Teraz jest 22 października 2020, 12:10 - Cz

• Reklama

Bytom - Eau de Parfum

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Bytom - Eau de Parfum (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
13%
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
13%
4 - Dobry
3
38%
5 - Bardzo dobry
2
25%
6 - Genialny
1
13%

Liczba głosów : 8

• Autor
  • Wiadomość

xentrix

Super Perfumaniak

Bytom - Eau de Parfum

Post28 grudnia 2016, 22:49 - Śr

Obrazek
ps. nie,to nie odbarwienie flakonu - to światło i tak wyszło

kategoria : drzewno-orientalna
Pojemność 50ml

nuta serca: bergamotka i czarny pieprz
nuta serca: kadzidło, czystek żywicowy
baza: skóra, bursztyn,cedr,drzewo sandałowe,oud

w składnikach pogrubiłem oud, bo jest mocno wyczuwalny, kto go nie lubi niech sobie odpuści ten zapach

Kolejny zapach rodzimego domu mody tym razem BYTOM.Powiem szczerze, że to dobry a może i nawet bardzo dobry zapach. Porównuje sie go (tutaj na forum) do Interlude - pamietam Interlude jak przez mgłę ale mam gdzies dekant i z pewnoscią sprawdzę. Może to byc odkrycie na miarę Grom'a Próchnika , ktory cieszy sie tutaj sporym powodzeniem.
Na chwilę obecną pozostaje nam sie cieszyć z tego ,ze jest wydany pod marką BYTOM . Brawo !!
Proszę o obiektywizm, bo obawiam sie ,że będzie beeeeeee, bo polskie i marka jeśli chodzi o zapachy żadna a po pierwszych testach może być naprawdę co najmniej dobrze. Więcej wkrótce.
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

Pav

Re: Bytom - Eau de Parfum

Post28 grudnia 2016, 23:40 - Śr

Kopia Interlude. Nawet udana, choć wydaje mi się bardziej stonowana i płytsza niż pierwowzór. Nie testowałem ręka w rękę, a jedynie w salonie.
Trochę to smutne, że rodzima firma nakleja swoje logo na produkcie, który jest plagiatem wybitnego zapachu.

Machiavelli

Bardzo aktywny forumowicz

Post29 grudnia 2016, 08:41 - Cz

Testowałem raz na blotterze i raz ręka w rękę z Interlude.
Na blotterze wydawał się interesujący, ale na ciele już było inaczej. Może to kwestia porównania z Interlude, ale w końcu że wszyscy (łączenie ze mną) go porównują, to i nie mam obiekcji by opisać jak się mają one do siebie.

Otwarcie Bytom EdP jest do złudzenia podobne do Interlude. W tym momencie można przyznać, że Bytom to kopia idealna. :lol: Niestety dalej robi się już tylko gorzej. Po dwóch minutach różnica jest już wyraźnie zauważalna. Bytom szybko przygasa, jest wtedy w mojej ocenie mniej słodki od Interlude, ale zupełnie spłycony, jednorodny, bez wyraźnej "głębi" rywala (ktoś się dziwi? ;) ). Z czasem jest coraz gorzej, bo o ile za Bytomiem trzeba dokładnie wodzić nosem, o tyle Interlude atakuje. Może z pół godziny warto było je porównywać - po tym czasie Bytom robi się słodkim "śladem", który jest ledwo wyczuwalny... oczywiście wszyscy wiemy w jakiej "formie" jest Interlude pół godziny od aplikacji. ;)
Bytomia kompletnie nie wyczuwałem już po 3 godzinach.

Pomijając kolosalną różnicę w parametrach, Bytom choć ma charakter podobny do Interlude, to zwyczajnie czuć, że to pachnidło innej klasy. Nie ma w sobie amouagowskiej głębi i bogactwa. Ciężko szukać w nim konkretnych nut, nie ma do zaoferowania "różnych planów" tak jak Interlude.

Nie zaryzykowałbym więc stwierdzenia, że jest to kopia. Raczej budżetowa inspiracja, która może budzić skojarzenia (i budzi rzeczywiście, bo obsługa w sklepie Bytom stwierdziła, że już trafiali do nich klienci, którzy kojarzyli Bytom EdP z Interlude).
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

dmxzor

Post23 marca 2017, 15:33 - Cz

Ja podziwiam za podobieństwo do Inter.

Nie są to te same zapachy, ale dla mnie podobieństwo jest na tyle uderzające i bijące wprost czy to ze skóry czy z papieru, że nie mogłem się powstrzymać za te 140~złotych.

Szanuję.

analog321

Forumowicz

Post25 marca 2017, 12:18 - So

Pomimo pozornego podobieństwa do Interlude okazuje się tylko jego namiastką. Niestety w sercu a szczególnie w bazie zapachu uwidocznia się jego płytkość i liniowość w porównaniu do przebogatego i wielowymiarowego Interlude :)

Homme

Aktywny forumowicz

Post25 marca 2017, 12:22 - So

Cena nieadekwatna do marki. Nie dam powyżej stówy za perfumeryjnego no-name'a :D

mateuszolech

Forumowicz

Post08 stycznia 2018, 21:01 - Pn

Ja Interlude nie znam :P Może poznałem, ale nie jakoś dogłębnie. Gdyby były dostępne w Łodzi to bym se testował.
Traf chciał, że dzisiaj przypadkiem zauważyłem flakonik na wystawie Bytom. Musiałem przetestować XD
Cudowny zapach ! Robi ogromnie pozytywne wrażenie :D ! W porównaniu do GROM od Próchnika to niebo a ziemia. GROMu nie trawię, jest fatalny. Nie spodziewałem się takiej marce, tak dobrych perfum ! Jest pięknie dymny, daje wrażenie zwęglonych i jeszcze palących się kłód drewna. Jest linearny i z czasem jedynie traci na mocy. Ja się zauroczyłem tym zapachem jedynie cena mogłaby być niższa :)

Lazior

Post17 stycznia 2018, 14:57 - Śr

Muszę się zgodzić z powyższą opinią. Jestem Bytomiem zauroczony i również uważam, iż GROM od Próchnika to niższa liga.
Na mnie Bytom spokojnie jest wyczuwalny przez cały dzień pracy... super zapach, ale jednak 199zł to zdecydowanie za dużo jak za 50 ml.
Obecnie te perfumy już są niedostępne na stronie Bytomia i wg informacji od nich powinny się pojawić przed Świętami Wielkanocnymi.... ciekawe czy coś zmienią w zapachu i cenie?
Na chwilę obecną są dostępne jedynie w sklepach stacjonarnych... mi się udało zdobyć jeden flakonik za 99,99zł :) taki ukłon w stronę stałego klienta... ;)

RG

ps1986

Bardzo aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 2

Post17 stycznia 2018, 20:30 - Śr

Konto od dzisiaj, na 5 postów w 4 zachwyty nad Bytom edp. przypadek? nie sądzę.
"Śmiem twierdzić co innego i mam ku temu mocne powody, których na razie pozwolę sobie nie ujawnić"

Rudolf Rolfordo

Forumowicz

Post17 stycznia 2018, 20:35 - Śr

Ja poznałem Bytom EdP póki co, tylko z blotera. Mimo tego, niesamowicie mi się spodobał i już miałem zamawiać flakon, gdy trafiłem na informację, że to kopia Interlude... Wolałem poczekać, dozbierać grosza i zamówić Amłaża. I przyznam, że warto było. To, że Bytom właśnie tym zapachem się "inspirował", jest jak dla mnie bardziej niż oczywiste.
"Myśleć to co prawdziwe, czuć to co piękne i kochać co
dobre - w tym cel rozumnego życia
."

- Platon

Lazior

Post17 stycznia 2018, 21:49 - Śr

ps1986 napisał(a):Konto od dzisiaj, na 5 postów w 4 zachwyty nad Bytom edp. przypadek? nie sądzę.

Nie jestem związany w żaden sposób z marką Bytom, poza tym że czasem u nich kupię jakiś garnitur, koszulę, czy tak jak ostatnio perfumy.
Jak wspomniałem są to bardzo fajne, długotrwałe perfumy, ale zdecydowanie za drogie... więc w regularnej cenie 199zł za 50 ml zdecydowanie poza moim zasięgiem.
Interlude nie próbowałem i szczerze to mało mnie obchodzi czy Bytom ma udawać te perfumy, czy nie... najważniejsze, że to bardzo udany i trwały zapach.

RG

bejo82

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post20 stycznia 2018, 09:33 - So

Homme napisał(a):Cena nieadekwatna do marki. Nie dam powyżej stówy za perfumeryjnego no-name'a :D

Bentley też był chyba do niedawna takim perfumeryjnym no-name-em a przecież Absolute wymiata. Zgodzę się jednak, że Bytom jest zdecydowanie za drogi.

Powrót do Perfumy męskie