Teraz jest 22 października 2020, 02:03 - Cz

• Reklama

Axe - Urban (Tobacco and Amber)

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Axe - Urban Tobacco and Amber(nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!)

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
6%
3 - Przeciętny
1
6%
4 - Dobry
7
39%
5 - Bardzo dobry
9
50%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 18

• Autor
  • Wiadomość

9452130

Forumowicz

Axe - Urban (Tobacco and Amber)

Post04 maja 2017, 05:28 - Cz

Obrazek

Nowy zapach od axe. Z nut wiadomo jedynie ze tytoń i bursztynu. Jak dla mnie najlepszy z całej nowej 3 axe. Cena 20zł jest wręcz śmieszna za to co oferują te perfumy. Parametry również dobre. Ostatnio trudno o coś z dobrymi a tutaj mamy 6-8h trwałości (czyli lepiej niż nowe wypusty one milion). Projekcja przez pierwsze 30min całkiem silna a potem wyczuwalne z metra przez dłuższy czas. Zapachu opisać nie umiem więc powiem jedynie że jest słodki jak pozostałe 2 zapachy nowej serii. Nosi się całkiem przyjemnie, u mnie prawdopodobnie z całą resztą serii będą używane głównie do pracy. Metalową puszkę można bez obaw wrzucić w plecak czy auto i nie mieć obaw że się potłucze.

Scarlatti

Aktywny forumowicz

Re: Axe - Urban (Tobacco and Amber)

Post05 maja 2017, 01:23 - Pt

Ja z Axe mam tylko żel do mycia, z tego co pamiętam wszystko od nich było miałkie, zhałczone i tandetne ale pacze i coraz częściej widzę że po 20 zł jakieś zachwyty i cuda, perfumy robią.
Gdzie można te dzieła sprawdzić, zaznaczam że nie ma u mnie Tesco i nie wydaje mi się że te ich wynalazki kosztowały kiedyś tak tanio.

9452130

Forumowicz

Post05 maja 2017, 01:40 - Pt

Ostatnio kupiłem w rossmanie po 20 na promocji. W Tesco są chyba a po 22 aktualnie w sklepie internetowym.
https://ezakupy.tesco.pl/groceries/pl-P ... edium=feed

W iperfumy.pl niecałe 25zł. Swojego czasu ktoś pisał że w Tesco były po 10 zł w promocji jakoś niedawno. W drogeria chyba natura już trochę gorzej bo ok 28. Rossman na ten moment 30. W promocji 1+1 wychodziło 15zl/sztuka ale wtedy jakoś nie pomyślałem żeby zamówić.

jns-jns@wp.pl

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post10 maja 2017, 08:16 - Śr

Często stoją w promocjach te Axe.Urban miałem w deo i pozytywnie było.Teraz posiadam wersję Adrenaline i sobie chwalę.Dobry wybór gdy nie wiem "czego dzisiaj użyć".Sportowy ,nie inwazyjny zapach lecz nie mydlany.

Lopez

Forumowicz

Post27 maja 2017, 12:13 - So

Na początku pachnie jak Ton Ford-tabacco wanilie . Pięknie pachnie
Perfumy to moj nalog

Musztardowy

Post28 maja 2017, 22:12 - N

Aż poszedłem psiknąć na jeden nadgarstek TV a na drugi Urban Tobacco. TV jest okrągły, miodowy, waniliowy, jak aromatyzowany tytoń do fajki. Urban Tobacco jest suchy, tytoń jest wytrawny, zapach jest bardziej "płaski". Faktycznie, może gdzieś tam jest minimalne podobieństwo, ale nadal to zupełnie inne bieguny :/ A tak swoją drogą to ten Axe na prawdę jest niezły. 4 leci za kompozycję, jeżeli miałbym oceniać stosunek jakość/cena to byłoby między 5 a 6.

Mateusz84

Aktywny forumowicz

Post29 maja 2017, 08:20 - Pn

Wczoraj trwał na mnie cały dzień. Tak jak powiedział Kolega wyżej: Jeżeli mielibyśmy porównywać cenę do jakości do 5-6

Lopez

Forumowicz

Post29 maja 2017, 17:02 - Pn

Dla mnie też bardzo trwały
Perfumy to moj nalog

Lopez

Forumowicz

Post29 maja 2017, 17:04 - Pn

Z tym Fordem to takie miałem skojarzenia. Na pewno ford jest dużo lepszy ale podobieństwo jest
Perfumy to moj nalog

kzakk

Forumowicz

Post28 stycznia 2019, 22:38 - Pn

Odgrzębie temat.
Dziś użylem poraz pierwszy tego zapach i.... jestem zachwycony.
Piękna słodka wanilia ale nie ulepek słodyczy w stylu Joopa czy One Million. Wszystko pachnie ładnie i wcale nie syntetycznie.
Jestem w szoku, że za 20 parę złotych może to tak ładnie pachnieć.
Trwałość już którąs godzinę z kolei, projekcja również bardzo dobra.
Nie spodziewałem się po Axe cudów, mając w pamięci ich dezodoranty jeszcze z dzieciństwa, a tu miła zaskoczenie.
Biorąc pod uwagę zapach dałbym mocną 4 ale zważywszy na parametry daję 5.

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post29 stycznia 2019, 01:16 - Wt

Pachnie to płasko, sztucznie i niezbyt długo, ale czego się spodziewać za tę cenę?
Artur

kzakk

Forumowicz

Post29 stycznia 2019, 11:42 - Wt

W życiu się nie zgodzę, że pachnie to sztucznie. Jednolity zapach ok, ale taki TF Tobacco&Vanille wcale nie jest mniej sztuczny, nie mówiąc już o Joop Homme czy One Million a ile kosztuja?
Trwałość jest ok. Może nie 10-12 godzin, ale te 5-6 godzin z 1-2 godzinną świetną projekcją.
Polecam wypróbować.

Artplum

Sensei Perfuforum

Post29 stycznia 2019, 11:55 - Wt

Uważasz, że nie próbowałem?
Ciekaw byłem tych wynalazków i testowałem w Rossmannie.
Wąchane z przelotnie z daleka pachną nawet przyjemnie. Przy konkretnym, analitycznym wąchaniu ujawniają swoją syntetyczność i tanie, pozbawione głębi brzmienie.
Porównanie do TV to jednak chyba żart, bo chociaż nie jestem jego wielkim fanem i uważam za proste, mocno monolityczne pachnidło, to jednak między jakością TV a Axe jest "subtelna" różnica.
Artur

dradziak

Forumowicz

Post29 stycznia 2019, 12:17 - Wt

Syntetyczny z pewnością jest, ale nie powiedziałbym, że w sposób który w noszeniu przeszkadza.
Z odległości serio bardzo ładnie pachnie i za 20zł mamy mix TV i A*Mena - z proporcjonalnym uwzględnieniem cena/jakość.
Od ludzi którzy również siedzą mniej lub bardziej w perfumach dostałem same pozytywy :)
Fajny ten AXE jest, zlewam się nim tej zimy :D
Pozdrawiam
Daniel

kzakk

Forumowicz

Post29 stycznia 2019, 19:03 - Wt

Artplum.
Nie wątpię, że próbowałeś. Pisałem, że ogólnie polecam innym wypróbować jeśli ktoś jeszcze nie miał do czynienia.
"Subtelna" różnica między Axe a Tom Fordem oczywiście jest, ale nie aż tak duża na jaką wskazywałaby cena :)
Polecam recenzję, ciekawie napisana:
https://perfumomania.wordpress.com/2017 ... ainstream/
jest w niej sporo prawdy.

Artplum

Sensei Perfuforum

Post29 stycznia 2019, 20:49 - Wt

kzakk napisał(a):Polecam recenzję, ciekawie napisana:
https://perfumomania.wordpress.com/2017 ... ainstream/
jest w niej sporo prawdy.

Tyle, że z prawdą jest tak, że są trzy prawdy ;)
W dodatku jest jak d..., bo każdy ma własną :P
Bez wątpienia, jak za dwie dychy, to jest nieźle, natomiast porównywanie z Fordem - no cóż, to wg mnie jest ta trzecia prawda.
Przy czy trzeba mieć na uwadze, że jakość i parametry wcale nie pozostają w prostej proporcji z ceną, a wiele produktów (tu Ford jest klasycznym przykładem) jest mocno przewartościowanych.
Artur

Sott

Post24 marca 2019, 20:50 - N

Czyżby znikało ze sklepów? U mnie w nabliższym Rossmanie było w "cenie na do widzenia" i zdaje się jeszcze jakaś sieciówka wrzucała na promocję. Spodobało mi się jako codzienne zimowe psikadło na spacer, zakup był z polecenia i podeszło.

Jethon

Forumowicz

Post03 lutego 2020, 21:32 - Pn

Przypomniało mi się wczoraj że mam butelkę, więc stwierdziłem, że muszę sobie przypomnieć jak to pachnie. W swojej klasie cenowej (a nawet wyższej) cudo, parametry bardzo dobre - trzymał jakieś 10h, przy czym przez pierwszą godzinę projekcja była bardzo mocna, a przez kolejne 5-6h nadal bardzo wyraźnie je czułem. Sam zapach jest słodki, taki miodowo waniliowy tytoń. Jestem mega pozytywnie zaskoczony, bo pamiętam że wcześniej nie miałem aż tak pochlebnej opinii.

Powrót do Perfumy męskie