Teraz jest 19 października 2020, 23:11 - Pn

• Reklama

Guerlain - Derby ( 2012 )

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Guerlain - Derby ( 2012 ) (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
1
33%
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
2
67%

Liczba głosów : 3

• Autor
  • Wiadomość

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Guerlain - Derby ( 2012 )

Post17 października 2017, 16:47 - Wt

Derby marki Guerlain to skórzane perfumy dla mężczyzn wydane w 2012 roku. Nutami głowy są bergamotka i pomarańcza; nutami serca są przyprawy, goździk (roślina) i egzotyczne drzewa; nutami bazy są skóra, brzoza, paczula i nuty drzewne.

Obrazek

Muszę upolować cały flakon , chociażbym miał go nigdy nie zużyć :idea: :!:

Piękny zapach - Guerlinade w najlepszej postaci , mistrzowsko połączone składniki , jest KLASYCZNIE i tego mówiąc szczerze się spodziewałem

Napisano na fragrze - " Męski Shalimar " :arrow: moje klimaty.

Ocena 6 bez cienia wątpliwości - jutro global 8-)

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Re: Guerlain - Derby ( 2012 )

Post17 października 2017, 17:21 - Wt

Jestem zdecydowanie mniej euforyczny, gdy chodzi o Derby. Mam mieszane uczucia. Jutro global. Powąchamy, ocenimy. BTW Podobno to "Habit Rouge" jest męskim "Shalimar". Podobno "Shalimar" był punktem wyjścia dla Jean-Paula Guerlaina. Wiem, co mówię (patrz mój avatar ;))

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Post17 października 2017, 17:25 - Wt

Ja rozumiem , ale przyznasz , że to inna zapachowa półka - nie wiem czy miałeś przyjemność poznać klasyczne Derby z 1985 roku ? - może zachwyt przekierowałbym w tamtą stonę :cry:

wahoo

Perfumaniak

Post14 listopada 2017, 21:50 - Wt

Mnie to nowe wcielenie Derby (nie to żebym znał stare) nie zachwyciło, żeby nie powiedzieć lekko rozczarowało. Być może zbyt wiele oczekiwałem, a otrzymałem poprawną, na wskroś nowoczesną, XXI-wieczną interpretację skórzanych perfum sprzed paru dekad. Zapach grzeczny, wygładzony tak, żeby przypadkiem żaden niewprawny nos się o nie nie skaleczył. Podobieństw do Shalimara i "guerlinady" nie dane mi było wyczuć.
4-/6

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post14 listopada 2017, 22:31 - Wt

fqjcior napisał(a):Jestem zdecydowanie mniej euforyczny, gdy chodzi o Derby.

Ja też.
Szczerze mówiąc, spodziewałem się dużo lepszego pachnidła.
Derby, owszem, to dobry zapach, ale biorąc pod uwagę cenę, to - delikatnie mówiąc - nie zachwyca.
Artur

Marcin__

Hiper Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post05 września 2018, 19:49 - Śr

Wyobraź sobie stary, oldschool'owy zakład fryzjerski. Masz na sobie dobre, włoskie skórzane buty i skórzaną kurtkę. Wchodzisz, bo masz zamówione strzyżenie i golenie. Fryzjer przystrzygł Cię o dziwo zgodnie z obowiązującymi trendami. Przechodzimy do golenia, jednak coś dziwnego Cię niepokoi... Fryzjer bierze do ręki skórzaną rekawiczkę.. I BUM, zostałeś zdzielony. Czujesz pieczenie skóry od rękawiczki, ale czujesz też jej aromat... Fryzjer bierze pędzel do golenia, rozsmarowuje piankę. Czujesz chwile grozy, bo za chwilę bierze brzytwę. Jednak... Uff - udało się. Płacisz, wychodzisz i obiecujesz sobie, że już nigdy tam nie wrócisz.

Tak dla mnie pachnie Derby. Piękna skóra z dodatkiem "guerlinade" i może nawet odrobiny słodyczy z wyraźnym sznytem "barber shop". Jest też coś wyraźnie zielonego, wg mnie to leśny mech dębowy. Klasyczny skórzany szypr w jednym z najpiękniejszych wydań...

Cdn...
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post06 września 2018, 00:03 - Cz

Mówisz, że Derby to fryzjer, który policzkuje klientów ?
Hmmm. . . Wracam do testów :P
Artur

Marcin__

Hiper Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post19 listopada 2019, 08:47 - Wt

Rzadko go noszę, a to bardzo dobry zapach jest.

Zwykle do pracy ubieram się w smart casual (zakładam marynarki, ale bardziej "nieformalne" i zdarza mi się też sama koszula lub sweter plus koszula. No a Derby pasuje mi do takiego pełnego garnituru, spodnie w kancik, pantofle itd. Chyba najbardziej elegancki Guerlain jaki mam (a mam ich kilka).

Zdarza się też od czasu do czasu, że zalatuje mi od niego naftaliną. Ale nie, to nie jest dziad, co to to nie.
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie