Teraz jest 25 października 2020, 08:29 - N

• Reklama

Frapin - L`Humaniste

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Frapin - L`Humaniste (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
3%
3 - Przeciętny
1
3%
4 - Dobry
3
10%
5 - Bardzo dobry
22
71%
6 - Genialny
4
13%

Liczba głosów : 31

• Autor
  • Wiadomość

Prorok

Forumowicz

Frapin - L`Humaniste

Post02 stycznia 2012, 23:22 - Pn

Obrazek

Piękne połączenie cytrusów , przypraw i ginu - bardzo aromatyczny i orzeźwiający zapach . Przypomina mi Chanel Allure Edition Blanche . Świetna propozycja na wiosnę i lato . Niezwykle pogodny , wysokiej klasy cytrus . Spokojna , niekrzykliwa projekcja . Trwałosc ok. 6 godzin .

kamolskee

Perfumaniak

Re: Frapin L`Humaniste

Post02 stycznia 2012, 23:50 - Pn

Dziwne, bo właśnie czytałem o tym zapachu jakiś kwadrans wcześniej :) Na jednej stronie oceniono wysoko, na drugiej tylko 3/10 :) Można nabyć w dobrej cenie dekant, może się skuszę, chociaż cytrusy jakoś do mnie nie przemawiają.. wolę czekoladowego 1697 :D
Bentley inaczej niż w motoryzacji, zaskakuje mnie pozytywnie nie tylko jakością, ale też ceną :)

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post03 stycznia 2012, 00:02 - Wt

Wg mnie to bardzo ładna, choć mało w swym charakterze niszowa kompozycja, co absolutnie nie jest zarzutem. No i na mnie trwałość spokojnie 8 godzin, ale aplikuję z rozmachem :-) Na pewno nie jest to także po prostu cytrusowiec. O nie. Jest za to jałowiec, co jest szczególnie fajne. Jeśli ktoś lubuje się w zapachach typu Egoiste Platinum czy Allure Homme Sport/Edition Blanche, czyli zapachach raczej lekkich, świeżych, ziołowych, ale niebanalnych - spodoba mu się. Plus jego jest taki, że mało kto go nosi. Jest humanistyczny ;-)

Prorok

Forumowicz

Post03 stycznia 2012, 16:07 - Wt

rzeczywiscie nie ma w sobie nic z niszy rozumianej jako garbowane skory , zmurszale lochy , sprochniale drewno tartaczne itp. :mrgreen: dzieki temu jest bardzo noszalny - wysoka jakosc skladnikow bez freakowego charakteru ;)

fqjcior

Post03 stycznia 2012, 20:05 - Wt

Prorok napisał(a):rzeczywiscie nie ma w sobie nic z niszy rozumianej jako garbowane skory , zmurszale lochy , sprochniale drewno tartaczne itp. :mrgreen: dzieki temu jest bardzo noszalny - wysoka jakosc skladnikow bez freakowego charakteru ;)

Dokładnie tak. :-)

Simon

Bardzo aktywny forumowicz

Post06 marca 2012, 16:34 - Wt

Kompozycja, jak powiedzieliście, bardzo noszalna, bardzo przyjemna, ale jednocześnie intrygująca i interesująca. Jałowiec dużo daje temu zapachowi, tak samo jak dżin. Póki co mam jednak straszne zastrzeżenia co do projekcji, bo praktycznie od samego początku jest to zapach blisko skórny :( Taki, który daje się wyczuć jedynie przykładając nos do miejsca aplikacji. Ciekawi mnie jak będzie w cieplejsze dni, być może wtedy ten zapach robi swoje. Póki co jednak jest to ogromny minus.

fqjcior

Post06 marca 2012, 19:59 - Wt

Simon napisał(a):Kompozycja, jak powiedzieliście, bardzo noszalna, bardzo przyjemna, ale jednocześnie intrygująca i interesująca. Jałowiec dużo daje temu zapachowi, tak samo jak dżin. Póki co mam jednak straszne zastrzeżenia co do projekcji, bo praktycznie od samego początku jest to zapach blisko skórny :( Taki, który daje się wyczuć jedynie przykładając nos do miejsca aplikacji. Ciekawi mnie jak będzie w cieplejsze dni, być może wtedy ten zapach robi swoje. Póki co jednak jest to ogromny minus.

Poczekaj na lato. Poza tym ten zapach trzeba solidnie aplikować.

Simon

Post06 marca 2012, 22:30 - Wt

Powiem szczerze, że doczekać się nie mogę. Bo jeśli projekcja będzie lepsza, to kompozycja sama w sobie jest wyborna. Nie jest to typowy świeżak, ale jednak świeżak :D Podoba mi się to bardzo.

To po cztery psiki mówisz spróbować? Póki co waliłem po dwa :)

fqjcior

Post07 marca 2012, 07:55 - Śr

Simon napisał(a):Powiem szczerze, że doczekać się nie mogę. Bo jeśli projekcja będzie lepsza, to kompozycja sama w sobie jest wyborna. Nie jest to typowy świeżak, ale jednak świeżak :D Podoba mi się to bardzo.

To po cztery psiki mówisz spróbować? Póki co waliłem po dwa :)

Tzn po cztery na każdą stronę?? :-) Szczerze powiem - ja jednak aplikuje w ogóle te perfumy z reguły ok 8-10 razy. Jako że mam flakon Humanisty - nie oszczędzam, bo wiem że nie jest on powalająco mocny. Ale nie jest też tak zupełnie słabiutki. Jednak uważam 6 psiknięć jako podstawowe minimum w tym przypadku.

Simon

Post07 marca 2012, 11:43 - Śr

fqjcior napisał(a):Tzn po cztery na każdą stronę?? :-) Szczerze powiem - ja jednak aplikuje w ogóle te perfumy z reguły ok 8-10 razy. Jako że mam flakon Humanisty - nie oszczędzam, bo wiem że nie jest on powalająco mocny. Ale nie jest też tak zupełnie słabiutki. Jednak uważam 6 psiknięć jako podstawowe minimum w tym przypadku.

Super, dzięki za radę. Następnym razem tak też zrobię. Dokładnie, cztery na każdą stronę, póki co po dwa strzały szły.

WickedFox

Post07 marca 2012, 12:06 - Śr

mi ten zapach w początkowej fazie przypomina cartier declaration

klystianek

Aktywny forumowicz

Post07 marca 2012, 14:14 - Śr

mistrzowski poczatek, po prostu tak odsiwezajacej naturalnej cytrynowej nuty nie czulem jeszcze na sobie
wiec za mistrzostwo i to ze frapin raczej w zapachach na lato nie siedzi szostka
co do psikniec mi 3-4 starczaja ale testowalem je w najwiekszy upał, nic innego procz tego i Mugler Cologne nie mialem na +40 stopni w biurze, ale teraz to mozna spokojnie 5-6 :)
Top Niche: 1. Black Aoud 2. Musc Ravageur 3. L'air du Desert Marocain
Top Designer: 1. Terre d'Hermes 2. Guerlain L'Instant PH EDT 3. YSL M7

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post17 lipca 2012, 22:21 - Wt

Miałem próbkę w ilości na jedno globalne użycie, więc pewnie nic mądrego nie napiszę.
Zacznę od ceny- okolice 400zł/100ml. W życiu. Nie za to. Otwarcie mocno cytrynowe, bardzo podobne do tego z Diesel Plus Plus, ale naturalne, bez chemii trwające dość długo. Po czym zapach traci moc i siada przy skórze. Zbyt blisko jak dla mnie. Wącham sobie dalszą fazę, wącham, przypominam, kojarzę, wącham, myślę. Coś mi świta. Olśnienie. Spicebomb/Egoiste. Podobny klimat. Niby jest w składzie gin i jałowca jagody, ale za cholerę nie mogę tego znaleźć.
Ogólnie bardzo fajna kompozycja, na lato i ciepłą wiosnę/jesień. Pachnie bardzo naturalnie i bardzo cherlawo. Absolutnie niewarta swej ceny.

marso

Forumowicz

Re: Frapin - L`Humaniste

Post19 lutego 2014, 20:44 - Śr

Jeśli chodzi o świeżaki to L'Humaniste pod względem kompozycyjnym jest bliski mojemu ideałowi.Pierwszy minus to za krótko na skórze. Mógłbym się dopsikiwać ale ... jest drugi minus = cena. Za drewniak czy kadzidlak mogłbym tyle dać ale nigdy za świeżak. Tu jest silna konkurencja.

kudzior

Ultra Perfumaniak

Post01 marca 2014, 20:55 - So

Wedlug mnie bardzo podobny do deklaracji cologne, bardzo ladny i na plus to że w podstawie bardzo długo projektuje. Cena mogla by byc nizsza, może to dlatego że flakon jest genialny :)

rabarbary

Hiper Perfumaniak

Post23 marca 2014, 18:35 - N

Uwielbiam Frapiny, wszystkie, które poznałam opowiadały jakąś historię, miały charakter.
Ten na mnie pachnie zwyczajnie ładnie.
I tyle.
Niby nic złego, ale w perfumeriach jest bardzo dużo takich ładnych, stonowanych i bezpiecznych zapachów, od Frapina przyzwyczaiłam się wymagać więcej.

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post14 kwietnia 2014, 20:57 - Pn

Pierwsze spotkanie z Humanistą. Pierwszy strumień na nadgarstek i pierwsze zassanie zapachu.... Jest świeżo, naturalnie i bardzo przyjemnie. Cytrusy i bergamotka leciutko osłodzone, wyraziste, soczyste, bez sztucznych nut. Jest pięknie, ale przecież takie otwarcie ma większość świeżaków, więc nie ma się czym ekscytować. Mija kilka minut i w dalszym ciągu jest to samo - miło, świeżo, poprawnie. Kapitalne te cytrusy, ale od Frapina chciałoby się czegoś więcej. No i około pół godziny od aplikacji zaczyna się coś więcej. Cytrusowa świeżość zaczyna robić się pikantna. Do głosu dochodzi pieprz i jałowiec i jeszcze jakiś akcent ni to kwiatowy, ni to przyprawowy. Zapach staje się głębszy, cieplejszy i zdecydowanie bardziej interesujący. To już nie jest banalny cytrusowiec. Dzięki gorzkawym i pikantnym nutom zyskuje nowe oblicze. To taka świeżość bardziej uwodzicielska, bardziej wieczorowa, zmysłowa....
Bardzo miły jest ten zapach i chciałoby się, żeby trwał i trwał. Nic jednak nie trwa wiecznie, a już na pewno nie zapach perfum. Zmiana przychodzi powoli, odbywa się płynnie. Cytrusy przygasają, zapach się wysładza, staje się bardziej przyprawowy, łagodniejszy. Nuta jałowcowa jest ciągle wyczuwalna, ale pachnie inaczej - chyba właśnie to jest ten akcent ginu w Humaniście.
Podoba mi się ten Humanista. Nie wiem, czy tak ma pachnieć nowoczesny, wrażliwy mężczyzna. Wiem, że to jest naprawdę niezły zapach na ciepłe wiosenne i letnie dni.
W zasadzie jedyne, do czego się można przyczepić, to średnia trwałość. Wyczuwam go ok 6 godzin, czyli w moim przypadku niby nieźle, ale ostatnie dwie godziny to już raczej wspomnienie po zapachu.
Zgadzam się z moimi Przedmówcami, że mało w tych perfumach tzw "niszowości". Ale nie wszystko musi być niszowe - wystarczy, że jest ładne i dobrej jakości.
Artur

krzsmi11

Aktywny forumowicz

Post03 czerwca 2016, 18:07 - Pt

Narazie dopiero jeden test globalny mam za sobą ale już wiem, że się polubimy. Otwarcie to najpiękniejsze cytrusy jakie w życiu wąchałem! Bardzo naturalnie wybrzmiewające! Są to cytrusy świeże, soczyste, takie wręcz ociekające zmrożoną wodą, tak to widzę. Świdrująca świeżość to zapewne sprawa jagód jałowca/ginu. Otwarcie to chyba najlepszy okres tego zapachu, choć później też nie jest gorzej. Zapach dyskretnie się wysładza, gorzkie świdrujące jagody wraz z cytrusami cichną a przebija się tonka. Tak to się na mnie kończy i niestety tu jest jeden minus całej tej sytuacji. Koniec przychodzi zdecydowanie za szybko. Powiedziałbym, że 5-6h to max, więc biorąc pod uwagę cenę jaką trzeba zapłacić za Humanistę to trochę słabo to wygląda. Jednak moim zdaniem jest to pozycja która pomimo słabej trwałości wybija się ponad to, co jest dostępne obecnie na rynku. Niby zwykły świeżak ale super zmieszany, zrobiony ze świetnych składników i bardzo odświeżający. Oceniam na 5, gdyby lepsza trwałość byłoby 6. Polecam testy.

wahoo

Perfumaniak

Post10 sierpnia 2016, 21:17 - Śr

Otwarcie L'Humaniste to nie tyle Deklaracja (choć to dobry trop), co jej rozwinięcie: Hermes Voyage, jedynie odrobinę słodsze i bardziej cytrusowe. Piękne i wbrew pozorom niebanalne perfumy, gdyż ta cytrusowa świeżość i lekka słodycz jest świetnie przełamana wytrawnością ginu i jałowca (może tu kryje się właśnie "niszowość" tego zapachu ;) ). Daję "5" żałując jednocześnie, że lato, a tym samym okazja do noszenia Humanisty, się kończy.

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post11 sierpnia 2016, 00:26 - Cz

Humanista brzmi pięknie nie tylko latem, bo nuty typowo świeże są w nim świetnie splecione z cieplejszymi.
Bardzo polubiłem te perfumy.
Komfortowe, przyjemne i szlachetne.
W ankiecie zasłużona 5.
Artur
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie