Teraz jest 24 października 2020, 09:45 - So

• Reklama

Costume National - Cyber Garden

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
13%
4 - Dobry
4
50%
5 - Bardzo dobry
3
38%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 8

• Autor
  • Wiadomość

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Post08 maja 2017, 13:16 - Pn

Obrazek

Rok: 2013
Nos: Antoine Lie
Zajawka: https://www.youtube.com/watch?v=XWYi2U9335k
Recenzja: https://perfumowyblog.com/2016/03/20/gr ... -national/

Nutami głowy są bergamotka, grejpfrut, różowy pieprz i nuty zielone;
nutami serca są winyl, geranium, szafran i liść fiołka;
nutami bazy są wetyweria, paczula, opoponaks, labdanum i mech.

Zapowiedź: viewtopic.php?f=43&t=6091&p=146493&hilit=Cyber+garden#p146493
Nawiązując do wypowiedzi Cookie13, moim zdaniem zapach podążył za nazwą. Jest dobrze.

Naprawdę czuję vinyl. Bardzo ciekawy, nowoczesny, zielony zapach, skojarzył mi się z Bleecker Street od Bond no 9.
Parametry przyzwoite. Jestem na tak.
4+

Proszę o ankietę i dodanie do katalogu.
Ostatnio edytowano 08 maja 2017, 14:45 - Pn przez grzegorz01, łącznie edytowano 1 raz

tygrysek

Forumowicz

Re: Costume National - Cyber Garden

Post08 maja 2017, 13:22 - Pn

Polubiłem Homme i Soul, szczególnie tego drugiego i jak przeczytałem ten artykuł na blogu fqjciora to chciałem kupić zapach w ciemno, szczególnie, że lubię gambling a i zapach na ebayu można kupić za nieduże pieniądze. Jednak jakaś siła mnie powstrzymała, że lepiej go jednak przetestować przed zakupem w ciemno.
@Grzegorz
masz próbkę lub możesz zrobić dekant? :)

Edit
Dobra mam i ja :D
Po pierwszym teście nadgarstkowym - zielony, syntetyczny, czuć ten vinyl, po jakimś czasie przypominał mi trochę... Fierce'a. Trwałość na bardzo dobry poziomie. Zaaplikowałem wczoraj po 16 a jeszcze jestem w stanie wyczuć go na nadgarstku.

ananas

Aktywny forumowicz

Post18 maja 2017, 10:15 - Cz

Syntetyczność może i delikatnie wyczuwalna wg mnie celowo wpleciona w zapach, taka syntetyczność zamierzona na bardzo wysokim poziomie ;) . Jako całość wybrzmiewa bardzo naturalnie i jest niezwykle przyjemnie, zielono i orzeźwiająco, a przy tym elegancko i z charakterem. Zapach komplementogenny ;)

gilbert

Perfumaniak

Post12 listopada 2017, 22:40 - N

Cyber Garden to chyba najbardziej "zielona" kompozycja, jaki znam. Na pewno bardzo charaktyczny. Nie wiem, czy Costume National to firma zaliczana do " niszowych ", chyba nie, natomiast sam zapach mógłbym napewno określić jako własnie niszowy. Do użytku globalnego wg. mnie sprawdzi się chyba najfajniej podczas wiosny/lata, ze względu na ww. charakter.

supermariobros

Mega Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post18 września 2019, 06:38 - Śr

Tak w ogóle to bardzo ciekawa koncepcja zapachu. Zestawienie dwóch, zupełnie przeciwstawnych elementów, które w sumie zawsze ze sobą toczą walkę w każdej kompozycji, naturalność vs. syntetyczność. Chyba każdy producent chciałby, żeby jego zapachy wybrzmiewały jak najbardziej naturalnie w jak najniższej cenie :P
A tutaj świadomie zostały one ze sobą zestawione. Natura została przedstawiona nie inaczej jak z pomocą nut zielonych, świeżych, wręcz owocowych (nie koniecznie z przewagą cytrusów). Syntetyczność natomiast reprezentowana jest przez coś, co wydawałoby się nie ma żadnego związku z naturą- vinyl. A jednak przytoczę jedną ciakwostkę: vinyl (potoczna nazwa płyt gramofonowych, będąca obrobionym ebonitem) to tworzywo sztuczne otrzymywane w wyniku wulkanizacji naturalnego kauczuku. Także idealnie mamy przykład na to, że zarówno w świecie nas otaczającym jak w tym perfumowym, natura z syntetycznością nieustannie się krzyżują, dając ciekawe rezultaty ;)
Cyber Garden jest ciekawą ale jednocześnie łatwą i przyjemną kompozycją, w której jednak czuję wiecej zielonych/owocowych nut niż vinylowych. Niestety nie potrafię odnaleźć nosem tej wpuszczonej z premedytacją do kompozycji syntetyczności. Zapach mnie specjalnie nie urzekł, ale jest z pewnością wart przetestowania.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

boberus

Forumowicz

Post18 września 2019, 18:42 - Śr

Na pewno oryginalny i niespotykany zapach. Jak chcesz się wyróżniać z tłumu to na sezon wiosna/lato dobra propozycja. Vinyl jest wyczuwalny, taki zapach świeżutkiej wyjętej z koperty płyty tuż po rozpakowaniu. Dla nie super, niespotykany i nawet zbiera komplementy. Można go w miarę tanio kupić w włoskich aptekach typu Farmacosmo (stan na 18.09.2019 23€ + wysyłka ~10€)

Powrót do Perfumy męskie