Teraz jest 19 października 2020, 16:43 - Pn

• Reklama

Ermenegildo Zegna - Sicilian Mandarin

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Ermenegildo Zegna - Sicilian Mandarin (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
33%
4 - Dobry
1
33%
5 - Bardzo dobry
1
33%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 3

• Autor
  • Wiadomość

rudy11114

Bardzo aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Ermenegildo Zegna - Sicilian Mandarin

Post13 lutego 2017, 07:47 - Pn

Ermenegildo Zegna Sicilian Mandarin

Dziwne, że ten zapach nie ma jeszcze swojego wątku, zatem co nieco o nim....

Sicilian Mandarin marki Ermenegildo Zegna to cytrusowo - aromatyczne perfumy dla mężczyzn. Sicilian Mandarin został wydany w 2012 roku. Sicilian Mandarin stworzyli Pierre Negrin, Frank Voelkl, Harry Fremont i Jacques Cavallier. Perfumy zawierają takie składniki, jak sycylijska mandarynka, mięta, petitgrain, mech i kalabryjska bergamotka.

Szczerze mówiąc po samych nutach już się podoba :D Kto go wąchał, zapraszam do dyskusji, a kto nie - do rozbiórki :D
viewtopic.php?f=52&t=18167 SPRZEDAM/ZAMIENIĘ
viewtopic.php?f=36&t=12931 KUPIĘ/ZAMIENIĘ

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Re: Ermenegildo Zegna - Sicilian Mandarin

Post13 lutego 2017, 08:14 - Pn

autor: Harry Fremont

pezet9

Forumowicz

Post27 lutego 2017, 18:07 - Pn

Bardzo eleganckie perfumy w stylu kolońskim (ale bardzo nowoczesnym wydaniu). Doskonale zostały tu zmieszane nuty: mandarynki, bergamotki, mięta, petitgrain i mchu. Dzieki temu połączeniu otrzymano czyste i świeże perfumy. Lubię je nosić do pracy, na co dzień.
Trwałość: 7-9 godzin, umiarkowana projekcja (2-4 h intensywnie, a potem blisko skóry).
"Pokusa to perfumy, które wdycha się tak długo, aż człowiek zapragnie mieć flakon"
Jean-Paul Belmondo

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post27 lutego 2017, 20:23 - Pn

Nowoczesne ujęcie wody kolońskiej. Pachnie bardzo czysto i świeżo. Składniki dobrej jakości. Kompozycja bardzo bezpieczna i noszalna. Parametry jak na tego typu wodę bardzo dobre. Fajne pachnidło w stylu Neroli Portofino.

Greg

Aktywny forumowicz

Post02 marca 2017, 11:36 - Cz

Podpisuję się pod stwierdzeniem, że to nowoczesna i bardzo udana wariacja na temat męskiego kolońskiego zapachu. Mam wrażenie, że cała linia Essenze została właśnie tak pomyślana, aby niektóre klasyczne męskie tematy zinterpretować na nowo, tak aby korespondowały z eleganckim wizerunkiem marki, a z drugiej strony przyciągnęły młodszych odbiorców. Przypomniała mi się taka kampania Zegny "Great minds think alike" sprzed kilku lat i myślę, że niektóre zdjęcia dość dobrze ilustrują klimat zapachów linii Essenze.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ujęcie klasycznych kolońskich nut w nowoczesny sposób (pozwalający skutecznie uniknąć "dziadkowych" oskarżeń) zostało zrobione sprawnie, z dużym wyczuciem i klasą, czyniąc z SM świetny, bezpieczny zapach np. do biura na ciepłe dni, lub też na fajne śródziemnomorskie wakacje. Bardzo podobna w swojej stylistyce jest Italian Bergamot, z tym, że mam wrażenie, że wytrawniejsza i chłodniejsza, podczas gdy Sicilian Mandarin właśnie dzięki tytułowej mandarynce odrobinę słodsza i cieplejsza.

JKJ

Aktywny forumowicz

Post02 marca 2017, 15:29 - Cz

W ramach wizyty w S. miałem możliwość zapoznania się z Sicilian Mandarin oraz innym propozycjami z linii Essenze by Ermenegildo Zegna, rzeczywiści całkiem przyjemnie kompozycje, naturalne i nowoczesne.
Oczywiście tytułowa mandarynka jest motywem przewodnim i dość transparentnym przynajmniej z bloterowego sprawdzianu. Trzeba by się przyjrzeć tej linii w innych warunkach, ponieważ ja spotkałem się z nimi w środku zimy i przede wszystkim, w testach skórnych jak wypadają. Co ciekawe obok stała cała linia BLU MEDITERRANEO Acqua di Parma i wydaje mi się że linia zapachowa Essenze by Ermenegildo Zegna sprawia lepsze pierwsze wrażenie.

ŁukaB

Aktywny forumowicz

Post13 czerwca 2018, 18:55 - Śr

Psik na przedramię. Zapowiada się super. Naturalnie brzmi, już się trzyma już się 4 h. Jak na taki świeży zapach jestem pozytywnie zaskoczony.

wahoo

Perfumaniak

Post21 czerwca 2018, 21:41 - Cz

U mnie Sycylijska mandarynka okazała się być niestety sporym rozczarowaniem, głównie za sprawą mizernej trwałości. Ewidentnie gryzie się z moją skórą, bo to wprost nieprawdopodobne, żeby tak dobre jakościowo perfumy, utrwalone jeszcze w bazie mchem, przestawały być wyczuwalne po 3, max 4h. :/ A tak bardzo chciałem je polubić. Sicilian Mandarin posiada chyba najbardziej naturalnie i prawdziwie pachnące ujęcie mandarynki, ale nie dane jest mi się nim długo cieszyć.

pedrodelsol

Forumowicz

Post04 sierpnia 2018, 16:52 - So

wahoo napisał(a):U mnie Sycylijska mandarynka okazała się być niestety sporym rozczarowaniem, głównie za sprawą mizernej trwałości. Ewidentnie gryzie się z moją skórą, bo to wprost nieprawdopodobne, żeby tak dobre jakościowo perfumy, utrwalone jeszcze w bazie mchem, przestawały być wyczuwalne po 3, max 4h. :/ A tak bardzo chciałem je polubić...

Mam bardzo podobne odczucia. Spore rozczarowanie :cry: Projektują słabo przez pół godziny i po zabawie. Potem są już bliskoskórne. Za tą cenę niestety nie warte nabycia całego flakonu.

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie