Teraz jest 28 października 2020, 12:34 - Śr

• Reklama

Diptyque - Eau des Sens

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Diptyque - Eau des Sens (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
1
17%
5 - Bardzo dobry
5
83%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 6

• Autor
  • Wiadomość

M_Michal

Aktywny forumowicz

Diptyque - Eau des Sens

Post31 lipca 2017, 18:41 - Pn

Eau des Sens marki Diptyque to cytrusowo - aromatyczne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Są to nowe perfumy, Eau des Sens został wydany w 2016 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Olivier Pescheux. Nutami głowy są kwiat pomarańczy i gorzka pomarańcza; nutą serca jest jagody jałowca; nutami bazy są paczula i dzięgiel.

Moje odkrycie jeżeli chodzi o zapach cytrusowy. Świetne, rześkie ujęcie pomarańczy, które doprawione jest jagodami jałowca. W bazie zapach się ociepla i robi drzewny dzięki paczuli, a dzięgiel dodaje temu pikantności. Zapach o charakterze "nowoczesnej" wody" kolońskiej. Parametry też niczego sobie, bo kilka godzin spokojnie wyczuwalny, a baza dobija do 6-7 godzin.

Gorąco polecam testy.

Ode mnie mocne 5.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

wahoo

Perfumaniak

Re: Diptyque - Eau des Sens

Post16 sierpnia 2017, 22:12 - Śr

Od rozbiórki tego zapachu, którą zresztą sam przeprowadziłem, minął już ponad rok, więc czas najwyższy coś napisać. :)
Eau des Sens faktycznie można potraktować jako nowoczesną interpretację wody kolońskiej. Mnie urzekło w tych perfumach połączenie klasycznego duetu neroli+pomarańcza z jałowcem, który nadaje temu zapachowi wytrawnego, lekko gorzkiego i szorstkiego charakteru. Do tego ta "kolońska" od Diptyque ma koncentrację edt dzięki czemu w sprzyjających warunkach wytrzymuje do 8h. Zapach jest dość delikatny i nie projektuje zbyt mocno, pomaga przymknięcie oka na koncentrację i aplikacja jak w przypadku zwykłej edc - 10+ chmur i można się cieszyć nim w pełni.
Ode mnie również solidna 5tka.

mery

Post23 lipca 2018, 12:21 - Pn

To jest zapach, z którym zmagałam się kilka tygodni. Z jednej strony fenomenalne, zielono-jałowcowe, ostre otwarcie, wspaniałe, ale później... kwiat pomarańczy rozwija swoje szpony i chwyta moją głowę, dusząc, cisnąc skronie i powodując taki ból głowy, że przez kilka godzin po aplikacji czuję się, jakby mnie ktoś w głowę uderzył. Aż wreszcie kwiat pomarańczy odpuszcza, zapach wchodzi w bazę, robi się delikatnie drzewny, kremowy, choć nadal z zaznaczonym kwiatem pomarańczy. Na mojej skórze fenomenalnie trwały, wytrzymuje spokojnie powyżej 14h. Z ogromnym żalem przyjmuję takie rozwinięcie L'eau de sens na mojej skórze. Ogromnie chciałabym, żeby było mniej drapieżne i duszące, bo początek i baza są piękne.
Gutta cavat lapidem non vi sed saepe cadendo...

rabarbary

Hiper Perfumaniak

Post07 marca 2020, 21:39 - So

Chyba pierwszy raz podobają mi się perfumy, w których główną nutą jest kwiat pomarańczy.
Zawsze ta nuta pachniała na mnie jak mydło, lub, co gorsza, chemia domowa.
Tutaj zielony dzięgiel, jałowiec i paczula łagodzą ten efekt, choć zostaje mydlany powidok, ale nie jest irytujący.
Zwiewny, optymistyczny i komfortowy zapach na wiosnę i lato.

wahoo

Perfumaniak

Post16 marca 2020, 15:31 - Pn

To prawda, że klasyczny koloński akord jest tu wprawnie i też niecodziennie schowany za nutami, ktorych w klasycznej kolońskiej trudno oczekiwać. A pomimo ich obecności Eau des Sens pozostaje, jak pisze rabarbary, zapachem lekkim i optymistycznym.
Wiosna zbliża się wielkimi krokami, warto tę kompozycję poznać - myślę, że przypadnie do gustu niejednej osobie.

Dwora

Post14 kwietnia 2020, 13:05 - Wt

Zapach Diptyque - Eau des Sens mam w wersji mgiełki do włosów, która jest zaskakująco intensywna i trwała jak na mgiełkę do włosów. Zatem muszę od razu powiedzieć, że jak ktoś chce ten zapach sobie kupić, może zaoszczędzić, wybierając mgiełkę do włosów, bo mgiełka ma niższą cenę.
Co do samego zapachu to mi się podoba ten kwiat pomarańczy, jest odrobinę w stylu mydła marsylskiego (po pewnym czasie na skórze), ale mi to odpowiada. Natomiast, to co mnie zdziwiło, że zdarzyło mi się, że osoba z otoczenia zapytała mnie, czym pachnę, bo wyczuwa jakiś zapach „kadzidełkowy"... To interesujące, jak różny potrafi być odbiór.
Instagram - @dworakrawczyk

Powrót do Perfumy unisex