Teraz jest 25 października 2020, 08:14 - N  • Reklama

Aether - Methaldone

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Aether - Methaldone (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
1
50%
5 - Bardzo dobry
1
50%
6 - Genialny
0
Brak głosów
 
Liczba głosów : 2

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

wahoo

Perfumaniak

  • Posty: 2155
  • Dołączył(a): 22 stycznia 2015, 22:54 - Cz

Aether - Methaldone

Post17 sierpnia 2017, 22:06 - Cz

Aether - Methaldone
rok wydania:
2017
twórca: Rodrigo Flores-Roux
nuty: nuty metaliczne, kadzidło, ambra, nuty drzewne, Żywice i piżmo.

Obrazek

"Zsyntetyzowanie tego związku wymagało wiele pracy. Astronauta, powracający z międzynarodowej stacji kosmicznej, opisał ten szczególny zapach (nowy akord zbudowany wokół składnika DYNAMONE BELAMBRE®) jako „raczej przyjemny, słodkawy i metaliczny” (AMBERMAX®, SILVANONE®, BOISIRIS®). To zapach przestrzeni kosmicznej, który owiewa nutami płonącego metalu (dawka uderzeniowa składnika ROSYRANE®), gdy otwiera się drzwi promu kosmicznego. Uzyskaliśmy te wrażenia zapachowe dzięki połączeniu cząstek wysokoenergetycznych, występujących w kosmosie, z molekułami unoszącymi się w kabinie statku kosmicznego." (za galilu)

Najnowsze, szóste perfumy Aether. Tym razem założycielki marki nie skomponowały tych perfum same. Powierzyły te zadanie za to nie byle komu, bo Flores-Roux ma na swoim koncie takie hity jak Neroli Portofino, Black Cashmere, CK Reveal, czy Arquisite El. Zmiana perfumiarze wyszła marce zdecydowanie na dobre, Methaldone jest wyczuwalnie lepszy od poprzednich kreacji marki.
Przede wszystkim te perfumy, w odróżnieniu od wcześniejszych, nie zalatują syntetyką. Choć wykorzystanie tylko syntetycznych molekuł było głównym pomysłem na powstanie tej marki, to dopiero w Methaldone zmieszane są one na tyle dobrze, że przynajmniej ja tej syntetyczności nie wyczuwam.
Pierwsze skrzypce gra tu dość generyczne kadzidło, które Flores-Roux połączył z nutą metaliczną i w efekcie uzyskał bardzo interesujący, zaskakujący i nowatorski akord. Tak podanego kadzidła nigdzie wcześniej nie czułem. Pozostałe nuty tworzą raczej tylko dalekie tło dla tych dwóch pierwszoplanowych nut.
Tak jak pozostałe perfumy Aether można sobie z czystym sumieniem odpuścić, tak Methaldone jest warty choćby jednego testu, żeby samemu wyrobić sobie opinię o takim wcieleniu kadzidła.
4+/6
Offline
Avatar użytkownika

kobymich

Forumowicz

  • Posty: 77
  • Dołączył(a): 08 stycznia 2017, 10:27 - N

Re: Aether - Methaldone

Post09 listopada 2017, 06:59 - Cz

Miałem okazję testować ostatnio ten zapach.
Zacznę od tego, że jest to moje pierwsze doświadczenie z zapachami syntetycznymi - do tej pory unikałem ich jak ognia... w każdym razie już na samym początku chcę podkreślić niesamowitą trwałość tego zapachu. Jego projekcja nie jest może znakomita (trzyma się blisko skory) ale trwałość przekracza wszystkie normy - czułem go na nadgarstku 24 godziny po aplikacji i po prysznicu...

Sam zapach? Bardzo ciekawy... metaliczny. Być może, zwiedziony opisem, czułem co kazano mi czuć, ale rzeczywiście mój mózg łączył zapach z miedziakami. Taki przyjemny zapach pieniędzy, czegoś metalicznego, promieniującego...
"...perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. Muszą być szlachetne, a to, co nadaje im moc, kosztuje masę pieniędzy". C. Chanel

https://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/9602/

Powrót do Perfumy unisex

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: notec i 19 gości

  • Reklama