Teraz jest 28 października 2020, 08:44 - Śr

• Reklama

Ermenegildo Zegna - Florentine Iris

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Ermenegildo Zegna - Florentine Iris (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
7
78%
6 - Genialny
2
22%

Liczba głosów : 9

• Autor
  • Wiadomość

rudy11114

Bardzo aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Ermenegildo Zegna - Florentine Iris

Post13 lutego 2017, 08:11 - Pn

Florentine Iris marki Ermenegildo Zegna to kwiatowe perfumy dla mężczyzn. Florentine Iris został wydany w 2012 roku. Florentine Iris stworzyli Pierre Negrin, Frank Voelkl, Harry Fremont i Jacques Cavallier. Perfumy zawierają takie składniki, jak irys, kalabryjska bergamotka, jaśmin, fiołek i piżmo.

Obrazek
viewtopic.php?f=52&t=18167 SPRZEDAM/ZAMIENIĘ
viewtopic.php?f=36&t=12931 KUPIĘ/ZAMIENIĘ

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Re: Ermenegildo Zegna - Florentine Iris

Post13 lutego 2017, 08:13 - Pn

autor: Jacques Cavallier

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Post24 sierpnia 2017, 17:46 - Cz

Bardziej irysowo to już być nie może - wyborna jakość , Dior Homme przy nim wysiada . Zapach dla osób , dla których tytułowy składnik nie jest wyłącznie zarezerwowany dla płci pięknej , w przeciwnym razie nie docenią speyficzności tego pachnidła.

Trwałość nadgarstkowo z jednego strzału około 7-8 godzin , jutro użyję globalnie ale mam wrażenie , że niższe temperatury podkręcą zapach jeszcze bardziej w tym sensie , że pudrowość , która występuje nie poddusi ;)

Ocena 5 , może na wyrost troszeczkę , ale w pełni uzasadniona

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post26 sierpnia 2017, 21:37 - So

Kto lubi irysa w ujęciu pudrowym, to zapraszam do testów. Dobre pachnidło, które temat tytułowy pokazuje we wzorowy sposób. Nic nie szokuje, ale i nie zaskakuje.

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Post27 sierpnia 2017, 12:20 - N

Przy użyciu globalnym zapach niestety wpisał się w trend Javanese Patchouli , czyli wyparował po 5 godzinach :cry:
Tak jak spodziewaliśmy się w temacie rozbiórkowym , że lipy nie będzie i nie ma , więc ocenę utrzymuję , bo jakościowo zdjął mi czapeczkę :lol:

belmondoo

Aktywny forumowicz

Post02 września 2017, 12:52 - So

Zgadzam się w pełni z Lucjanem zapach to uczta dla miłośników irysa w męskich perfumach. Im zimniej na dworze, tym lepiej się spisuje na ciele (w zakresie projekcji i trwałości). Ma jeden zasadniczy minus - malżonka tak go polubiła, że sama mi go podkrada. Pudrowość i przytulność w czystej postaci, dla mnie zapch idealny do białej koszuli do biura - czuć szyk i elegancje.

slawekwch

Forumowicz

Post07 czerwca 2018, 21:30 - Cz

Trochę się bałem kupować ten zapach, bo w stacjonarce nigdzie nie można było dostać i poznałem jedynie Acqua di Iris, który był mega zakurzony i cierpki. Florentine iris też ma gdzieś w tle te nuty, ale na szczęście dodano tutaj także dużo elementów sprawiających, że jest dużo przyjemniejszy w odbiorze. Trochę pudru, trochę lekkości jaśminu i może lekka nuta cytrusa sprawiają, że zapach lekko skręcił w stronę klimatów Prady L'Homme. Zapach jest typowo kwiatowy, spokojnie kwalifikuję go do unisexów. Po powyższych opiniach jestem bardzo ciekaw jak będzie się nosił w chłodniejsze dni.
Generalnie jeden z moich najlepszych zakupów w ostatnim czasie, z tego co udało mi się poznać z serii essenze, to raczej będzie mój faworyt (choć chciałbym jeszcze poznać neroli z tej serii).

O parametrach wypowiem się za jakiś czas.

Aktualizacja parametrowa:
Trwałość rewelacja, na skórze spokojnie 12h, na blotterku i ubraniach wyczuwalny następnego dnia. Projekcja raczej subtelna, ale dająca o sobie znać. Utwierdza mnie to w przekonaniu, że to super pozycja biurowa i dla osób, które szukają czegoś nienachalnego.

supermariobros

Mega Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post25 czerwca 2018, 06:06 - Pn

Jest to zapach moim zdaniem typowo unisexowy, nie wiem nawet czy nie bardziej damski.
Od samego początku czuć pięknego irysa, chociaż nie jestem jego wielkim fanem to mi się bardzo podoba, później wychodzą już całkiem damskie białe kwiaty (jaśmin?). Paramentry na dobrym poziomie, całość wybrzmiewa naprawdę dobrze jakościowo.
Nie wiem czy jestem do końca przekonany, z uwagi na to, że moim zdaniem jednak bardziej to damskie niż męskie. Ewentualnie jeszcze widzę ten zapach na bardzo eleganckim mężczyźnie, garniak, biała koszula i Zegna Iris. Potestujemy, zobaczymy.
Sam zapach póki co na 5-tkę.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

Novella

Perfumaniak

Post25 czerwca 2018, 12:11 - Pn

w tej serii Zegny to co poznałem wszystko jest wyborne

Powrót do Perfumy męskie