Teraz jest 25 października 2020, 08:47 - N

• Reklama

Caron - Le 3` Homme de Caron

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Caron - Le 3` Homme de Caron (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
3
43%
5 - Bardzo dobry
3
43%
6 - Genialny
1
14%

Liczba głosów : 7

• Autor
  • Wiadomość

agat1969

Bardzo aktywny forumowicz

Caron - Le 3` Homme de Caron

Post18 maja 2017, 12:40 - Cz

Opis za Fragrantica.pl:
"Le 3` Homme de Caron marki Caron to drzewno - aromatyczne perfumy dla mężczyzn. Le 3` Homme de Caron został wydany w 1985 roku. Nutami głowy są bergamotka, cytryna amalfi i mandarynka; nutami serca są lawenda, goździk (przyprawa) i kolendra; nutami bazy są wetyweria i mech dębowy".

Klasyczny, męski, piękny goździkowo-lawendowy zapach.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Mente et Malleo

BlueJeans

Moderator

Re: Caron - Le 3` Homme de Caron

Post18 maja 2017, 13:20 - Cz

Parametry jak w pour un homme? Czy podkręcili trochę?

agat1969

Bardzo aktywny forumowicz

Post19 maja 2017, 10:03 - Pt

niewiele lepsze
Mente et Malleo

charoshi

Aktywny forumowicz

Post19 lutego 2018, 19:58 - Pn

Po wstępnym teście (aplikacja na zgięcie łokcia i nadgarstek) wychodzi ogromne podobieństwo do Lagerfeld Classic. Na początku był bardzo podobny do Aramisa Classic, co mnie bardzo ucieszyło, ale po kilkunastu minutach zdecydowanie poszedł w stronę Karla. Po tej godzinie projekcja nadal bardzo dobra, zapach jest dość głośny. Jutro zrobię test globalny i coś więcej napiszę.
Ale napewno dziadkowe klimaty są tu w obfitości.

BlueJeans

Moderator

Post19 lutego 2018, 20:05 - Pn

brzmi zachęcająco :)

snaut

Aktywny forumowicz

Post19 lutego 2018, 23:17 - Pn

Warto spróbować BlueJeans, w Troisieme nie jest nudno jak w pour Homme, choć lawenda i tu jest wyraźnie wyczuwalna. Ale jest też znakomite dosłodzone cytrusowe otwarcie, są świdrujące w nosie goździki, kremowa wanilia (może przez nią skojarzenie z Lagerfeldem?) i całkiem przyzwoite parametry na skórze. Deklarowany w pierwszym poście zestaw nut nie do końca pokrywa się z tym co do mnie dolatuje, wydaje mi się ze brakuje w nim wanilii, z kolei mchu dębowego nie czuję, może przepadł gdzieś w reformulacjach, których pewnie w ciągu ponad trzydziestu lat było kilka...
Ode mnie "tylko" mocna czwórka, gdyż nie przepadam za goździkami.

charoshi

Aktywny forumowicz

Post20 lutego 2018, 23:50 - Wt

Trochę go dziś ponosiłem globalnie i muszę zmienić zdanie - jednak niezbyt przypomina mi Classica Lagerfelda. Widocznie pamięć węchowa spłatała mi figla, bo później zrobiłem porównanie ręka w rękę i jednak niezbyt to podobne. No na siłę znajdzie się podobieństwo, ale to głownie chyba w pierwiastku dziadka:)

Caron użyty globalnie najpierw znokautował mnie potężnym...dymem. Tak, cytrusy pod gęstą kołderką z dymu, takiego rodem z otwarcia Hommage Lalique, tylko pozbawionego słodyczy. I ten dym nawet długo się utrzymuje, bo spokojnie po godzince jeszcze go czułem.
Otwarcie nadal przypomina mi Aramisa Classic, ale właśnie spowitego w ten dym. Aramis jest przy tym wesoły, soczysty i skoczny, a Caron to bardziej ponurak - ciężki i zwalisty.

Później do głosu zaczyna dochodzić lawenda, która jednak nie wychodzi jakoś mocno na pierwszy plan. Jest tam, czuć ją, ale na równi z kolendrą, mchem i nadal cytrusami. Jest nieco słodyczy, chyba z lawendy, ale generalnie w ogromnej większości zapach jest wytrawny. Goździków nie wyczułem, ale mam ogromny problem z wyczuwaniem tego składnika w perfumach.

Wetywierii też nie bardzo udało mi się zauważyć. Na końcu to głównie ten mech i czasem lawenda.

Po 7 godzinach od aplikacji bardzo wyraźnie czułem na sobie bazę, ale akurat wychodziłem z pracy na pociąg i się dopsikałem, żeby nieco pomęczyć współpasażerów:)
Projekcja moim zdaniem dobra, a na początku wręcz świetna.
Żonie zdecydowanie się nie podoba, choć poza nią nie dostałem żadnej nagany dziś. Ale pochwały też nie.

Zapach rzeczywiście klasyczny, mocno retro ze sporym pierwiastkiem dziadka. Wg mnie jest to ta sama półka co Aramis i Antaeus - te dwa przypomina mi najbardziej, ale z tych trzech wybrałbym Aramisa, którego będę musieć w końcu nabyć, bo odlewka się kończy. A Caron poleci na stragan, bo jednak zbyt retro i po całym dniu jestem nim nieco zmęczony. Zostawię sobie jakąś odlewkę i to zdecydowanie wystarczy.

Dam mu ocenę 4. Ale jeszcze co najmniej raz go muszę globalnie przetestować, żeby się upewnić co do samego zapachu oraz przebiegu poszczególnych akordów - piszę to po całym dniu, a nie na bieżąco - więc mogłem coś pokręcić:)

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post21 lutego 2018, 01:12 - Śr

Czytałem o tych perfumach, ale nie dane mi było poznać.
Pytanie do znawców tematu - czy to ciągle użytkowe perfumy, czy już raczej ciekawostka dla fanów oldskulu?
Artur

charoshi

Aktywny forumowicz

Post21 lutego 2018, 13:33 - Śr

Na moje oko perfumy te są albo dla fanów oldskulu albo dla odważnych. Albo dla osób powyżej 45 lat.
Dziś sobie znów globalnie używam i chyba podtrzymam opis z poprzedniego posta. Ciekawe jest to, że dziś go czuję delikatniej niż wczoraj, choć aplikację zapodałem podobną.

Ten dym, o którym wspominałem wcześniej, który atakuje na początku, nie dawał mi spokoju. Wgryzałem się wieczorem w zgięcie łokcia, żeby dojść co mi on przypomina i nie udało mi się wyciągnąć konkretnych wniosków. Gdzieś z tyłu głowy pojawił mi się obraz lutownicy, cyny i kalafonii albo starych płytek elektronicznych.

Ja się raczej z nim pożegnam wkrótce. Jeszcze jeden test zrobię za kilka dni, by się upewnić całkowicie.
Póki co na straganie dzielę się mililitrami, gdyby ktoś chciał przetestować.

BlueJeans

Moderator

Post28 lutego 2018, 20:47 - Śr

Pozwoliłem sobie zrobić wpis na blogu na temat tych perfum, ponieważ uwiodły mnie! Swoją drogą również wyczuwam pewne podobieństwo do Lagerfelda. Jak macie ochotę zapoznać się z moją recenzją dotyczącą bohatera wątku to zapraszam: https://feelittoday.blogspot.com/2018/0 ... caron.html

pablos

Forumowicz

Post21 września 2018, 06:36 - Pt

Czy ktoś z Was wie gdzie można dorwać, chociaż małą próbkę tego zapachu :?: Po Twoim wpisie BlueJeans na Twoim blogu czuję, że muszę go przetestować :)

BlueJeans

Moderator

Post21 września 2018, 09:45 - Pt

Wczoraj to miałem na sobie i potwierdzam, że zapach jest cudowny, męski i prezentuje stary dobry styl perfumiarski. Ktoś z naszych kolegów na forum posiadał flakon, może Ci odleje parę kropli.

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post18 grudnia 2018, 14:40 - Wt

Artplum napisał(a):Czytałem o tych perfumach, ale nie dane mi było poznać.
Pytanie do znawców tematu - czy to ciągle użytkowe perfumy, czy już raczej ciekawostka dla fanów oldskulu?

Nareszcie wszedłem w posiadanie odlewki i sam mogę sobie na wcześniejsze pytanie odpowiedzieć.
Po spróbowaniu Trzeciego, utwierdziłem się w przekonaniu, że Caron jest czołowym producentem dziadkowych perfum :P
Trójka to zapach albo dla miłosnika oldskulowych klimatów, albo dla nobliwego dziadka, który nie zwraca uwagi na otoczenie i po co miałby zmieniać coś, co mu się od 50 lat podoba? Przecież szewc ciągle daje radę zelować zrobione na miarę buty, a na tweedowej marynarce i gabardynowym płaszczu prawie nie widać śladów noszenia. Kapelusz i szalik też ciągle w świetnej kondycji, a Rolls-Royce Phantom 6 ciągle ma wystarczającą moc. Pędzel Plissona wciąż wyrabia świetną pianę, a brzytwa Thiers Issard goli jak dawniej, jak tylko się ją pociągnie na pasku..
Dla wszystkich innych będzie to brzmieć po prostu jak dziadkowa woń.
Ba! Jest to niemal dziadek wzorcowy!
Ilość staroświeckich ingrediencji jest tu zaiste imopnująca, ale bardzo to dobrze poukładane, naturalnie brzmiące i komfortowe w noszeniu.
O ile się takie klimaty lubi, a przynajmniej akceptuje.
Artur

Powrót do Perfumy męskie