Teraz jest 28 października 2020, 08:46 - Śr

• Reklama

Giorgio Armani - Acqua di Gio Profumo Special Blend

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Armani - Acqua di Gio Profumo Special Blend (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
2
17%
4 - Dobry
4
33%
5 - Bardzo dobry
5
42%
6 - Genialny
1
8%

Liczba głosów : 12

• Autor
  • Wiadomość

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Giorgio Armani - Acqua di Gio Profumo Special Blend

Post02 września 2017, 16:22 - So

Acqua di Gio Profumo Special Blend marki Giorgio Armani to aromatyczno - wodne perfumy dla mężczyzn wydane w 2017 roku. Nutami głowy są nuty morskie i bergamotka; nutami serca są geranium, rozmaryn i szałwia; nutami bazy są paczula i kadzidło.

Obrazek

Ankieta i katalog wedle panujących zasad... 8-)

Moody

Forumowicz

Re: Giorgio Armani - Acqua di Gio Profumo Special Blend

Post02 września 2017, 17:17 - So

Dzisiaj wąchałem w Sephorze. Test blotterowy. Niestety dopiero jak zauważyłem to już wywąchałem troszkę pachnideł i nie jestem w stanie porównać do AdG Profumo.

descentered

Aktywny forumowicz

Post02 września 2017, 18:12 - So

Czyli jak pachniał?

Riv

Post02 września 2017, 18:49 - So

Na jednej ze stron o podobnej tematyce znalazłem inne nuty niż w oryginale, ile w tym prawdy, nie wiem, bo na fragrantice podane są dokładnie te same nuty co w oryginalnym Profumo, ale wklejam:

Nuty głowy: nuty morskie, bergamotka,
Nuty serca: żywica jodłowa, cachalox,
Nuty bazy: paczula gwatemalska, kadzidło, ambroxan,

Może być ciekawie, chociaż wariacje ambroxanu i bergamotki zaczynają się robić nudne :D

Moody

Forumowicz

Post02 września 2017, 19:23 - So

descentered napisał(a):Czyli jak pachniał?

Nie wiem czy to będzie miarodajne. Ale z pewnością pachniał inaczej niż zwykły Profumo.

descentered

Aktywny forumowicz

Post03 września 2017, 12:57 - N

Testowałem dziś, jeden strzał na nadgarstek, W otwarciu bardzo podobny do regularnego Profumo, w dalszej fazie wychodzi jakaś sucha drzewna nuta, przypominająca stajnię Montale. Odnośnie bazy, nie wiem co w niej piszczy bo zmyłem zapach po nieco ponad godzinie. Ogólne wrażenie jest takie, że jeśli ktoś ma już Profumo, to ten Special Blend wydaje się zbędnym wydatkiem. Jeśli miałbym wybrać między dwoma, stawiałbym na oryginał.

paradox

Forumowicz

Post03 września 2017, 22:26 - N

Specal Blend to taki Profumo z podkręconymi nutami, wydaje się być odrobinę słodszy, więcej tu kadzidła, mniej morskiej świeżości, czuć też nuty drzewne. Gdy wwąchuję się w skórę czuję minimalne podobieństwo do A*men pure wood. Podoba mi się, na pewno ponowię testy.

gienadi

Bardzo aktywny forumowicz

Post05 września 2017, 09:28 - Wt

W zwykłym perfumo nie podobał mi się początek w tym początek jest rzeczywiście podpadający pod zapach ze stajni Montale. Po 30 min zaczyna przypominać kompozycje z 2015 r, zbiegiem czasu jest nie do odróżnienia. Trwałość tytaniczna, mankiet marynarki przypadkiem spryskany pachnie już 2 dzień i przechodzi z materiału na skórę. Jak będzie w rozsądnej cenie będzie mój :twisted:

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Post08 września 2017, 15:50 - Pt

paradox napisał(a):Specal Blend to taki Profumo z podkręconymi nutami, wydaje się być odrobinę słodszy, więcej tu kadzidła, mniej morskiej świeżości, czuć też nuty drzewne. Gdy wwąchuję się w skórę czuję minimalne podobieństwo do A*men pure wood. Podoba mi się, na pewno ponowię testy.

Mnie też się spodobał , podrasowany trochę , pieprzny i ostry w odbiorze , trochę się pogubiłem w piramidzie nut bo jak widzę podajecie rozbieżne ,ale wstępna ocena pozytywna

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post13 września 2017, 14:08 - Śr

dzis sprawdzalem powiem Wam ze jest bardzo fajny,test nadgarstkowy wiec sami wiecie ze to pol-test :P ogolnie jest podobny do klasyka tu nie ma o czym dyskutowac,wiecej nut drzewnych i kadzidla dosc elegancki,warto sie nim zainteresowac i poglebic testy,ja jestem osobiscie na tak

Moody

Forumowicz

Post17 września 2017, 19:50 - N

Dzisiaj znowu go wąchałem. Jest chyba ciut bardziej wyrazisty od zwykłego Profumo. I to w tę stronę na plus bym powiedział. Podoba mi się.

Ale tu na przykład ocenia, że to tak samo pachnie:
https://www.youtube.com/watch?v=-woAIv2onCs

Pilsner

Forumowicz

Post21 września 2017, 23:52 - Cz

Druga opinia, że jest bardzo podobny do zwykłego profumo:
https://youtu.be/RIuyPMl8P58

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post22 września 2017, 17:12 - Pt

bo jest podobny :P

pawelgawel2002

Forumowicz

Post25 września 2017, 16:37 - Pn

Przez pierwsze 30 minut zapach bardzo fajnie rozwijający się na skórze bardzo dobrze projektujący, potem powoli przygasa robi się słodszy i dymny. Całość trwa około 8-9 godzin przy dobrej projekcji.
Co do różnic pomiędzy adg profumo special blend a adg profumo napewno otwarcie na korzyść special blend ale w późniejszej fazie oba zapachy praktycznie takie same.
Osobiście zostaję przy pierwowzorze.

Immortal

Aktywny forumowicz

Post28 marca 2018, 10:05 - Śr

Pytanie do posiadaczy, czy jest jakaś duża różnica w porównaniu do zwykłego di gio profumo? :D Warto poza ładnym flakonem wydawać pieniądze na tą edycję? :D

Jeremy zamówił niby 10 flakonów bo jest taki super :lol:

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post28 marca 2018, 12:35 - Śr

i tak i nie ;) sa do siebie podobne i czuc ze to flanker adg profumo,dokladnie jest tak ja Koledzy napisali special blend jest bardziej drzewny i mniej nut morskich,za to special blend ma lepsze parametry od profumo,posiadalem profumo a teraz posiadam special blend i jest ok,nawet komplementa wylapalem ,reasumujac majac profumo to na chwile obecna mozesz sobie podarowac ,natomiast po skonczeniu mozesz kupic special blend,wiem ze nie pomoglem do konca :lol:

Moody

Forumowicz

Post30 marca 2018, 11:57 - Pt

U mnie to wygląda tak. Mam dekant Profumo. Ale poluję na Special Blenda. Bo podoba mi się flakon. Plus ma minimalną przewagę nad Profumo, o której napisał kolega wyżej.

pittipi

Forumowicz

Post25 kwietnia 2018, 08:47 - Śr

Od kilku dni jestem posiadaczem Special Blenda, kilka testów i mogę już coś na jego temat powiedzieć. Po pierwsze, zdecydowanie różni się od normalnego ADG Profumo (posiadam, kilka razy testowałem ręką w rękę). Special jest słodszy, odrobinę cięższy, przez co jest bardziej uniwersalny- nadaje się świetnie na dzień jak i wieczór. Więcej tu paczuli i kadzidła. Sam zapach moim zdaniem jest ciekawszy niż protoplasta, więcej się w nim dzieje. Projekcja ogromna przez pierwsze 1,5-2 godziny, potem zapach gaśnie. Trwałość na mojej skórze żałosna- po 4 godzinach nie ma śladu, ale na ubraniach trzyma kilka dni, więc gdy gdzieś idę i używam tego zapachu, to 2-3 chmury na koszulkę rozwiązują problem. Swoją drogą moja skóra wybitnie nie lubi chyba Armaniego, bo klasyk ADG Profumo trzyma 3 godziny a ultra killer jakim jest Code Profumo po 4-4,5 godzinach znika totalnie bez śladu :lol:
Special blend polecam, chociaż przy obecnej cenie nie wiem czy nie lepiej dołożyć 5 dyszek i nie kupić 180ml zwykłego Profumo, póki jest jeszcze dostępny.

dradziak

Forumowicz

Post09 lipca 2018, 10:12 - Pn

Mam problem z tym AdG.
Ogólnie według mnie jest on najlepszym zapachem z linii AdG, kadzidło i paczula są bardzo noszalne i powiem szczerze, że już wiele razy polecałem ten zapach, jednak po ostatnim teście nadgarstkowym zmieniam zdanie.
Dla mnie, za dużo jest morskich i korzennych klimatów i mogę podpaść niektórym, ale według mnie są dla osób które nie chcą się w jakikolwiek sposób wyróżnić.
O ile klasyk jest zbanalizowany aż do bólu, to Special Blend wprowadza trochę nowego kolorytu, ale nie do końca mnie to jednak przekonuję.
Od tak świeższe, korzenne perfumy za ponad 300 zł, które nadadzą się i do garnituru i do zwiewnej koszuli.
Czegoś mi tu brakuję, takiego pazura....co nie znaczy, że obiektywnie patrząc jest to dobre pachnidło.
Pozdrawiam
Daniel

Novella

Perfumaniak

Post10 lipca 2018, 10:35 - Wt

dla mnie jest ciut przesłodzony
parametry Armaniego
do noszenia
flaszki nie kupie :D
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie