Teraz jest 28 października 2020, 09:41 - Śr

• Reklama

Carven - Homme

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Carven - Homme (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
2
29%
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
4
57%
6 - Genialny
1
14%

Liczba głosów : 7

• Autor
  • Wiadomość

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Carven - Homme

Post20 maja 2017, 12:59 - So

Obrazek
Homme marki Carven to drzewno - przyprawowe perfumy dla mężczyzn. Homme został wydany w 1999 roku. Nutami głowy są lawenda, geranium, drzewo różane, bergamotka i jagody jałowca; nutami serca są wetyweria, drzewo sandałowe, cedr virginia, gałka muszkatołowa, kolendra i cynamon; nutami bazy są piżmo, francuskie labdanum, paczula, ambra, wanilia, tytoń i skóra

Krążą opinie jakoby był to świetny zamiennik dla Gucci Envy for Men. Kto zna?

Proszę o ankietę i dodanie do katalogu.

biaggi0303

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Carven - Homme

Post30 czerwca 2017, 10:14 - Pt

czy szczesliwi posiadacze moga skrobnac slowko?
Jak wypada przy porownaniu z zielonym Gutkiem?

disaster3

Super Perfumaniak

Post30 czerwca 2017, 11:07 - Pt

Ja dzisiaj dostałem z eg.pl w weekend rozleje i w poniedziałek nadam ale niestety nie znam Envy więc o porównanie ciężko.
Sprzedam
Korek od Loewe Solo Loewe Platinum 100ml chętnie kupię!!

Grzegorz

Super Perfumaniak

Post30 czerwca 2017, 11:36 - Pt

Podobieństwo do Envy jest zauważalne szczególnie w otwarciu. Później, z biegiem czasu, różnic coraz więcej. W moim odczuciu Carven jest bardziej ostry i ziołowo-przyprawowy. Mocno też na tle innych składników wybija się paczula. Nie wiem czy to przyczyna upałów, ale niezbyt mi to odpowiada.

Edit:
Czuć również mocniej lawendę.
Ostatnio edytowano 30 czerwca 2017, 12:26 - Pt przez Grzegorz, łącznie edytowano 1 raz

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Post30 czerwca 2017, 11:48 - Pt

Upały to bardzo zły czas na testy, w taką pogodę ten zapach podobnie jak np DHI może zwyczajnie śmierdzieć

Grzegorz

Super Perfumaniak

Post30 czerwca 2017, 12:23 - Pt

Również doszedłem do takich wniosków. Na chwilę obecną, ratuje jedynie test w klimatyzowanym pomieszczeniu.

jarosword

Aktywny forumowicz

Post30 czerwca 2017, 14:55 - Pt

Grzegorz napisał(a):Podobieństwo do Envy jest zauważalne szczególnie w otwarciu. Później, z biegiem czasu, różnic coraz więcej. W moim odczuciu Carven jest bardziej ostry i ziołowo-przyprawowy. Mocno też na tle innych składników wybija się paczula. Nie wiem czy to przyczyna upałów, ale niezbyt mi to odpowiada.

Edit:
Czuć również mocniej lawendę.

Dokładnie takie same miałem odczucia:
Pierwsze 10-15 minut: "Toż to Envy! King is back!". Im dalej w las tym mniej podobieństwa, ale ono zostaje. Zdecydowanie Carven idzie bardziej w stronę lawendowo-szyprową. Nie czuć zbyt wiele imbiru z kadzidłem, który robi świetną robotę w Envy, ale to może być odczytywane jako zaleta, bo zapach nie jest taki ciężki jak Envy. "Inności" nie poczytuję jako wadę, bo to jednak inne pachnidło. Też ładne, ale inne. Zresztą, nie oczekiwałem idealnej kopii Envy.

Rzeczywiście, temperatury nie sprzyjają testom tego typu zapachów i trzeba będzie poczekać do jesieni na optimum temperaturowe dla Carvena. No i muszę dorwać Florisa Santala w dobrej cenie, żeby sprawdzić, czy bliżej mu pierwowzoru niż Carvenowi ;)

bierni

Forumowicz

Post11 lipca 2017, 15:15 - Wt

Do mnie dzisiaj przyszła cała flaszeczka i muszę powiedzieć, że jest cholernie podobny do Envy... z tą różnicą, że jest Envy jest troszkę ostrzejszy, Carven łagodniejszy. Przynajmniej takie mam pierwsze wrażenie. Super sprawa, piękny zapach - oder mnie 5+, bo 6 ma Gucio :)

P.S. Po godzinie faktycznie daje się zauważyć, że to innych zapach w bazie.

P.P.S. W zasadzie to otwarcie jest podobne do Vintage Jubilata... mam wszystkie 3 i to kadzidło z samego początku jest zdecydowanie bardziej amłażowskie... Cholera, coraz mniej przypomina mi Envy.
Ostatnio edytowano 12 lipca 2017, 14:21 - Śr przez bierni, łącznie edytowano 1 raz

biaggi0303

Bardzo aktywny forumowicz

Post11 lipca 2017, 18:42 - Wt

Podobienstwo znaczne! :)

Bazyli

Super Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Odp: Carven - Homme

Post13 marca 2018, 23:56 - Wt

Carven Homme kupiłem w ciemno, opierając się na wielu porównaniach do Gucci Envy (którego zresztą znam tylko z obrazka:P ). Po kilku testach globalnych jestem zachwycony :). Ale żeby miód się z beczki nie ulewał hektolitrami, to dorzucę przysłowiową łyżkę (no, może malutką łyżeczkę) dziegciu ;) - parametry są przeciętne, dramatu jednak nie ma :). Trwałość zadowalająca, 10-11 godzin, projekcja umiarkowana 4-6 godzin - choć trzeba podkreślić, że przez pierwsze 3-4 kwadranse projekcja ma moc bomby atomowej :). Zresztą przez te pierwsze kwadranse najwięcej się dzieje. W otwarciu przez bardzo krótką chwilę czuję lawendę, po następnych kilku chwilach zalewa mnie potężna fala cynamonu , pierwsze skojarzenia idą tylko w jednym kierunku - Obsession CK. Ale i taki stan nie trwa długo, bo zapach staje sie cudownie drzewny :) i od tej chwili zaczyna sie uspokajać - cynamon szybko cichnie i staje się bardzo dyskretny, pojawia się trochę wanilii i tytoniu, ale do samego końca dominuje drzewo sandałowe, a przyprawy są tylko dodatkiem. Podsumowując - Carven mnie zauroczył i choć są to dwa zupełnie różne zapachy, to dla mnie jest przyrodnim bratem Cacharel Pour Homme :).

EDIT: Po 2 tygodniach testów muszę przyznać, że chyba z tą projekcją i trwałością trochę mnie poniosło i podane czasy skróciłbym o 25-30%. Testowałem też zapach z drugiej flaszki (tym razem 100ml, bo powyższy opis jest w oparciu o 50ml) i w tym przypadku nie ma tej bomby atomowej z otwarcia, projekcja jest zdecydowanie bardziej liniowa,choć odnoszę wrażenie, że ciut słabsza, ale jeśli tak, to tylko minimalnie. Niestety, nie znalazłrm żadnego świeżomierza, który by ogarnął batche.

baszurek nadaje mobilnie...

Bazyli

Super Perfumaniak

Post07 kwietnia 2018, 21:08 - So

Panowie (i Panie, ofkorz :) ), powiedzcie mi - czy ktoś robił wnikliwe i długodystansowe porównania Carven Homme i Gucci Envy? Chodzi mi zarówno o parametry, jak i podobieństeo zapachowe. Pytam z czystej ciekawości, bo Carvena mam już dwie flaszki, a na Gutka wczesniej czy poźniej i tak się wykosztuję :mrgreen: (Carvena już trochę potestowałem, a Envy mam dosłownie kilka kropelek w fiolce bez atomizera)

Bazyli

Super Perfumaniak

Post26 kwietnia 2018, 07:55 - Cz

No to zrobiłem mały test porównawczy ręka w rękę Carvena i Gutka :). Z całą pewnością nie są to zapachy bliźniacze, ale jakieś pokrewieństwo między nimi można stwierdzić. I tu słowo pokrewieństwo jest chyba bardziej odpowiednie, niż podobienstwo, bo zapachy są do siebie bardzo zbliżone tylko w samym otwarciu. Carven szybko staje się dosyć suchy z wyczuwalną nutą cynamonu, Envy jest bardziej miękki i o imbirowym wydźwięku, z każdą minutą zapachy coraz bardziej się rozjeżdżają, choć prawie do końca da się wyczuć ich wspolne DNA. Envy jest zapachem zdecydowanie lepiej skomponowanym, wszystkie nuty idealnie ze sobą współgrają, nie ma miejsca na żadne olfaktoryczne dysonanse. Carven jest bardziej krzykliwy, zwłaszcza w otwarciu, poszczególne nuty nie są tak idealnie zmieszane, co jakiś czas na pierwszy plan wybija się jakaś nuta (dla mnie pachnie jak lekko zwietrzała gałka muszkatałowa), która lekko mnie w tym zapachu uwiera. No i z każdą minutą przechyla się na bardziej drzewną stronę, to pewnie sprawa sandałowca. Rano, po przebudzeniu (jakieś 8-9 godzin od aplikacji), obwąchałem nadgarstki - Carven choć przycupnął blisko skóry, nadal był zdecydowanie wyczuwalny, natomias Envy praktycznie nie pozostawił po sobie śladu.
Podsumowując - Envy i Carven to dwaj bracia, łączy ich wspólne DNA, natomiast usposobienia mają zgoła odmienne. Pierwszy - chłopiec z dobrymi manierami, schludny i nienaganny, czarujący i uwodzicielski, dobrze czujący się w garniturze. Drugi - niespokojny duch, może trochę nawet sowizdrzał, na codzień woli jeansy i powyciągany sweter, choć gdy sytuacja tego wymaga, potrafi też przeprosić się z garniturem :).
Atutem Carvena jest z pewnością cena, bo choć już jest raczej trudno dostępny, to można go dopaść w cenie pięciokrotnie niższej niż Envy.

EDIT: Mam :)! Pamietacie "Podróż za jeden uśmiech? Envy - Duduś, Carven - Poldek ;).

Grzegorz

Super Perfumaniak

Post26 kwietnia 2018, 10:25 - Cz

Jeśli ktoś koniecznie chce w stosunku do tych dwóch zapachów używać wyrażenia "bracia", to koniecznie z określeniem "stryjeczni" lub "cioteczni". :)

Bazyli

Super Perfumaniak

Post26 kwietnia 2018, 11:15 - Cz

Może być i stryjeczni ;). A swoją drogą dziwi mnie taka mała popularnośc Carvena, wszak to naprawdę dobre pachnidło, które można jeszcze trafić w rozsądnej cenie :).

Pilecki

Perfumaniak

Post26 kwietnia 2018, 13:39 - Cz

Zgadzam się, że to świetny, bardzo męski zapach za małe pieniądze. Muszę zrobić porównanie z Envy co do trwałości.

Bazyli

Super Perfumaniak

Post26 kwietnia 2018, 14:16 - Cz

Problemem może okazać się tylko słaba dostępność, choć można czasamu upolować - swoją setkę kupiłem na alledrogo za 160zł :). Pilecki - napisz swoje spostrzeżenia co do trwałości w porównaniu do Envy, bo ja do testów Gutka miałem dosłownie symboliczną ilość. Oj chodzi mi Gutek po głowie, cały czas chodzi :twisted:

Bazyli

Super Perfumaniak

Post29 kwietnia 2018, 17:54 - N

Dziś się potraktowałem Carvenem, miałem wprawdzie trochę obiekcje czy nie będzie śmierdzieć, wszak za oknem 25 na plusie. Zapach ulożył się bardzo ładnie, choć faktycznie na taką pogodę to dosyć ciężki kaliber ;). Ale ja od czasu do czasu lubię w ciepły dzień zapodać coś cięższego, nawet myślałem dziś o Encre Noire :twisted:.A wracając do konotacji z Envy - czy warto kupić Gutka, posiadając Carvena? Wiem, że pytanie może wydawać się infantylne, ale może ktoś, kto zna dobrze obydwa pachnidła jest w stanie je porównać na podstawie testów globalnych? Bo na podstawie tylko testu nadgarstkowego, nie jestem w stanie obydwu zapachów rzetelnie porównać.

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post29 kwietnia 2018, 19:50 - N

Myślę, że trafnie porównałeś obydwa zapachy z nadgarstka. Ja w gruncie rzeczy odbieram je dosyć podobnie.
Przy noszeniu globalnym nie widzę jakichś szczególnych przewag Envy.
Czy warto kupić Envy? To już każdy sam musi zdecydować.
Gdyby były w zbliżonej cenie, to jak najbardziej, bo jednak Envy jest trochę lepiej poskładany.
Przy obecnych cenach Envy, moim zdaniem, nie warto, ale ja niegdy nie byłem jakimś szczególnym miłośnikiem Envy, więc też nie uległem histerii po wycofaniu tego zapachu.
Artur

Bazyli

Super Perfumaniak

Post29 kwietnia 2018, 20:17 - N

Dzięki, Artplum :). Fakt, cena Envy jest wywalona w kosmos, bo 9zł/ml to nie jest mało :?.

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post03 lipca 2018, 22:05 - Wt

Zaraz pewnie cena CH pofrunie w kosmos, bo coś go nie ma w sprzedaży
Artur
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie