Teraz jest 25 marca 2019, 02:12 - Pn

• Reklama

Joop! - Homme

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Joop! - Homme (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
11
5%
2 - Słaby
18
8%
3 - Przeciętny
23
10%
4 - Dobry
60
26%
5 - Bardzo dobry
81
35%
6 - Genialny
38
16%

Liczba głosów : 231

• Autor
  • Wiadomość

Niszka

Administrator

Joop! - Homme

Post03 grudnia 2011, 12:43 - So

Jakim cudem ten klasyk nie ma jeszcze swojego tematu? :P

Moim zdaniem to jedne z najlepszych perfum w historii, a przynajmniej w gatunku perfum aromatycznych. Gdyby nie to, ze są tak popularne i charakterystyczne, z pewnością stałyby się moim signature scent.

Dorobek marki Joop! można podzielić na dwa okresy: przed przejęciem przez Procter & Gamble i po. Joop! Homme jest z okresu sprzed.

gilbert

Perfumaniak

Re: Joop! - Homme

Post03 grudnia 2011, 13:13 - So

Mam do tej wody sentyment, był to mój pierwszy zapach kupiony świadomie, po przeczytaniu opinii.
Trwałość oczywiście niesamowita, psikając się rano, późnym wieczorkiem dostaje komentarze, że czuć Joopa!
Jak przesadzimy z aplikacją, to może nieźle zatkać:) Raczej do użytku zimą, latem dla mnie traci swój urok.
Co do kompozycji, odbieram ją jako dosyć prostą, słabo rozwijającą się na skórze, niemniej myślę, ze jej wyjątkowość jest właśnie w tej prostocie.
Minus niestety za częste podróbki.
Ostatnio edytowano 20 kwietnia 2012, 20:44 - Pt przez gilbert, łącznie edytowano 1 raz

RayFlash

Super Perfumaniak

Post03 grudnia 2011, 15:19 - So

No właśnie, z jakiegoś powodu wiele klasyków umyka uwadze forumowiczów. :) Wahałem się między "5" a "6", ale ostatecznie oceniłem na "6". W swojej kategorii JH nie ma sobie równych. Niezwykle bogaty i piękny zapach. Czysta olfaktoryczna przyjemność. Mój ulubiony spośród "słodkich". :D

RoQ

Super Perfumaniak

Post03 grudnia 2011, 15:37 - So

Mam z tym zapachem średnio fajne wspomnienia. Pamiętam, jak co drugi turysta z Niemiec tym "pachniał", a znając niemieckie gusty raczej omijałem ten Joopowy szał.
Oceniłem na "dobry", bo jest dobry. Parę razy kupowałem ten zapach i w ciągu paru dni odsprzedawałem. Dla mnie, a raczej na mnie, to był zapachowy koszmar. Nawet w tym roku znalazłem cieka dużą flachę za śmieszną cenę. Nie zdążyła dojść kurierem, kiedy wypróbowałem ją w sklepie, a potem bezskutecznie próbowałem TO z siebie zmyć...
Przesyłkę zwróciłem bez otwierania.
Polubią ten zapach głównie ci, dla których trwałość i projekcja jest ważniejsza od zapachu.
A z tego co obserwuję, to jakieś 80 procent młodych ludzi.
Znam wiele zapachów z tzw. fantazją, ale tu, troszkę z nią przesadzono. IMO oczywiście :mrgreen:

Dołączyłem fotkę, żeby zobrazować Niemca pachnącego Joopem Homme. Drugi z lewej, ten ze snopem pod nosem rządzi... :mrgreen:
Załączniki
scorpions-09.jpg
scorpions-09.jpg (61.02 KiB) Przeglądane 32370 razy
Ostatnio edytowano 01 czerwca 2012, 01:19 - Pt przez RoQ, łącznie edytowano 4 razy

RayFlash

Super Perfumaniak

Post03 grudnia 2011, 15:42 - So

A propos turystów z Niemiec, coś w tym musi być - zawsze, gdy użyję JH, moja dziewczyna mówi, że pachnę, jak taksówkarz z NRD. Ja jednak nie mam absolutnie nic przeciwko temu, by od czasu do czasu pobyć szalonym taksówkarzem. :D

belor

Post03 grudnia 2011, 16:03 - So

Też uważam, że to świetna kompozycja, nawet biorąc pod uwagę to, co zrobili z nią niemieccy turyści i nie tylko oni ;) Ze słodziaków, to zdecydowanie pierwsza liga. Szosa tej krzywdy popularności, która mu wyrządził "rynek" (w przypadku perfum popularność im większa, tym paradoksalnie gorzej, zauważyliście?).

RoQ

Super Perfumaniak

Post03 grudnia 2011, 16:08 - So

...ale z tą genialnością toście troszkę przegięli :mrgreen:

Dla mnie to typowy zapach niszowy. Trzeba znaleźć jakąś niszę, żeby nie było nas czuć...

Peter

Bardzo aktywny forumowicz

Post03 grudnia 2011, 16:49 - So

Dołączam się do opinii wyrażonej przez Kolegów powyżej-bez dwóch zdań zapachowa pierwsza liga.Szkoda tylko,iż jest zbyt popularny ;)

1kemoT

Forumowicz

Post03 grudnia 2011, 17:00 - So

To moje pierwsze perfumy z "wyższej półki". Pamiętam, że zakup poprzedził długi okres testów.
Byłem wierny Joop! Homme przez okres 4 flakonów 125ml. Nie używałem niczego innego, więc taka 125 starczała na ok. 1,5 roku. Po jakimś czasie znajomi kojarzyli mnie z tym zapachem czemu dawali werbalnie wyraz.

Nie zgodzę się, że zapach jest obecnie popularny.
Chyba aktualnie przechodzi kryzys popularności.
Oby ten trwał jak najdłużej.

Daję mocne 5.

gilbert

Perfumaniak

Post03 grudnia 2011, 17:12 - So

Cóż.. myślę, że zapach typowo na zasadzie love or hate.. albo jesteś jego wielkim fanem, albo wprost przeciwnie. Widać to chociażby po komentarzach i opiniach jakie krążą w necie.

Grzegorz

Super Perfumaniak

Post03 grudnia 2011, 21:10 - So

gilbert napisał(a):Cóż.. myślę, że zapach typowo na zasadzie love or hate.. albo jesteś jego wielkim fanem, albo wprost przeciwnie. Widać to chociażby po komentarzach i opiniach jakie krążą w necie.

Zgadzam się i jestem na "hate"

FourOfKind

Post04 grudnia 2011, 11:22 - N

Jak wyżej jestem na duże "NIE", ale doceniam kompozycje. Trwałość i projekcja wręcz atomowa. Dla mnie mało w nim męskości ;)

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post04 grudnia 2011, 16:50 - N

Czy on taki genialny, to ja nie wiem. Bardzo dobry, to tak. Mi się podoba, choć jest kompozycją mocno monotematyczną i prostą (ale nie prostacką). Bardzo duży plus za trwałość i projekcję.
Za młody jestem, by kojarzyć to z NRD-owskimi turystami. Poza tym już nie czuć go na ulicach. Zbyt mocna i nierozwodniona kompozycja jak na dzisiejsze trendy.

pirath

Super Perfumaniak

Post04 grudnia 2011, 21:33 - N

Joop Homme to wielki zapach... tytaniczna moc i projekcja i naprawdę interesująca, łatwo przysparzająca sobie wielbicieli kompozycja...
cenię, lubię, nie posiadam i nie zamierzam go używać... powód? mam w pracy kilku jego amatorów i mi wystarczy... :)

electro

Forumowicz

Post06 grudnia 2011, 00:50 - Wt

mocny, wrecz odurzajacy w pierwszej fazie, mnie uczulac zaczal po zuzytej 1/5 butelki [zaczerwienienie szyi, swedzenie], czasami go czuje na kims, nie tesknie....
No I'm not tryin to be rude,
But hey pretty girl I'm feelin you
The way you do the things you do....

1kemoT

Forumowicz

Post06 grudnia 2011, 16:39 - Wt

electro napisał(a):mocny, wrecz odurzajacy w pierwszej fazie, mnie uczulac zaczal po zuzytej 1/5 butelki [zaczerwienienie szyi, swedzenie], czasami go czuje na kims, nie tesknie....

U mnie również przy "punktowej" aplikacji czasami pojawia się podrażnienie skóry. Dlatego aplikuję z odległości 10-20 cm.
Nie dziwią mnie właściwości podrażniające tego Joop'a - skoro to takie mocne, to coś musi siedzieć w tym "dziadostwie". ;)

RayFlash

Super Perfumaniak

Post06 grudnia 2011, 17:09 - Wt

RoQ napisał(a):...ale z tą genialnością toście troszkę przegięli :mrgreen:

(...)

Chyba rzeczywiście odrobineczkę przegiąłem, ale, wystawiając ocenę, nie widziałem na horyzoncie godnych konkurentów. :D Jak użyję JH następnym razem i przemyślę sprawę, to może się zreflektuję... a może nie. :D

TWBolek

Aktywny forumowicz

Post06 grudnia 2011, 17:49 - Wt

Dla mnie genialne. Jedyna woda, która dostała komplementy od koleżanek.
W odróznieniu od 90% pomyj na rynku nie muszę sie zastanawiac czy pachnę jeszcze czy już nie.

RayFlash

Super Perfumaniak

Post06 grudnia 2011, 17:52 - Wt

Ostro, ale dobrze powiedziane! :D Póki co, również trzymam się - choć nie kurczowo - opinii o genialności. :D

TWBolek

Aktywny forumowicz

Post06 grudnia 2011, 18:29 - Wt

Jawohl! Das ist meine kleine Wunderwaffe!
Ich mag so gern wenn er mich spritzt. Ohh jaaaa! :lol:
Ich habe schon zweite Flasche gekauft!

Przepraszam za błędy!
Swoja drogą fajnie by było gdyby zamiast Homme nazywał się Wunderwaffe, Volkssturm albo Panzerfaust.
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie