Teraz jest 20 października 2020, 17:26 - Wt

• Reklama

Fueguia 1833 - Darwin

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Fueguia 1833 - Darwin (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
1
100%
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 1

• Autor
  • Wiadomość

M_Michal

Aktywny forumowicz

Fueguia 1833 - Darwin

Post13 grudnia 2016, 10:47 - Wt

Karol Darwin rozpoczyna pracę nad dziełem „O powstawaniu gatunków” w Patagonii i gromadzi kolekcję roślin i skamieniałości. Próbujemy wyobrazić sobie zapach jego pracowni.

Darwin marki Fueguia 1833 to drzewno - przyprawowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Darwin został wydany w 2010 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Julian Bedel. Nutę głowy stanowi cedr; nutą serca jest wetyweria; nutą bazy jest grejpfrut.

Wszystko zaczyna się od bitwy cedru z wetywerią. Jest męsko, szorstko i ciekawie. Bardzo dobrze wszystko jest skomponowane. Po czasie wetyweria wychodzi na pierwszy plan, a w tle zaczyna pokazywać się grejpfrut. Zapach zaczyna się delikatnie wysładzać. Grejpfrut przejmuje stery. Tak już jest do końca. I to wysłodzenie nie do końca mi pasuje. Powoduje jednak, że zapach jest 100% uniseksem, bez przechyłu w żadną stronę.
Bardzo łatwo pisać o perfumach Fueguia, bo faktycznie ma się wrażenie, że składają się z kilku składników i następują one po sobie. Trwałość jak na tego typu zapach świetna. Kompozycja bardzo naturalna i łatwa w noszeniu. Można sobie jedynie zadać pytanie czy warto je kupić, bo na rynku są podobne alternatywy w dużo mniejszych pieniądzach?

Testy jednak każdemu polecam.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Ostatnio edytowano 13 grudnia 2016, 12:05 - Wt przez M_Michal, łącznie edytowano 1 raz

M_Michal

Aktywny forumowicz

Re: Fueguia 1833 - Darwin

Post30 maja 2017, 18:46 - Wt

Powróciłem do testów i sprawdziłem jak się sprawy mają w cieplejszej aurze. Początek jest świetny. Jakbyśmy wąchali cytrynę wlewaną do jakiegoś słodkiego soku. Fajnie, świeżo i rześko. Po godzinie zapach się wysładza, wybrzmiewa jak przesłodzony sok grejpfrutowy i trwa tak do końca. Prosta kompozycja, która nie będzie razić nikogo. Trwałość przez większość dnia, ale projekcja tylko przez 3-4 godziny.

Czy polecam? Testy na pewno. Sam na nich poprzestanę, bo to nie moja kompozycja, a poza tym uważam, że można perfum w tym stylu znaleźć więcej, które będą ciekawsze.

Ode mnie 4.

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex