Teraz jest 30 października 2020, 09:19 - Pt

• Reklama

Helmut Lang - Cuiron Pour Homme

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Helmut Lang - Cuiron Pour Homme (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
1
33%
6 - Genialny
2
67%

Liczba głosów : 3

• Autor
  • Wiadomość

agat1969

Bardzo aktywny forumowicz

Helmut Lang - Cuiron Pour Homme

Post13 stycznia 2017, 06:55 - Pt

Opis za Fragrantica. pl:
"Cuiron Pour Homme marki Helmut Lang to drzewno - szyprowe perfumy dla mężczyzn. Cuiron pour Homme został wydany w 2002 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Quest International. Nutami głowy są mandarynka i bergamotka; nutami serca są cynamon i pieprz; nutami bazy są labdanum, tytoń i zamsz".

Po jednym teście nasuwa mi się tylko na razie taka myśl: genialne pachnidło... :D

Gdy flaszka do mnie dotrze i przetestuje go porządnie napiszę coś wiecej...

P.S Bardzo mi po drodze z opisem tego zapachu z bloga "fqjcior"
https://perfumowyblog.com/2016/10/16/he ... ej-trojki/
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Mente et Malleo

Greg

Aktywny forumowicz

Re: Helmut Lang - Cuiron Pour Homme

Post13 stycznia 2017, 13:55 - Pt

Obawiam się, że możesz mieć rację, co do oceny samego zapachu ;). Sam jestem bardzo mocno zafrapowany Cuironem - na początku olbrzymie zaskoczenie i oczarowanie, po chwili jednak opamiętanie, weryfikacja parametrów i zaduma nad samym już zapachem - coś jednak w nim jest, bo nie daje mi on spokoju.

Cuiron pachnie delikatną zamszową skórę na tle cytrusów, które wydają mi się ważne w tym zapachu - uwypuklają skórę i nadają całemu zapachowi taki klasyczny, koloński sznyt, bardzo męski. Bardzo podoba mi się też piżmo w tym zapachu (normalnie to nie jest mój ulubiony składnik), zwłaszcza w bazie nadaje subtelności i takiej cielistości Cuironowi (wyczuwam tutaj jakiś element wspólny z Eau de Toilette, Eau de Parfum Langa - przynajmniej tymi nowymi), mam wrażenie, że po kilku godzinach to nie Cuiron, tylko moja skóra tak pachnie - bardzo podoba mi się ten efekt i myślę, że jest on dość unikatowy - trudno mi w tej chwili przypomnieć sobie zapach wywołujący podobne wrażenie, w większości przypadków czuję, że po prostu pachną perfumy, których użyłem. Odpowiada mi też ogólna estetyka zapachu - raczej oszczędna, minimalistyczna, męska, odrobinę awangardowa. I mimo, że Cuiron wydaje się być eleganckim zapachem dla dojrzałego faceta (a może tylko sprawia takie wrażenie?), to w moim odczuciu sprawdzi się też doskonale w mniej formalnych stylizacjach - jest w tym zapachu pazur i charakter. Może i sam Cuiron może nie robi aż takiego wrażenia jak niektóre współczesne skórzane zapachy (Tuscan Leather, Colonia Leather), ale też po pierwsze pomysł na zapach był inny, po drugie w moim odczuciu ma on pewien unikalny, trudny do podrobienia i oddania klimat - a chyba tego najczęściej szukam w perfumach. Gdybym miał podać zapach, który tworzy równie unikalną atmosferę wokół noszącego (oryginalnej, nietypowej męskości), to jedyne co przychodzi mi do głowy to YSL M7 (uwaga - same zapachy nie są do siebie podobne :) !!!).

Trochę mieszane uczucia wzbudzają parametry, które są takie sobie - trwałość dobra 6-7 h, projekcja raczej skromna. Jeszcze nie do końca zaiskrzyło miedzy mną a Cuironem, czegoś mi jeszcze brakuje, ale myślę, że jak coś zaskoczy, to skończy się flaszką ;) . Gdybym miał teraz oceniać, to byłoby mocne 5.

M_Michal

Aktywny forumowicz

Re: Helmut Lang - Cuiron Pour Homme

Post11 kwietnia 2018, 10:25 - Śr

Houston mamy problem. A są nim parametry tych perfum. Są za delikatne! Sama kompozycja jest genialna. Cytrusy ze skórą, ale podane w taki sposób, że nosi się je z czystą przyjemnością. Skóra jest subtelna, cytrusy słodko-gorzkie. Niby nic, ale jakie to komfortowe. I tylko te parametry. :( Próbkę wykończę, spróbuję z większą aplikacją i zobaczę, czy się to skończy flakonem.

Ode mnie 6.

Powrót do Perfumy męskie