Teraz jest 22 października 2020, 15:08 - Cz

• Reklama

Bottega Veneta - Pour Homme Parfum

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Bottega Veneta - Pour Homme Parfum (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
2
15%
4 - Dobry
2
15%
5 - Bardzo dobry
8
62%
6 - Genialny
1
8%

Liczba głosów : 13

• Autor
  • Wiadomość

agat1969

Bardzo aktywny forumowicz

Bottega Veneta - Pour Homme Parfum

Post13 lutego 2017, 11:27 - Pn

Opis za Fragrantica.pl:
"Bottega Veneta Pour Homme Parfum marki Bottega Veneta to skórzane perfumy dla mężczyzn. Są to nowe perfumy, Bottega Veneta Pour Homme Parfum został wydany w 2017 roku. Bottega Veneta Pour Homme Parfum stworzyli Daniela (Roche) Andrier i Antoine Maisondieu. Nutami głowy są cedr i kardamon; nutami serca są papryczka pimento i Żywica jodłowa; nutami bazy są skóra, labdanum i fasolka tonka".

Myślę, że warto aby ten zapach miał swój osobny wątek.

Dla mnie i tak wersja podstawowa jest najlepsza.
Wersja "parfum" podoba mi się i owszem, ale nic mi nie urywa, ot dobre "pachnidło" i tyle...
Szkoda, że w tej wersji poszli w kierunku słodkości, a nie nut skórzanych.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Mente et Malleo

paradox

Forumowicz

Re: Bottega Veneta - Pour Homme Parfum

Post13 lutego 2017, 23:29 - Pn

Zgadzam się, wersja klasyczna jest lepsza, mniej słodka, bardziej leśna i skórzana. W wersji Parfum mamy więcej przypraw i nut słodkich, skóra gdzieś tam daleko w tle. Nie jest źle, ale zdecydowanie wolę klasyczną Bottegę Pour Homme.

nemo007

Forumowicz

Post14 lutego 2017, 07:32 - Wt

+1, dla mnie też wersja klasyczna jest lepsza, przede wszystkim jest mniej słodka, a bardziej skórzana:).

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post14 lutego 2017, 11:34 - Wt

paradox napisał(a):Zgadzam się, wersja klasyczna jest lepsza, mniej słodka, bardziej leśna i skórzana. W wersji Parfum mamy więcej przypraw i nut słodkich, skóra gdzieś tam daleko w tle. Nie jest źle, ale zdecydowanie wolę klasyczną Bottegę Pour Homme.

Czyli poszli dokładnie w odwrotnym kierunku, niż oczekiwałem.

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Post14 lutego 2017, 11:38 - Wt

paradox napisał(a):Zgadzam się, wersja klasyczna jest lepsza, mniej słodka, bardziej leśna i skórzana. W wersji Parfum mamy więcej przypraw i nut słodkich, skóra gdzieś tam daleko w tle. Nie jest źle, ale zdecydowanie wolę klasyczną Bottegę Pour Homme.

mogę tylko bezczelnie nabić sobie poste i napisać "+1" ;)

ts-

Forumowicz

Post14 lutego 2017, 18:28 - Wt

A jak z parametrami?
Piszecie też o klasycznej wersji (rozumiem, że o pierwszej BV PH), a czy ktoś ma jakieś porównanie do wersji Extreme ?

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post14 lutego 2017, 22:33 - Wt

Wersja Extreme ma gorsze parametry od BV PH, więc co tu dużo pisać. :?

Co do wersji Parfum, to potwierdzam, że zapach jest ładny, ale nic więcej. Kolejny raz to samo, tylko bardziej słodko. Szkoda, bo po męskiej wersji Essence Aromatique, która jest świetna, miałem nadzieję, że coś ciekawego zrobią z wersją perfumowaną. Oceniać jeszcze nie będę, bo muszę lepiej poznać tą odsłonę.

paradox

Forumowicz

Post14 lutego 2017, 23:09 - Wt

ts- napisał(a):A jak z parametrami?
Piszecie też o klasycznej wersji (rozumiem, że o pierwszej BV PH), a czy ktoś ma jakieś porównanie do wersji Extreme ?

Wersja Parfum ma na mnie całkiem niezłe parametry, dzisiaj o godzinie 15 wypsikałem nadgarstek Bottega Parfum i teraz o godzinie 23 zapach dalej siedzi na skórze i jest dobrze wyczuwalny z odległości 7-10cm, bez szurania nosem po skórze. Dodam jeszcze że podoba mi się baza tego zapachu, słodkawa i lekko pudrowa, ale męska.

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post20 lutego 2017, 20:26 - Pn

Wersja Parfum to mocne przyprawy podane na słodkiej bazie. Zapomnijcie o lesie, o ginie, o skórze. Przyprawy i słodycz. Początek jest ciekawy, czuć jakby ziele angielskie i kardamon. Zapach jest suchy i intensywny. Po czasie się wysładza, ale nie w stylu uderzenia tonki, lecz bardziej idzie w stronę słodkich, mocnych przypraw.
Jakaś zmiana w stosunku do pierwowzoru jest, ale niestety na gorsze. Ktoś się uparł, że chce polepszyć parametry pierwowzoru i zamiast wymyślić coś nowego, to coraz bardziej grubo ciosają motyw z EDT. Szkoda, bo wyszedł klocek. Lepszy wprawdzie niż wersja Extreme, ale jednak brak już lotności, zmian i świeżości klasyka.
Parametry są dobre. Projekcja i trwałość kilku godzinna, nie nachalna, ale dająca o sobie znać otoczeniu. W porównaniu do ostatnich premier w stylu Givenchy Absolute, PR 1 Million Prive itd. są dla mnie bardziej noszalne. Szkoda, że jednak wtórne.

Ode mnie 3.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post20 lutego 2017, 21:51 - Pn

Kolejna zmarnowana szansa na wyróżniający się w mainstreamie zapach. A potencjał był, wystarczyło pójść w stronę pierwszej odsłony ( EdT ) z podkręconymi parametrami i bardziej uwypukloną np. nutą skórzaną. Ale nie, zadecydowano, że koniecznie musi być bardziej milusio i w dodatku na słodko.

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post21 lutego 2017, 19:44 - Wt

Ja nie chcę więcej skóry. Chciałbym za to by początek EDT trwał jak najdłużej. Ogólnie więcej lasu i ginu. 8-)

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post21 lutego 2017, 19:47 - Wt

Też może być. Ale już i tak pozamiatane, więc postawę roszczeniową możemy sobie wsadzić do tylnej kieszeni.

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post21 lutego 2017, 20:39 - Wt

Spokojnie. Teraz się nie udało, ale za rok kolejny flanker z tej serii. :lol:

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post21 lutego 2017, 20:54 - Wt

Może lepiej nie :D .

Scarlatti

Aktywny forumowicz

Post30 lipca 2017, 00:28 - N

Z dłoni mej lipcowa noc przegania jeszcze cicho brzmiące powiewy Invictusa, zaaplikowanego po południu. Jednak nie spodziewałem się tego, nie spodziewałem się choinki świątecznej w lipcu, olfaktorycznej ody do tego drzewka owianego zapachami z wigilijnego stołu, a w tym przypadku różnych ciast i lukrowanych wypieków, zdobiących tą Venete. Lecz może lato to, może nie tak rozumuje, może to jodła na wakacjach gdzieś we włoskim, ciepłym przylądku - aromatycznym jakże. Głowa to klasyczny cedr i kardamon - znany z klasycznych nut, różnych "after shave'ów" lecz elegancko ujęty, galanteryjnie.
Dosłownie po krótkim wstępie na drugie miejsce wskakuje omawiana żywica jodłowa.
Podają w składzie również papryczkę pimento (co to za bzik?) jednak słabo ją czuję.

Dobre i przyjemne jest to wydanie perfum, podzielam troszkę opinie użytkowników forum iż można by bardziej uwznioślić nuty jodły na rzecz słodyczy ale mimo to nie jest tak źle.

Obrazek

Nie mogę uciec od tej świąteczności, może z czasem nabiorę innego spojrzenia :)
Póki co dam mocne 5.

Marcin__

Hiper Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post30 sierpnia 2017, 22:31 - Śr

Mam odlewkę od ok. trzech miesięcy i prawie 10 ml zużyte na testy. W czerwcu napisałem o nim tak:

"Jest to zdecydowanie najbardziej skórzana wersja zapachu Bottega Veneta Pour Homme, a zarazem najbardziej złożona.

Owszem, zawiera sporo tonki i to czuć od samego początku, ale dużo mocniejsza jest nuta tzw. "barber shop" (charakterystyczna dla zapachów fougere), która potem ustępuje miejsca sygnaturowej skórze. I właśnie będę się upierał, że poszli w stronę nut skórzanych.

Trwałość - ponad 9 h, projekcja bardzo dobra."

I w zasadzie podtrzymuję swoje zdanie....
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

Moody

Forumowicz

Post31 sierpnia 2017, 08:08 - Cz

Mnie on się widzi bardziej niż zwykły Pour Homme

Novella

Perfumaniak

Post06 października 2017, 07:20 - Pt

lasu trochę czuje
ale dla mnie trochę za słodkie

Powrót do Perfumy męskie