Teraz jest 20 października 2020, 10:04 - Wt

• Reklama

Acqua di Parma Blu Mediterraneo - Bergamotto di Calabria

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Acqua di Parma Blu Mediterraneo Bergamotto di Calabria

1- Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
4
50%
5 - Bardzo dobry
4
50%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 8

• Autor
  • Wiadomość

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Acqua di Parma Blu Mediterraneo - Bergamotto di Calabria

Post04 maja 2017, 12:54 - Cz

Acqua di Parma Blu Mediterraneo Bergamotto di Calabria marki Acqua di Parma to drzewno - aromatyczne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Acqua di Parma Blu Mediterraneo Bergamotto di Calabria został wydany w 2010 roku. Nutami głowy są bergamotka i cytron; nutami serca są imbir, cedr i kwiaty; nutami bazy są wetyweria, benzoes i piżmo.

Obrazek

Jestem bardzo miło zaskoczony , otwarcie wprawdzie typowo bergamotkowe ale przełamane cytronem ( którego notabene jako owocu w życiu na oczy nie widziałem :lol: ) . Docieram powoli do serca ;) , fantastyczny akord imbirowo - kwiatowy.

Spodziewałem się kolejnego kwaśnego kolończyka a tu niespodzianka :P

Ankieta please 8-) i dodanie do katalogu , mam nadzieję , że nie zdublowałem :?

tygrysek

Forumowicz

Post07 maja 2017, 21:36 - N

Ostatnio szukałem zapachu, który by pasował do sytuacji opisanej przeze mnie w tym wątku:
http://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=58&t=16578
W komentarzach pojawił się bohater wątku, więc postanowiłem go przetestować. Próbka Bergamotto di Calabria przyszła razem z innymi zapachami z iperfumy.
Otwarcie świeże i cytrusowe, bardzo podobne do Diora Cologne 2013, a po 2 minutach zapach już coraz bardziej zaczyna przypominać diora - czyli w zasadzie czuć samą cytrynę(i gdzieś tam troszkę czuć imbir w Calabrii). Po 4 godzinach bardzo słabo wyczuwalny a po 6 godzinach nie zostało już nic.
Zapach jest fajny, tylko po co kupować jak można mieć Diora Cologne 2013, który w każdym aspekcie jest lepszy?

Skład

Głowa
cytron, bergamotka

Serce
nuty kwiatowe, imbir, cedr

Podstawa
piżmo, benzoina, wetiweria

Obrazek
Ostatnio edytowano 08 maja 2017, 08:57 - Pn przez tygrysek, łącznie edytowano 1 raz

Skarbowy

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Re: Acqua di Parma Blu Mediterraneo Bergamotto di Calabria

Post08 maja 2017, 08:18 - Pn

A skąd Ty tam cedrat wziąłeś? Cytron raczej.

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Post08 maja 2017, 08:21 - Pn

tygrysek napisał(a):Otwarcie świeże i cytrusowe, bardzo podobne do Diora Cologne 2013, a po 2 minutach zapach już coraz bardziej zaczyna przypominać diora - czyli w zasadzie czuć samą cytrynę(i gdzieś tam troszkę czuć imbir w Calabrii). Po 4 godzinach bardzo słabo wyczuwalny a po 6 godzinach nie zostało już nic.
Zapach jest fajny, tylko po co kupować jak można mieć Diora Cologne 2013, który w każdym aspekcie jest lepszy?

150ml AdP kosztuje tyle co ~100ml DHC2013
Parametry te same. Może dlatego warto się zanterresować AdP.
Po za tym patrząc za okno to raczej niezbyt sprzyjający klimat na testowanie i ocenianie tego typu zapachów.

W którym to więc aspekcie DHC jest lepszy? :mrgreen:

tygrysek

Forumowicz

Post08 maja 2017, 08:56 - Pn

@Skarbowy
skład wziąłem ze strony iperfumy.pl. Już poprawiam ;)

@grzegorz01
Przetestowałem Calabrie na nadgarstku oraz globalnie gdy było w kwietniu bardzo ciepło. Przyznam, że opieram się na próbce 2ml i pewnie powinienem mu dać drugą szanse latem. Jednak mogę śmiało napisać swoją opinie po takim teście. Spostrzeżenia:
-pachniał krócej od Diora
-projektował słabiej od Diora
-zapach bardzo podobny do Diora, jednak diorowskie Cytrynki moim zdaniem ładniejsze :)
Flakonu nie widziałem na żywo ale moim zdaniem nie ma szans pobić flaszki Diora :)

abramic

Post08 maja 2017, 14:27 - Pn

Ja ostatnio miałem przyjemność przetestować ten perfum i powiem szczerze, że mi bardzo pasuje :) Czuć te gorące klimaty, jest taki delikatny a zarazem intensywny (dla mnie).
Wiele informacji o trądziku różowatym - tradzik-rozowaty.org.pl

disaster3

Super Perfumaniak

Post12 maja 2017, 00:58 - Pt

Dzisiaj... sorry wczoraj ;) miałem okazje sprawdzić go w Sephorze w Arkadii zachęcił mnie wpis Lucjana jak i grzegorza01, cholera normalnie DHC2013 . Niestety tylko na bloterek ale trzeba się bedzie zakręcić koło niego ..... :D
Sprzedam
Korek od Loewe Solo Loewe Platinum 100ml chętnie kupię!!

Major Tom

Aktywny forumowicz

Post18 maja 2017, 20:34 - Cz

Trochę mnie rozczarował ten zapach ale może to kwestia moich oczekiwań. Spodziewałem się czegoś w stylu Acqua di Bergamotto Zegny albo Uomo Villoresiego, tzn cytrusów z zaznaczoną nutą kolońską a tymczasem BdC to delikatne cytruski które z czasem oddają pola kwiatkom, które średnio mi się podobają a dodatkowo nadają zapachowi nieco damskiego charakteru. Nuty kolońskiej nie wyczuwam. Parametry też nie rzucają na kolana. Odlewkę zużyję z przyjemnością natomiast zakup flakonu nie wchodzi raczej w grę. W kategorii "cytrusowy zapach na lato" zdecydowanie bardziej odpowiadają mi dwa wspomniane wyżej zapachy a także Eau de Sauvage Cologne Diora i Declaration L'Eau Cartiera.

alpaczino

Aktywny forumowicz

Post28 marca 2019, 12:39 - Cz

Bardzo mi pasuje - na równi z Fico Di Amalfi. Jest bergamotkowy do bólu w dobrym tego określenia znaczeniu. Ideał na upały, bo wspomniany Fico może zacząć być mdlący w temp. >+30 (jest dużo słodszy).
Porównuję do Fico, bo to ta sama linia (mimo, że zapachy różne) i trafiły do mnie prawie w tym samym czasie.
Moim zdaniem kolejny, piękny, letni "must have".
pozdrawiam

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Post28 marca 2019, 19:40 - Cz

Uważam , że cała linia Blu Mediterraneo jest warta uwagi - zapachy delikatne i miłe dla użytkownika , kwestia indywidualnych potrzeb.

supermariobros

Mega Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Acqua di Parma - Blu Mediterraneo Bergamotto di Calabria

Post29 marca 2019, 06:22 - Pt

Głowa
bergamotka, cedrat
Podstawa
benzoina, piżmo, wetiweria
Serce
cedr, imbir, nuty kwiatowe
Grupy zapachów
cytrusowe, przyprawowe

bergamotto.jpg

Zapach równolegle testuję z Arancia di Capri i powiem, że Bergamotto podoba mi sie bardziej. Nie jest tak oczywisty, jest raz słodki, raz kwaśny, co mnie w nim zaciekawiło. Na początku zapach wydał mi się znajomy, w pamięci zapachowej odszukałem go po jakimś kwadransie, jego landynkowo/cukierkowe otwarcie kojarzy mi się z dzieciństwa z zapachem lizaków serduszek :lol: Ja to mam jednak szalone wspomnienia zapachowe z dzieciństwa :mrgreen:
Tym mnie kupił od samego początku, aczkolwiek z czasem nie jest wcale gorzej. Lnadrynkowy "posmak" zapachu nadal utrzymuje się na skórze, dorzodzi do tego lekko słodka bergamotka (do tej pory bergamotkę raczej kojarzyłem z kwaskowatością i delikatną szorstkością), wraz z imbirem i cytrusami tworzy przyjemną i naturalną aurę. Niestety parametry równie słabe jak w przypadku Arancia do Capri. Ponosimy, zobaczymy ;)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

krzsmi11

Aktywny forumowicz

Post29 marca 2019, 08:03 - Pt

Niestety ale zapach o trwalosci wody z kranu. Jaki nie bylby fantastyczny to parametry uzytkowe dyskwalifikuja go w moich oczach.

alpaczino

Aktywny forumowicz

Post29 marca 2019, 10:38 - Pt

Mnie na tyle ten zapach przypadł do gustu, że zakupiłem flakon.
Na mój nos - otwarcie to cytrusy z bergamotką w roli głównej. Bergamotkę odbieram tak, jak tą z markowej herbaty typu "Earl Grey". Potem zapach delikatnieje. Z pewnością nie jest przestrzenny - nie rozwija się i nie zaskakuje w trakcie projekcji, ale jest uniwersalnie ładny i przyjemny.
Bergamotto poznawałem razem z innymi zapachami z linii Blu Mediterraneo i obok Fico Di Amalfi jest moim ulubionym. W moim odczuciu jest zdecydowanie kwaśniejszy od Fico i w związku z tym odbieram go, jako bardziej męski.
Ideał na upalne lato i styl casual.
pozdrawiam

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex