Teraz jest 23 października 2020, 12:27 - Pt

• Reklama

Estée Lauder - Knowing

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla kobiet.
  • Reklama

Moja ocena Estée Lauder - Knowing (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
1
25%
6 - Genialny
3
75%

Liczba głosów : 4

• Autor
  • Wiadomość

agat1969

Bardzo aktywny forumowicz

Estée Lauder - Knowing

Post01 maja 2017, 11:25 - Pn

Opis za Fragrantica.pl:
"Knowing marki Estée Lauder to szyprowo - kwiatowe perfumy dla kobiet. Knowing został wydany w 1988 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Elie Roger. Nutami głowy są aldehydy, mimoza, kolendra, tuberoza, melon, Śliwka, nuty zielone i róża; nutami serca są kwiat pomarańczy, liść laurowy, paczula, korzeń irysa, jaśmin, konwalia, cedr, kardamon i pittosporum; nutami bazy są przyprawy, drzewo sandałowe, ambra, paczula, piżmo, cywet, korzeń irysa, mech dębowy i wetyweria".

Ale, że tego zapachu nie ma w bazie, "toż to szok"?

Dla mnie to ulubiony damski szypr, który na mojej skórze nie przypomina kobiety...

Trwałość wręcz gigantyczna, polecam, może któremuś z Panów też podpasuje.

Ocena, ode mnie, to 6.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Mente et Malleo

rennifer_lopez

Aktywny forumowicz

Re: Estée Lauder - Knowing

Post01 maja 2017, 19:32 - Pn

Niedawno opisywałam ten zapach w prywatnej wiadomości, pozwolę sobie mniej więcej przekleić :)

Wiele szyprów jest tak skonstruowanych, że gdy wącha sie je pierwszy raz, to tak jakby dały pięścią w nos ;) Knowing się do nich nie zalicza, w składzie są aldehydy, ale nie wyczuwałam ich zbytnio. To kwiatowy szypr, trochę drewna i skóry. Ciekawie zmieniały się w zależności od pory roku i to w nich lubiłam. Jesienią, to jakby wąchać omszoną, podsuszoną aromatyczną różę trzymając ją w ręce odzianej w skórzaną rękawiczkę :) Wiosną z kolei wybrzmiewały na mnie lekko, bardziej zielono, róża była delikatna a w tle jakieś mokre drewienka i troszkę skóry, całość tworzyła nieco melancholijny nastrój. Perfumy raczej gorzkawe, minimalna słodycz, jest to raczej uniseks który interesująco pachnie na męskiej skórze.

mariolawiki1

Forumowicz

Post03 maja 2017, 09:06 - Śr

Ty Reniferko zamiast pisać prywatnych wiadomości, pisz na forum 8-). Świetnie Ci to wychodzi :)
Kobieca część upada, ja mam dość pisania monologów (niemal).
Ogólnie jestem zniechęcona....

Zapach jest na mojej liście do kupienia, kiedyś więc będzie mój. :P

rennifer_lopez

Aktywny forumowicz

Post03 maja 2017, 11:50 - Śr

Dzięki :) na forum też coś na pewno skrobnę, ale pw są fajne, bo mogę recenzować i offtopować na zmianę i najwyżej zmęczy (uśpi) to jedną osobę :D

Nie zniechęcaj się, dużo testujesz warto się podzielić :) ja musiałabym tam wpisywać codziennie ten sam zapach bo mało testuję, wykańczam to co mam.

Właśnie przeglądam stare reklamy Knowing, szału nie ma, mogli się lepiej postarać. Sam zapach po zużyciu całego flakonu trochę mi zobojętniał i nie planowałam nowego zakupu, ale po napisaniu recenzji trochę zatęskniłam :)

mariolawiki1

Forumowicz

Post03 maja 2017, 13:00 - Śr

Ja i tak już zaszalałam w tym miesiącu i kupiłam McQueena EDP oraz Womanity, których nie miałam na liście do kupienia. (Mam lekką fazę na figę, może Womanity mnie nie zawiedzie :?: ). Na razie czekam aż mi przyślą. Knowing musi poczekać na lepsze czasy, choć wcale by mnie nie zdziwiło, gdybym gdzieś go miała w którymś z pudeł.

Pisz dużo, nawet jakbyś miała pisać o tym, co kiedyś miałaś, używałaś; szkoda, że na tym forum piszą głównie mężczyźni. Nie mam nic przeciwko temu, ale jakoś mi smutno, że zarejestrowałam się akurat tu i tu się udzielam i jestem...., hmmm, samotna? odosobniona?
Poza tym Twoje spostrzeżenia są świetne, pięknie opisujesz zapachy, ja niestety nie posiadam lekkiego pióra, uboga jestem w siłę przekazu, ale i tak się dzielę, ile mogę :)
Naprawdę nie jest przyjemnym pisanie monologów. :)

rennifer_lopez

Aktywny forumowicz

Post03 maja 2017, 16:58 - Śr

Oj tam, nie czuj się samotna, wpadam na forum kilka razy dziennie, nawet jak się nie odzywam, to pomyśl, że tkwię gdzieś w pobliżu :D
Nim zarejestrowałam się na forum, przez około rok podczytywałam, więc wiedziałam że dziewczyn nie ma tu dużo, ale to mi nie przeszkadza :) Może nas mało, ale same fajne 8-)
Zaraz nas ktoś wytnie za offtop :)

Powrót do Perfumy damskie