Teraz jest 19 października 2020, 23:08 - Pn

• Reklama

Bond No. 9 - Montauk

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Bond No. 9 - Montauk (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
1
100%
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 1

• Autor
  • Wiadomość

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Bond No. 9 - Montauk

Post18 lipca 2017, 19:45 - Wt

Obrazek

Rok wydania: 2013
Nos: Laurent Le Guernec
Koncentracja: EDP?
Pojemność: 50ml, 100ml

Nutami głowy są bergamotka, liść laurowy i czarna porzeczka;
nutami serca są hiacynt, konwalia i wiciokrzew;
nutami bazy są drewno z morza, ambra, klon i dąb.

Jest to reedycja zapachu wydanego pod nazwą Andy Warhol Montauk. Niestety tak jak w przypadku Silver Factory zapach mocno stracił na parametrach a szkoda, bo naprawdę jest co wąchać. W jednym zdaniu: pachnie świetnie. To coś w rodzaju Wall Street wykastrowanego z wodorostów w połączeniu z Acqua di Gio. Zapach napewno bardzo komplementogenny (o ile ktoś go wyczuje) i bardzo "miły dla nosa". Na lato bomba. Nikogo zapachem nie skrzywdzimy a każdy kto go wyczuje (o ile go wyczuje, bo to rodzaj zapachu bliskoskórnego, który się podnosi ze skóry wraz z podmuchem wiatru) na pewno go pochwali.

Za sam zapach 9/10 (naprawdę świetny!), -1 za trwałość, -1 za projekcję, co nam daje 7/10 czyli jakies naciągane 4 w skali perfuforum.

Proszę o ankietę i dodanie do katalogu.

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Re: Bond No. 9 - Montauk

Post18 lipca 2017, 20:03 - Wt

Zrobione Grześ :D

foxdojcz

Aktywny forumowicz

Post18 lipca 2017, 20:10 - Wt

Próbowałem kiedyś Andy Warhol Montauk i szczerze mówiąc dziwi mnie ta wysoce pochlebna recenzja. Oceniłem je wtedy jako zapach detergentu niskiej jakości. Mimo wszystko odnajdę próbkę i spróbuję jeszcze raz.
"Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa"
Julian Tuwim

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Post18 lipca 2017, 20:32 - Wt

W Andym inaczej się nuty rozkładają (tak sądzę). Czy ja wiem czy wysoka? W skali perfuforum to zaledwie 3,5/6.
Pomiędzy przeciętnym a dobrym. Sam zapach z letnich przyjemniaczkow imo mocno wybija się na +. Jest do tego unikalny, co dla mnie jest wielką zaletą.
Obecnie czuję na ulicy dosyc często coś w rodzaju lekko słodkich swiarzaczkow jakieś wariacje na temat Invictusa czy Sauvage i na tym tle taki Bond wprost blyszczy. Ma coś takiego słonego co mi przywołuje na myśl AdG, ale na pewno o nie jest jego nowym ekskluzywnym wcieleniem. A tle Bondow na pewno nie jest tak dobry (sumarycznie, zwłaszcza iż slabowita projekcja i taka sobie trwałość idą w parze) jak WS, BS ale jak by tak zapytać 100 osób który z zapachów najbardziej im się podoba sądzę że wybrali by Montauk wlasnie.
Innymi słowy współczesne korporacyjne parametry sprawiają że możemy go używać zawsze i wszędzie i nikogo nie powinniśmy urazić.
Ja poprostu lubię Bondy zwłaszcza za to że idą swoją drogą i nie wydają czegoś co przypomina aktalne bestsellery. Podoba mi się idea że zapach trzyma się stosunkowo blisko ale trzyma się za to od rana do samego wieczora. I muszę powiedzieć że w tej materii ten Bond wypada zdecydowanie ponizej średniej jak na tą firmę.
PS. Dziękuję Lucjan ;)

kudzior

Ultra Perfumaniak

Post18 lipca 2017, 21:25 - Wt

a Montauk i Andy Warhol Montauk to nie są dwa różne zapachy?
mam wlasnie flaszke Montauka i powiem szczerze ze trwałośc jest ok, a nuta czarnej porzeczki jest świetna

ps. nie wiem moze mam jakis starszy flakon?

foxdojcz

Aktywny forumowicz

Post18 lipca 2017, 21:29 - Wt

Jest kilka tych zapachów prawdopodobnie i stąd biorą się nieporozumienia ;) Doszukałem się co najmniej 3 różnych flakonów w sieci.
"Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa"
Julian Tuwim

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie