Teraz jest 28 października 2020, 09:42 - Śr

• Reklama

Arquiste - El

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Arquiste - El (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
3
50%
5 - Bardzo dobry
3
50%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 6

• Autor
  • Wiadomość

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Arquiste - El

Post04 czerwca 2017, 19:16 - N

Obrazek

składniki: Szałwia muszkatołowa, rozmaryn, geranium, liście cynamonu, woda z kwiatów pomarańczy, mech dębowy, wetyweria, kastoreum i akord fougére

rok premiery: 2016

nos: Rodrigo Flores-Roux

Kouros revisted.

Kto by pomyślał, że w 2016 roku ktoś wypuści takie perfumy! Tak pachniało się w latach 70-tych i 80-tych ubiegłego wieku. Jest tu wszystko, czego trzeba macho z rozpiętą koszulą i - sorry za potoczność - "dywanem na wierzchu". :) Cały zestaw wonnych inaczej ziół (cuchnąca szałwia), pachnący "dołem" kwiat pomarańczy, oraz "wonnych jak zwykle" składników zwierzęcych (cywet?), z kastoreum w bazie, które nie chce za żadne skarby zejść ze skóry. I dobrze, bo to genialna reinterpretacja znanego wszystkim prawdziwym facetom klasyka od YSL. Animalne fougere dla zwycięzców. Obowiązkowe testy. Zalecam.

PS. Brawo dla duetu Carlos Huber i Rodrigo Flores-Roux, który wyjątkowo dobrze czuje takie oldskulowe klimaty.

BlueJeans

Moderator

Re: Arquiste - El

Post04 czerwca 2017, 19:30 - N

Muszę w końcu sobie kupić próbkę bo już od ubiegłego roku śledziłem ten zapach gdzie w Polsce będzie dostępny.
W weekend miałem odwiedzić właśnie Galilu w Warszawie i niestety w sobotę była czynna krócej przez co znowu nie udało mi się go powąchać... ale nie odpuszczę testów ;).

fqjcior

Post04 czerwca 2017, 19:31 - N

Ja to bym chętnie kogoś namówił na rozbiórkę. Sam zadowoliłbym się 10-20 ml. :)

BlueJeans

Moderator

Post04 czerwca 2017, 19:33 - N

fqjcior napisał(a):Ja to bym chętnie kogoś namówił na rozbiórkę. Sam zadowoliłbym się 10-20 ml. :)

Mnie długo nie trzeba namawiać tylko niech znajdą się chętni. Sam z chęcią przytulę 30-40ml soku.

srG

Perfumaniak

Post04 czerwca 2017, 22:28 - N

Mnie z kolei rozczarował. Jeden z najgłośniejszych zapachów z zeszłorocznych targów, którym niemal każdy się zachwycał, w związku z czym spodziewałem się czegoś na miarę Salome czy Maai, a wyszedł "tylko" dobry twór kouros-podobny. Z oferty tej marki większe wrażenie wywarł na mnie Nanban.
Cena moim zdaniem mocno z czterech liter.

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post05 czerwca 2017, 16:09 - Pn

Również potwierdzam, że to solidne pachnidło Kouroso podobne. Rzetelnie wykonana robota. Tym, którzy poszukują tego typu perfum polecam testy, ale rewolucji tutaj się nie spodziewajcie.

Podobnie jak srG polecam Nanban, który jest niezły, a do tego ma w sobie sporo zwierza.

BlueJeans

Moderator

Post09 czerwca 2017, 10:19 - Pt

Mogę w końcu coś powiedzieć na temat tego zapachu. Ogólnie cała kompozycja mi się podoba, nieco rześkie otwarcie trochę ziołowe powiedziałbym nawet. Stopniowo El zmierza w stronę Kourosowo przez co u mnie bardzo zyskał. W żadnym wypadku nie powiedziałbym, że kompozycja ta to kolon Kourosa czy też kompozycja retro. W moim odczuciu zapach ten ma wspólne DNA z oldschoolem natomiast czuć, że El nie powstał w epoce powerhouse. Jedyne zastrzeżenia jakie mam do tego zapachu to to, że jest bardzo blisko skórny i odnoszę wrażenie, że dość krótko na mnie siedzi ok 5h... Po kolejnych testach wypowiem się dokładniej.

fqjcior

Post09 czerwca 2017, 11:28 - Pt

Jestem zdumiony. Mam próbkę i na mnie ten zapach siedzi ponad dobę. To trwałościowy gigant!

BlueJeans

Moderator

Post09 czerwca 2017, 11:39 - Pt

Też mnie to nieco dziwi jak czytam opinie na temat tego zapachu itd... Być może moja skóra z nim się bardzo nie lubi. Z niecierpliwością poczekam aż odbierzecie dekanty wtedy zobaczymy czy to tylko ja mam problem z trwałością :P.

BlueJeans

Moderator

Post12 czerwca 2017, 17:27 - Pn

Panowie jakiś update, odebraliście flakony, jak ogólne wrażenie i moc na was :> ?

delu

Forumowicz

Post12 czerwca 2017, 18:54 - Pn

Gdybym mial wybierac miedzy nim a Kourosem , a pojawilyby sie w jednym czasie i staly obok siebie na półce kompozycyjnie bardziej podobalby mi sie bohater wątku . Pomijając ten fakt a pozostając w tamtych "zamierzchłych" czasach zaraz opodal stały by buteleczki Gucci Envy i Antoś - prawdopodobnie na nie wydałbym ostatnie dolce/bony/marki. Oceniam na piątke za wspomnienia ciotki Oli ubranej w futro z soboli i kozaki za kolana (o matko).Ot taki obraz wykreował mi sie w głowie.

kyloe

Bardzo aktywny forumowicz

Post14 czerwca 2017, 15:30 - Śr

BlueJeans napisał(a):Panowie jakiś update, odebraliście flakony, jak ogólne wrażenie i moc na was :> ?

Najpierw odpowiem na Twoje wątpliwości odnośnie parametrów: psiknięty 2 razy na nadgarstek wczoraj pod wieczór, rano baza była jeszcze wyraźnie wyczuwalna tak więc odnośnie trwałości nie mam większych zastrzeżeń. Dzisiaj noszę go globalnie i mogę ocenić projekcję na co najwyżej średnią, nie jest to na pewno tytan projekcji, raczej subtelnie pod tym kątem.

Odnośnie samej kompozycji to jestem usatysfakcjonowany, z tym że nie rozumiem do końca skąd tyle porównań do Kourosa :?: Tzn. rozumiem ale nie wydaje mi się żeby to były trafne porównania, poza aspektem zwierzęcym Kouros to jednak trochę inna bajka.

Otwarcie jest dość świdrujące natomiast po jakichś 10-15 minutach jak już ta pierwsza bomba wypali się trochę, w El wyklarowuje się to, co będzie się w nim dziać przez większość czasu trwania, a jest to akord na który składają się głównie kastoreum, szałwia, paczula i oakmoss - bardzo przypomina to Antaeusa od Chanel, w zasadzie można uznać że jest jego unowocześnioną wersją light. Ten akord nie jest jednak jakoś bardzo ciężki, powiedziałbym że ma on raczej orzeźwiający charakter i fajnie się układa przy dzisiejszej pogodzie ( wietrznie, ok. 20 stopni ).

Kastoreum rządzi tą kompozycją, cywet uaktywnia się dość późno, praktycznie dopiero w bazie, wtedy dopiero El robi się brudny i zaczyna zajeżdżać zwierzem, takim skanky zwierzem :mrgreen: :mrgreen:

Bardzo fajnie, że w dzisiejszych czasach ktokolwiek wypuszcza na rynek takie reminescencje klasycznych powerhouse'ów, czuć w El Arquiste ten vibe charakterystyczny dla kompozycji z lat 80-tych ale jest to podane w uwspółcześnionej formie. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne :D

wahoo

Perfumaniak

Post14 czerwca 2017, 20:54 - Śr

BlueJeans napisał(a):Panowie jakiś update, odebraliście flakony, jak ogólne wrażenie i moc na was :> ?

Miałem poczekać z testami, ale ponieważ tak dopytujesz to spieszę donieść, że 4 chmury z odlewki, które poleciały za uszy dziś o 7 rano, teraz, po 14 godzinach, nadal są wyczuwalne (ledwie ale zawsze) przy lekkim ruchu głową. Pod względem parametrów nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń. Pod względem kompozycji też zresztą nie. :)
El to rzeczywiście taki Kouros XXI wieku - lekko ugładzony i ugrzeczniony, bez jakichkolwiek nut szaletowych, ale nadal bezsprzecznie "nie z tej epoki". Nuty animalne to nigdy nie był mój faworyt w perfumach, ale potrafię docenić kompozycje je zawierające, a nawet czasem założyć globalnie. El nosiłem dziś z przyjemnością, obawy, że wywołam popłoch w biurze okazały się bezpodstawne.
Jedyne zastrzeżenie, jak to z niszą często bywa, jest do ceny. Za niewiele ponad 1/4 ceny El można mieć nowego Kuronia, który wg ostatnich doniesień, pachnie nadal zacnie.
ocena: 5/6

fqjcior

Post16 czerwca 2017, 09:52 - Pt

Moja recenzja tu: https://perfumowyblog.com/2017/06/15/arquiste-el-facet-z-wasem-i-bakami-oraz-kontem-na-portalu-spolecznosciowym/.

"Wszystkim fanom męskiej klasyki fougere z wąsem tudzież wydatnymi bakami, rozpiętą koszulą i owłosionym torsem, wszystkich, którzy kochają Kourosa YSL, Paco Rabanne PH, Antaeusa Chanel, Azzaro PH i im podobne aromaty tamtych szczególnych lat, gorąco polecam El. Nie powinniście być zawiedzeni, o ile jednak będziecie pamiętać, że „nic dwa razy się nie zdarza”…"
:)

Ocena 5/6

BlueJeans

Moderator

Post16 czerwca 2017, 10:07 - Pt

Rozumiem, że w takim razie porównywałeś już parametry próbki oraz odlewki. PO niedzieli wybiorę się w nim do pracy i mam nadzieje, że również raz na jakiś czas będzie się wyłaniała bestia z tej bliskoskórności :).

fqjcior

Post16 czerwca 2017, 13:19 - Pt

Tak porównałem. Nie ma różnic.

BlueJeans

Moderator

Post16 czerwca 2017, 14:02 - Pt

No to chyba mam "pecha z PH" w tym wypadku ale jeszcze się nie poddam i potestuje El!

delu

Forumowicz

Post16 czerwca 2017, 15:07 - Pt

Nie martw sie Kuba , na mnie dzis wyszla bestia . Wilgotnosc 100% , burza co chwila - nie oszczedzalem wiec i po prysznicu zapodalem 8 strzałów. Szlifuje ręcznie szkło i pracuje w wodzie . Bluza jeansowa na tym gumowy fartuszek. Może i nie projektuje kosmicznie ale na stale wypełnił pomieszczenie 5 na 5 metrów. Czuje go juz 10ta godzine bardzo wyraznie.Moze to przez opfitą aplikacje wyszedl "posmak" siarki ... takiej piekielnej :P To zapach czeskiego C4 , moze nitrogliceryny.

BlueJeans

Moderator

Post16 czerwca 2017, 17:00 - Pt

Widzę, że jest jeszcze dla mnie nadzieja delu! :P

W poniedziałek obowiązkowo 6 chmurek i do pracy!

BlueJeans

Moderator

Post19 czerwca 2017, 22:18 - Pn

OK. Dzisiaj po 7 psikach faktycznie zapach trzymał się ponad 7-8h. W pewnym momencie woń znikała a za chwilę pojawiała się w dość sympatyczny nienachalny sposób. Jak dla mnie w takiej kompozycji brakuje powera. Za dużo mocy jest w samym otwarciu natomiast baza jest spokojna niemal jak woda kolońska :D. Spodziewałem się czegoś więcej ale chyba nie jest źle.
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie