Teraz jest 18 grudnia 2018, 20:01 - Wt

• Reklama

Givenchy - Gentleman (2017)

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Givenchy - Gentleman ( 2017 ) (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
5
19%
2 - Słaby
8
31%
3 - Przeciętny
6
23%
4 - Dobry
4
15%
5 - Bardzo dobry
2
8%
6 - Genialny
1
4%

Liczba głosów : 26

• Autor
  • Wiadomość

mateuszolech

Forumowicz

Re: Givenchy - Gentleman (2017)

Post27 sierpnia 2017, 21:04 - N

Nie ma co omijać, zawsze trzeba to przeżyć na własnym nosie :lol:

paradox

Forumowicz

Post27 sierpnia 2017, 23:49 - N

Gentlemen 2017 to taki "gentlemen" bez jaj, który na co dzień chodzi w rurkach i różowych sweterkach :) Zapach bardzo uniseksowy, słodki i pudrowy, nie jest jakoś specjalnie zły, bo jest wiele gorszych zapachów na półkach w sieciówkach np. najnowszy Armani Stronger With You. Gentleman (2017) to taki współczesny mainstreamowy zapach dla mas, który stworzony został po to żeby się sprzedawać, a nie stać zakurzonym na półce jak to jest w przypadku starego Gentlemena, który w obecnych czasach raczej bardzo rzadko się sprzedaje. Szału nie ma, nic odkrywczego i oryginalnego, ale tragedii też nie, plus za to że nie pachnie jak kolejny klon, Sauvage i Invictus.

Marcin__

Super Perfumaniak

Post28 sierpnia 2017, 08:15 - Pn

mateuszolech napisał(a):Sądzę, że to nie jest bajka większości poważnych forumowiczów :P Jako samodzielny byt może być, ale na poziomie Calvin Klein...

Co najwyżej na poziomie Lacoste
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

gabriel@dag.pl

Perfumaniak

Post28 sierpnia 2017, 22:48 - Pn

widzę że jest bardzo żle

wahoo

Bardzo aktywny forumowicz

Post30 sierpnia 2017, 21:55 - Śr

Przetestowałem i ja, niedowierzając że może być aż tak źle jak piszecie. A jednak! :)
Miałem kiedyś Mexxa, który pachniał podobnie... :roll:

Marcin__

Super Perfumaniak

Post30 sierpnia 2017, 22:20 - Śr

MEXX Fresh Man - czy to ten? Zdaje się, że też przeszedłem przez kilka flakonów tych perfum. Na początek ok, ale w dłuższej perspektywie są strasznie migrenogenne...
Ostatnio edytowano 03 września 2017, 15:36 - N przez Marcin__, łącznie edytowano 1 raz
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

Belial Lord

Ultra Perfumaniak

Post03 września 2017, 13:43 - N

dzis poznalem i ja,co mozna napisac :? wielbiciele klasyka beda zawiedzeni nie ma nic wspolnego z prawdziwym "dzentelmenem" to co nam przedstawia givenchy to slodki zapaszek poza otwarciem ktore przypomina mi w jakims stopniu diora higher ;) potem slodko ,slodko i tak sobie zyje.zapach jest mily przyjemny bezpieczny i wpisuje sie w obecne realia masmarketu,nie jest zle choc szalu nie ma.

cygnus74

Forumowicz

Post04 września 2017, 10:28 - Pn

Przed chwilą byłem w S. Ten nowy Gentleman nie ma nic, ale to nic wspólnego ze starym z wyjątkiem nazwy.
Jedyną moją uwagę zwrócił przyjemny, dość masywny flakon. Ale przecież flakon nie pachnie.

gabriel@dag.pl

Perfumaniak

Post20 września 2017, 18:11 - Śr

z mercedesa został znaczek
a poza tym
trochę indyjskiego taty trochę fiata
a najwięcej trabanta turbo w wersji sport :shock:
nic dodać nic ująć
jak to jest gentelman
to podzielimy los mamutów :oops:
przepraszam za zbyt emocjonalny opis
ale stary Gentelman jest w pierwszej trójce moich najlepszych zapachów
Ostatnio edytowano 21 września 2017, 09:41 - Cz przez gabriel@dag.pl, łącznie edytowano 1 raz

mar79

Bardzo aktywny forumowicz

Post20 września 2017, 18:44 - Śr

Ja też popełniłem ten błąd i brak mi słów, albo ich nawet szkoda :|

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post09 października 2017, 21:07 - Pn

Ciężki żywot w tych czasach mają fani klasyka. Wygasili go, zabrali z półek i wstawili "nowoczesną" wersję, która nijak ma się do pierwowzoru. Pachnie to bardzo podobnie do pozostałych premier innych marek. O ile na nadgarstku jakoś tam intryguje, to przy testach globalnych już tak dobrze nie jest. Głównie czuć drzewną słodycz w stylu jaki jest obecnie popularny.- gruszka, irys i jakieś inne nuty, które się zlewają w jedną, słodką całość. Trzeba im oddać, że są trwałe. Uwierały mnie przez cały dzień. :lol: Nie wiem czy jeszcze do nich podejdę, ale ogólnie nie jest źle. Nie są to moje perfumy, ale pewnie będzie szedł jak woda i zaraz powstaną kolejne wersje.

Ode mnie 3, bo to przeciętne pachnidło.
Załączniki
Aaron-Taylor-Johnson-2017-Gentleman-Givenchy-Campaign-e1502780179458.jpg
Aaron-Taylor-Johnson-2017-Gentleman-Givenchy-Campaign-e1502780179458.jpg (23.12 KiB) Przeglądane 2625 razy

siwy

Aktywny forumowicz

Post10 października 2017, 17:40 - Wt

Zapach jest przede wszystkim przyjemny, odrobinę w typie nowej Prady L'homme, gdzie mam na myśli ogólne wrażenie. Odbiór przez otoczenie jest bardzo pozytywny, można powiedzieć, że zapach jest dżentelmeński, bo nie każe otoczeniu konfrontować się ze spleśniałą paczulą i innymi podobnymi nutami. :D To jest właśnie współczesna wersja zapachu dla miłego, eleganckiego, niekontrowersyjnego pracownika korporacji. Stary jest w odwrocie z uwagi na wyniki sprzedażowe, jak sądzę. Raczej go nie kupię, bo mam fajniejsze zapachy podobające się otoczeniu, ale za staruszkiem nie będę rozpaczał.

sobejjj

Forumowicz

Post12 października 2017, 10:09 - Cz

Dałem 3. Śladu Gentlemana tu nie ma. Łudziłem się, że może jednak zaskoczą na plus. Kiedyś Givenchy to była moja ulubiona marka. No niestety, nowoczesna słodkość <rzyg> zwycieżyła. Normalnie dałbym 2, ale +1 za ten akord gruszki, który z realna gruszką nie ma wiele wspólnego i trwa 10 minut, ale jednak pozytywnie mnie zaskoczył. Ktoś wie co to za chemikalium odpowiedzialne za ten akord?

Artplum

Mega Perfumaniak

Post02 lutego 2018, 23:44 - Pt

Zwykle z pewnym rozbawieniem czytam lamenty na temat nowych zapachów.
To załamywanie rąk, to darcie szat, ten płacz nad upadkiem firm i marnością współczesnych perfum traktuję jako swego rodzaju koloryt tego Forum, gdzie raz na zawsze ustalono, że dawniej było lepiej, a dzisiaj to tylko sromota, zgryzota i popłuczyny ;)
Nieraz nawet staram się bronić takiego hejtowanego i flekowanego zapachu, o ile - oczywiście - jest czego bronić.
W przypadku nowego Gentlemana jeszcze nie wiem, czy warto go bronić choć trochę, bo jestem dopiero po pierwszym teście (jakoś się dotychczas nie złożyło... :oops: ), ale obawiam się, że w tym wypadku zgodzę się z forumowymi Rejtanami i rozerwę koszulę nad marnością współczesnej perfumerii w wydaniu Givenchy.
W tej chwili jednak tego nie uczynię, bo pierwszy test nie jest podstawą do miarodajnych ocen, a poza tym akurat dzisiaj mam na sobie zbyt dobrą koszulę i byłoby mi jej szkoda ;)
Niemniej, ten pierwszy test nie nastraja mnie zbyt optymistycznie.
Perfumy wydały mi się "podobne do wszystkiego", więc przez to dość anonimowe, a ponadto sztuczne, piekąco-słodkie i ... zniechęcające.
Zabrakło mi w nich jakiegoś punktu zaczepienia, który by mnie zachęcał do kolejnych testów, nie mówiąc o zakupie.
Ot, kolejny przyjemny, słodki, syntetyczny zapach, którego składniki imitują naturalne ingrediencje, wykorzystywane w tysiącach innych pachnideł.
W dodatku nadano mu nazwę klasyka, w żaden sposób nie nawiązując do Gentlemanowego brzmienia... Szczerze mówiąc, to trochę dziwny zabieg. Powinni go chociaż jakoś wyróżnić - New Gentleman czy jakkolwiek inaczej, a tu taki zonk... :?
Cóż, nie będę na razie wystawiał oceny. Postaram się lepiej poznać tego Nowego Dżentelmena, choć nie jestem przekonany, czy zyska przy bliższym poznaniu.
Artur

ale chop

Perfumaniak

Post03 lutego 2018, 00:01 - So

Artur, szanuję Twoje rzetelne podeście do tematu :)

Wiele osób na naszym forum (ze mną na czele) powinno brać z Ciebie przykład!
Ocenianie perfum jedynie po pierwszych nutach jest jak ocenianie książki po okładce...
Często najwspanialsze dzieła odziane są w najbrzydsze szaty...
Szkoda, że dziś największą uwagę przykuwa się do okładki, a nie treści... tak nie powstaje sztuka.

Artplum

Mega Perfumaniak

Post03 lutego 2018, 00:13 - So

Dzięki, Krzychu ;)
Niby perfumy to tylko hobby, ale staram się do niego podchodzić sumiennie.
Z doswiadczenia wiem, że opinia o perfumach może się diametralnie zmienić (w obydwie strony) przy lepszym poznaniu.
Np. taki GIT, będący obecnie jednym z moich ulubionych i najbardziej poważanych pachnideł, na początku budził bardzo mieszane uczucia, a chwilami mnie wręcz odrzucał. Z kolei wiele perfum które zrobiły na mnie dobre pierwsze wrażenie szybko mi się znudziło.
Zobaczymy, co będzie z Gentlemanem 2017.
Artur

Greg

Aktywny forumowicz

Post03 lutego 2018, 00:42 - So

Artplum napisał(a):W przypadku nowego Gentlemana jeszcze nie wiem, czy warto go bronić choć trochę, bo jestem dopiero po pierwszym teście (jakoś się dotychczas nie złożyło... :oops: ), ale obawiam się, że w tym wypadku zgodzę się z forumowymi Rejtanami i rozerwę koszulę nad marnością współczesnej perfumerii w wydaniu Givenchy.

Wreszcie :) !!!!

ale chop

Perfumaniak

Post03 lutego 2018, 01:08 - So

Artplum napisał(a):Niby perfumy to tylko hobby, ale staram się do niego podchodzić sumiennie.

Perfumy to nie takie zwykłe hobby... na tym poziomie wtajemniczenia to często prawdziwa sztuka, odkrywanie piękna..
.. to jak muzyka dla nosa..

Takie podejście jak Twoje jest bardzo wartościowe dla nas wszystkich, a wiem co mówię, bo śledzę Twoje forumowe posty i wpisy na Fragrze od lat :)
... wpisy rzetelne, pisane na spokojnie, przemyślane, poparte argumentami i nieulegające żadnej presji...

Większość dyskusji na forum przypomina niestety nic niewnoszące pieprzenie o dupie Maryny...

Tak jak ja... np. raz piszę, że dany zapach w nowej wersji to szajs, za tydzień zmieniam zdanie, a za pół roku znowu wracam do pierwszej wersji...

Artplum napisał(a):Z doswiadczenia wiem, że opinia o perfumach może się diametralnie zmienić (w obydwie strony) przy lepszym poznaniu.

Sam zacząłem to rozumieć... tym bardziej szanuję Twój wysiłek :)
Ocenianie perfum jedynie po pierwszych nutach jest jak ocenianie książki po okładce...
Szkoda, że dziś największą uwagę przykuwa się do okładki, a nie treści... tak nie powstaje sztuka.

ale chop

Perfumaniak

Post12 lutego 2018, 16:22 - Pn

Jednym słowem...

Gentleman (1974): sztuka
Gentleman (2017): komercja

Scarlatti

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post06 marca 2018, 16:18 - Wt

Fajna miniaturka i supcio zapach. Pachnąca ambrozja, woda aromatyzowana pachnącym nasieniem bóstwa strumieni tropikalnych.
Wzniecił we mnie ten Givenchy pozytywne wspomnienia, taki kalejdoskop.
Od razu czuć że ktoś się przyłożył do zapachu i podpisał się - we dwoje podpisali się - sobą pod tą sztuką współczesną.
Cresp i Pani Lorson zrobili zapach poprawny, a zarazem z echem dawnej sztuki, pewnych elementów z ubiegłej dekady 2000+.
Jest postęp według mnie, ludzie nie wiedzą do czego to porównać bo pachnie to inaczej, a jednak prawie jak "coś" innego.
Ta gruszka ma taki surowy odcień i lawenda wręcz za wyrazista, to dziwna ale ciekawa mieszanka!
Chętnie poznam inne Gentlemany z linii.
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie