Teraz jest 21 października 2020, 19:53 - Śr

• Reklama

Dana - Canoe

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Dana - Canoe (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
1
100%

Liczba głosów : 1

• Autor
  • Wiadomość

guest332422

Dana - Canoe

Post16 grudnia 2016, 01:00 - Pt

Obrazek
"Canoe for Men marki Dana to aromatyczno - fougere perfumy dla mężczyzn. Canoe for Men został wydany w 1936 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jean Carles. Nutami głowy są lawenda, szałwia muszkatołowa i cytryna; nutami serca są goździk (roślina), paczula, geranium bourbon, cedr i goździk (przyprawa); nutami bazy są fasolka tonka, wanilia, mech dębowy, heliotrop i piżmo."

Zna ktoś ten zapach? Stworzył go jeden z twórców pierwotnej wersji Miss Dior 8-)

flypaw

Forumowicz

Re: Dana - Canoe

Post16 grudnia 2016, 11:32 - Pt

Miałem go kiedyś w swojej kolekcji i niedawno sprzedałem kumplowi. Zapach raczej nie w moim typie ale dość ciekawy- takie szminkowo- pudrowe cytrusy w otwarciu, dość ostre. Po jakimś czasie przekształcały się w pudrowy anyż. I ten anyż tak sobie trwał u mnie nawet do 10h. Projekcja raczej słaba, flaszkę miałem od taty. Stara była, gdzieś sprzed 2010 roku.

agat1969

Bardzo aktywny forumowicz

Post18 maja 2017, 06:46 - Cz

Naprawdę, wyjątkowa ta kompozycja, " naturalna, naturalna, urzekająca..."

Aż dziw, że tak cicho o tym zapachu tu na forum.

To piękny klasyczny zapach, bardzo podobny do równie starej i znakomitej kompozycji od Penhaligons - English Fern i być może nawet na niej wzorowany.
Na mojej skórze perfumy te układają się wręcz genialnie.
Pierwsze skrzypce w tej kompozycji oczywiście gra wanilia, przełamana lawendą i goździkiem.
Zresztą kompozycja jest bardzo bogata i jest tu wyczuwalne wiele więcej składników.
Napiszę, to jeszcze raz , to co mi "rzuca się w nos" to bardzo naturalne brzmienie tej kompozycji.
Jeśli chodzi o parametry techniczne tych perfum to są one bardzo dobre, trwałość na skórze na poziomie około 8 godzin, warto też te perfumy używać na materiale, bo wtedy ubrania pachną bardzo, bardzo długo.
Projekcja wręcz idealna, tzn. nienachalna, raczej blisko-skórna, ale równocześnie wyczuwalna w sposób bardzo subtelny przez otoczenie.

No cóż, polecam z czystym sumieniem, tym bardziej, że cena za te perfumy jest naprawdę niewielka. Za flakon 120 ml zapłacimy około 60pn.
Wystawiam z czystym sumieniem ocenę 6/6.
Mente et Malleo

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post22 lipca 2017, 22:05 - So

Kupiłem z ciekawości miniaturkę.
po użyciu miałem wrażenie, że nadgarstek skropiłem nie perfumami, ale waniliowym aromatem do ciasta ;)
Wrażenie tym bardziej sugestywne, że ciecz jest gęsta i zostawia na skórze tłusty film.
Olejek waniliowy z cytrusami, który z czasem staje się bogatszy i fajnie rozwija się na skórze.
Oprócz wanilii i cytrusów, wyczuwam w Canoe przyjemną, słodkawa lawendę, słodką tonkę, miękką i łagodną paczulę i trochę blizej nieokreślonych kwiatków i drewienek.
Brzmi to wszystko dość naturalnie i rozwija się harmonijnie. W dodatku nie brzmi jakoś szczególnie dziadkowo.
podobieństwa z English Fern nie widzę, a w każdym razie nie rzuca mi się ono w nos.
Artur

TonyMontana

Post07 lipca 2020, 20:18 - Wt

Podobno Canoe to Pinaud Clubman EDT ;) Leci do mnie flakon z 2000 roku to zobaczymy czy to prawda :D
In this country, you gotta make the money first. Then when you get the money, you get the power. Then when you get the power, then you get the women.

Powrót do Perfumy męskie