Teraz jest 19 października 2020, 15:54 - Pn

• Reklama

Ermenegildo Zegna - Italian Bergamot

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Ermenegildo Zegna - Italian Bergamot (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
7%
4 - Dobry
3
20%
5 - Bardzo dobry
11
73%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 15

• Autor
  • Wiadomość

rudy11114

Bardzo aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Ermenegildo Zegna - Italian Bergamot

Post13 lutego 2017, 08:16 - Pn

Italian Bergamot marki Ermenegildo Zegna to cytrusowo - aromatyczne perfumy dla mężczyzn. Italian Bergamot został wydany w 2012 roku. Italian Bergamot stworzyli Pierre Negrin, Frank Voelkl, Harry Fremont i Jacques Cavallier. Perfumy zawierają takie składniki, jak kalabryjska bergamotka, neroli, rozmaryn i wetyweria.

Obrazek
viewtopic.php?f=52&t=18167 SPRZEDAM/ZAMIENIĘ
viewtopic.php?f=36&t=12931 KUPIĘ/ZAMIENIĘ

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Re: Ermenegildo Zegna - Italian Bergamot

Post13 lutego 2017, 08:17 - Pn

autor: Pierre Negrin

pezet9

Forumowicz

Post16 lutego 2017, 19:27 - Cz

Ten zapach odbieram jako eleganckie, świeże a zarazem lekkie perfumy na cieplejsze dni. Otwiera się cytrusami (bergamotka, neroli), potem czuć rozmaryn z nutą drzewną (tylko skąd?). Ogólnie uroczy zapach, nawet kobiety powinny w nim się dobrze odnaleźć (jeżeli lubią takie "swieżaki"). Tylko cena odstrasza, chociaż można dostać podobne perfumy z tej samej stajni (tylko tańsze) - Ermenegildo Zegna Acqua di Bergamotto.
"Pokusa to perfumy, które wdycha się tak długo, aż człowiek zapragnie mieć flakon"
Jean-Paul Belmondo

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post19 lutego 2017, 19:14 - N

Bardzo przyjemne pachnidło w stylu kolońskim. Bergamota, neroli, świeżość itd. Kompozycja udana, ale nic nowego w temacie nie pokazuje. Testy polecam, ale szoku raczej się nie spodziewajcie.

pedrodelsol

Forumowicz

Post13 lipca 2018, 16:47 - Pt

Pierwszy test nadgarstkowy i otwarcie przynosi mi na myśl Hermesa Orange d'Concentree tylko gdyby podmienić pomarańczę na cytrynę. Jest świeżo i soczyście po czym do gry wyraźnie wchodzi neroli, nadając kompozycji typowo kolońskiego sznytu. To chyba najsłabsza faza tego zapachu gdyż jest na granicy wytrawności i detergentowgo środka do wc. Po wyszumieniu się neroli przychodzi najlepsza faza, która baaardzo przypomina mi Dior Eau Sauvage Cologne (b.lubię)

byluś

Aktywny forumowicz

Post13 lipca 2018, 19:57 - Pt

Zapach swieży, koloński. Początek otwarcie bergamotkowo, po chwili wyczuwalne neroli.
Zapachy ktore mi przypomina:
- Ferrari Bright Neroli (Zegna bardziej męski, koloński sznyt)
- JV Artisan Blu/Pure (wyczuwam minimalne podobienstwa)
- Dior Eau Sauvage Cologne (tu szczególnie ta podobna kolońskość)
Zapach idealny na lato

torion

Forumowicz

Post19 sierpnia 2018, 09:15 - N

Potwierdzam podobieństwo do Eau Sauvage Dior.
Piękny świeżak na lato, niestety jego zapach mi umyka i ja go nie czuję na sobie.
Ale jednak sobie dokupię.
Ostatnio edytowano 12 września 2018, 16:37 - Śr przez torion, łącznie edytowano 1 raz

Bach_rules!

Perfumaniak

Post22 sierpnia 2018, 23:44 - Śr

Jest to lżejsza, bardziej powierzchowna, radośniejsza, prostsza, znacznie mniej trwała i mniej projektująca niż Mediterranean Neroli tego samego producenta wersja kolońskiej odsłony cytrusów od Zegny. [edytowałem wcześniejszy, zbyt mylący wpis]

W otwarciu faktycznie spotykamy piękną, acz uładzoną, bez pazura bergamotkę, która dość szybko ustępuje pięknemu, gładkiemu, jakby nieco kremowemu neroli. Kremowość, czy bardziej wygładzenie, subtelność i aksamitność perfum w tej fazie kojarzy mi się właśnie z włoskim sznytem rodem z Moschino Uomo? Dla porównania: neroli w Mediterranean Neroli jest niepokojące, podszyte głębszą nutą kojarzą się minimalnie z jakimś jakby za dużym stężeniem, zatęchnięciem, może nawet zwierzęcością. Mam na myśli to, że nawet najpiękniej pachnący olejek w za dużym stężeniu esencji może nie być przyjemny w odbiorze. Med.Neroli odrobinkę zahacza o to zjawisko, ale tylko tyle właśnie, że czujemy tę intensywność zapachu kwiatu pomarańczy, jakbyśmy wąchali bezpośrednio na drzewie lekko już zwiędły kwiat w niemiłosiernie wilgotnym klimacie. Do tego kłębią się tam jeszcze inne zapachy.
Italian Bergamot natomiast przeciwnie: żadnego większego ciężaru w tej prostej kompozycji, neroli łagodne i przyjemne. To taki prawie świeżaczek, tym jednak różniący się od dzisiejszego mainstreemu, że bez cytrynki, iso e-super i innych chemicznych substancji imitujących świeżość (morską, drzewną czy powietrzną). Bergamotka i neroli. Tylko tyle i aż tyle. Jakby w połowie drogi pomiędzy kolońską tradycją a nowoczesnością. Pod koniec faktycznie nieco czuć jakby wspomnienie po Dior Eau Sauvage. Baardzo delikatna wetyweria, z której usunięto wszelkie ziemiste i wilgotne frakcje oraz subtelny rozmaryn.
Zapach bardzo się podoba i jest komplementowany, zwłaszcza krótko po aplikacji.
Ostatnio edytowano 26 sierpnia 2018, 19:19 - N przez Bach_rules!, łącznie edytowano 1 raz

xentrix

Super Perfumaniak

Post23 sierpnia 2018, 14:39 - Cz

sorry, o ile oba (Miditerranean Neroli i Italian Bergamot)to zapachy cytrusowe ale jak dla mnie pachna zupelnie inaczej i na pewno nie jest to lzejsza wersja MN Zegny
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

Novella

Perfumaniak

Post24 sierpnia 2018, 06:35 - Pt

bardzo dobra bergamotka
na letnie dni świetna
parametry bardzo przyzwoite

foxdojcz

Aktywny forumowicz

Post24 sierpnia 2018, 18:27 - Pt

xentrix napisał(a):sorry, o ile oba (Miditerranean Neroli i Italian Bergamot)to zapachy cytrusowe ale jak dla mnie pachna zupelnie inaczej i na pewno nie jest to lzejsza wersja MN Zegny

+1
"Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa"
Julian Tuwim

Bach_rules!

Perfumaniak

Post26 sierpnia 2018, 17:57 - N

xentrix napisał(a):sorry, o ile oba (Miditerranean Neroli i Italian Bergamot)to zapachy cytrusowe ale jak dla mnie pachna zupelnie inaczej i na pewno nie jest to lzejsza wersja MN Zegny

Zaskoczyła mnie ta riposta. Dlatego zrobiłem test porównawczy. W takim teście - ręka w rękę - są to zupełnie różne zapachy, pełna zgoda, masz rację. W M.Neroli zwłaszcza wybija się petitgrain, a z kolei I.Bergamot nabiera nieco skórzanego (?) wydźwięku. I są bardzo różne.

Ale, na swoje usprawiedliwienie, chcę wytłumaczyć, że wrażenia powyżej opisane nie są wrażeniami z testów porównawczych jednocześnie, tylko następczo. Na mojej skórze zaś w tego typu zapachach (cytrusowo-kolońskich w mniej lub bardziej vintage'owym stylu) na pierwszy plan mocno wysuwa się neroli. Dominuje i odstawia inne nuty do kąta. Stąd moja refleksja, że jest to lżejsza wersja MN. I znów (jak to trzeba być precyzyjnym w opisie) nie chodzi o stopniowanie lekkości czy ciężaru zapachu na zasadzie porównania tej samej mieszanki w wersjach EDC, EDT czy EDP, a ktoś czytając mógł taki właśnie szablon przyłożyć. Porównałem właściwie w jednych i drugich RÓŻNIĄCYCH się faktycznie nawet dość znacznie perfumach nutę neroli, a właściwie jej obudowę...

Nie wiem, może faktycznie przesadziłem w opisie, ale tak mi to właśnie pachnie - jak lżejszy, mniej nasycony, mniej złożony MN.

Brazzi

Forumowicz

Post28 sierpnia 2018, 07:14 - Wt

"Jakby w połowie drogi pomiędzy kolońską tradycją a nowoczesnością." To zdanie bardzo dobrze oddaje odbiór zapachu. Przyjemny w noszeniu, kremowy, tylko w moim przypadku nie trwa zbyt długo (ok 4h). Zasługuje na 5.

xentrix

Super Perfumaniak

Post28 sierpnia 2018, 11:30 - Wt

Bach_rules! napisał(a):

Zaskoczyła mnie ta riposta. Dlatego zrobiłem test porównawczy. W takim teście - ręka w rękę - są to zupełnie różne zapachy, pełna zgoda, masz rację. W M.Neroli zwłaszcza wybija się petitgrain, a z kolei I.Bergamot nabiera nieco skórzanego (?) wydźwięku. I są bardzo różne.

Ale, na swoje usprawiedliwienie, chcę wytłumaczyć, że wrażenia powyżej opisane nie są wrażeniami z testów porównawczych jednocześnie, tylko następczo. Na mojej skórze zaś w tego typu zapachach (cytrusowo-kolońskich w mniej lub bardziej vintage'owym stylu) na pierwszy plan mocno wysuwa się neroli. Dominuje i odstawia inne nuty do kąta. Stąd moja refleksja, że jest to lżejsza wersja MN. I znów (jak to trzeba być precyzyjnym w opisie) nie chodzi o stopniowanie lekkości czy ciężaru zapachu na zasadzie porównania tej samej mieszanki w wersjach EDC, EDT czy EDP, a ktoś czytając mógł taki właśnie szablon przyłożyć. Porównałem właściwie w jednych i drugich RÓŻNIĄCYCH się faktycznie nawet dość znacznie perfumach nutę neroli, a właściwie jej obudowę...

Nie wiem, może faktycznie przesadziłem w opisie, ale tak mi to właśnie pachnie - jak lżejszy, mniej nasycony, mniej złożony MN.

Akurat nie patrzalem na to czy to EDC , EDT czy EDP, jedynym wyznacznikiem był mój nos, dla mnie to zupełnie inne zapachy (chociaz oba cytrusowe).
Ty odbierasz je inaczej i tyle.. :)

Brazzi napisał(a):"Jakby w połowie drogi pomiędzy kolońską tradycją a nowoczesnością." To zdanie bardzo dobrze oddaje odbiór zapachu.

powiem Ci ,ze cos w tym jest ...

Bach_rules!

Perfumaniak

Post28 sierpnia 2018, 20:21 - Wt

No i tak to jest... :)

Profumo

Forumowicz

Post09 września 2018, 08:06 - N

Dzięki uprzejmości kolegi xentrix mogłem nabyć flakon 125 ml w okazyjnej cenie. Elegancka butelka z wysokiej jakości korkiem magnetycznym. Zapach przeciętny, pachnie jak rozwodniona Acqua di Parma Colonia Essenza. Nie wyczuwam żadnej syntetyczności. Trwałość mizerna - około godziny. Zdecydowanie nie wart 133 złotych, a co dopiero wartości butikowej.

xentrix

Super Perfumaniak

Post09 września 2018, 13:31 - N

to chyba sie coś z twoją skórą nie lubi , bo na mnie trzyma bardzo długo ...dobre 8-9 godzin

Co do samego zapachu to jest to zapach koloński ale zinterpretowany jak to wczesniej niektorzy zauważyli nowoczesnie (cos jak np dior eau sauvage cologne, koloński także ale jakże nowoczesna interpretacja). Pachnie naturalnie, chemii nie czuć.
Projektuje przeciętnie. Nawet w pracy dostałem komplement za ten zapach od koleżanki, chociaz jak dla mnie zapach ten mi "niczego nie urwał". Dobry i tyle. Bardzo dobrym bym go nie okreslił, chociaz dam mu jeszcze szanse.
Flakon bardzo ładny,opakowanie także. Ceny butikowej bym za niego nie dał ale tych 150 - 200 zł to powiedzmy jest dla mnie wart. Co do pobieństwa do AdP Colonia Essenza to nie bardzo,bo essenza jest zapachem typowo z lat 70-80 , typowo powiedzmy "fryzjerskim" mocno kolońskim a tutaj kolońskość jest ale jak wczesniej pisałem nowoczesna. Bardziej podobienstwa do Colonia Essenza bym szukał w Aqua di Bergamotto niż Italian Bergamote. Nie watpie jednak ,ze zapach ten znajdzie swoich wielkich fanów. Ode mnie na dzis dałbym 4.

Profumo

Forumowicz

Post09 września 2018, 17:41 - N

Napisałem, że dla mnie to rozwodniona wersja Colonia Essenza, która jest świetna upalnym latem.
Dzisiaj drugi dzień testów, kolejnych już nie będzie - dalej tragiczne parametry

fanboi

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post11 września 2018, 16:18 - Wt

Podobieństwa do Essenzy nie specjalnie widzę, raczej jak wspominał xentricx do Aqua di Bergamotto. Jednak dla mnie nie jest to kwestia podobieństwa a raczej Aqua jest rozwodnioną wersją IB. Parametry ma niezłe (ok 5h) a jak na ten typ zapachu bardzo dobre. W sumie to zgodziłbym się jedynie z tym że butelka sprawia dobre wrażenie a syntetyczności nie wyczuwam :)
Lubię te klimaty dla mnie jest to coś miedzy 4 a 5.

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie