Teraz jest 18 lutego 2019, 14:57 - Pn

• Reklama

Cartier - Declaration

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Cartier - Declaration (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
2
1%
2 - Słaby
7
5%
3 - Przeciętny
8
5%
4 - Dobry
19
12%
5 - Bardzo dobry
70
46%
6 - Genialny
47
31%

Liczba głosów : 153

• Autor
  • Wiadomość

Bach_rules!

Perfumaniak

Re: Cartier Declaration

Post04 lipca 2012, 23:50 - Śr

Mi też raz znajoma powiedziała, że pachnę kobiecymi perfumami, choć podobały jej się bardzo. Deklarasią jest skomplikowanym (Four) zapachem, dla mnie to zaleta. Podobnie jak Krzysztof, po aplikacji robię dłuższą przerwę, nie byłbym w stanie uczynić zeń pachnidła na co dzień. Nie wytrzymałbym nawet tylko 3 dni z rzędu... :lol:
W związku z tym jest to pachnidło przeznaczone na wielkie święto.

blueberry

Forumowicz

Post05 lipca 2012, 08:44 - Cz

Dla mnie Declaration to taka bête noire perfumowa. Nie do przejścia. Kmin torturuje i męczy mnie okrutnie do tego stopnia, że jeśli nie zmyję go prędko, to słaniam się na nogach, bliska omdlenia. Wczoraj omc nie zdążyłam do pracy, bo zachciało mi się testować Declaration przed wyjściem :shock: Zapach jest dla mnie osobiście bardzo nieprzyjemny, jakiś okropnie fizjologiczny i przyprawia o mdłości. Szkoda, bo to pierwszy Cartier, który naprawdę mi nie podszedł. Nie głosuję, że to dno czy przeciętny - bo po prostu nie mogę oceniać go kompleksowo, skoro ta nuta zwyczajnie mnie "zabija". Natomiast miałam pozytywne doświadczenie z Declaration Bois Bleu - tam kminu nie ma, za to jest wetiwer i kardamon, yuppi!

FourOfKind

Post05 lipca 2012, 08:53 - Cz

Ja również nie oceniam, bo musiałbym ocenić bardzo nisko, a nie o to chodzi. Ja niestety nie wyczuwam tych niuansów o których piszecie, dla mnie to po prostu Amol w wersji light. Pomijająm już fakt, że to nie moje klimaty, bo takie zapachy również potrafię docenić (np. Lumiere). Z Cartiera tylko Must i Santos (jest w moim Top 10) są dla mnie ciekawe.

Bach_rules!

Perfumaniak

Post05 lipca 2012, 09:39 - Cz

blueberry napisał(a):Dla mnie Declaration to taka bête noire perfumowa. Nie do przejścia. Kmin torturuje i męczy mnie okrutnie do tego stopnia, że jeśli nie zmyję go prędko, to słaniam się na nogach, bliska omdlenia. Declaration Bois Bleu - tam kminu nie ma, za to jest wetiwer i kardamon, yuppi!

He he, ja nie znoszę kminku w potrawach, potrafię wydłubywać go z chleba, wybierać i separować z kapusty zasmażanej, ale w D. mi nie przeszkadza 8-)

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post05 lipca 2012, 10:47 - Cz

Proszę nie mylić kminku z kminem. To dwa różne składniki perfum, i dwie różne przyprawy.

Bach_rules!

Perfumaniak

Post05 lipca 2012, 12:00 - Cz

Czułem pismo nosem, ale nie chciało mi się sprawdzić... :oops:

buk

Post05 lipca 2012, 12:05 - Cz

Mam podobnie. Doceniam CD i lubię, nazywam go jednak na swe potrzeby zapachem kuchni orientalnej, lecz również nie mógłbym nosić go na co dzień. Jest fajnie zbudowany, pociagajacy, męski i elegancki choć rzeczywiście może być męczący.

domurst

Perfumaniak

Post07 lipca 2012, 12:45 - So

Cookie13 napisał(a):Proszę nie mylić kminku z kminem. To dwa różne składniki perfum, i dwie różne przyprawy.

Otóż to. Kminek a kmin rzymski to dwie różne bajki. Ten drugi jest głównym składnikiem przyprawy znanej powszechnie pod nazwą "curry". Analogie między wonią Declaration a curry właśnie moim zdaniem są.
Luksus dla mnie - piękna kobieta u boku, perfumy i dobre espresso

Opium dla mas - blog o męskich perfumach
Fragrantica PL - mój profil

Bach_rules!

Perfumaniak

Post07 lipca 2012, 12:51 - So

^Toż się już przecie pokajałem. Czyli co, przyprawa curry pachnie kminem rzymskim? A jeśli nie, to jak pachnie kmin, pytam... :?:

domurst

Perfumaniak

Post07 lipca 2012, 12:58 - So

Curry pachnie TROCHĘ jak kmin, bo też jest mieszanką wielu przypraw, nie tylko kminu :) Zapach to coś jakbyś wziął garść zwykłego kminku i włożył sobie na pół godziny pod pachę ;) Stąd też ten "potliwy" posmak w Declaration.

Bach_rules!

Perfumaniak

Post07 lipca 2012, 13:05 - So

domurst napisał(a):Zapach to coś jakbyś wziął garść zwykłego kminku i włożył sobie na pół godziny pod pachę ;)

Niemożliwe. Ja się nie pocę! :mrgreen:

domurst

Perfumaniak

Post07 lipca 2012, 13:07 - So

W takim razie korekta - "to coś jakbyś wziął garść zwykłego kminku i włożył na pół godziny pod MOJĄ pachę" :lol:

Bach_rules!

Perfumaniak

Post07 lipca 2012, 13:09 - So

No to czekam na przesyłkę z kminkiem, który był pół godziny pod Twoją pachą :lol:

Dobra, koniec OT.

Bonifacy

Aktywny forumowicz

Post16 lipca 2012, 12:17 - Pn

Mam niemały problem z Declaration'em, ponieważ po pierwszym teście jeszcze nie zdecydowałem czy bardziej IN czy OUT, wydaje mi się jednak, że krótko się trzyma mnie, jak u Was z trwałością ?

buk

Post16 lipca 2012, 12:28 - Pn

Bonifacy napisał(a):Mam niemały problem z Declaration'em, ponieważ po pierwszym teście jeszcze nie zdecydowałem czy bardziej IN czy OUT, wydaje mi się jednak, że krótko się trzyma mnie, jak u Was z trwałością ?

Nieźle, ok 8 godzin. W upały krócej o ok 2 godziny.

Bach_rules!

Perfumaniak

Post16 lipca 2012, 12:41 - Pn

Bonifacy napisał(a):Mam niemały problem z Declaration'em, ponieważ po pierwszym teście jeszcze nie zdecydowałem czy bardziej IN czy OUT, wydaje mi się jednak, że krótko się trzyma mnie, jak u Was z trwałością ?

To jeden z trwalszych zapachów, jakie znam, nie tylko, że długo siedzi na skórze, ale po 8-9 godzinach on jeszcze puszcza intensywne dymki do mojego nocha, podczas gdy inne szacowne zapachy trwają może i dłużej, ale tylko blisko przy skórze...

buk

Post16 lipca 2012, 12:54 - Pn

kjgeneral napisał(a):

To jeden z trwalszych zapachów, jakie znam, nie tylko, że długo siedzi na skórze, ale po 8-9 godzinach on jeszcze puszcza intensywne dymki do mojego nocha, podczas gdy inne szacowne zapachy trwają może i dłużej, ale tylko blisko przy skórze...

Też prawda. Na mnie CD siedzi krócej, lecz przez cały ten czas projekcja jest co najmniej dobra - 3 psiknięcia i jestem "wyczuwalny" w promieniu 2 metrów. Na żadnym etapie zapach nie robi się bliskoskórny.

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Odp: Cartier - Declaration

Post15 września 2012, 19:45 - So

Sporo czasu zajęło mi oswojenie się z Declaration. W zasadzie jakiś rok. Doskonale pamiętam mój pierwszy z nią kontakt i reakcje. Ale nie dałem za wygraną i podawałem sobie w małych dawkach. Bolało to bardzo, ale było warto. Uznałem, że najlepszym wyjściem będzie kupno całej flaszki. Z wielką przyjemnością noszę na sobie tę wodę. Przestała wiercić mi już dziurę w mózgu i daje teraz przyjemność z pachnięcia.
Nie wiem, dlaczego kobiety noszą Deklarację, gdyż jest to zdecydowanie męski zapach, samczo-sadystyczny wręcz.
Zdania co do tego, iż to Terre na sterydach nie zmienię. Ani że jest zielony też.
Dam 6 w ankiecie (w końcu :D ).

watcher

Forumowicz

Re: Cartier - Declaration

Post15 września 2012, 20:08 - So

Ja chyba też mam ciężkie początki z nim, po aplikacji mocno świdruje mi nos, trochę nie do zniesienia.

Bonifacy

Aktywny forumowicz

Re: Cartier - Declaration

Post15 września 2012, 20:26 - So

Ja mam dokładnie to samo, świdruje że aż miło, a raczej nie miło :| Jestem alergikiem więc tutaj może jest pies pogrzebany, to samo miałem z Blue Jeans i Dunhilem Red. Dużo perfum tuż po aplikacji wywołuje u mnie kichanie,jednak zazwyczaj nos opanowuje sytuację po 2-3 minutach.
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie