny sandałowiec, podoba mi się dużo bardziej niż np. Creed Original Santal. Niestety trwałość to jakiś żart - po 3-3,5 godzinach od całkiem obfitej aplikacji praktycznie już niewyczuwalny.

Bazyli

Super Perfumaniak

Floris - Santal

Post15 grudnia 2018, 11:45 - So

Ja już zdecydowałem - flaszki nie będzie, nawet jeśli trafi się w okazyjnej cenie - właśnie z powodu kiepskich parametrów. Na szczęście mam mały zapas Carvena, przy ilości obecnie posiadanych flakonów, wystarczy mi pewnie dożywotnio :D Choć trzeba przyznać, że Santal to bardzo przyjemna kompozycja.

Bazyli nadaje mobilnie...

krzsmi11

Aktywny forumowicz

Post15 grudnia 2018, 12:00 - So

Przykro mi, że na Was parametry są mizerne. Ja mam wersję jeszcze w starzej butelce i tak jak pisałem wcześniej parametry są jak najbardziej zadowalające.

Powrót do Perfumy męskie