Teraz jest 31 października 2020, 16:28 - So

• Reklama

Givenchy - Gentlemen Only Absolute

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Givenchy - Gentlemen Only Absolute (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
8%
4 - Dobry
5
38%
5 - Bardzo dobry
5
38%
6 - Genialny
2
15%

Liczba głosów : 13

• Autor
  • Wiadomość

Marcin__

Hiper Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post04 września 2016, 15:18 - N

Gentlemen Only Absolute marki Givenchy to drzewno - przyprawowe perfumy dla mężczyzn. Są to nowe perfumy, Gentlemen Only Absolute został wydany w 2016 roku. Nutę głowy stanowi bergamotka; nutami serca są gałka muszkatołowa, cynamon i szafran; nutami bazy są wanilia i drzewo sandałowe.

Obrazek

Piękny flakon, z matowego szkła. Niezwykle przyjemnie się go trzyma w ręce.

A zapach? Hm.. Likier wiśniowy w otwarciu, co odrobinę przypomina mi Burberry London. Potem idzie w zupełnie inną stronę. Dla mnie to mix Spicebomb Extreme (słodycz) z Costume National Homme (przyprawy).

Bardzo dobra, ponad 9-godzinna trwałość, projekcja ponadprzeciętna, co czyni go niezłą propozycją na nadchodzące jesień i zimę.

Zapach na naciągane 3, parametry na 4. Nie wiem jeszcze, co wystawię w ankiecie.
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

rabarbary

Hiper Perfumaniak

Post14 listopada 2016, 22:03 - Pn

Fr: Gentlemen Only Absolute marki Givenchy to drzewno - przyprawowe perfumy dla mężczyzn. Gentlemen Only Absolute został wydany w 2016 roku. Nutę głowy stanowi bergamotka; nutami serca są gałka muszkatołowa, cynamon i szafran; nutami bazy są wanilia i drzewo sandałowe.

Obrazek

Otwarcie ma genialne.
Przyprawowe, ciepłe, słodkawe, bogate.
Czuć bogactwo pikantnych przypraw korzennych, słodkawą wanilię i jakby cień czekolady.
Coś w stylu Fusion Sacree For Him.
Niestety na mojej skórze szybko zapach przycichł i zbladł, ale to tylko test nadgarstkowy, więc trudno przesądzać.
Flakon bardzo elegancki, ta naszywka w stylu odzieżowym fajnie wygląda.

Jimmy

Re: Givenchy - Gentlemen Only Absolute

Post14 listopada 2016, 23:50 - Pn

Wypowiem się, bo również przetesowałem jednorazowo i co otwarcia to się w pełni zgodzę. Psikałem na przedramię, na drugim znalazł się Pure Havane Muglera. Z każdą minutą tego fantastycznego otwarcia powoli przygasało i niestety, ale na korzyść PH. Jeśli miałbym wybierać to wybrałbym PH, ale to tylko i wyłącznie moja osobista ocena. Na obecną porę roku i mój nos to niestety nie porwał mojego serca w przeciwieństwie do PH. ;)

Jeśli o trwałość chodzi to trzymał się długo. Psikałem po 16, o 2 był wyczuwalny tak jak PH. Natomiast po prysznicu PH przygasł prawie do zera, a o dziwo Absolute czuć było nadal, choć wiadomo, że mniej. Jakbym miał oceniać to na pewno jest to dobry zapach z dużym plusem (ocena na podstawie jednorazowego testu), ale czy musiałbym go mieć? Myślę, że jest wiele innych zapachów, które bardziej by mi przypadły, ale o gustach się nie dyskutuje.

PS. Dodam, że na nadgarstku miałem jeszcze Xeyrus'a i okazał się dla mnie totalną pomyłką. Widziałem wiele pochwał na forum, a dla mnie to jakieś pomyłka.. zwykłe mydło..

agat1969

Bardzo aktywny forumowicz

Post15 listopada 2016, 07:44 - Wt

Podaj nazwę tego "zwykłego mydła" pachnącego jak , Xeryus Rouge Givenchy , chętnie zakupie cały karton...
Mente et Malleo

blader

Post15 listopada 2016, 15:10 - Wt

Mi natomiast Gentelmen Only Absolute bardzo podszedł. Zastanawiam się nad zakupem z Iperfumy. Znalazłem też rabat nie wiem czy mogę wkleić link. Jeśli nie to przepraszam http://alerabat.com/kod-promocyjny/iperfumy-pl.
Mam jedynie dylemat z tym sklepem. W internecie są różne opinie na temat oryginalności produktów oferowanych przez nich. Niestety w innych sklepach nie wychodzi to już tak korzystnie cenowo.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post15 listopada 2016, 15:19 - Wt

Efektowny i bogaty początek. Jednak w funkcji czasu zapach już niestety traci, przypominając zachowawcze kompozycje, których jedynym zadaniem jest podlizywanie się sympatykom estetyki łanmilionopodobnej. I chociaż robi to w niezłym stylu, to jednak można było liczyć na coś o większych pokładach indywidualizmu. A tak jest zaledwie dobrze. Jeszcze potestuję, ale więcej niż "4" w ankiecie z całą pewnością nie wystawię. Wersja Intense nadal niepobita.

Jimmy

Post15 listopada 2016, 19:18 - Wt

@agat1969 - wybacz, ale podczas mojej jednorazowej przygody tak to odebrałem, a w porównaniu do innych które miałem psikniete się nie umywalo. Może trafiony tester.. Liczyłem na coś bardzo , A się odrobinę rozczarowalem. Może innym razem dam mu druga szansę i zmienię zdanie. :)

kamolskee

Perfumaniak

Post15 listopada 2016, 23:01 - Wt

Otwarcie ma naprawdę fajne. Mnie się podoba, akurat na jesień/zima. Zastanawiam się, czy nie kupić sobie prezent na święta, ew. czekam na jakąś rozbiórkę:)
Bentley inaczej niż w motoryzacji, zaskakuje mnie pozytywnie nie tylko jakością, ale też ceną :)

adasdadas

Aktywny forumowicz

Post01 marca 2017, 21:52 - Śr

Tylko mi dosyć mocno przypomina BSI Teda Lapidusa? :D Na mnie to takie połączenie Tadka z Łan Milionem, całkiem to przyjemne, ale flaszki nie planuję.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post04 maja 2017, 14:12 - Cz

Gentlemen Only Absolute co prawda zasilił liczną grupę mainstreamowych słodziaków, ale wyróżnia się na tle konkurencji jakością wykonania i urodą. Nie jest tak pospolity jak One Million, ani tak młodzieńczo beztroski jak Spicebomb. Jest bardziej zrównoważony, przez co - jeśli chodzi o charakter kompozycji - bliżej mu do One Million Prive. Niemniej jednak można się było spodziewać zapachu, który wyłamuje się z tej modnej estetyki. Tymczasem otrzymaliśmy kolejne pachnidło hołdujące tej konwencji; bardzo ładne, niezwykle przyjemne, wdzięczne w noszeniu, ale mimo wszystko odrobinę generyczne.
Ostatecznie wystawiam mocne "4".

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Post04 maja 2017, 14:25 - Cz

Ciastku - jak bardzo subiektywnie cenisz go niżej od Intense :?: - czy warto inwestować w Absolute , posiadając ten drugi - mam na myśli wspólny mianownik tej linii

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post04 maja 2017, 14:48 - Cz

wieksze podobienstwo jest miedzy only a only intense niz intense a absolute :P

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Post04 maja 2017, 14:53 - Cz

Belial Lord napisał(a):wieksze podobienstwo jest miedzy only a only intense niz intense a absolute :P

Piotrek , ja o tym doskonale wiem , ale pytam dlatego , że zrezygnowałem z only na rzecz intense , mam rezygnować z drugiego flakonu intense na rzecz absolute :?: ;)

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post04 maja 2017, 14:56 - Cz

a w zyciu nie rob tego,intense jest o niebo lepszy od wersji absolute,otwarcie w absolute jest mega piekne ale im dalej w las tym gorzej,ja osobiscie wyzej stawiam intesne

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post04 maja 2017, 15:08 - Cz

Lucjan napisał(a):Ciastku - jak bardzo subiektywnie cenisz go niżej od Intense :?: - czy warto inwestować w Absolute , posiadając ten drugi - mam na myśli wspólny mianownik tej linii

Obiektywnie Absolute jest mniej ciekawy od Intense. Tego drugiego - podobnie jak Ty - posiadam, Absolute nie zamierzam ( no chyba, że dekant ). Myślę, że generalnie Absolute jest kompozycją pod każdym względem gorszą od Intense, ale na tyle inną, że posiadanie obydwu zapachów mimo wszystko ma sens.

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post08 czerwca 2017, 18:32 - Cz

kolejny po only i only intense flanker od givenchy tym razem Absolute.na pocztek dodam ze malo ma wspolnego ze swoimi bracmi i smialo moglby byc jako autonomiczy zapach!tym razem otrzymuje typowe wieczorowe pachnidlo dosc eleganckie nie do "dzinsow" raczej okazje formalne,koszula elegancki ubior i absolute bedzie dopelnieniem.zapach ma przepiekne otwarcie cos w stylu londynczyka od burberry,pozniej zapach zbliza sie na tory utarte w stylu 1 melon..dla mnie givenchy absolute to takie polaczenie V&R spicebomb z melonem.ogolnie zapach jest dobry lecz stawiam go nizej niz only i intesne..parametry dobre tzn projekcja z racji zapachu dyskretna lecz z bliska wyczuwalna trwalosc 7h wije sie wokol szyji ;) 4 leci gdyz bardzo lubie cala serie only i polecam oczywiscie,jesien/zima/wieczor

MHW

Post01 lipca 2018, 07:36 - N

Czy ktoś się orientuje jak to jest z testerami tych perfum?
Wiem, że w sklepach każdy z nich ma korek, bo wielokrotnie go widziałem. Jednak w jednym ze sklepów internetowych powiedziano mi, że ten tester korka nie ma. Są dwie wersje czy to może już reformulacja?
Kocham Perfuforum!

turbosnail

Ultra Perfumaniak

Post01 lipca 2018, 10:31 - N

takich jaj jeszcze nie słyszałem, żeby obecność korka w testerze miała być wskazówką o reformie :lol:

MHW

Post01 lipca 2018, 11:18 - N

Poczytaj więc wątki o Versace Eros ;-)
Kocham Perfuforum!

Pilecki

Perfumaniak

Post21 sierpnia 2018, 11:04 - Wt

Na mojej ręce zapach ulotnił się po godzinie. Niezłe g... Mam okazje dostać 100ml za darmochę, ale podziękuję. Sam zapach przeciętny. Na drugiej ręce nowy Bleu ( 1 psik, a Givenchy 2) i ten ciągle mocno projektuje i nie muszę szorować nosem skóry żeby go czuć.
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie