Teraz jest 26 października 2020, 02:34 - Pn

• Reklama

Bentley - Momentum Intense

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Bentley Momentum Intense EDP

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
2
17%
4 - Dobry
2
17%
5 - Bardzo dobry
8
67%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 12

• Autor
  • Wiadomość

kubanczyk

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post19 czerwca 2017, 22:47 - Pn

Obrazek

Nutami głowy są bergamotka, lawenda i elemi;
nutami serca są geranium, fasolka tonka i ambra;
nutami bazy są drzewo sandałowe, piżmo i drzewo bursztynowe.

Ktoś wąchał już? Może rozbiórkę zrobić?
viewtopic.php?f=52&t=31496- Wiele ciekawych flakonów niszowych i mainstreamowych !

Spasticink

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Bentley - Momentum Intense

Post10 października 2017, 16:10 - Wt

Dotarł do mnie flakon. Wiedziałem że nie będzie lipy bo Bentley nie robi słabych zapachów tym bardziej gdy za sterami znowu siedzi specjalistka w swoim fachu Pani Nathalie Lorson. Dla mnie jest to mix CH Men z D&G Pour Homme oraz coś niecoś z Terre Hermesa (na 100% wyczuwam wetywerię której nie ma w składzie). Suchość skóry z CH Men w Momentum Intense zastąpiono drewienkami i lawendą z geranium. Nie jest to tak siarczysta lawenda jak np. w Ferragamo F Black. Momentum Int jest słodkawo-suchy, stonowany, odrobinę żywiczno-balsamiczny. Naprawdę przyjemnie projektuje z nadgarstka :) Jutro popełnię testy globalne, ale jak na razie jestem zadowolony. Zdecydowanie pozycja warta przetestowania.

BD01

Forumowicz

Post07 maja 2018, 20:16 - Pn

Bardzo dobry klon CH Men, jeśli ktoś lubi to DNA, a nie upolował wersji z krawatem to polecam zainteresować się Momentum Intense. W porównaniu do oryginału brakuje wyczuwalnej nuty trawy, za to kompozycja podbita jest od początku do końca trwania zapachu lawendą, dającą jej ogólnie bardziej męski charakter i równoważącą cukrową słodycz. Parametry zdecydowanie lepsze od obecnego wypustu CH czy Trussardi My Land, do tego zdecydowanie niższa cena...

montell81

Forumowicz

Post03 grudnia 2018, 17:17 - Pn

Niestety mußzę cofnąć to co napisałem. Przy drugim teście podobieństwa z GPHII nie zauważam, a sam zapach wydaję się dość płytki i wtórny.
Wart swojej ceny, ale rewelacji nie ma.

kamolskee

Perfumaniak

Post29 stycznia 2019, 18:14 - Wt

Kurcze, fajny zapach! Mnie przypomina bardzo ale to bardzo abercrombie & fitch fierce - czuję na sobie duże pokłady świeżości!
Bentley inaczej niż w motoryzacji, zaskakuje mnie pozytywnie nie tylko jakością, ale też ceną :)

jaczylibodzio

Forumowicz

Post29 stycznia 2019, 19:36 - Wt

U mnie odwrotnie, a podobieństwa do Fierca w ogóle nie czuję. Nie potrafię jeszcze opisywać zapachów (za mało "owąchany" jestem), ale faktycznie sucho, bardziej wieczorowo i troszkę nawet pieprznie (czuję tu coś wspólnego z Zarą 9.0, bergamotka i tonka?). Tak czy siak na mnie siekiera niemiłosierna po ledwo dwóch strzałach. Projektuje skubany do 12 godzin, a na mojej skórze to niezły wyczyn, zwłaszcza zimą. Nie wiem czy odważę się na aplikację w cieplejsze dni :)

gilbert

Perfumaniak

Post30 stycznia 2019, 15:31 - Śr

Też nie czuję żadnych podobieństw do Fierce.
Ogólnie zapach wg. mnie słaby, nic specjalnego, do tego razi trochę syntetycznością.

kamolskee

Perfumaniak

Post30 stycznia 2019, 15:49 - Śr

Syntetyczność przyjemna, własnie jak w Fircyku. Drugi dzień noszę tego bentleya i za cenę 0,66/ml to po prostu świetny zapach.
Bentley inaczej niż w motoryzacji, zaskakuje mnie pozytywnie nie tylko jakością, ale też ceną :)

Molier

Aktywny forumowicz

Post19 listopada 2019, 20:40 - Wt

Trudny zapach, w którym baza uwalnia się dopiero po jakichś 6-8 godzinach - wtedy jest już trochę lepiej, bo serce może komuś zabić węch. Zapach rzeczywiście jakby syntetyczny, ale bardzo ciekawy. Nie jest to syntetyczność w stylu proszku do prania albo innej chemii, ta w MI jest całkiem przyjemna. Osobiście latem chyba nigdy się nie odważę go założyć. Wiosną i jesienią powinno być jak najbardziej w porządku. Zimą teoretycznie też ze względu na moc, ale zapach sam w sobie jest dla mnie trochę zbyt świeży, więc na mrozy odpada.
https://www.fragrantica.com/member/1220898

Perfumes I Have - moje flakony
Perfumes I Want - moje dekanty

kamolskee

Perfumaniak

Post19 listopada 2019, 20:49 - Wt

Nie uwazam, ze to trudny zapach. Ja go uwielbiam i nie wiem czemu, ale czuje duzo pieprzu,mimo ze brak go w skladzie. Mam juz druga 30tke i na dlugo starczy,bo to mocny zawodnik. na mnie bardzo trwaly, czesto psikam sobie nim posciel, a co! :twisted:

Kamil_Plo

Forumowicz

Post02 stycznia 2020, 22:09 - Cz

Dzisiaj odebrałem kolejnego po "For Men Intense" Benka i po raz kolejny jestem bardzo zadowolony, chyba nawet bardziej niż za pierwszym razem. Ten przedrostek Intense to nie żarty. Jeden strzał na nadgarstek i mam wrażenie jakby trzymał go nim stop pod nosem ;)
Szkoda że się kilka dni nie wstrzymałem bo dzisiaj kosztuje 92 zł, a ja zapłaciłem 103 :P

psrus

Forumowicz

Post02 stycznia 2020, 22:22 - Cz

Ten zapach to posolony CH Men.. Według mnie bardziej świeża wariacja na temat CH Mena, i o ile tego drugiego lubię, to Bentleya już mniej. Nie bardzo trafiają w mój gust, ale doceniam i faktycznie należy je ocenić jako dobre a nawet bardzo dobre. Tylko chyba trzeba lubić ambroksan aby je używać..

teo

Forumowicz

Post01 października 2020, 22:15 - Cz

Bentley Momentum Intense to zapach specyficzny. Jest mocno naładowany molekułą Amberwood i w otwarciu potrafi konkretnie zawibrować.

Czuć, że kompozycja oparta jest w przeważającej części na składnikach pochodzenia syntetycznego, ale praktycznie wcale to tutaj nie razi. Wszystko zmieszane jest w taki sposób, że choć mamy świadomość zapachu z probówki - to jednak nie drażni i nie wadzi.

Otwarcie w tym zakresie robi najmniej pozytywne wrażenie, a przebijająca się molekuła Amberwood sprawia, że deklarowane bergamotka, elemi i lawenda wybrzmiewają jak przykurzona, mocno pieprzowa maść kamforowa.

Na szczęście, gdy wyżej opisany "atak" otwarcia zaczyna ustępować, kompozycja zaczyna delikatnie się wygładzać i powoli dryfuje w rejony, które mocno przypominają takie kompozycje jak CH Men czy Trussardi My Land, przy czym w wydaniu naszego bohatera będzie to bardziej miks słodko-słony.

W tym wypadku, również "Intense" w nazwie znalazło się nie bez przypadku, gdyż w porównaniu do "młodszego" brata, zarówno kompozycja jest bardziej zwarta, jak również parametry nie zawodzą - trwałość oceniam na ok. 8 h, przy początkowo dużej, a po ok. 3 h dość umiarkowanej projekcji.
60% of the time, it works, every time.

Wątek sprzedażowy: viewtopic.php?f=52&t=31858

Molier

Aktywny forumowicz

Post02 października 2020, 07:09 - Pt

Projekcja może i umiarkowana, ale w ruchu zapach ten naprawdę się nosi. Ja jego trwałość oceniam nawet wyżej.
https://www.fragrantica.com/member/1220898

Perfumes I Have - moje flakony
Perfumes I Want - moje dekanty

lester86

Aktywny forumowicz

Post02 października 2020, 11:34 - Pt

Ten pieprz o którym wspominacie pomimo braku w składzie to ten sam efekt jak w al haramain l'aventure - pochodzi z żywicy elemi. Tam też zapach wydaje się uderzać gryząca chemiczną cytryną a to efekt zastosowania elemi które w nadmiarze i miksie z cytrusem (tu bergamotka) daje balsamiczną pieprzność,co finalnie może nie być zbyt przyjemne. Tego Bentleya rozważałem kilkuletnie ale powyższe opisy mnie raczej do niego zniechęcają. Słodko-słony z dużą dawką elemi na starcie to chyba nie to co mi zagra ;) w ogóle nie przepadam za słonością w perfumach. Tylko skąd ta słoność, z ambry?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

teo

Forumowicz

Post02 października 2020, 12:53 - Pt

Ten Bentley nie jest słony per se, chodziło mi raczej o to, że w zestawieniu z CH czy Trussardi będzie najbardziej "słony".

Ale też nie jest tak, że ma jakiś morski czy słony akord. Po prostu coś w nim daje taki lekki słony aromat "pod spodem".
60% of the time, it works, every time.

Wątek sprzedażowy: viewtopic.php?f=52&t=31858

arno1d

Forumowicz

Post12 października 2020, 16:21 - Pn

A jak się ma zwykły Momentum do Intense? są podobne? Bo mam próbkę zwykłego i całkiem mi podchodzi(choć po czasie wychodzi sztuczność) ale jeśli sa podobne to może warto spróbować tego

Powrót do Perfumy męskie