Teraz jest 28 października 2020, 11:29 - Śr

• Reklama

Geo. F. Trumper - Eucris

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Geo. F. Trumper - Eucris (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!)

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
1
100%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 1

• Autor
  • Wiadomość

BlueJeans

Moderator

Geo. F. Trumper - Eucris

Post05 marca 2017, 10:26 - N

Eucris - Geo. F. Trumper to kwiatowo, drzewne perfumy dla mężczyzn zostały wydane w 1912 roku.
Obrazek

Nuty głowy: czarna porzeczka, kminek i kolendra
Nuty serca: jaśmin i konwalia
Nuty bazy drzewo sandałowe, mech dębowy i piżmo.

Będąc wczoraj w Lului przez przypadek wpadły mi w oko perfumy od Geo F. Trumpera. Szczególnie zainteresował mnie flakon Eucris, który po psiknięciu okazał się bardzo ciekawym zapachem nawiązującym mocno kompozycyjnie do perfum z lat 70-80 jednakże Eucris nie są znowu takie ciężkie. Perfumy te przypominają mi coś pomiędzy Quorumem a Salvadorem Dali PH. Cena za 100ml to 250zł co uważam za zaletę tego produktu po testach nadgarstkowych zapach utrzymuje się w okolicach 5-6h. Jeżeli ktoś szuka zapachu z mchem dębowym na pierwszym planie ta pozycja wydaje się być doskonałym wyborem. Jako dodatek dodam, że James Bond (nie wiem w których częściach) używał własnie tej wody toaletowej. Z chęcią wysłucham, czy ktoś z was miał z nimi do czynienia.

Major Tom

Aktywny forumowicz

Re: Geo. F. Trumper - Eucris

Post05 marca 2017, 10:39 - N

"W tajnej służbie jej królewskiej mości" - tam Bond używa tych perfum.
http://www.jamesbondlifestyle.com/produ ... per-eucris
Jestem ciekaw jak to pachnie.

BlueJeans

Moderator

Post05 marca 2017, 11:03 - N

Warte polecenia jeżeli lubisz old school, co więcej jak dla mnie nie wali dziadem ale inspiracja i mają wspólne DNA z Quorum ale jest o wiele bardziej lekki. Na pierwszym planie fajnie wyeksponowany jest zapach mchu dębowego taki jakby kwaśny, wytrawny ale znowu nie tak mocno jak w Salvadorze PH. W sumie w tej cenie można śmiało robić rozbiórkę :D

TWBolek

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 2

Post05 marca 2017, 13:20 - N

Zamówiłem kiedyś próbkę bo byłem ciekaw. Dziadowski zapach wg mnie, koło Quorum czy SD to on nawet nie stał i im nie dorównuje. Zapachowo bardzo mi przypomina Azzaro Silver Black/Onyx tyle, że Azzaro trzyma dłużej i jest jakby bardziej wyostrzony.

Super Grover

Forumowicz

Post05 marca 2017, 13:24 - N

Mam i używam krem do golenia Geo. F. Trumper Eucris Shaving Cream - mieszanka drzewa cedrowego i sandałowego z delikatną nutą mchu i piżma. Zapach świeży ale jednocześnie subtelny i elegancki.
Geo. F. Trumper to klasyka, pomimo że receptury mają ponad wiek, zapachy cały czas są świeże, wytworne, z najwyższej półki. Nic tu nie wali dziadem itp.

Scarlatti

Aktywny forumowicz

Post05 marca 2017, 19:11 - N

To zdecydujcie się - wali czy nie wali? Trzeba zachować obiektywizm. Ja uważam, że zapachy retro nie walą dziadem bo efekt dziadka jest typowy dla konkretnego przedziału ostatnich 40 lat.
W zasadzie uważam że retro może pachnieć jak i współczesny główny nurt ale to moje ubogie jak na razie przemyślenia.

TWBolek

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 2

Post06 marca 2017, 11:40 - Pn

Nie ustalamy wspólnego stanowiska, żebyśmy mieli się decydować. Dla mnie wali, a lubię stare wody. Quorum, Lapidus, Kouros, Azzaro, Salvador nie walą. Aramis, Paco Rabanne PH i Van Cleef and Arpels PH walą troszeczkę ale nadal są noszalne. A Eucris wali mocno. Wali jakby był dziadkiem Drakkara. W dodatku nudny jest. Takie jest moje zdanie.

Jak znasz Azzaro Onyx/Silver black to dodaj więcej stęchlizny i masz Eucrisa.

BlueJeans

Moderator

Post06 marca 2017, 12:20 - Pn

Chyba przesadzasz bolek ;). Wg mnie ta kompozycja jest o wiele lżejsza w odbiorze niż wszystkie wymienione zapachy powyżej. Powiedziałbym, że w eucrisie jest więcej gracji.

Powrót do Perfumy męskie