Teraz jest 18 września 2019, 23:05 - Śr

• Reklama

Creed - Original Vetiver

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Creed Original Vetiver (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
3%
3 - Przeciętny
2
5%
4 - Dobry
5
14%
5 - Bardzo dobry
17
46%
6 - Genialny
12
32%

Liczba głosów : 37

• Autor
  • Wiadomość

johnx88

Aktywny forumowicz

Re: Creed - Original Vetiver

Post16 lipca 2013, 00:25 - Wt

Bardzo lubię OV, idealny na lato nawet na upały. Na trwałość nie narzekam bo jest db i projekcja również.
Nie czuję nic mydlanego ani proszku, tylko bardzo naturalne cytrusy i taką zieloność jakby trawa.

mizero

Forumowicz

Post20 lipca 2013, 14:55 - So

Początek - ciekawy zwiastun. Otwarcie naturalne, cytrusowe (przesiąknięte cytryną), natomiast z każdą minutą zapach przekształca się w odświeżacz do powietrza. Czuję chemię, więc OV mi nie pasi.

sodi

Forumowicz

Post17 lipca 2014, 16:51 - Cz

Fajne otwarcie, dalej bez szału i coraz słabiej, ale nadal dobrze. 4+

Szaweł

Forumowicz

Post11 marca 2015, 17:28 - Śr

Original Vetiver jak dla mnie rewelacja. Stawiam na równi z Aventus'em i GIT'em. 6/6

Artplum

Mega Perfumaniak

Post16 kwietnia 2015, 20:50 - Cz

Dzisiaj pierwszy raz testuję tego Creeda.
Od razu przypadł mi do gustu. Ba! Bardzo mi się spodobał, a wręcz mnie lekko zauroczył.
Od razu po użyciu OV pomyślałem o Ogródku Nilowym Hermesa, Aqua Allegoria Limon Verde Guerlaina i o Vetiver Fatal Ateler Cologne. Nie chodzi mi tu o podobieństwo samych zapachów, ale o charakter - szlachetnie brzmiący, dobrze zbalansowany, odświeżająco-słodkawy, uniseksowy zapach.
Takie właśnie pierwsze wrażenie zrobił na mnie wetiwer od Creeda. Zapach świeży i energetyczny, ale nie pozbawiony lekkiej słodyczy. Elegancki, ale pogodny i nie sztywny. Bardzo przyjemny, mocno aromatyczny, naturalnie brzmiący. Znakomity na panującą nam wiosnę.
Z przyjemnością podnoszę co chwilę nadgarstek do nosa i wdycham tę woń.
Podoba mi się...
Jeśli wrażenie się utrzyma, to z pewnością nie poprzestanę na odlewce.
Artur

Artplum

Mega Perfumaniak

Post30 lipca 2015, 20:46 - Cz

Powoli kończy mi się odlewka OV. Zużyłem ją z prawdziwą przyjemnością, bo to jeden z najładniejszych wetiwerowców, jakie dane mi było wąchać.
To wetiwer pozbawiony ziemistości, brudu, stęchlizny i innych takich ekstrasów, które potrafi objawić, ale niepozbawiony charakteru, pazurka, dymku, pewnej kwaskowatości i tej aury, za którą tak lubię tę ingrediencję.
Ucywilizowany, uprzyjemniony cytrusami, doprawiony imbirem, ułagodzony sandałowcem i piżmem wetiwer...
Świeży a jednocześnie głęboki i niepozbawiony ciepła zapach. Elegancki, ale z pazurem. Donośny, ale nie krzykliwy. Niby nowoczesny, ale zakorzeniony w tradycyjnej męskiej estetyce. Świetny zapach...

Porównywałem OV z Vetiver Fatal - to nie było zbyt dobre skojarzenie. Vf jest znacznie słodszy i uniseksowny. OV to facet.
Porównywałem też z Mugler Cologne - wąchane osobno wydały mi się bardzo podobne. W teście hand to hand Creed zdeklasował Muglera.
W moim przypadku zakup obowiązkowy :)
Artur

disaster3

Super Perfumaniak

Post30 lipca 2015, 23:02 - Cz

Artur, nie wiem czy miałeś już do czynienia z Grey Vetiver EDT - Toma Forda (pewnie z EDP tak) - jakbyś je porównał. Bo mi z tytułową ingrediencją jest różnie, jak jest podana na sucho jak w Terre o mnie wkurza, natomiast jeśli w taki sposób jak Grey Vetiver to jest to misie lubią najbardziej. Jakbyś ze 2 słowa porównania skrobną byłbym happy ;) Bo nie wiem czy się nie przyczaić na flaszkę jakby była taka okazja jak z Original Santal ;)
Sprzedam
Korek od Loewe Solo Loewe Platinum 100ml chętnie kupię!!

Artplum

Mega Perfumaniak

Post31 lipca 2015, 01:05 - Pt

Mam flaszkę TF edt, Bartku, i sobie chwalę.
W moim odczuciu jednak daleko mu do Creeda.
OV to siła, męstwo, nasycenie, charakter i muskuły, ale ubrane w lekko przyciasny garnitur. Przyciasny, bo mięśnie znać przez szlachetną tkaninę. A Tomek to taki bardziej współczesny chłopak. On się urodził w rurkach, a muskułów pomalutku i planowo dorabia się na siłowni.
Dalibóg, nie wiem, czy spodoba Ci się OV. Raczej tak, ale jakby coś nie pasowało to, a cena była sportowa, to odkupię :)
Artur

archie.m90

Super Perfumaniak

Post31 lipca 2015, 07:01 - Pt

oj TF GV to nie takie zaraz chłoptaś w rurkach... wg mnie jest wystarczająco męski ;)
original vetiver jest bardziej mydlany z tego co pamietam..

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post31 lipca 2015, 07:16 - Pt

Artplum napisał(a):OV to siła, męstwo, nasycenie, charakter i muskuły, ale ubrane w lekko przyciasny garnitur. Przyciasny, bo mięśnie znać przez szlachetną tkaninę. A Tomek to taki bardziej współczesny chłopak. On się urodził w rurkach, a muskułów pomalutku i planowo dorabia się na siłowni.

Bardzo odważna opinia, zwłaszcza porównując do GV EdP
Tym bardziej że OV tu unisex ;)
Artplum napisał(a): Porównywałem też z Mugler Cologne - wąchane osobno wydały mi się bardzo podobne.

Tak też słyszałem.
Artplum napisał(a): W teście hand to hand Creed zdeklasował Muglera.

Ciekawe jakie są odczucia kogoś "z zewnątrz". Czy czuje tą różnicę.

Ogólnie to sam się mocno nad nim zastanawiałem.

Artplum

Mega Perfumaniak

Post31 lipca 2015, 11:42 - Pt

grzegorz01 napisał(a):
Artplum napisał(a):OV to siła, męstwo, nasycenie, charakter i muskuły, ale ubrane w lekko przyciasny garnitur. Przyciasny, bo mięśnie znać przez szlachetną tkaninę. A Tomek to taki bardziej współczesny chłopak. On się urodził w rurkach, a muskułów pomalutku i planowo dorabia się na siłowni.

Bardzo odważna opinia, zwłaszcza porównując do GV EdP
Tym bardziej że OV tu unisex ;)

Nie wiem, dlaczego OV klasyfikują jako uniseks. Dla mnie jest jednoznacznie męski. Ale cóż, kobiety zabrały nam spodnie, maszynki do golenia i stanowiska w rządzie, to i po perfumy sięgają :D
Co do GV to bardzo go lubię i z przyjemnością noszę, ale w moim odczuciu OV jest po prostu lepszy.
Ford może być na co dzień, a Creed w niedziele i święta. I w długi weekend majowy ;)
Artur

lolek

Bardzo aktywny forumowicz

Post03 sierpnia 2015, 22:31 - Pn

archie.m90 napisał(a):original vetiver jest bardziej mydlany z tego co pamietam..

Bardziej mydlany i 'dziadkowy' i o wiele lepszy :) Za to GV jest jakby to powiedzieć, nowocześniejszy.

Od Forda , to tak jakby Grey z tego książkowego barachła, a od Creeda bliżej mu do tego Greya z portretu ;)

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post04 sierpnia 2015, 05:51 - Wt

lolek napisał(a):Od Forda , to tak jakby Grey z tego książkowego barachła, a od Creeda bliżej mu do tego Greya z portretu ;)

Słuszna uwaga. A widziales jak ten Grey z książki nakręcił ta dziewczynę? :mrgreen:

Artplum

Mega Perfumaniak

Post04 sierpnia 2015, 07:55 - Wt

Nakręcił, ale na filmie.
A widziałeś jak na innym filmie dinozaury biegały? :D
Artur

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post04 sierpnia 2015, 07:58 - Wt

no tak. przecież wiadomo że dinozaury żyją teraz na Isla Nublar ok 190km od Kostaryki a o co chodzi? ;)

lolek

Post04 sierpnia 2015, 21:12 - Wt

Artplum napisał(a):Nakręcił, ale na filmie.
A widziałeś jak na innym filmie dinozaury biegały? :D

hehe, no właśnie

widziałem, nie wiem w sumie o czym był ten film, słabiutki...

Mloox

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post10 kwietnia 2016, 02:14 - N

Czy Creed - Orginal Vetiver ma coś wspólnego z Grey Vetiver Toma Forda, czy są podobne?

lolek

Post11 kwietnia 2016, 07:43 - Pn

wspólnego ma, ale podobny raczej nie jest...

kudzior

Ultra Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post03 lutego 2018, 19:10 - So

bylem tydzien temu w Martes Sport w Galerii Vroclawia ( Wrocław) i oni chyba maja Original Vetiver jako zapach do sklepu :) , tak pachniało że nie chcialem wychodzić :)

stryjek

Forumowicz

Post26 maja 2018, 23:35 - So

zolt napisał(a):Nie czuję w tym zapachu tych pieniędzy...

I dobrze, bo mówi sie, że pieniadze nie smierdza, a wszyscy wiedza, ze jest inaczej.
Przy ocenie najlepiej jest zapomiec o nich, bo wywołuja niepotrzebne emocje.

Jak widzę OV tak: wielkie, wielkie brawa za liniowość. Ten zapach w ogóle sie nie rozwija. Pozostaje przy swoim od początku do końca. No, może otwarcie jest odrobinę z innej bajki, ale trwa na tyle krótko, że jest pomijalne. Potem pachnie-pachnie-pachnie. Tak samo-tak samo-tak samo. Nie przynosi ani przykrych, ani miłych niespodzianek.
Bo i po co?

Nie powala oryginalnościa, jakby sie od takiej ola-boga-marki oczekiwało, ale jest fantastycznie odświażający, czysty, błyskotliwy, jak słoneczny poranek, z rosa na trawie. Powinien podobać sie wszystkim i wszedzie. Oczywiście, to sytacja idealna i nie spotykana w praktyce, jednak czuje się od razu jego uniwersalność. Bo jest ładny w klasycznym postrzeganiu piekna.

Mam go na sobie cztery godziny i jestem tak samo zadowolony na początku, jak i teraz. Zobaczymy, jak bedzie rano, czyli sprawdzimy parametry. Jeżeli sa bardzo dobre, to tylko sie cieszyć i nie szukać g... w miodzie. To znaczy tam, gdzie go nie ma.

PS. Liniowy, nie znaczy zły. Tak samo uwielbiam zapachy, które ciekawie ewoluują, jak klasyk Issey i tak samo "liniowce". Mam dziwne wrażenie, że te drugie stworzyc trudniej.
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie