Teraz jest 28 października 2020, 23:45 - Śr

• Reklama

Guerlain - Habit Rouge

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Guerlain - Habit Rouge (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
3
3%
2 - Słaby
6
6%
3 - Przeciętny
5
5%
4 - Dobry
19
17%
5 - Bardzo dobry
30
28%
6 - Genialny
46
42%

Liczba głosów : 109

• Autor
  • Wiadomość

kapłan

Bardzo aktywny forumowicz

Guerlain - Habit Rouge

Post01 grudnia 2011, 14:52 - Cz

Obrazek

Dzisiaj pierwszy raz pachnę Habit Rouge.

Cytrusy plus paczula plus mech dębowy plus cynamon. Żeby nie było, że marudzę, napiszę tylko, że to odważne połączenie ;] Nut drzewnych na razie nie czuję.

domurst

Perfumaniak

Re: Guerlain - Habit Rouge

Post01 grudnia 2011, 14:53 - Cz

padło na mnie. Ma w sobie specyficzne ciepło i, jak dla mnie, wcale nie wieje mocno oldschool'em
Luksus dla mnie - piękna kobieta u boku, perfumy i dobre espresso

Opium dla mas - blog o męskich perfumach
Fragrantica PL - mój profil

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post01 grudnia 2011, 14:53 - Cz

I w tym tkwi siła tego klasyka, domurst.

Gość

Post01 grudnia 2011, 14:54 - Cz

domurst napisał(a):padło na mnie. Ma w sobie specyficzne ciepło i, jak dla mnie, wcale nie wieje mocno oldschool'em

Spróbój EDP, unowocześniona wersja, dużo głębsza i czekoladowa niż pierwowzór.

LaFleur

Forumowicz

Post01 grudnia 2011, 14:54 - Cz

Dzisiaj pierwszy raz Habit Rouge (podziękownia dla jednego z forumowiczów za próbki!). Ten zapach strasznie przypomina mi kwiaciarnię. Ale taką bez otwartych okien, gdzie jest duszno.

RayFlash

Super Perfumaniak

Post01 grudnia 2011, 16:57 - Cz

Oceniłem na "6" (zdumiewające, że dotąd tylko ja), gdyż jest to absolutnie genialny i wyjątkowy zapach. Wymyka się opisom. Żeby mieć pojęcie o tym, jak pachnie, trzeba go po prostu powąchać. Jest dla mnie synonimem sztuki' nie tylko perfumeryjnej, ale sztuki w ogóle. Zarazem wytworny i niepokorny. To nie są zwyczajowe, ładne perfumy na co dzień dla każdego; to perfumy dla ludzi mających odwagę przeciwstawiania się konwencjom. Krótko mówiąc, arcydzieło, moim skromnym zdaniem! :D

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post01 grudnia 2011, 17:00 - Cz

Ja natomiast oceniłem na "5". Biorąc pod uwagę fakt, że jest to pachnidło z roku 1965, trzeba stwierdzić, iż pięknie oparło się upływającemu czasowi i przemijającym kolejnym tendencjom w perfumiarstwie.

RayFlash

Super Perfumaniak

Post01 grudnia 2011, 17:04 - Cz

Ja bym powiedział, że ono nie tylko oparło się upływowi czasu, ale wręcz swoją klasą zostawia gros współczesnych zapachów daleko w tyle. :D

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post01 grudnia 2011, 17:12 - Cz

Jeśli chodzi o mainstream, to na pewno.

RayFlash

Super Perfumaniak

Post01 grudnia 2011, 17:18 - Cz

Ja tam nie oszczędziłbym nawet niszy. :lol:

kapłan

Post01 grudnia 2011, 18:52 - Cz

Zgadzam się z Rayem co do oceny. To najlepszy zapach z tzw. mainstreamu jaki znam. Jasne, że nie każdemu przypasuje, bo czuć, że to nie najnowsza kompozycja, ale nie ma rzeczy, które podobają się wszystkim. Nawet mnie samemu nie leży w 100%, ale trzeba docenić kompozycję, charakter i jakość.

Tomek

Forumowicz

Post02 grudnia 2011, 10:13 - Pt

Zgadzam się z wieloma opiniami powyżej. Świetny zapach.
Można gdzieś testować lub kupić EDP? Bo w internecie widziałem tylko EDP do kupienia.

Krzysztof M.

Post05 stycznia 2012, 15:48 - Cz

Nie ma co gadać. W kryształ złocony powinni nalewać. Jeden z dziesięciu, którym 6 stawiam bez namysłu.
Co prawda zachwyt mnie bierze dopiero po jakimś czasie od aplikacji. Im starszy tym lepszy. Jak facet :)

masaj

Forumowicz

Post05 stycznia 2012, 16:25 - Cz

Krzysztof M.

Post05 stycznia 2012, 17:43 - Cz

Ciekawa sprawa z tym EDP. EDT ma moc ruskiego samogona a tu proszę. Nawet nie wiedziałem o istnieniu takowej.

FourOfKind

Post18 stycznia 2012, 20:26 - Śr

Ja też oceniłem na "6". Absolutnie zgadzam się z Rayem, trzeba poczuć, żeby się dowiedzieć jaki jest Habit. A dla mnie jest świetny. Skórzany, kwiatowy, różany, waniliowy... Nie zgodzę się, że nie czuć tu oldschoolu (a przecież jestem jego fanem). Czuć, bo dziś już takich kompozycji się nie tworzy. Czuć go dosyć wyraźnie :) Jednak nadal jest to aktualny zapach i może się podobać, ze względu na użyte składniki (a raczej ze względu na te nieużyte, chociażby mało lubiana obecnie lawenda ). Jestem posiadaczem butelki Aramis by Aramis z 1965 r. i w porównaniu z Habit Rouge to niestety trąci on myszką (ale czy dla mnie to wada? :lol: ).

Dlaczego nie mam butelki? Nosiłem sporo zapachów wieczorowych jako every day scent, ale powiem szczerze, że Habit Rouge nie dałbym rady. Po prostu mi to bardzo, ale to bardzo nie pasuje. Jestem pragmatykiem i jakkolwiek lubię dobre zapachy, to nie lubię jak stoją na półce i się do mnie uśmiechają :) Gdy poznałem ten zapach, akurat przestałem już codziennie wskakiwać w uniform (garnitur) i dziś po prostu nie miałbym go do czego nosić. Jednak, gdy kiedyś przyjdzie czas powrotu do uniformu, wiem jaki zapach sobie do niego dokupię.

Krzysztof M.

Post21 stycznia 2012, 17:47 - So

Kwestia wieku akurat tutaj nie ma znaczenia. Shalimar 40 lat starszy od Habita i dalej pieją z zachwytu. Sam bym na siebie wylał mając zamiar pozostania na chacie :oops: .

Simon

Post26 stycznia 2012, 12:57 - Cz

Pierwsza faza niesamowita. Cytrusy dosłownie sprawiają, że czuję mrowienie na języku. Jakbym zjadł świeżego, soczystego grejpfruta albo napił się soku z cytryny. Potem dochodzą kwiaty, nuty drzewne, mech i puder. Fanem pudrowych zapachów nie jestem, ale tutaj powiedziałbym, że jest to zastosowane z umiarem. Co lepsze, cytrusy dalej powodują u mnie mrowienie na języku, za każdym razem jak zbliżę nos do nadgarstka i głęboko zaciągnę się zapachem. Jest to zjawisko doprawdy fascynujące :) Aplikacji globalnej jeszcze nie było, więc pewnie za jakiś czas jeszcze coś naskrobię, jak się z Habitem :mrgreen: lepiej poznamy. Póki co jednak pozytywne wrażenia.

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post30 stycznia 2012, 14:19 - Pn

Klasyk. Ponadczasowy. Genialny.
W sumie tyle by wystarczyło żeby go opisać, bo trzeba powąchać, by go poznać. Soczyście cytrusowy, słodkawo waniliowy i skórzany (tak naprawdę pierwsza skóra, którą udało mi się wyczuć w perfumach). W momencie, gdy myślałem, iż już mnie niczym nie zaskoczy, że zgaśnie tak ciepło waniliowo-cytryniaście w nozdrza me dotarła róża. Jakkolwiek róży nie lubię, tak w tym wydaniu jest ona boska.
Chętnie bym sobie sprawił butelkę, ale nie bardzo miałbym okazje, by go nosić. Ale na pewno kiedyś się ona pojawi :)

hanka

Post30 stycznia 2012, 16:19 - Pn

To ja tak cichutko tylko pisnę że ja w opozycji. :oops: Szczególnie przez te cytrusy.....Tak , wiem , wstyd mi.
Pozostań w pokoju a ruchy miej roztropne , aby uderzając się w łokieć nie trafić w to miejsce które czyni prąd.

Mam ciało osiemnastolatki.( Trzymam je w tapczanie).
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie