Teraz jest 30 października 2020, 23:07 - Pt

• Reklama

Dolce & Gabbana - The One for Men

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Dolce & Gabbana - The One for Men (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
1%
2 - Słaby
4
3%
3 - Przeciętny
12
10%
4 - Dobry
29
25%
5 - Bardzo dobry
59
50%
6 - Genialny
12
10%

Liczba głosów : 117

• Autor
  • Wiadomość

ironiczny

Bardzo aktywny forumowicz

Dolce & Gabbana - The One for Men

Post06 grudnia 2011, 17:39 - Wt

Obrazek

Zapach, który na forum jest chyba mało znany. (nielubiany?)
Mowa oczywiście o Dolce & Gabbana - The one for Men.
Z tego, co widziałem, to większą atencją darzony jest jego młodszy brat, niejaki Dżentelmen.
Jestem w trakcie testowania i już mam ochotę na całą flaszkę.
Jestem tym zapachem zauroczony, cholernie trafił w moje gusta.
Początek jest fantastyczny. Tropikalny klimat, plaża, słońce, drinki z palemką, kobiety w bikini - egzotyka pełną gębą. :D
Serce zapachu jest dobre, lecz niestety - w starciu z nutą głowy nie ma szans.
Zapach staje się kremowy, delikatny, i tak aż do samego końca tracąc co chwila na mocy...
I to jest największa wada tego zapachu.
Trwałość - na mojej skórze około 5-6 godzin. Dobrze wyczuwalny - 3-4 godziny. Kiepściutko!
Projekcja - średnia, na pewno nie jest to mocarz.
Sądzę, że sprawdziłby się zarówno podczas ciepłych i zimnych dni.
Pamiętam, że RayFlash sprzedawał go swego czasu w swym perfumowym kramiku - żałuję, że nie wziąłem w ciemno, bo cena zachęcała. :cry:

Mimo słabej trwałości i projekcji, zapach jest na mojej liście zakupowej.
Nie chcę mówić, że The One, to ten jedyny, ale skurczybyk zawładnął moim nosem. I nie chce puścić. :D

Moje ocena jest trochę naciągana.
Powinienem odjąć punkcik za dramatyczną trwałość i dać 4, ale sam
zapach oceniam na 5.
Czekam na Wasze opinie. :)

Obrazek
Ostatnio edytowano 06 grudnia 2011, 18:20 - Wt przez ironiczny, łącznie edytowano 2 razy

Prorok

Forumowicz

Re: Dolce & Gabbana - The One for Men

Post06 grudnia 2011, 18:04 - Wt

trwalosc 5-6 godzin to przecietna trwalosc wiekszosci markowych wod toaletowych wiec nie widze tu zadnego dramatu ( dla mnie 5 godzin trwalosci w zupelnosci wystarcza - przynajmniej moge sie wtedy dopryskac :D , a bardzo lubie sie dopryskiwac w ciagu dnia :D ) - sam zapach rzeczywiscie kojarzy sie z koktajlem z tropikalnych owoców - na pewno nie zachwyci perfumeryjnych snobów - ale jedno jest pewne - nie spotkalem jeszcze kobiety , której by sie nie podobal , a mam go juz dwa lata ;)

hanka

Post06 grudnia 2011, 18:07 - Wt

Prorok napisał(a):trwalosc 5-6 godzin to przecietna trwalosc wiekszosci markowych wod toaletowych wiec nie widze tu zadnego dramatu ( dla mnie 5 godzin trwalosci w zupelnosci wystarcza - przynajmniej moge sie wtedy dopryskac :D , a bardzo lubie sie dopryskiwac w ciagu dnia :D ) - sam zapach rzeczywiscie kojarzy sie z koktajlem z tropikalnych owoców - na pewno nie zachwyci perfumeryjnych snobów - ale jedno jest pewne - nie spotkalem jeszcze kobiety , której by sie nie podobal , a mam go juz dwa lata ;)

Już spotkałeś.
Pozostań w pokoju a ruchy miej roztropne , aby uderzając się w łokieć nie trafić w to miejsce które czyni prąd.

Mam ciało osiemnastolatki.( Trzymam je w tapczanie).

RayFlash

Super Perfumaniak

Post06 grudnia 2011, 18:09 - Wt

Jeśli chodzi o mnie, perfumeryjnego snoba, to rzeczywiście nielubiany. Nie mogłem się go pozbyć, mimo że niemal za bezcen puszczałem. :D

Prorok

Forumowicz

Post06 grudnia 2011, 18:24 - Wt

hanka napisał(a):
Prorok napisał(a):trwalosc 5-6 godzin to przecietna trwalosc wiekszosci markowych wod toaletowych wiec nie widze tu zadnego dramatu ( dla mnie 5 godzin trwalosci w zupelnosci wystarcza - przynajmniej moge sie wtedy dopryskac :D , a bardzo lubie sie dopryskiwac w ciagu dnia :D ) - sam zapach rzeczywiscie kojarzy sie z koktajlem z tropikalnych owoców - na pewno nie zachwyci perfumeryjnych snobów - ale jedno jest pewne - nie spotkalem jeszcze kobiety , której by sie nie podobal , a mam go juz dwa lata ;)

Już spotkałeś.

No proszę . :D Ale Ty jestes wyjatkiem potwierdzajacym regule bo masz nieco " skrzywione" spojrzenie skoro sama schlapujesz sie codziennie meskimi perfumami :) Mysle ze kobiety , ktore same nie uzywaja meskich perfum , postrzegaja je zupelnie inaczej :P

hanka

Post06 grudnia 2011, 18:26 - Wt

Prorok napisał(a):
hanka napisał(a):

Już spotkałeś.

No proszę . :D Ale Ty jestes wyjatkiem potwierdzajacym regule bo masz nieco " skrzywione" spojrzenie skoro sama schlapujesz sie codziennie meskimi perfumami :) Mysle ze kobiety , ktore same nie uzywaja meskich perfum , postrzegaja je zupelnie inaczej :P

Wcale nie codziennie , wcale wcale. :D Damskie tez mam...........2 :lol: :lol: :lol:
Pozostań w pokoju a ruchy miej roztropne , aby uderzając się w łokieć nie trafić w to miejsce które czyni prąd.

pirath

Super Perfumaniak

Post07 grudnia 2011, 11:26 - Śr

taaaak? to wymień aż trzy damskie perfumy jakie znasz :twisted:

hanka

Post07 grudnia 2011, 11:33 - Śr

pirath napisał(a):taaaak? to wymień aż trzy damskie perfumy jakie znasz :twisted:

:shock: :D

tomson69

Aktywny forumowicz

Post13 stycznia 2012, 22:38 - Pt

Musiałbym się w nim wykąpać aby go czuć dłużej niż 4h. Zapach nawet ładny ale trwałość jest tragiczna :evil:

Bach_rules!

Perfumaniak

Post05 marca 2012, 10:05 - Pn

Hmmm...
Zaznaczam, że jestem początkujący, więc moja opinia może nie być miarodajna.

Projekcja słaba, to fakt. Trwałość jeszcze testuję.
Wrażenie - budyń. Nie zapachowo, raczej konsystencja, taki miękki zapach, nie aksamitny, nie jedwabisty, nie zwiewny, tylko właśnie miękki jak budyń. Wanilinowy. Jeśli tropikalny, to w nielubianej przeze mnie odsłonie kokosowej (znów nie chodzi mi o zapach). Słodycz nieprzygniatająca, ale też nie subtelna. Chyba nie mój klimat, ale mimo wszystko daję 4 - jest dobry.

EDIT
Trwałość średnia. Po 7 godzinach wniuchując się w skórę coś tam jeszcze było czuć, ale słabo. W międzyczasie zaaplikowałem sobie w celach poznawczych Azzaro PH - jest w nim jakiś składnik paskudny, którego nie trawię, i po nim wąchanie D&G One przynosiło mi wyraźne ukojenie, podnosząc ocenę w moich oczach. Jak widać ważny też jest kontekst...

RoQ

Super Perfumaniak

Post07 kwietnia 2012, 15:12 - So

Testuję go od rana. Nie jest zły. Ciepły, otulający, subtelny, coś w moim guście.
Tylko ten cholerny brak trwałości... Minęły 2 godziny a z zapachu niewiele zostało.

musicman

Post13 grudnia 2012, 11:42 - Cz

Lubie go używać w zimne dni, ten zapach powoduje, że jest mi cieplej :)... niestety na krótko, poniważ trwałość słabiutka.

Bonifacy

Aktywny forumowicz

Post22 grudnia 2012, 20:19 - So

Zapach bardzo fajny,wydaje mi się że jest to trochę wersja light Blue Jeans co dla mnie jest akurat na plus. Czytam tutaj o marnych parametrach i po 30 min podejrzewam,że jest tak jak piszecie,średnio. Projekcja marna.

johnx88

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post25 marca 2013, 18:16 - Pn

Pierwsze warzenie zrobił na mnie bardzo dobre. Jest delikatnie słodki, a jednocześnie świeży i orzeźwiający. Intensywny (na początku) i zmysłowy, z czasem staje się trochę nudny i mydlany. Zapach pasuje bardziej do eleganckiego ubioru, może nawet do garnituru.
Według mnie bardziej na cieplejsze poty roku.
Trwałość i projekcja na zadowalającym poziomie.
Raczej nie kupię ale warto było poznać.
Ogólnie 4 ode mnie.

mathu

Aktywny forumowicz

Post22 sierpnia 2013, 16:37 - Cz

Jak go noszę, to mam wrażenie, że to taka cięższa wersja L'Homme, słodsza i mniej cytrusowa. Trwałość taka sama - 6h max.

barciu

Forumowicz

Post17 lutego 2014, 23:03 - Pn

Dla mnie zbyt słodki jednak i mało trwały, wg mojej dziewczyny cudowny, nie mogła się wręcz odkleić od szyi

b737

Forumowicz

Post18 lutego 2014, 08:58 - Wt

Fakt, kobietom się ten zapach podoba. Jak dla mnie - sympatyczny, lekki i niewymagający zapach. Ot, taki do biura i na wyjście na kawę :)

Howard

Forumowicz

Post13 października 2014, 21:36 - Pn

Odkopuje temat gdyż testowałem zapach na nadgarstku i zrobił na mnie naprawdę dobre wrażenie, chętnie widziałbym flakon u siebie. Niestety trwałość w okolicach 4h to dla mnie nieco mało, chciałbym żeby zapach dotrwał do końca wieczornego wyjścia. Czy moglibyście zasugerować mi coś, co mógłbym przetestować a byłoby równie ciepłe i zmysłowe jak D&G The One? Bo takie właśnie wrażenie sprawia na mnie ten zapach. Za pomoc z góry dziękuję ;)

Danziger

Aktywny forumowicz

Post14 października 2014, 00:41 - Wt

Spróbuj :
* Givenchy - Play Intense - ciepły, otulający, bardzo fajnie się nosi.
(ciemniejszy flakon, konsultantki w perfumeriach zawsze mylą ze zwykłym Play )
* Yves Rocher - Ambre Noir - baaardzo podobny zapach do The One
* Gucci Pour Homme (brązowy) - jeśli jeszcze nie znasz - koniecznie musisz to zrobić. ;)
dostępny praktycznie tylko w internecie (próbki na Allegro ) Genialny zapach.

Howard

Forumowicz

Post14 października 2014, 12:39 - Wt

Dziękuję za pomoc. Postaram się sprawdzić wszystkie trzy zapachy. Od jakiegoś czasu wraz z poznawaniem nowych zapachów bardziej świadomie, zacząłem zauważać u siebie, że podobają mi się te z imbirem i irysem, muszę dorwać jakieś olejki i powąchać te składniki bardziej wyizolowane.
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie