Teraz jest 22 października 2020, 00:45 - Cz

• Reklama

Cerruti - 1881 Signature

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Cerruti - 1881 Signature (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
4
67%
5 - Bardzo dobry
2
33%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 6

• Autor
  • Wiadomość

wahoo

Perfumaniak

Cerruti - 1881 Signature

Post18 kwietnia 2017, 11:50 - Wt

Cerruti 1881 Signature
twórca:
?
rok wydania: 2017
n.g.: pieprz, gałka muszkatołowa i grejpfrut
n.s.: skóra, labdanum i kardamon
n.b.: paczula, ambra, peppertree i wetyweria.

Obrazek

Dałem się skusić pozytywnymi opiniami i porównaniami do La Nuit, i jak zwykle, dałem się też zwieść. :)
Najładniejszy w Signature jest flakon: taki sam jak w pozostałych z serii 1881, ale cały w czerni prezentuje się świetnie.
Zawartość flakonu aż tak dobrego wrażenia już nie sprawia. Otwarcie zapachu jest bardzo obiecujące, a gdy oprócz nut głowy zaczyna być czuć również kardamon, to Signature rzeczywiście przypomina La Nuit, ale nie można go traktować jako zamiennika YSL. Cerruti nie starało się moim zdaniem skopiować La Nuit. Tym bardziej, że po niedługim czasie od aplikacji zapach zostaje zdominowany przez "skórę". Piszę w cudzysłowie gdyż skóra w tym zapachu to raczej sugestia czegoś skóropodobnego, jak w L'Homme Ideal, niż charakterystyczna nuta np.: z TL.
Signature może by się jeszcze obronił gdyby miał dobre parametry, ale tu niestety też jest przeciętnie: 6h trwałości i tendencja do szybkiego osiadania blisko skóry.
ocena: 4-/6

supermariobros

Mega Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Re: Cerruti - 1881 Signature

Post22 kwietnia 2017, 09:01 - So

Nie ma niczego z La Nuit. Na mnie w otwarciu mocno czuć pieprz i to taki ziołowy. Projekcja bardzo przeciętna. Gdyby nie to, że ponoć podobny do YSL pewnie nawet nie wiedziałbym o jego istnieniu :P
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

Grzejanek

Forumowicz

Post29 kwietnia 2017, 06:12 - So

Swego czasu Pirath opisał na swoim blogu Bella Notte Man Cerruti, podkreślając jego zalety, kompozycję i trwałość. Zgadzam się, to bardzo dobre perfumy. Obecny bohater - Signature, podtrzymuje dobrą passę Cerruti. Kompozycja jest kapitalna, nuty światnie złożone i zapach przepięknie przechodzi w kolejne fazy, otula skórą, i trwa trwa trwa. Nie ma tu chemii, jest zmysłowo, męsko i elegancko. Wieczorem 1 psik na nadgarstek, rano obudziłem się z Signature :). Kapitalna premiera. Co do podobieństwa czy też braku do La Nuit - powiem krótko - opamiętajcie się. La Niut jest dobrą kompozycją, ale nie jedynym wyznacznikiem gustu i jakości. Signature to odrębna, świetna i trwała kompozycja z bogactwem składników. Jak dla mnie - Najlepsze Cerrruti. 5 na 100%.
Celuj w księżyc,
bo nawet jeśli nie trafisz
będziesz między gwiazdami
.

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post29 kwietnia 2017, 09:12 - So

Po pierwszym teście miałem zamiar zjechać te perfumy, bo wydały mi się kolejnym anonimowo brzmiącym przyjemniakiem, w klimatach La Nuit właśnie.
Z każdym kolejnym testem jest jednak lepiej i teraz myślę, że to całkiem niezłe pachnidło, z fajnie wyeksponowaną nutą cedru.
Z ostateczną oceną jeszcze się wstrzymam, bo Signature zyskuje przy bliższym poznaniu.
Artur

duster

Forumowicz

Post29 kwietnia 2017, 20:12 - So

Ja się trochę zawiodłem, bo przez cały czas czułem gałkę muszkatołową. Tak mnie ta nuta denerwowała, że odsprzedałem flakon.

Dla mnie ten zapach nie ma nic wspólnego z La Nuitem. Nie jest to raczej typ uwodziciela, ale klasy odmówić mu nie można.

Powrót do Perfumy męskie