Teraz jest 22 października 2020, 04:39 - Cz

• Reklama

Bvlgari - Aqva Pour Homme Marine Toniq

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Bvlgari - Aqva Pour Homme Marine Toniq (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
2
33%
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
3
50%
5 - Bardzo dobry
1
17%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 6

• Autor
  • Wiadomość

ale chop

Hiper Perfumaniak

Bvlgari - Aqva Pour Homme Marine Toniq

Post25 listopada 2016, 13:26 - Pt

Obrazek
Aqva Pour Homme Marine Toniq marki Bvlgari to aromatyczno - wodne perfumy dla mężczyzn.
Twórcą kompozycji zapachowej jest Jacques Cavallier.
Nutami głowy są grejpfrut i gruszka; nutami serca są wodorosty i nuty wodne; nutami bazy są drzewo sandałowe i cedr virginia.
Premiera: 2011r

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Flanker flankera.

Przewąchałem całą serię Bvlgari Aqva i niestety mocno się rozczarowałem (lekko mówiąc)...
Poprzednie wersje Aqva i Aqva Marine to pewnie była inna bajka... nowe są cienkie jak barszcz i to niestety nie jest tylko moja opinia.
Ostatnie nadzieje pokładałem w Aqva Amara ale okazała się jedynie gwoździem do trumny całej serii..

Szkoda, bo koncepcja linii Aqva jest znakomita i podejrzewam, że pierwsze wersje protoplasty skradłyby moje serce...

Przypadkowo natknąłem się na tytułowego bohatera czyli Marine Toniq.
Opinie na fragrze są bardzo pochlebne -> "najlepszy z całej serii", "najmocniejszy ze wszystkich Aqva"... do tego wodorosty i nuty wodne na pierwszym miejscu wyczuwanych składników...

"kurczę, to coś dla mnie" - pomyślałem...

Natrafiłem na ostatnią sztukę w brasty.pl za 100zł z dostawą gratis... długo się nie zastanawiałem.

Nie wiem czy ten zapach jest jeszcze produkowany i jak wypadają poszczególne roczniki.

Do mnie trafił egzemplarz z początku 2011 roku czyli pierwszy wypust (premiera zapachu 2011r)...

Pierwsze wrażenie zdecydowanie najlepsze z całej serii.

Zapach jest bardzo specyficzny... jeszcze go nie rozgryzłem.

Na pewno jest wodno-słonawy z przyprawami w tle... na nutę wodną składają się również bliżej niezidentyfikowane owoce...
Całość może budzić różne skojarzenia.

Jestem dopiero po wstępnych testach ale parametry na pewno ma najlepsze z całej serii.
Pojedynczy psik na ręce projektował wyraźnie do godzin wieczornych (przy każdym ruchu ręką do mojego nosa docierała woń Marine Toniq).

Zobaczymy co z czasem pokaże.
Natomiast pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne.

Mieliście do czynienia z tym flankerem flankera? :)

Ciekaw jestem jakie są Wasze przemyślenia...
Ocenianie perfum jedynie po pierwszych nutach jest jak ocenianie książki po okładce...
Często najwspanialsze dzieła odziane są w najbrzydsze szaty...
Szkoda, że dziś największą uwagę przykuwa się do okładki, a nie treści... tak nie powstaje sztuka.

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Re: Bvlgari - Aqva Pour Homme Marine Toniq

Post25 listopada 2016, 13:40 - Pt

Krzysztofie - jak coś napiszesz , to się w ekranie monitora nie mieści :D - nie miałem tonika i tak myśle , że jak znajdę to kupię... , intrygujący skład - nuty wodno -glonowe w protoplaście JUŻ budziły różne skojarzenia ;)

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Post25 listopada 2016, 13:42 - Pt

ale chop napisał(a):Ciekaw jestem jakie są Wasze przemyślenia...

Tak. Amara jest super :mrgreen:

ale chop

Hiper Perfumaniak

Post25 listopada 2016, 13:48 - Pt

Lucjan napisał(a):Krzysztofie - jak coś napiszesz , to się w ekranie monitora nie mieści :D - nie miałem tonika i tak myśle , że jak znajdę to kupię... , intrygujący skład - nuty wodno -glonowe w protoplaście JUŻ budziły różne skojarzenia ;)

Haha :lol: a weź Lucjanie pod uwagę, że to tylko moje pierwsze przemyślenia po pierwszym psiku :mrgreen:
Ja stawiam, że zapach był po prostu edycją limitowaną...

Mała popularność, a w sklepach dostępne pojedyncze sztuki i pewnie tak jak w moim przypadku - leżaki z 2011r (ale to nie wada :P ).

Jeszcze sporo testów przede mną... najbardziej ciekawi mnie jak zagra latem ale do lata jeszcze troszkę nam zostało hehe

grzegorz01 napisał(a):
ale chop napisał(a):Ciekaw jestem jakie są Wasze przemyślenia...

Tak. Amara jest super :mrgreen:

Grzegorzu Amara nie jest tragiczna ale to dla mnie perfumy drzewne a'la Active Bodies (raz testowałem i tak je pamiętam), a w serii Aqva szukałem glonów, odmętów i innych Neptunów :)

Od razu napiszę, że nowa, podstawowa Aqva to dla mnie rozwodnione Acqua di Gio bez parametrów, a Marine jakiś mdlący proszek do prania :/

Mam nadzieję, że kiedyś to poprawią.
Ocenianie perfum jedynie po pierwszych nutach jest jak ocenianie książki po okładce...
Często najwspanialsze dzieła odziane są w najbrzydsze szaty...
Szkoda, że dziś największą uwagę przykuwa się do okładki, a nie treści... tak nie powstaje sztuka.

pezet9

Forumowicz

Post17 lutego 2017, 11:58 - Pt

Uważam tą wersje za najgorszą w wszystkich wersji Aqua. Trochę takie popłuczyny po Marine. Pozbawione tej nuty morskiej (słonego morza - lubię ją ;) ) - możliwe, że przez dodanie tej gruszki. Dużo słabsza trwałość w porównaniu z Aqva Pour Homme Marine.
"Pokusa to perfumy, które wdycha się tak długo, aż człowiek zapragnie mieć flakon"
Jean-Paul Belmondo

siwy

Aktywny forumowicz

Post17 lutego 2017, 23:45 - Pt

Podobne do Garniera Extreme Ice. ;)

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Post09 sierpnia 2018, 11:28 - Cz

Jawi mi się jako połączenie AdG z Miracle Aquatonic. Jest gdzieś tak w pół drogi.
Trwałość znakomita >10h czułem go nawet po prysznicu. Projekcja umiarkowana.
Daje mocne 4.
To taki (nie)typowy letni zapach może być używany nie tylko wakacyjnie.

bart0n

Post10 sierpnia 2018, 12:21 - Pt

Słona ciepła woda, tak go odbieram. Dość unikalny, aczkolwiek zbliżony do Aqva Pour Homme Marine. Całkiem dobra propozycja na co dzień. Trwałość wzorowa, jednak osiągnięta poprzez syntetyczne składniki(a czego się spodziewać w tej cenie?) co mi przeszkadza. Finalnie 3,5 z aspiracjami na więcej.

pedrodelsol

Forumowicz

Post14 sierpnia 2018, 17:14 - Wt

Najgorszy z całej serii. Ta jego "słoność" ociera się już o rybę. Zwykła wersja Marine zdecydowanie lepsza i przyjemniejsza w odbiorze.

arno1d

Forumowicz

Post26 sierpnia 2018, 16:02 - N

Owszem jest słony , nawet bardzo , trwalość całkiem okej jak na letni zapach, glony są , co jest motywem przewodnim linii Aqva . Przy porównaniu ręka w rękę ze zwykłym Marine przegrywa, ale to w moja subiektywna opinia, jakoś mi nie pasuje w Toniq ten orzech przez, który słabo się przebijają nuty wodne/morskie. Zapach niezły jednak wyżej stawiam Marine .

stahu

Forumowicz

Post18 lutego 2019, 23:33 - Pn

Odkopię delikatnie temat. Mam możliwość nabycia flaszki. Marine przypadł mi bardzo do gustu zwłaszcza gdy wybieram się nad wodę. Toniq'a nie było nigdy dane mi poznać. Czy to faktycznie rozwodniony Marine czy raczej jego wariacja bazująca tylko na pierwowzorze. Bardzo dziękuję za ewentualne sugestie.

dragosteadintei

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post19 lutego 2019, 17:58 - Wt

Mialem flache toniq i zwyklego marine,wersja toniq w pierwszej fazie trwania zapachu jezt bardziej owocowa za sprawa gruszki. Po jakims czasie idzie w strone zwyklego marine.Wole wersję toniq

arno1d

Forumowicz

Post19 lutego 2019, 21:41 - Wt

A mnie z kolei toniq wcale nie wydaje sie owocowy, ja tam czuje orzech i glony. Dla mnie przyjemniejsza jest wersja Marine, specjalnie dziś zapodałem na oba łokcie obydwu zawodników i jeśli chodzi o trwałość to Marine wygrywa na mnie mimo ,że toniq jest z roku premiery a Marine 2017.

stahu

Forumowicz

Post01 marca 2019, 12:33 - Pt

A ja tu czuje w otwarciu ewidentnie zapach maggie takiej przyprawy do zupy... :shock:

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post01 marca 2019, 16:14 - Pt

To zły znak,

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Post01 marca 2019, 19:32 - Pt

Zapach się spierdział :geek: , do kosza i po nowy flakon

Rossi

Aktywny forumowicz

Post01 marca 2019, 20:19 - Pt

Taki zapach świeżego ogórka. Nie dla mnie.

stahu

Forumowicz

Post01 marca 2019, 21:53 - Pt

Może to będzie off topic ale...dziś przyszły dwa fakony. Pierwszy Marine. Znam zapach ale oprócz alkoholu nie poczułem nic...mysle lipa. Otworzyłem Tonic a tu tylko zapach maggi. Wnerw konkretny. myślę sobie miałem próbkę Marine z I-P porównam. Wąchałem go kilka dni temu i był ok więc jako porównanie będzie git. A tu po psiknięciu...nic nie czuje tak jak z flakonu! Panika co sie stało z moim nosem! Po ręką nawinęła sie odlewka fafika 32, niuch f..k nie znam tego zapachu od tej strony. co to jest? Czy ja zajechałem swój nos? Dziwne..ostatnio użytkowałem, cięższe zapachy takie jak noir ambre czy or encense itd. Ale czy to możliwe że nagle przestalem wyczuwać pewne nuty? Robie przymusowy odwyk od perfum...zanim zareklamuje bym nie wyszedł na głupka...może one pachną normalnie tylko ja ich nie czuje. jestem w szoku... :(

Powrót do Perfumy męskie