Teraz jest 28 października 2020, 12:04 - Śr

• Reklama

Dior - Cologne Royale

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Dior - Cologne Royale (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
4
50%
5 - Bardzo dobry
4
50%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 8

• Autor
  • Wiadomość

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Dior - Cologne Royale

Post02 kwietnia 2017, 18:46 - N

La Collection Couturier Parfumeur Cologne Royale Christian Dior dla kobiet i mężczyzn
Obrazek

Rok wydania: 2010
Koncentracja: EDC???
Twórca: Francois Demachy

Strony:
http://www.dior.com/beauty/en_us/fragrance-beauty/fragrance/exceptional-fragrance/la-collection-privee-christian-dior/pr-collectionexclusive-y0904160-y0904160.html
https://www.fragrantica.com/perfume/Christian-Dior/La-Collection-Couturier-Parfumeur-Cologne-Royale-10627.html
https://www.fragrantica.pl/perfumy/Christian-Dior/La-Collection-Couturier-Parfumeur-Cologne-Royale-10627.html
http://www.basenotes.net/ID26133503.html

Nuty: bergamotka, cytrusy sycylijskie, włoska neroli, zielona mięta, piżmo.

Słowo od autora:
Cologne Royale is an exceptional Cologne, inspired by the Royal Courts of the 18th century, of which Mr. Dior was so fond. “An exercise for a Perfumer, wherein the quality of a fragrance entirely depends on the quality of its ingredients, and its citrus fruits, in particular.
The cologne accord follows the strictest codes of style in perfumery. The quality of the fragrance is fully dependent upon the quality of the ingredients used, citrus fruits in particular. So, naturally, I sought out the most fragrant notes I could find to compose Cologne Royale.” says François Demachy.

W wolnym tłumaczeniu ;) : Highendowa kolońska z najlepszych składników na świecie.

W internecie krążą opinie o podobieństwach do Dior Homme Sport 2008, Dior Homme Cologne 2013 i Thierry Mugler Cologne w jeszcze lepszej wersji (nie wiem ile w tym prawdy).

Kto zna?

Proszę o ankietę i dodanie do katalogu.

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Re: Dior - Cologne Royale

Post03 kwietnia 2017, 07:34 - Pn

Grześ , powinieneś zadać pytanie "Kto chciałby poznać" :lol: . Jakość najlepszych składników na świecie trzeba przyjąć z przymrużeniem oka , w końcu coś musi reklamować linię butikową. Ciekawi mnie ta mięta jak współgra z cytrusami , bo obstawiam , że piżmo może odgrywać taką samą rolę jak w DHC 2013

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Post03 kwietnia 2017, 07:52 - Pn

może, może aczkolwiek nie sądzę, żeby oszczędzali na serii Privee, nie muszą. Kosztuje to tyle ze im się zwróci na pewno.
przeglądając recenzje często napotykam określenia, że jest do czegoś podobny, ale: "much better" i "far, far away".

Powiem szczerze ślinka cieknie. Spodziewam się czegoś co pachnie jak miks DHS08 i DHC13 (czy tak pachnie niebo?!?) z lepszymi parametrami ;).
Mięta (zielona!) w składzie to wisienka na torcie. Tak więc oczekiwania bardzo, bardzo duże.

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post03 kwietnia 2017, 08:03 - Pn

Mnie też ślinka cieknie na ten zapach. Demachy jest wg mnie mistrzem świeżości, a cytrusów w szczególności. Jego zapachy kolońskie przemawiają do mnie. Weźmy choćby Dior Homme Cologne, Eau Sauvage Cologne, Dior Homme Sport (wszystkie wersje), Escale a Portofino (!). Dlatego ta nowa kolońska (wierzę w dobór najlepszej jakości esencji, gdyż jest on faktycznie w tej konwencji kluczowy), to coś, co będę bardzo chciał poznać.

kubanczyk

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post03 kwietnia 2017, 08:10 - Pn

i Ja bym z chęcią sprawdził. Mógłbym podjąć się rozbiórki jakby byli chętni. Sam bym 10 przytulił. W butiku Diora w Warszawie cena 1395
viewtopic.php?f=52&t=31496- Wiele ciekawych flakonów niszowych i mainstreamowych !

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Post03 kwietnia 2017, 11:19 - Pn

Lucjan napisał(a):Grześ , powinieneś zadać pytanie "Kto chciałby poznać" :lol:

Bardzo słusznie ;)
A więc rozbiórka w trakcie. Kto chciałby poznać? Zapraszam viewtopic.php?f=39&t=16735

NewUser

Forumowicz

Post03 kwietnia 2017, 15:10 - Pn

kubanczyk napisał(a):i Ja bym z chęcią sprawdził. Mógłbym podjąć się rozbiórki jakby byli chętni. Sam bym 10 przytulił. W butiku Diora w Warszawie cena 1395

W dziale z rozbiórkami jest już temat.

foxdojcz

Aktywny forumowicz

Post04 kwietnia 2017, 09:55 - Wt

Tego właśnie potrzebowałem. Najbardziej podziałało na mnie słowo "niebo", a także słowo "ślinka". Dopisuję się do rozbiórki :D
"Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa"
Julian Tuwim

Novella

Perfumaniak

Post08 kwietnia 2017, 16:15 - So

czy ktoś może napisać coś? :D

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Post08 kwietnia 2017, 16:18 - So

na podstawie doświadczeń z Feve Delicieuse mogę napisać że duża i ciężka butelka .

resztę napiszemy jak rozbierzemy :mrgreen:

Novella

Perfumaniak

Post08 kwietnia 2017, 16:21 - So

czekam z wielką niecierpliwością :)
mam po świętach dostać flaszkę
i się nie mogę doczekać
a wszystkie butiki które poznałem były świetne

pezet9

Forumowicz

Post14 kwietnia 2017, 18:13 - Pt

Bardzo dobra (wysokiej jakości, niedziadkowa :D ) woda kolońska. Pachnie naturalnie, cytrusowo i świeżo (cytrusy lekko muśnięte miętą). Tylko mała projekcja (zbyt bliskoskórny). Poczekam na cieplejsze dni, wtedy sprawdzę jak będą się sprawowały perfumy pod względem trwałości i projekcji.
Ostatnio edytowano 15 kwietnia 2017, 09:32 - So przez pezet9, łącznie edytowano 1 raz
"Pokusa to perfumy, które wdycha się tak długo, aż człowiek zapragnie mieć flakon"
Jean-Paul Belmondo

foxdojcz

Aktywny forumowicz

Post14 kwietnia 2017, 22:51 - Pt

Otwarcie jest cudowne. Jak gdybyś wchodził do wielkiego ogrodu z cytrusami gdzieś na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Otwierasz furtkę, a wiejący od morza wiatr orzeźwia twoje ciało wonią zieleni tego ogrodu, a jednocześnie czujesz, jak gdyby za krzewem stojącym obok ciebie ktoś dosłownie przed chwilą przerwał na pół dorodną pomarańczę, a część jej soku uniesiona wiatrem wpadła wprost do twoich nozdrzy. Opadasz na ciągnący się wzdłuż szpaleru drzewek cytrusowych kamienny murek, suchy i gorący od żaru, by napawać się tą wonią w pełnym skupieniu i spokoju, bo spodziewasz się, że nie będzie trwało to zbyt długo. Zapominasz, po co tu przyszedłeś albo co cię tu przywiodło. Wiesz jednak, że wrócisz nazajutrz. A póki co powtarzasz w myślach: "piano, piano, wakacje dopiero się zaczynają".
"Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa"
Julian Tuwim

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post14 kwietnia 2017, 23:09 - Pt

Piękna impresja! To się nazywa siła perfum! ;)

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Post19 kwietnia 2017, 14:32 - Śr

Nie wiem czego się spodziewałem, pewnie za dużo stąd zapach ten sprawił mi lekki zawód.
W jednym zdaniu: to dobra (a może nawet i bardzo dobra) woda kolońska.
Wydaje się, że w opisie prawdę mówi sam Demachy, opisując ją jako klasyczną wodę inspirowaną 18-tym wiekiem.
Wydaje się być zdecydowanie bardziej męska niż unisex, ale kto wie może na kobiecej skórze układa się inaczej
Oficjalne nuty: bergamotka, cytrusy sycylijskie, włoska neroli, zielona mięta, piżmo.
I prawdę mówiąc to tak pachnie z mocnym naciskiem na mix mięty i bergamotki.
Testowałem topowe wody z tego gatunku jak Tom Ford Neroli Portofino, Mandarino di Amalfi, Bond no 9 Eau de New York, Frederic Malle Cologne Indelebile, Profumum Roma Acqua Viva, kilka pozycji z Acqua di Parma a także cały szereg tańszych nawiązujących do wzorców kolońskich wód jak DHC13, Thierry Mugler Cologne, Dior Eau Sauvage Cologne, Versace Eau Fraiche, Chanel AHS Cologne, Ferrari Bright Neroli, Ferre Bergamotte Marino i całe mnóstwo innych w porównaniu z żadną z nich Cologne Royale nie ma się czego wstydzić i w żadnym wypadku nie jest gorsza.
Tajemnicą może być tylko dlaczego CR należy do serii Prive Diora i jest tak drogo wyceniony, ale to taka sama tajemnica jak cena Frederick Malle czy Toma Forda.
Skupiając się jednak na cenie gubi się trochę uroda samej kompozycji, tego odmówić jej nie można. I moze na tym trzeba się skupić a nie na opłacalności. Może tak, ale ja tego jednak nie potrafię i zawsze czynnik ekonomiczny będzie odgrywał rolę.
Reasumując jestem trochę zawiedziony, ale oczekiwania miałem bardzo duże i jak gdzieś pisałem w najgorszym wypadku będzie to dobra woda kolońska a w najlepszym perfumowe siódme niebo. I po tygodniowej znajomości z nią skłaniał bym się do bliżej tej pierwszej opcji.
Parametry u mnie przyzwoite (jak na EDC) trwałość na skórze oceniam 5-7h przy dobrej projekcji powiedzmy 1-2h. Na ubraniu trzyma się tydzień. Nosi się ją jednak bardzo przyjemnie i mam nadzieję że w cieplejsze dni pokaże jeszcze lepsze oblicze, bo potencjał ma.
Ode mnie +4

JKJ

Aktywny forumowicz

Post19 kwietnia 2017, 20:15 - Śr

Na razie za zimno na głębsze testy, zapoznałem się jedynie pobieżnie z ciekawości. Niestety patrząc przez pryzmat ceny tych perfum, to tak jak grzegorz01 pisze oczekiwania wielkie, ale czy będą spełnione? Nie chce nic rokować, czekam na + 20 zobaczymy

disaster3

Super Perfumaniak

Post20 kwietnia 2017, 08:02 - Cz

Wczoraj tylko lekko strzeliłem na rękę bo nie miałem za bardzo czasu na analizy. Dzisiaj mam więcej bo pracuję z domu. Jakies 30 minut temu psiknałem na jeden włokieć DHC2013 a na drugi DCR i faktycznie czuję mix bergamotki i mięty ale niestety i też neroli za którą za bardzo nie przepadam, która nadaje faktycznie takiej kolońskości wodom (w sumie jak sama nazwa wskazuje). Pachnie poprawanie, ale pracując przy komputerze mam obie ręcę na klawiaturze (zapachy we włokciach przypomnę) i czuję DHC2013 tylko. Powiem więcej na mojej skórze te 30 minut trwania, to jest KO na rzecz DHC2013 jeśli chodzi o parametry. Zaznaczam, że ja mam spaczony gust i DHC2013 to jest mój letni nr1 i czy woda z nim konkurująca będzie kosztowała "pisiąt" czy "pińcet" zlotych nie ma to dla mnie znaczenia. Jak ktoś chce to dla mnie może i kupić kg cytryn i się nimi natrzeć bo tak często jest DHC2013 porównany przez innych ale w w mojej i opinii i dla mnie nie ma wody o takim charakterze, ktora tak naturalnie pachnie świeżymi cytrusami która mogłaby fikać do DHC2013.

Oczekiwania jak inni miałem spore, nie wiem czy chce mi się czekać na lato, czy nie wyląduje odlewka na straganie. Ale ja jestem szalony :lol: więc ze mnie przykładu nie bieżcie ;) .

Post ten piszę długo i po ok. 45 minut, nie czuje już tak Neroli w DCR (to jest plus) - a zapach się troche wysładza na mnie ale dalej nie fika do DHC2013 w mojej opinii. Zobaczymy może później jeszcze coś dodam. Jednak jak do mnie dolatuje zapach DHC2013 to już nie moge się doczekać 30*C plaży, wakacji, zimnego drinka (mojito) i leżenia z wentylem do góry :mrgreen:
Sprzedam
Korek od Loewe Solo Loewe Platinum 100ml chętnie kupię!!

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post21 kwietnia 2017, 12:55 - Pt

grzegorz01 napisał(a):Nie wiem czego się spodziewałem, pewnie za dużo stąd zapach ten sprawił mi lekki zawód.
W jednym zdaniu: to dobra (a może nawet i bardzo dobra) woda kolońska.
Wydaje się, że w opisie prawdę mówi sam Demachy, opisując ją jako klasyczną wodę inspirowaną 18-tym wiekiem.
Wydaje się być zdecydowanie bardziej męska niż unisex, ale kto wie może na kobiecej skórze układa się inaczej
Oficjalne nuty: bergamotka, cytrusy sycylijskie, włoska neroli, zielona mięta, piżmo.
I prawdę mówiąc to tak pachnie z mocnym naciskiem na mix mięty i bergamotki.
Testowałem topowe wody z tego gatunku jak Tom Ford Neroli Portofino, Mandarino di Amalfi, Bond no 9 Eau de New York, Frederic Malle Cologne Indelebile, Profumum Roma Acqua Viva, kilka pozycji z Acqua di Parma a także cały szereg tańszych nawiązujących do wzorców kolońskich wód jak DHC13, Thierry Mugler Cologne, Dior Eau Sauvage Cologne, Versace Eau Fraiche, Chanel AHS Cologne, Ferrari Bright Neroli, Ferre Bergamotte Marino i całe mnóstwo innych w porównaniu z żadną z nich Cologne Royale nie ma się czego wstydzić i w żadnym wypadku nie jest gorsza.
Tajemnicą może być tylko dlaczego CR należy do serii Prive Diora i jest tak drogo wyceniony, ale to taka sama tajemnica jak cena Frederick Malle czy Toma Forda.
Skupiając się jednak na cenie gubi się trochę uroda samej kompozycji, tego odmówić jej nie można. I moze na tym trzeba się skupić a nie na opłacalności. Może tak, ale ja tego jednak nie potrafię i zawsze czynnik ekonomiczny będzie odgrywał rolę.
Reasumując jestem trochę zawiedziony, ale oczekiwania miałem bardzo duże i jak gdzieś pisałem w najgorszym wypadku będzie to dobra woda kolońska a w najlepszym perfumowe siódme niebo. I po tygodniowej znajomości z nią skłaniał bym się do bliżej tej pierwszej opcji.
Parametry u mnie przyzwoite (jak na EDC) trwałość na skórze oceniam 5-7h przy dobrej projekcji powiedzmy 1-2h. Na ubraniu trzyma się tydzień. Nosi się ją jednak bardzo przyjemnie i mam nadzieję że w cieplejsze dni pokaże jeszcze lepsze oblicze, bo potencjał ma.
Ode mnie +4

Po wstępnych testach właściwie mógłbym się podpisać pod opinią Grzegorza.
Bardzo naturalna, urokliwa i szlachetnie brzmiąca woda kolońska podbita miętą (jak dla mnie pieprzową, albo miętą i pieprzem).
Tylko tyle, a może aż tyle... Jest niby dobrze, ale chyba oczekiwania miałem większe...
Z największą przyjemnością zużyję odlewkę, ale chyba nie zdecydowałbym się na flakon za takie pieniądze.
Zresztą, świetna pora na CR dopiero się zaczyna, więc będę miał jeszcze wiele okazji do testów.
PS. Parametry to raczej mało królewskie, zeby nie powiedziec, że dziadowskie ;)
Artur

bierni

Forumowicz

Post27 maja 2017, 16:43 - So

Dzisiaj miałem okazję przetestować ten projekt. Cholera... cudowny jest! Wspaniałe otwarcie, cytrusy i ta świeża mięta, która jest wyczuwalna powierzchownie (w sam raz) już od samego początku. Zdecydowanie jest w pierwszej trójce moich "cytrusów". Dałem 5, ponieważ nie okazał się zbyt trwały, przynajmniej początkowo. Zobaczymy co będzie dalej... Kupiłem cała flachę, a co tam :D

aleksander

Super Perfumaniak

Post29 maja 2017, 11:31 - Pn

W bazie robi się trochę damski. Piżmo całkowicie przykrywa sandał.
Chciałbym żeby mięta była trochę bardziej wyeksponowana.
Poza tym, całkiem niezły. Chociaż, niewątpliwie, są lepsze cytrusy.
Bierni pisze, że to projekt, to może jeszcze co nieco przeprojektują.
Następna strona

Powrót do Perfumy unisex