Teraz jest 30 października 2020, 23:09 - Pt

• Reklama

Costume National - Soul EDP (2015)

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Costume National - Soul EDP (2015) (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
3
27%
5 - Bardzo dobry
7
64%
6 - Genialny
1
9%

Liczba głosów : 11

• Autor
  • Wiadomość

supermariobros

Mega Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Costume National - Soul EDP (2015)

Post25 stycznia 2017, 15:58 - Śr

Soul marki CoSTUME NATIONAL to orientalno - przyprawowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Są to nowe perfumy, Soul został wydany w 2015 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Dominique Ropion. Nutami głowy są bergamotka, kardamon i różowy pieprz; nutami serca są geranium, skóra i agar (oud); nutami bazy są ambra, wanilia i paczula.
Obrazek

Mam równocześnie na ręce wersję Costume National Homme i Soul.
Zupełnie różne pachnidła i to dobrze. Na korzyść Soul. Soul zdecydowanie lepszy, głośniejszy, żywszy!
Homme wybrzmiewa spokojnie, leniwie, bardziej stonowanie.
Soul jest słodki, mocny, i co najciekawsze na mojej dłoni pachnie podobnie do Montale Honey Aoud! I podobieństwo to nie jest małe! :shock:
Naprawdę podobają mi się te perfumy.
Gdybym tylko nie znał Pana Miodka, poważnie bym rozważył kupno Soul.
A tak, porzucam bardzo dobrego Soul na rzecz genialnego Honey Aoud.
Ostatnio edytowano 25 stycznia 2017, 20:44 - Śr przez supermariobros, łącznie edytowano 1 raz
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

Grzegorz

Super Perfumaniak

Re: CoSTUME NATIONAL- Soul

Post25 stycznia 2017, 20:11 - Śr

Podobieństwa do Montale Honey Aoud nie zauważam. Jeżeli miałbym porównać do jakiegoś zapachu, to byłby to Lubin Idole z lekką nutą agarową. Trwałość na wysokim poziomie, projekcja dobra.

Grzegorz

Super Perfumaniak

Re: Costume National - Soul

Post12 lutego 2017, 12:23 - N

Test przeprowadzony kilka dni temu potwierdził ponadprzeciętną trwałość tego zapachu. Po ponad 12 godzinach od chwili aplikacji był wyczuwalny choć już jedynie blisko skóry. Projekcja nie jest już tak znakomita, choć narzekać będą jedynie osoby lubiące ciągnąć za sobą tzw. "ogon". Pozostali będą usatysfakcjonowani.

tygrysek

Forumowicz

Post09 marca 2017, 20:23 - Cz

Zamówiłem sobie ostatnio wiele odlewek różnych perfum i muszę stwierdzić, że Soul jest najlepszy. Zapach jest gęstszy i bardziej wyrazisty niż jego brat Homme, przez co Soul jest taki 'pełny' :) Świetne połączenie wanilii, ambry oraz agaru. Na zimę na pewno must have, szkoda (?), że jest ciężko dostępny, no chyba, że allegro ale tam boje się kupować. Pewnie będzie trzeba zamówić prosto od producenta za 100 euro. Drogo ale myślę, że warto. Jest u Grześka na straganie odlewek, gorąco zalecam do przetestowania. Dałem 6, a co mi tam.

KrzysiekPL

Aktywny forumowicz

Post14 września 2018, 01:04 - Pt

Unikalny zapach. Bardzo wyraźny oud, zapewne jest trochę wanilii bo czuć odrobinę słodyczy (ale tylko trochę, na pewno nie jest to jak Honey Aoud), wyczuwam też sporo różnych przyprawy które łączą się w akord podobny do rumu. Ogólnie ciepły, otulający ale z pazurem. Ciężko wymienić mi podobne perfumy. Niektórzy porównują do M7 ale dla mnie nie ma tutaj tych ziemistych nut które daje wetiweria/paczula. Jedynie problem mam z trwałością, ogólnie jest bardzo trwały 10h+ ale po 4 godzinach projekcja znacząco przygasa i robi się dużo mniej ciekawy. Ogólnie spodobał mi się dużo bardziej niż Costume National Homme i uważam że to jedne z najlepszych męskich perfum które zrobił Dominique Ropion.

saha07

Forumowicz

Post14 września 2018, 08:24 - Pt

Zycie jest przewrotne mam tej firmy Homme, Scent Intense i Soul ale te ostatnie zostały zarekwirowane przez moją żonę :D Padło stwierdzenie że to jest zapach dla silnej i odważnej kobiety. No cóż...naprawdę dwa bardzo dobre zapachy pana Ropion. Warte swojej ceny (Homme w granicach koło 250 zł, Soul trochę droższy) w każdym calu. Acha u żony stoi na półce Montal H.A ale z tym podobieństwem to ktoś wyrażnie przesadził...Polecam każdemu z czystym sumieniem

kantor

Forumowicz

Post28 października 2019, 19:12 - Pn

Pierwszy global.
Konkretnie słodka wanilia z pieprzem (w sumie to trochę dziwne to połączenie ;)), przełamana lekkim drewnem, oudem i nutami alkoholowymi (przy otwarciu jeszcze sporo geranium było).
Przy testach nadgarstkowych raczej trochę przeciętne było, przy globalu nawet nieźle, albo po prostu pogoda trochę lepsza się zrobiła na ten zapach.

margr

Forumowicz

Post30 kwietnia 2020, 12:50 - Cz

Niektórzy widzą podobieństwo Costume National Homme do Amouage Jubilation XXV. Ja go nie zauważyłem, ale z kolei zostałem zaskoczony podobnym do Jubilata klimatem Soul.

Porównanie ręka w rękę ujawnia spore różnice, CN Soul nie jest tak bogaty, nie ma w nim też nut owocowych, jednak po kilku minutach nabiera balsamicznego, żywicznego charakteru, który przypomina mi zapach Amouage po kilku godzinach od aplikacji. Przyprawy, żywice, medyczny oud, nieco słona ambra, a po kilku godzinach drzewna, słodkawa wanilia - oto najmocniej wyczuwalne nuty.

Bardzo ciekawy orientalny zapach.

Gdl

Bardzo aktywny forumowicz

Post07 września 2020, 07:10 - Pn

Po psiku na rękę od razu zdecydowałem że będzie dzisiaj global. Pierwsze skojarzenie, tytoń i wanilia. Coś delikatnie podobnego do Mancery RT, tylko tutaj dużo mniej syntetycznie. Pojawia się też troszkę kardamonu i dużo ambry. Po zerknięciu na nuty zapachowe na fragrze, tytoniu tam nie ma :shock: a byłem przekonany że jest ! Widocznie takie kompozycje przyzwyczaiły mój nos do tytoniu i jakoś sobie go wymyśliłem w tym zapachu, lub coś bardzo udanie go udaje :)

Bardzo ładne perfumy, ciepłe, w sam raz na jesienno-zimową aurę. Powiedziałbym że projekcja nie jest jakaś niesamowita ale to jeszcze otoczenie zweryfikuje.

Póki co daję 5.

Mirx

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post09 października 2020, 13:27 - Pt

Soul to uniseks, więc proponuję przenieść wątek do właściwego działu.

Viking

Bardzo aktywny forumowicz

Post09 października 2020, 15:28 - Pt

Nie bardzo go widzę na kobiecie, ale jak kto woli.
Świetne pachnidło i szkoda, że tak trudno dostępne.

Powrót do Perfumy męskie