Teraz jest 26 października 2020, 16:43 - Pn

• Reklama

Davidoff - Cool Water Wave

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Davidoff - Cool Water Wave (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
25%
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
2
50%
5 - Bardzo dobry
1
25%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 4

• Autor
  • Wiadomość

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Post13 sierpnia 2017, 08:27 - N

Obrazek

Cool Water Wave marki Davidoff to drzewno - wodne perfumy dla mężczyzn. Cool Water Wave został wydany w 2017 roku.
Cool Water Wave stworzyli Francis Kurkdjian, Antoine Lie i Jean Jacques.
Nutami głowy są grejpfrut, pieprz syczuański i nuty morskie;
nutami serca są liść brzozy i jałowiec;
nutami bazy są paczula i drzewo sandałowe.

Długo oczekiwany przeze mnie flanker kultowego już CW, oczekiwany zwłaszcza z uwagi na nazwiska twórców jak i nadzieję na zaprezentowanie czegoś nowego i zapadającego w pamięć. Ze wszystkich następców CW chyba tylko Cool Water Deep (już nieprodukowany) zrobiony przez Natalie Lorson zasługiwał na swój oddzielny byt. Reszta mogła by nie istnieć.
Jak będzie w przypadku tego CW?

Proszę o ankietę i dodanie do katalogu.

Mr. rabbit

Forumowicz

Re: Davidoff - Cool Water Wave

Post22 sierpnia 2017, 19:45 - Wt

Dzięki rozbiórce którą przeprowadził kolega @Skarbowy wącham sobie właśnie ten zapach po aplikacji " włokieć" :D no i ciśnie mi się na usta jedno : INVICTUS :shock:
Pierwsze 10-15 minut mocno invictusowe, potem delikatnie zaczyna się zmieniać w kierunku innego słodkiego zapachu który już znam, gdzieś to grali hmmm, ale dalej czuć inspirację urną :twisted:

Jak widać (a w zasadzie to czuć :P ) każda marka chce wyrwać swój kawałek tortu i zarobić na fali popularności pierwowzoru od Paco, a to Laura Biagiotti ze swoim zeszłorocznym zapachem Roma Passione uomo, Kenzo pour homme eau de parfum, teraz Davidoff...
Roma chociaż miała jakieś owocowe tło, a ten Wave jest taki podobny....
Tak więc kto tam jeszcze został w kolejce do wypuszczenia swojego Invictusa ? :lol: :evil:

P.S.
Bym zapomniał... Tak jak każdy flankier letni, np. Cool water Exotic Summer itp. itd. mają coś wspólnego z oryginalną Zimną Wodą, tak ten nie ma wspólnego wg. mnie NIC ( to tak jakby ktoś się zastanawiał nad zakupem a jest fanem CW ;) )

mateuszolech

Forumowicz

Post22 sierpnia 2017, 21:38 - Wt

Straszne jest to, że teraz wszędzie są invictusy :(

Skarbowy

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post23 sierpnia 2017, 08:57 - Śr

Po rozbiórce garść subiektywnych i zewnętrznych ocen.
Odgrzebałem jakiegoś CW w wersji Pacific coś tam. Porównując CWW z innym flankerem, nie czuję aromatów proszkowych z którymi kojarzy mi się CW klasyczny i jego flankery. Faktycznie na początek wysuwa się jakaś słodycz w typie Invictusa, ale nie nachalna. Potem środek wyrażnie nawiązuje (imho!) do przygaszonego otwarcia Diora Sauvage 2015. O ile kompozycja jeszcze ujdzie w tłoku cytując klasyka: "podoba się kobietą" bo małżonka stwierdziła, ze daje radę, o tyle moc i projekcja to śmiech na sali: po 3 godzinach trzeba szurać nosem po skórze, zeby bazę odczuć. Mesje Fransłua - lipa Panie, to juz l'Eau Armand Basi jest ze 3 razy mocniejszy!

GreyGucci

Aktywny forumowicz

Post23 sierpnia 2017, 10:40 - Śr

Na mnie pachnie jak klasyczny Cool Water... :roll:

Jelex

Forumowicz

Post23 sierpnia 2017, 12:03 - Śr

Może i podobny do klasyki, jednak trwałość i projekcja bardzo mierna... a szkoda, bo zapach dość przyjemny ;)

Pozdrawiam,
Michał

rukoku

Post31 stycznia 2019, 00:20 - Cz

Zrobiłem zapas na lato bo to bardzo przyjemne pachnidło na upał i trafiłem w mega cenie, nie zgodzę się co do trwałości i projekcji, przy średnio sprzyjających obecnie warunkach dla tego rodzaju zapachu (~21 stopni) + mała wilgotność jak to przy klimatyzacji od ok 14 do teraz (00.14) czyli 10 godzin cały czas dość mocno wyczuwalny na przedramieniu (2'a-psiki goła skóra) jak dla mnie świetne parametry. A sam zapach w skrócie bije na łeb protoplastę i wszystkie jego flankery.

jaro_

Aktywny forumowicz

Post27 sierpnia 2019, 15:09 - Wt

Kupiony w ciemno nie wywołał entuzjazmu. Wydał się jakiś taki chemiczny i tani (bo też tani był - 200ml w podobnej cenie co 100ml). Poszedł w kąt, ale po przerwie, parę dni temu znowu go użyłem i nawet mi się podobał, a i jakość też wydawała się jakaś lepsza. Zapach mimo, iż przeciętny to dobry, lub inaczej dobry, choć przeciętny ;) , ale zaznaczyłem notę dobry.
Myrrą, aloe, i kassyją wszystkie szaty twoje pachną...Ps.45

Powrót do Perfumy męskie