Teraz jest 25 marca 2019, 02:58 - Pn

• Reklama

Ted Lapidus - Black Soul Imperial

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
3
4%
3 - Przeciętny
9
11%
4 - Dobry
20
25%
5 - Bardzo dobry
37
46%
6 - Genialny
11
14%

Liczba głosów : 80

• Autor
  • Wiadomość

RoQ

Super Perfumaniak

Post09 stycznia 2012, 12:53 - Pn

Postaram się scharakteryzować ten zapach, choć nie ukrywam, że nie będzie łatwo.
Black Soul Imperial to zapach z roku 2011 sklasyfikowany, jako woody spicy.
Mocny zapach. Sklasyfikowałbym go, jako ciepły, mroczny, drzewno ziołowy gourmand.
Pierwszy strzał, to mieszanka cytrusów, przypraw i jakiegoś zioła. Nie potrafię sprecyzować jakiego.
Dziwna to mieszanka. Niepodobna do niczego, co znam. Średnio mi się podoba.
Po pół godzinie, kiedy po cytrusach pozostaje tylko wspomnienie, jest już lepiej.
Wyczuwam paloną kawę, miętę i nuty drzewne. Koleżanka twierdzi, że pachnie, jak drzewo sandałowe, ale ja tego nie czuję.
Czuć jakieś egzotyczne drzewo, ale chyba nie sandałowe. W tle pojawia się kadzidło. Być może ono "udaje" drzewo sandałowe?
Tego zapachu nie da się porównać do niczego, co znam. Motywem przewodnim jest właśnie ta palona kawa z miętą.
Po 2-3 godzinach i do samego końca, kawa zaczyna mi pachnieć troszkę czekoladowo i te nuty lubię najbardziej.
Gdzieś już napisałem, że to taka wariacja na temat 1 Million, ale mniej słodka, zdecydowanie bardziej drzewna.
Black Soul Imperial to raczej wieczorowy zapach i na chłodniejsze pory roku. Bardzo dobra trwałość i projekcja.
Z czystym sumieniem mogę napisać, że 8-10 godzin wytrzymuje.
Bardzo podoba mi się flakon. Ciężki, masywny, matowo czarny, a poprzez złote dodatki troszkę barokowy.
Black Soul Imperial sprzedawany jest w gustownej, czarnej, metalowej puszce i całość sprawia bardzo dobre wrażenie.
Jakoś udało się Lapidusowi nie otrzeć się o kicz.
Za setkę zapłaciłem niecałe 33 funty z bezpłatną dostawą. Na ebay, Imperiala nie udało mi się znaleźć.
Podsumowując, jak dla mnie, zapach oceniam na "dobry", a może "bardzo dobry". Nie jestem fanem takich ciężkich, barokowych pachnideł, więc nie ocenię go lepiej.
Wczoraj, koleżanka, która wpadła z wizytą i mnie powąchała, stwierdziła że jest seksowny.
Tak więc, Black Soul zostaje, choć zachwycony nie jestem, choć przyznam, że z każdym dniem zapach zyskuje w moich "oczach".
Załączniki
Black soul-Imperial.jpg
Black soul-Imperial.jpg (35.63 KiB) Przeglądane 16098 razy
Black soul-Imperial.jpg
Black soul-Imperial.jpg (35.63 KiB) Przeglądane 16398 razy
Ostatnio edytowano 16 kwietnia 2012, 23:43 - Pn przez RoQ, łącznie edytowano 1 raz

belor

Re: Ted Lapidus Black Soul Imperial

Post09 stycznia 2012, 13:22 - Pn

Dzięki za recenzję, a więc ląduje na liście do powąchania :)

Peter

Bardzo aktywny forumowicz

Post09 stycznia 2012, 17:18 - Pn

Ja sobie dziś popołudniu zapodałem Imperiala na rączkę w D. i jak na ten moment jest całkiem fajnie,podoba mi się :)

Scorrpion

Hiper Perfumaniak

Post10 stycznia 2012, 14:53 - Wt

Wczoraj miałem okazję sprawdzić go w D.Podoba mi się zdecydowanie bardziej niż wersja Black Soul,a że BS także mi się podobał,więc dopisuję Imperiala do listy zakupowej :D
Polecam wszystkim przetestować

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post10 stycznia 2012, 14:59 - Wt

Testowałem tylko bloterowo i z tego, co pamiętam, to pachniał słodko. I tyle. Zatem trza spróbować na skórze.

RoQ

Super Perfumaniak

Post10 stycznia 2012, 15:30 - Wt

Scorrpion napisał(a):Wczoraj miałem okazję sprawdzić go w D.Podoba mi się zdecydowanie bardziej niż wersja Black Soul,a że BS także mi się podobał,więc dopisuję Imperiala do listy zakupowej :D

Chciałbym, żebyś pokusił się o swoje spostrzeżenia co do tego zapachu.
Nie mam zdolności sprecyzowania pewnych nut. Coś mi przypominają, ale nie wiem nawet co.
Mechanizm skojarzeniowy mi nawalił :)

Peter

Post10 stycznia 2012, 15:42 - Wt

Właśnie RoQ,ja też nie mogę wpaść,co to moze być.Ogólnie przemawia do mnie chyba lepiej,niż Black Soul-wydaje mi się nawet bardziej intensywny,choć i BS,ogólnie ujmując, jest godny poznania ;)

Scorrpion

Hiper Perfumaniak

Post10 stycznia 2012, 16:05 - Wt

RoQ napisał(a):
Scorrpion napisał(a):Wczoraj miałem okazję sprawdzić go w D.Podoba mi się zdecydowanie bardziej niż wersja Black Soul,a że BS także mi się podobał,więc dopisuję Imperiala do listy zakupowej :D

Chciałbym, żebyś pokusił się o swoje spostrzeżenia co do tego zapachu.
Nie mam zdolności sprecyzowania pewnych nut. Coś mi przypominają, ale nie wiem nawet co.
Mechanizm skojarzeniowy mi nawalił :)

I ja nie mam daru wyłapywanie poszczególnych nut z zapachu :) Sam już napisałeś wystarczająco dużo na jego temat,że wystarczy mi się do tego przychylić :)
Gdybym miał go z czyms skojarzyć,to byłby to chyba GUCCI Envy w słodszej wersji.

Grzegorz

Super Perfumaniak

Post10 stycznia 2012, 16:18 - Wt

Ciekawe rzeczy Panowie piszecie. porównanie z Gucci Envy brzmi baaaaaaardzo zachęcająco.

GY

Forumowicz

Post13 stycznia 2012, 19:31 - Pt

Pierwszy kontakt na bloterze skusił mnie na tyle, że zapodałem go w D. na wierzch dłoni.
Ciekawy zapach. Szczególnie że w mej głowie otworzył wspomnienie Donaldów z lat późnego PRLu
Co dziwne - przyjemnie ta balonówka pachnie. Z czasem nabiera drzewnego charakteru. Może i jest słodkawy ale nie tak wprost waniliowo czy cukrowo. Raczej słodkie przyprawy.
Sprawdzę go jeszcze i wtedy pokuszę się o ocenę.

belor

Post13 stycznia 2012, 21:56 - Pt

Robicie coraz większego smaka, chyba się wybiorę jutro po zajęciach do Douglasa.

Scorrpion

Hiper Perfumaniak

Post13 stycznia 2012, 22:32 - Pt

Koniecznie.Może przy okazji sam coś ciekawego wypatrzysz i nas później zachęcisz :)

belor

Post13 stycznia 2012, 22:39 - Pt

Scorrpion napisał(a):Koniecznie.Może przy okazji sam coś ciekawego wypatrzysz i nas później zachęcisz :)

oki, umówieni ;)

belor

Post23 stycznia 2012, 20:39 - Pn

Dziś wąchałem w D. - bardzo ładna kawa z przyprawami, z kaw które wąchałem - najciekawsza (znacznie ładniejsza od Rochasa Man i Givenchy Very Irrestible). Wyrazista mocna, a nawet seksowna :) Co ciekawe, nie przepadam za kawą w zapachach, ale ta mi się podoba.

Peter

Post23 stycznia 2012, 20:44 - Pn

Więc kiedy nabywasz flaszeczkę belor? ;)

belor

Post23 stycznia 2012, 21:03 - Pn

Peter napisał(a):Więc kiedy nabywasz flaszeczkę belor? ;)

O nie, fajny ale do nabycia to daleka droga ;) Staram się kupować tylko rzeczy które zostaną na mojej półce na dłużej, a więc po powąchaniu musi mnie sponiewierać :)

Ale wersja podstawowa (Black Soul) to rzeczywiście, tak jak pisał Robert - guma balonowa :D

masaj

Forumowicz

Post23 stycznia 2012, 21:52 - Pn

belor napisał(a):Ale wersja podstawowa (Black Soul) to rzeczywiście, tak jak pisał Robert - guma balonowa :D

Miałem przelotny kontakt z nią raz i początek rzeczywiście taki jest, ale też trzeba nadmienić że dość szybko to porównanie traci rację bytu bo dochodzą do głosy inny składniki i zapach zmienia swe oblicze.

belor

Post23 stycznia 2012, 22:05 - Pn

masaj napisał(a):
belor napisał(a):Ale wersja podstawowa (Black Soul) to rzeczywiście, tak jak pisał Robert - guma balonowa :D

Miałem przelotny kontakt z nią raz i początek rzeczywiście taki jest, ale też trzeba nadmienić że dość szybko to porównanie traci rację bytu bo dochodzą do głosy inny składniki i zapach zmienia swe oblicze.

Wącham właśnie blotter, po ok. 4 godzinach, żadnych zmian - Balonówka - Donaldówka.

masaj

Forumowicz

Post23 stycznia 2012, 22:17 - Pn

testowałem(pobieżnie) na skórze

belor

Post23 stycznia 2012, 22:19 - Pn

Być może na skórze pokazuje więcej, choć zazwyczaj to blotter ujawnia w pełni kompozycję (niczym jej nie "zanieczyszcza").
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie